Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Nie tylko Aleksandra Domańska wychowuje dziecko w duchu gender neutral. Kto jeszcze trzyma się tej idei? (ZDJĘCIA)

436
Podziel się:
436
Podziel się:

Neutralność płciową swoim pociechom zapewniła również Adele, Emily Ratajkowski oraz Julia Rosnowska.

1
 / 11
Nie tylko Aleksandra Domańska wychowuje dziecko w duchu gender neutral. Kto jeszcze trzyma się tej idei? (ZDJĘCIA)
Nie tylko Aleksandra Domańska wychowuje dziecko w duchu gender neutral. Kto jeszcze trzyma się tej idei? (ZDJĘCIA)
Gwiazdy, które wychowują pociechy w duchu gender neutral. Julia Rosnowska, Adele i Aleksandra Domańska (ZDJĘCIA) (Licencjodawca)
0
0

Wychowanie pociech w duchu neutralności płciowej jest coraz bardziej popularne wśród celebrytów. Pierwsze doniesienia dotyczyły m.in. Angeliny Jolie oraz Brada Pitta, których trzyletnie pociecha poprosiła, aby zwracano się do niej imieniem John. Dziecko aktorów przez długi czas nosiło krótkie włosy oraz wybierało styl ubierania, który nie określał jasno tożsamości płciowej.

Swobodę w wyrażaniu siebie swojemu dziecku zapewniła także Kate Hudson. Celebrytka wybór tożsamości płciowej pozostawia dzieciom, kiedy te skończą 18. rok życia.

Ideę, aby dziecko miało dostęp do różnorodnych zabawek, nosiło dowolne ubrania oraz samodzielnie wybierało fryzury, wybrała również Emily Ratajkowski. Aktorka tuż po porodzie ukrywała płeć dziecka.

Podobnego zdania jest również Julia Rosnowska, która razem z partnerem wychowuje dzieci w duchu gender neutral.

2
 / 11
Aleksandra Domańska

Aleksandra Domańska nadała synowi imię neutralne płciowo. Decyzja spotkała się z żywą reakcją jej obserwatorów, którzy mieli wątpliwości co do pomysłu aktorki. Jeszcze więcej pytań pojawiło się po ujawnieniu przez Domańską, skrywanego przez kilka miesięcy imienia synka. Internauci szybko przypomnieli Aleksandrze w komentarzach, że Ariel to imię męskie pochodzenia biblijnego.

Imię gender neutralne, moi mili hejterzy, to nie jest żaden wybryk natury. Takim imieniem jest na przykład Alex, Kai, Max, Eli, Ari, Ariel, Aron, Sasha. Czy są one wydziwaczone? Dziękuję ci losie, że moje życie obfituje w takie chwile, wydarzenia i ludzi, dzięki którym czyjeś imię nie jest dla mnie powodem do niezdrowej ekscytacji. Życzę wam jak najlepiej i dużo akceptacji - broniła się wcześniej aktorka.

3
 / 11
Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski razem ze swoim partnerem nie chciała określać płci dziecka. Modelka w wywiadzie dla "Vogue'a" tuż przed porodem wyznała, że fani oraz media jego płeć poznają dopiero, kiedy jej pociecha skończy 18 lat i sama dokona wyboru z jaką płcią chce się identyfikować.

Kiedy ja i mój mąż mówiliśmy znajomym, że jestem w ciąży, ich pierwszym pytaniem po złożeniu gratulacji, było zazwyczaj "Chcielibyście chłopca czy dziewczynkę?" Odpowiadaliśmy, że nie poznamy płci dziecka, dopóki nie skończy 18 lat i samo nam o tym nie powie - powiedziała w wywiadzie dla "Vogue".

4
 / 11
Julia Rosnowska

Julia Rosnowska razem ze swoim partnerem wychowują dzieci w duchu gender neutral. Aktorka na co dzień zwraca się do dzieci zgodnie z ich płcią biologiczną, jednak wspominając o nich publicznie, stara się używać form neutralnych.

To dość naturalna konsekwencja światopoglądu mojego i mojego partnera. Chcę, żeby moje dziecko żyło w społeczeństwie otwartym i tolerancyjnym, w którym będzie czuło wolność ekspresji własnej tożsamości bez strachu o nękanie psychiczne i fizyczne. Jednocześnie jako rodzic biorę na siebie odpowiedzialność, żeby wychować osobę, która będzie dbała o ludzi wokół, nie naruszała ich wolności osobistej i traktowała wszystkich z szacunkiem i otwartością jakiej sama oczekuje - powiedziała w "Dzień dobry TVN".

5
 / 11
Zoe Saldana

Zoe Saldana i jej mąż Marco Perego-Saldana wychowują trzech chłopców. Aktorka jest zwolenniczką wychowywania dzieci bez stereotypów przypisanych płci. Jej dzieci bawią się zarówno zabawkami przeznaczonymi dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Aktorka podkreśla, że zachowanie neutralności płciowej w domu to dla niej i jej męża priorytet.

6
 / 11
Kate Hudson

Kate Hudson wychowuje swoje pociechy bez podziału na płeć. O swoim podejściu do tej metody opowiedziała w jednym z wywiadów. Dwóm synom oraz córce pozostawi wolny wybór w określeniu swojej tożsamości płciowej.

Posiadanie córki nie zmieniło mojego podejścia, ale tutaj występuje pewna definitywna różnica. Po prostu wychowuje się dzieci niezależnie od płci. Wciąż nie wiemy, w jaki sposób ona zamierza się określić - wyznała w wywiadzie dla serwisu AOL.

7
 / 11
Adele

Syn Adele niedawno wybrał się do Disneylandu w stroju księżniczki Anny z bajki "Kraina Lodu". Piosenkarka w mediach społecznościowych odniosła się do całego zdarzenia, przekonując, że strój do wesołego miasteczka Angelo Adkins wybrał sam. Piosenkarka dodała, że nie może doczekać się zmian, jakie przejdzie chłopiec w okresie dorastania.

Kimkolwiek zechce być, zawsze będę go wspierać - zapewniła.

8
 / 11
Angelina Jolie

Swobodne wyrażanie swojej płci pozostawiła dzieciom również Angelina Jolie. Przypomnijmy, że jej córka Shiloh w wieku trzech lat poprosiła, by nazywano ją Johnem. Jolie i Pitt uszanowali prośbę dziecka, które przez większość dzieciństwa nosiło krótkie włosy i chłopięce ubrania.

9
 / 11
Jada Pinkett Smith i Will Smith

Jada Pinkett Smith i Will Smith od początku zaskakiwali media swoim podejściem w kwestii wychowywania dzieci. Para nie posłała ich do szkoły, zachęcając pociechy do samodzielnego szukania wiedzy oraz swojej drogi zawodowej. Swobodne podejście państwo Smith mieli również w kwestii płci swoich dzieci. Ich syn, Jaden, wielokrotnie pojawiał się na ściankach w sukienkach lub spódniczkach.

On niczego się nie boi. Zrobi wszystko. Dla rodzica to przerażające, ale on będzie żyć zgodnie ze swoimi decyzjami na 100 procent i za nic ma opinie innych ludzi na jego temat - powiedział w jednym z wywiadów Will Smith.

10
 / 11
Russell Brand

Russell Brand w jednym z wywiadów przekonywał, że wychowa swoją córkę bez stereotypowych ról płciowych. Gwiazdor chce, żeby pociecha sama się określiła ubraniami oraz zachowaniem.

Oceniłem sposób, w jaki nieświadomie patrzyłem na płeć, ponieważ teraz mam córkę. Niekoniecznie muszę ubierać ją w ubrania, które wskazują na jej płeć. Stałem się bardzo wrażliwy na to i świadomy.

11
 / 11
Pink

Pink preferuje styl wychowywania pociech dzięki, którym będą pewne siebie oraz swojej wartości jako człowiek. Piosenkarka nie uznaje stereotypowego szufladkowania płci dzieci. Pink uważa, że przypisywanie dziecku płci na podstawie wyglądu fizycznego, który na to wskazuje, jest przyklejaniem etykietki.

Nie uznajemy płci naszych dzieci i przyczepiania komukolwiek etykietek, bo nic na świecie nie jest tylko czarne albo białe - powiedziała Pink.

KOMENTARZE
(436)
Hello
2 lata temu
Dla mnie to piękne że istnieją mężczyźni, kobiety, a świat jest różnorodny. Robienie z dziecka czegoś w rodzaju obojnaka to już jakaś fanaberia ;)
kasia
2 lata temu
A ja jestem przekonana, że u dziecka (a potem młodego człowieka) to bardziej bedzie powodowało zaburzenia osobowości, niż komfort wyboru życia. Dziecko, które całe życie będzie przekonywane o tym, że nie wiadomo kim jest, rzeczywiście w wieku 20 lat samo nie będzie tego wiedziało. To trochę tak, jakby nie zmuszać dziecka do mycia zębów - jak dorośnie samo zrozumie, ze to ważne i będzie świadomie dbać o higienę...guzik prawda! jak go rodzic tego nie nauczy milion razy powtarzając w dzieciństwie, że trzeba umyć zęby, to dorosły człowiek nie będzie mył zębów, bo nie będzie miał tego nawyku.
Omg
2 lata temu
Serio?.? Trzyletnia córka chciała być synem i rodzice uszanowali ten wybór? A jakby chciała być psem i zamieszkać w budzie razem z pupilem to też by się zgodzili? Albo być żabką i zamieszkać w stawie?.?
Xde
2 lata temu
Córka Jolie zmądrzała
Chore
2 lata temu
Aaaaa kto Was bierze pod uwage,wasze zdanie nic mnie nie obchodzi,nakazy odgórne!
Najnowsze komentarze (436)
Trójmiasto
2 lata temu
Urośnie potem taka/i Rafalala
ona
2 lata temu
miejmy nadzieję, ze to tylko krótkotrwała moda, która szybko minie.
KOZIOŁ
2 lata temu
A budę Mu zapewniła,żeby mógł poczuć się psem?
Kejmil
2 lata temu
uczyc to dzieci trzeba praktycznych zdolnosci do obrony i zycia zkims czy bez majac lepiej ale i tym bardziej ciezej -jak u nas od dekad mieli niektorzy - i dzialania w wolne jak od dawien a prawo naturalne jest i bylo nie zmienne od zarania dziejow - z Bogiem
Rarytas
2 lata temu
przeciez jak dzieciaczek bioega z fifolkiem na wierzchu to o jakiej neutralnosci plciowej mowimy? I analogicznie jak nic mu nie dynda. Jest X albo Y, nie ma XYZ, Z, Q, LGB itp itd. Natury nie oszukasz chocbys sie zeszczal i tupal nogami. Mozecie sobie wmawiac ze jest jakas neutralnosc plciowa, tyle ze samo gadanie tego nie zmnieni. Jak powiem ze jestem od jutra gibonem albo nietoperzem to nagle sie nim nie stanie. Puknijcie sie w sufit
taki tam
2 lata temu
Brak płci to brak tożsamości, a co za tym idzie brak przynależności. A to kończy się zaburzeniami osobowości i depresją co prowadzi często w dużym procencie do popełniania samobójstw prze tych młodych bezpłciowców.... brawo po....ni rodzice... kto będzie winny w takich sytuacjach tylko WY nikt inny!!!!
Grzegorz
2 lata temu
Jedno slowo. Idiotyzm
Lulu
2 lata temu
Czy gender neutral działa też też na hemoroidy?bo chciałabym zakupu dokonać pozdrawiam całą rodzinę z miasta kosicowka
Xxx
2 lata temu
Brak płci to brak tożsamości, a co za tym idzie brak przynależności. A to kończy się zaburzeniami osobowości i depresją.
olla
2 lata temu
Szkoda nawet takie brednie komentować. Nie wciskanie na siłę dziecku zabawek czy ubrań bo jest dziewczynką czy chłopcem to normalne zachowanie. Ale wymyślanie pod to jakichś ideologii juz nie. Płeć sobie wybierze jak skończy 18 lat? A to w którym sklepie można na 18 tkę wybrać genitalia i tozsamość płciową? 😆
Hehe
2 lata temu
Czyli gender to idea, nie fakt, dzięki Pudel!
mirka
2 lata temu
Zwracanie się do dziecka w jakimkolwiek ludzkim języku uważam za przemoc, a jeśli dziecko nie identyfikuje się z gatunkiem ludzkim, woli być uważane za kurę albo za tapczan? Precz z gatunkowym faszyzmem! Otwórzcie głowy!
XDD
2 lata temu
Jises
Koniec
2 lata temu
Co za bzdura, mam nadzieje ze świat wyjdzie z tego regresu i ci ludzie przestaną krzywdzić dzieci.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak naprawdę wyglądały ZĘBY gwiazd. Wiadomo, ile zapłacili, by mieć "nowy uśmiech" (ZDJĘCIA)

W świecie show-biznesu flesze nie wybaczają żadnych niedoskonałości. Perfekcyjne uzębienie to tzw. "must have". Za znanymi uśmiechami stoi arsenał kosztownych stomatologicznych zabiegów. Kiedyś nie mogli pochwalić się idealnymi zębami, dziś z dumą prezentują swoje "perełki". Ale jak gwiazdy wyglądały przed wizytą u dentystów?
9.

