Trwa ładowanie...
Przejdź na
Mikey
|

Olgierd Łukaszewicz ostro o ingerencji kościoła w seksualność ludzi. "Dlaczego nie można użyć rozumu?"

88
Podziel się:

Olgierd Łukaszewicz wypowiedział się ostatnio na temat kościoła i jego ingerencji w seksualność, a także poruszył kwestię homofobii. Aktor, który kiedyś kojarzony był z kościołem, dziś nie ma z nim zupełnie nic wspólnego, Skąd ta zmiana?

Olgierd Łukaszewicz ostro o ingerencji kościoła w seksualność ludzi. "Dlaczego nie można użyć rozumu?"
Olgierd Łukaszewicz ostro o ingerencji kościoła w seksualność ludzi (AKPA)

Olgierd Łukaszewicz znany jest między innymi z filmu "Karol. Człowiek, który został papieżem", w którym odgrywał rolę ojca Karola Wojtyły. W ostatnim wywiadzie dla "Repliki" wypowiedział się na temat kościoła i jego podejścia do spraw seksu.

Kościół ma od dawien dawna jakąś straszliwą fobię na temat seksualności człowieka - stwierdził.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: „To nie magia, to nauka” – relacja z wydarzenia L’Oréal Paris

Olgierd Łukaszewicz na temat kościoła i seksualności

Olgierd Łukaszewicz nie ukrywa, że nie może przejść obojętnie obok tego, co dzieje się w dzisiejszym kościele i jakie herezje są tam wypowiadane. Ponad rok temu wypowiadał się już na podobny temat.

Ciemnota kleru, o której kiedyś uczyłem się w socjalistycznej szkole, kiedy wydawało mi się, że to tylko szyderstwo, zaczęła pokazywać się w naszej epoce - można było przeczytać w "Super Expressie".

Aktor w najnowszym wywiadzie dla "Repliki" stwierdził, że w polskich kościołach temat seksu "budzi grozę".

W naszych ciałach wieją wichry popędów. Kościół chce je pacyfikować biczem. Dlaczego nie można użyć rozumu? Każda świadomość człowieka na temat cielesności budzi w Kościele grozę - powiedział.

Łukaszewicz uważa, że instytucja reprezentowana przez duchownych zabrania wiernym jakichkolwiek rzeczy związanych z seksualnością, a sama kryje się z tym co robi za swoimi murami.

A (kościół) sam schował się za murem nietykalności, zabraniając wiernym patrzenia, co się dzieje za tym murem - stwierdził.

Dodał również, że za owymi murami dzieją się przeróżne koszmarne rzeczy.

Zaczyna wychodzić na światło dzienne, co dzieje się w zakonach, tak męskich, jak i żeńskich, to, jak księża krzywdzili dzieci, młodzież. To wychodzenie na jaw jest dobre, bo wszyscy musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: kim jesteśmy - jako ciała? odpowiedział aktor.

Olgierd Łukaszewicz potępia homofobię i pokazuje wsparcie dla społeczności LGBT

Łukaszewicz w rozmowie z "Repliką" poruszył temat sprzeciwu kościoła na temat szerzenia wiedzy o seksualności człowieka.

Kościół występuje dziś przeciwko edukacji seksualnej. Czyli przeciwko szerzeniu wiedzy na temat tak powszechny, tak podstawowy jak ludzka rozrodczość, płciowość. Jednak w społeczeństwach zaczyna dziś bulgotać chęć zmiany - powiedział.

Gwiazdor poza aktorstwem zasiada także w zarządzie Fundacji im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego "My Obywatele Unii Europejskiej", która wspiera kwestie mniejszości seksualnych. Olgierd Łukaszewicz ubolewa nad homofobicznym zachowaniem rządu i polskiego kościoła.

Obecnie rządzący Polską, aby zasłonić istotę swoich nieudolnych rządów, wmawiają społeczeństwu, że LGBT to ideologia, którą narzuca Unia. Gorąco się temu sprzeciwiam - wypowiedział aktor.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(88)
Kasia
2 miesiące temu
On nie był wcale kojarzony z kościołem, chyba wam się z Zelnikiem pomyliło.
1234
2 miesiące temu
Kościół nie ma podstaw moralnych to nauczania o seksualności. Od wieków kryje w swoich szeregach dewiantów i nie pozwala na ich ukaranie. Zobaczcie dokument "Deliver us from evil", gdzie ksiądz dewiant sam opowiada, jak jego kościelni przełożeni kryli go przed wymiarem sprawiedliwości i pozwalali na kontakt z dziećmi, gdy on sam przyznawał, ze ma problem.
jkl
2 miesiące temu
Szkoda że o swojej seksualności tak mało mówią, a swoją drogą głodnemu chleb na myśli. Może tak głośno krzyczą żeby zakrzyczeć swoją pedofilię i homoseksualizm
Toja
2 miesiące temu
PiS chce z nas zrobić ciemnotę, której życiem będzie kierował rząd i kościół. Łapią się każdego tematu byle odciągnąć uwagę od swoich błędów. Ciągle na kogoś je zrzucają. Kościół krytykuje lgbt a sam w seminariach pozwala na molestowanie studentów przez starszych studentow i przez wykładowców.
Gość
2 miesiące temu
Ja tam go nie kojarzę z kosciolem
Najnowsze komentarze (88)
Zeflik
2 miesiące temu
Pieszczoch komuny
dik
2 miesiące temu
Ciemny lud -dobry lud...Media non stop o jankesach w Polsce , o ich bazach na stałe, o tym, że zgodzili się sprzedać kolejną partię broni Polsce ... rzygać się chce ...Co najmniej 80% Polaków nie trawi tych handlarzy broni, jątrzycieli, agresorów...Proszę nie wciskać kitu o miłości i dobrych amerykanach...nic na siłę..
Dama♠️
2 miesiące temu
Kosciol ingeruje tylko w seksualnosc kobiet. Dla mezczyzn wiagra legalna, dostepna bez recepty, chociaz moze spowodowac zawal i smierc, wazektomia legalna. Pigulka dzien po dla kobiet dostepna tylko na recepte, antykoncepcja hormonalna tylko na recepte, podwiazanie jajowodow nielegalne, aborcja na zyczenie i z powodu uszkodzenia plodu - nielegalna. A ginekologom pozwolono zaslaniac sie klauzula sumienia, tak ze recepty na antykoncepcje mozna w ogole nie dostac.
Tedted
2 miesiące temu
Kościół nikomu pod kołdrę nie zagląda, co on ściemnia. Sex w domu twoja sprawa , jeśli nie gwłcisz i nie molestujesz.
nikt
2 miesiące temu
ludzie do seksu nie używają rozumu kieruje nimi popęd i ewentulanie interes
sss
2 miesiące temu
Proponuję przestać wierzyć w banialuki o "bogu" siedzącym na chmurze i sterującym waszym życiem. Kościół od początku swojego istnienia hamował wszelkie przejawy nauki i rozumu. Trzymał za mordę wykształcone kobiety, wciskając ludziom ciemnotę o czarownicach, szatanie itp. Ludzie rozumni / wykształceni to ludzie wolni. I tu kościół upatruje zagrożenie dla swoich bajek. Miejcie swój rozum, kochajcie się, czerpcie z życia ile się da - również w sferze seksualności jeśli macie na to ochotę. Nie słuchajcie zboczonych starców którzy pocą się z podniecenia w konfesjonale wypytując was o intymne sprawy. Wartości człowieka - kobiety nie mierzy się ilością parterów czy rodzajem seksu jaki lubi. Wierzcie w siebie! Precz z klerem!
Gucio
2 miesiące temu
Dziadek, nie idź tą drogą!
Jan
2 miesiące temu
Pupil PRL
Zzz
2 miesiące temu
Teraz jest wiele dominacji chrześcijańskich nauczających na podstawie Bibli mówią o uzdrowieniu życiu w pełni to przyciąga do Boga
ann
2 miesiące temu
na pewno uczy o wstrzemizliwosci; 0 buddyzm zreszta podobnie, nawet jest tozalecane dla duchowego wzrostu bynajmniej nie kamieniuje za grzechy seksualne - jak w islamie
Gość
2 miesiące temu
Wydawał się mądrzejszy. Co za zbiór uogólnień. Czytać się tych jego przemyśleń nie da, następny zatrudniony, ale my tutaj murem za Panem Bogiem. Jestem osobą wierzącą i wiedzy o cielesności mi nie brakuje, o zdrowiu też wiem co trzeba.
Hahaha
2 miesiące temu
To ten co Komorowskiego na prezydenta wspierał i PO, kicha Panie z tego wyszła i tak będzie tym razem.
Otco
2 miesiące temu
LGBT jako jednostki z zaburzeniami osobowości i seksualności byli od zawsze, ale tak agresywnych zachowań tej grupy jako narzucającej innym swoje amoralne zachowania na ulicach , domagających się przywilejów to nigdy nie było. Zrobili sobie z tego ideologię do walki z kościołem.
Bona
2 miesiące temu
Dlatego żeby problem z przestępczością w kościele zmniejszyć duchowni powinni mieć wybór czy chcą żyć w celibacie czy w małżeństwie.Czlowiekowi zawsze towarzyszy seksualność i żadne zakazy tego nie zmienią.Jednak nie popieram totalnej rozwiązłości jak w niektórych krajach.Dlaczego my ciągle się porównujemy do innych krajów i chcemy koniecznie im dorównać? Polska ma swoje tradycje i obyczaje, religia to każdego indywidualna sprawa tak samo decyzja czy żyjesz w związku partnerskim,bez ślubu czy w małżeństwie.Każdy obywatel ,niezależnie od religii,ma zagwarantowane w konstytucji swoje prawa .Nie wszyscy są źli,nie oceniajmy ludzi jednakową miarą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie