Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Polscy tancerze BOJKOTUJĄ "You Can Dance" w TVP! "Stacja DYSKRYMINUJE mniejszości i jest uzależniona od władzy"

289
Podziel się:

Środowisku tanecznemu wyraźnie nie spodobał się pomysł reaktywacji programu "You Can Dance" na antenie TVP. Z tej przyczyny powstała petycja, której sygnatariusze protestują przeciwko wznowieniu show przez stację Jacka Kurskiego.

Polscy tancerze BOJKOTUJĄ "You Can Dance" w TVP! "Stacja DYSKRYMINUJE mniejszości i jest uzależniona od władzy"
Polscy tancerze bojkotują "You Can Dance" w TVP (fot. AKPA)

Już od kilku tygodni w kuluarach mówiło się o wielkim powrocie formatu You Can Dance. Tym razem taneczny show zagościć ma nie w stacji TVN, a na antenie konkurencyjnej TVP. Zarząd stacji postanowił najwyraźniej iść za ciosem i po sukcesie Dance Dance Dance wykupił kolejną licencję na zagraniczne show. Emisja pierwszego sezonu przewidywana jest na jesień tego roku.

W ostatni poniedziałek na portalu petycjeonline.com pojawił się list otwarty do producenta Endemol Shine w związku z planami emisji You Can Dance na antenie TVP. Dowiadujemy się, że całkiem liczna grupa artystów nie wyobraża sobie, aby program popularyzujący tak bliską ich sercu dziedzinę sztuki był organizowany przez stację Jacka Kurskiego.

Zobacz także: Miliardy na TVP. Ostry komentarz Leszka Millera. "To bezczelne"

Sztuka tańca jest aspektem społecznym. Taniec to ludzie. Jako środowisko sprzeciwiamy się ograniczaniu praw społecznych oraz dyskryminacji w naszym kraju mniejszości LGBTQ+, która często właśnie w tańcu znajduje akceptację, zrozumienie oraz przynależność społeczno-kulturową. Środowisko, które budowaliśmy przez wiele lat, cechuje się otwartością oraz wolnością wyrażania się i poszukiwania własnego „ja” właśnie poprzez ruch - czytamy w liście.

Sygnatariusze dokumentu, których w niecałe 24 godziny znalazło się ponad 1000, zauważają, że TVP jawnie dyskryminuje mniejszości, co jawnie sprzeciwia się filozofii tańca.

Telewizja Polska TVP - w której program ma być emitowany, jest jednym z wiodących ośrodków propagandowych, który dyskryminuje część społeczeństwa naszego kraju z uwagi ich poglądy lub orientację seksualną. Jako środowisko sprzeciwiamy się tworzeniu programu rozrywkowemu o tematyce tańca przez telewizję, która dyskryminuje mniejszości i jest uzależniona od władzy politycznej, której władze oraz Ministerstwo Kultury rozdaje środki na promowanie swojej "jedynie słusznej ideologii".

Tancerze przedstawili 6 postulatów, których domagają się od producenta nowej wersji You Can Dance. Na pierwszym miejscu znalazło się przeniesienie programu do jakiejkolwiek innej stacji, byle nie byłaby ona powiązana z Telewizją Polską. Podkreśla się również potrzebę zatrudnienia profesjonalnych pedagogów tańca i choreografów oraz zapewnienie uczestnikom wynagrodzenia za udział i opieki lekarskiej.

Jako społeczność liczymy na popularyzację tańca w najlepszej jakości, oraz w przestrzeni madialnej wolnej od dyskryminacji i manipulacji. Wyrażamy obawę co do jakości oraz etyczności tworzenia programu "You Can Dance" w telewizji TVP - dodają na koniec autorzy listu.