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski wprowadzają się do 230-METROWEJ WILLI. Internautka dopytuje: "A ścian nie malujecie?". Jest reakcja (ZDJĘCIA)

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski kończą już urządzać swoją willę. Influencerka uchyliła rąbka tajemnicy i pokazała niektóre wnętrza. Jedną z internautek zdziwiły "niepomalowane" ściany. Doczekała się odpowiedzi.
8.

Uśmiechnięci Justin i Hailey Bieberowie wracają z lunchu. Żona piosenkarza wyeksponowała CIĄŻOWY BRZUCH (ZDJĘCIA)

Justin i Hailey Bieberowie zostali "przyłapani" przez fotoreportera w Los Angeles, gdy wracali z lunchu. Małżeństwo sprawiało wrażenie radosnych, a żona piosenkarza wyeksponowała ciążowy brzuch. Rodzina jak z obrazka?
7.

Emily Ratajkowski odsłania zgrabną sylwetkę w Monako, prezentując bikini pokryte zdjęciami PÓŁNAGICH kobiet. Stylowo? (ZDJĘCIA)

Ostatnio Emily Ratajkowski pojawiła się w Monako, gdzie gościła z powodu tegorocznego Grand Prix Formuły 1. 32-latka nie byłaby sobą, gdyby z tej okazji nie opublikowała w sieci kilku zdjęć, na których pokazała jak wypoczywa na urlopie.
6.

67-letnia Ewa Kasprzyk korzysta z zasłużonych wakacji w Sopocie, pluskając się w Bałtyku (ZDJĘCIA)

Ewa Kasprzyk ma za sobą kilka intensywnych miesięcy pracy. Nic dziwnego, że jurorce "Tańca z Gwiazdami" zamarzyły się wczasy w Sopocie. Taplając się w morzu, aktorka natknęła się na fotografa, który uwiecznił na zdjęciach jej kąpiel. Ikona?
5.

Upadek z hamaka, ataki zwierząt, udawany poród... Największe wpadki ze ŚNIADANIÓWEK (RANKING PUDELKA)

Telewizja śniadaniowa lubi zaskakiwać widzów. Prezenterzy wielokrotnie przekonali się na własnej skórze, że bywają sytuacje, których nie da się przewidzieć. Co gorsza, w programie na "żywo" nie można zrobić dubla, kiedy palnie się głupotę... Oto ranking akcji, które wyjątkowo zapadły nam w pamięć.
4.

Anna Mucha i Jakub Wons z NIETĘGIMI MINAMI pędzą do kwiaciarni. Aktorka odsłoniła nogi w jeansowej mini (ZDJĘCIA)

Paparazzi "przyłapali" Annę Muchę i Jakuba Wonsa na mieście. Zakochani pomaszerowali z nietęgimi minami do jednej z warszawskich kwiaciarni i zaopatrzyli się w naręcze róż.
3.

Keanu Reeves "przyłapany" na randce z ukochaną we włoskiej restauracji. Romantycznie? (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy "przyłapali" ostatnio Keanu Reevesa podczas romantycznego wypadu do restauracji w towarzystwie swojej drugiej połówki, Alexandry Grant. Trzeba przyznać, że zakochani uroczo razem wyglądają.
2.

Naburmuszona Jennifer Lopez odsłania umięśniony brzuch w kusej bluzce. W dłoni dzierżyła torebkę za PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

W obliczu plotek o kryzysie w jej związku Jennifer Lopez próbuje zająć swoje myśli kolejnymi zajęciami. Uzbrojona w wartą majątek torbę artystka dała się sfotografować przed szkołą tańca w Los Angeles.
1.

15. urodziny K MAG-a: Omenaa Mensah, Magdalena Cielecka, Natalia Szroeder... (ZDJĘCIA)

Podczas wtorkowej imprezy z okazji 15. urodzin K MAG-a oficjalnie rozdano nagrody magazynu, czyli MOSKITY. Na wydarzeniu nie zabrakło kilku znanych twarzy.