Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. MAM
|

"Milionerzy". Jacek Iwaszko został najmłodszym (uczciwym) polskim milionerem. W "Dzień Dobry TVN" powiedział, co zrobi z wygraną

162
Podziel się:

Muzykolog z Warszawy jest czwartym Polakiem, któremu udało się sięgnąć po najwyższą stawkę w teleturnieju "Milionerzy". A Wy co zrobilibyście z taką wygraną?

"Milionerzy". Jacek Iwaszko został najmłodszym (uczciwym) polskim milionerem. W "Dzień Dobry TVN" powiedział, co zrobi z wygraną
Jacek Iwaszko, zdobywca najwyższej wygranej w "Milionerach" był gościem "Dzień Dobry TVN" (TVN)
bESqVxSJ

Jacek Iwaszko jako czwarty uczestnik w historii polskiej edycji "Milionerów" wrócił do domu z czekiem z sześcioma zerami. Podobno wolał nie uprzedzać rodziny przez telefon, a żonie, która zgłosiła go do programu, o wygranej powiedział osobiście. Akurat szykowali się na wspólne wakacje na Mazurach, więc domyślamy się, że wyjazd będzie niezwykle udany.

Kim jest najmłodszy (uczciwy) polski milioner? Jacek Iwaszko z wykształcenia jest muzykologiem. Mieszka w stolicy i pisze doktorat, a na co dzień, od 8.00 do 16.00, pracuje w bibliotece cyfrowej Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Jak zdradził w "Dzień Dobry TVN", lubi to zajęcie, a wygrana tego nie zmieni. Pieniądze, przynajmniej ich część, woli zainwestować w przyszłość dzieci. Ma syna i córkę.

bESqVxSL
Zobacz także: Karol Okrasa zdradza, co jadają polscy milionerzy

W wolnym czasie Iwaszko śpiewa w chórze kameralnym Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego. Wizytówką jego zespołu są m.in nowe aranżacje utworów Kabaretu Starszych Panów i Agnieszki Osieckiej. Nowy milioner śpiewa także w Zespole Męskim "Gregorianum", który specjalizuje się w pieśniach z XVI w. A wraz z żoną Joanną, szwagrem i przyjaciółmi współtworzy zespół Pędzące żółwie, wykonujące po polsku piosenki w klimacie latino.

bESqVxSR

Najmłodszy (uczciwy) polski milioner znalazł też zajęcie zupełnie niezwiązane z muzyką. Od czasu do czasu lubi zaglądać do warsztatu stolarskiego. Dzięki temu udało mu się zrobić od podstaw łóżeczko dla syna.

Wykonał łóżeczko dla pierwszego dziecka i nawet nie prosił o wsparcie. Wszystko zrobił sam - podkreślał na antenie TVN jego ojciec Jan.

Do programu Jacek przygotowywał się, przeglądając Wikipedię i korzystając z aplikacji teleturnieju. Jak sam przyznaje, ostatecznie jednak o jego wygranej przesądziła wiedza nabyta wcześniej. W trakcie programu skorzystał także z pomocy mamy Irmy (przy pytaniu za pół miliona), która jest miłośniczką książek zarówno prywatnie, jak i zawodowo - kobieta pracuje jako redaktorka.

Posłuchaj najnowszego odcinka Pudelek Podcast!

bESqVxSS
bESqVxTm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(162)
Takie życie
2 miesiące temu
Rozsądny człowiek. O takich ludziach chcemy czytać. Powodzenia!
echhhh
2 miesiące temu
Niejaka Sylwia Bobma gwiazdorzy na jakimś planie = 1100 komentarzy. Facet daje popis wiedzy ogólnej i wygrywa w Milionerach = 80 komentarzy. Gdzie myśmy jako naród popełnili błąd?
Gratulacje
2 miesiące temu
Choć sama wygrana, to dziś już nie jest kwota za którą można ustawić się do końca życia, i nie pracować.
bESqVxTn
Abc
2 miesiące temu
Gratulacje!
Halala
2 miesiące temu
Brawo i gratulacje!
Najnowsze komentarze (162)
Jana
2 miesiące temu
Gratulacje dla tego pana
Marta
2 miesiące temu
Brawo
Bob
2 miesiące temu
Typowa ustawka znam się na ludziach i wiem jak ktoś się zachowuje pod presją i to pytanie za 1mln na poziomie podstawówki.TVN szuka głupszych od siebie ale średnio inteligentny człowiek szybko ich rozszyfruje.
Gość
2 miesiące temu
To ile on ma lat że piszecie najmłodszy wygląda na 40 latka
Haha
2 miesiące temu
Ustawka TVN
Mhm..
2 miesiące temu
Znam Go z googlebox.
Kate
2 miesiące temu
A uważasz redaktorku, że każdy, który się czegoś dorobił, musi być nieuczciwy? Marzy ci się socjalistyczna urawniłowka? Każdemu g... byle po równo?
lexa
2 miesiące temu
fajnie mu , ja bym kupiła sobie mieszkanie za tą kasę żeby już w końcu nie wynajmować
bESqVxTf
Jaa
2 miesiące temu
Gratulacje
Ale sciema
2 miesiące temu
Podstawiony aktor
Nieufna
2 miesiące temu
Jakiś podstawiony ten uczestnik
MIK
2 miesiące temu
A on nie występował kiedyś w Googlebox na TTV?
Kasia
2 miesiące temu
Zabawne są te komentarzem, że facet jest ustawiony na całe życie. Nic juz nie musi robić tylko leżeć z drinkiem i żyć z odsetek. Po prostu się uśmiałam. Dobrze, że gość jest rozsądny i nie rzucił roboty, bo milion to wcale nie jest ogromna fortuna w dzisiejszych czasach.
ghjkdl-
2 miesiące temu
po podatkach wystarczy na mieszkanie pewnie dla dzieci na przyszlosc. milion dzsisiaj to no hm..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESqVxTY
bESqVxTZ
bESqVxUa
bESqVxUb
bESqVxUc
bESqVxTH