Też jesteście ciekawi, co polskie środowisko taneczne miałoby do powiedzenia na temat postępowania Idy NowakowskiejAgustina Egurroli?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(289)
a to ciekawe ...
rok temu
Ci z You Can Dance z TVNu pracują i tak w TVP przy Dance Dance Dance hahah
Pytam
rok temu
A dlaczego wszyscy mają lubić LGBT? Nie chodzi o hejt, wyzwiska czy obrażanie tylko o zwykłe ''lubić"? Mogę tolerować czyli nie hejtować ale nikt nie każe mi lubić!!!
śmieszni są
rok temu
A niech sobie protestują. Kogo to obchodzi? Licencja wykupiona, nie kradziona więc telewizja jakakolwiek może sobie z nią zrobić co chce. Kilku TVNowskich tancerzy może się foszyć. Od lat jest wielu tancerzy pracujących dla TVP jako element towarzyszący festiwalom muzycznym i programom telewizyjnym. Jestem przekonana, że chętnych chcących wziąć udział będzie mnóstwo. Kolejna polityczna nagonka.
Bleee
rok temu
I pewnie każdego tancerza, który petycji nie podpisze, (bo ma inne poglądy/ potrzebuje kasy/ nie interesuje się polityka) będą hejtować i mieszać z błotem. Tolerancja.
Pytam
rok temu
A dlaczego wszyscy mają lubić LGBT? Nie chodzi o hejt, wyzwiska czy obrażanie tylko o zwykłe ''lubić"? Mogę tolerować czyli nie hejtować ale nikt nie każe mi lubić!!!
Najnowsze komentarze (289)
zenka
rok temu
jak to idealnie widać, że wszystkie pro-TVP komentarze pisze jedna osoba i lajkuje je sama sobie...
Ania
rok temu
Niech sobie protestują. Teraz jest prawdziwa wolność. Ci co chcą tańczyć niech tańczą. My ich będziemy oglądać i tyle.
zuza
rok temu
według mnie takie zachowanie to gruba przesada... jednym slowem dziecinada :) stacja im nie pasuje... masakra
Proper
rok temu
Moim zdaniem ten bojkot nie ma żadnych podstaw i w ogóle nie wiem dlaczego powstał. Z góry zakładają jak będzie. Poza tym dlaczego jakaś grupka ma decydować za wszystkich?
Eva
rok temu
Cieszy mnie, że w jury będzie Agustin. Już doczekać nie mogę się programu.
Ida
rok temu
Mogą sobie protestować i tak nic nie zdziałają.
Daria
rok temu
Nie ukrywam, że czekałam na taki program. Od dawna mi go brakowało. Oglądałam wszystkie edycję You Can Dance, cieszę się, że w końcu wraca na antenę i nie interesuje mnie, jaka stacja będzie go emitować.
Adela
rok temu
Nie rozumiem co ta petycja ma wnieść. Ja wiem, że nic nią nie ugrają, więc... Lepiej niech zajmą się czymś pożytecznym.
Justyna
rok temu
Szczerze mówiąc strasznie mnie męczy ten cały najazd na TVP - czego by nie zrobili, są atakowani.
Ola
rok temu
Mnie cała ta sytuacja śmieszy. Oczywiście każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że petycja nic nie da - TVP nabyło prawa do programu i może go wyemitować.
Sabina
rok temu
a dajcie spokój następni co beda bojkotować TVP, bez sensu kolejne polityczne przepychanki...
Paulina
rok temu
Nie mają prawa protestować. TVP miało natomiast prawo do zakupu formatu. Tak to działa. Nikogo (a już na pewno nie stację) nie interesuje, co mają do powiedzenia w tej kwestii inni. Wszystko odbywa się w pełni legalnie i to jest najważniejsze.
Anka
rok temu
Dla mnie jest to najzwyczajniej śmieszne. I co - gdyby inna stacja wykupiła prawa do emisji byłoby ok, ale jak zrobiło to TVP to nagle wszystkim to nie pasuje?
angelika
rok temu
A ta petycja to niby co...cenzura publiczna. Żadna nawet większa grupa obrażonych tancerzy, nie będzie dyktować warunków, jaki program w jakiej stacji może być emitowany
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie