Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Polscy tancerze BOJKOTUJĄ "You Can Dance" w TVP! "Stacja DYSKRYMINUJE mniejszości i jest uzależniona od władzy"

289
Podziel się

Środowisku tanecznemu wyraźnie nie spodobał się pomysł reaktywacji programu "You Can Dance" na antenie TVP. Z tej przyczyny powstała petycja, której sygnatariusze protestują przeciwko wznowieniu show przez stację Jacka Kurskiego.

Polscy tancerze BOJKOTUJĄ "You Can Dance" w TVP! "Stacja DYSKRYMINUJE mniejszości i jest uzależniona od władzy"
Polscy tancerze bojkotują "You Can Dance" w TVP (fot. AKPA)
bEpUmpqZ

Już od kilku tygodni w kuluarach mówiło się o wielkim powrocie formatu You Can Dance. Tym razem taneczny show zagościć ma nie w stacji TVN, a na antenie konkurencyjnej TVP. Zarząd stacji postanowił najwyraźniej iść za ciosem i po sukcesie Dance Dance Dance wykupił kolejną licencję na zagraniczne show. Emisja pierwszego sezonu przewidywana jest na jesień tego roku.

W ostatni poniedziałek na portalu petycjeonline.com pojawił się list otwarty do producenta Endemol Shine w związku z planami emisji You Can Dance na antenie TVP. Dowiadujemy się, że całkiem liczna grupa artystów nie wyobraża sobie, aby program popularyzujący tak bliską ich sercu dziedzinę sztuki był organizowany przez stację Jacka Kurskiego.

bEpUmprb
Zobacz także: Miliardy na TVP. Ostry komentarz Leszka Millera. "To bezczelne"

Sztuka tańca jest aspektem społecznym. Taniec to ludzie. Jako środowisko sprzeciwiamy się ograniczaniu praw społecznych oraz dyskryminacji w naszym kraju mniejszości LGBTQ+, która często właśnie w tańcu znajduje akceptację, zrozumienie oraz przynależność społeczno-kulturową. Środowisko, które budowaliśmy przez wiele lat, cechuje się otwartością oraz wolnością wyrażania się i poszukiwania własnego „ja” właśnie poprzez ruch - czytamy w liście.

Sygnatariusze dokumentu, których w niecałe 24 godziny znalazło się ponad 1000, zauważają, że TVP jawnie dyskryminuje mniejszości, co jawnie sprzeciwia się filozofii tańca.

bEpUmprh

Telewizja Polska TVP - w której program ma być emitowany, jest jednym z wiodących ośrodków propagandowych, który dyskryminuje część społeczeństwa naszego kraju z uwagi ich poglądy lub orientację seksualną. Jako środowisko sprzeciwiamy się tworzeniu programu rozrywkowemu o tematyce tańca przez telewizję, która dyskryminuje mniejszości i jest uzależniona od władzy politycznej, której władze oraz Ministerstwo Kultury rozdaje środki na promowanie swojej "jedynie słusznej ideologii".

Tancerze przedstawili 6 postulatów, których domagają się od producenta nowej wersji You Can Dance. Na pierwszym miejscu znalazło się przeniesienie programu do jakiejkolwiek innej stacji, byle nie byłaby ona powiązana z Telewizją Polską. Podkreśla się również potrzebę zatrudnienia profesjonalnych pedagogów tańca i choreografów oraz zapewnienie uczestnikom wynagrodzenia za udział i opieki lekarskiej.

Jako społeczność liczymy na popularyzację tańca w najlepszej jakości, oraz w przestrzeni madialnej wolnej od dyskryminacji i manipulacji. Wyrażamy obawę co do jakości oraz etyczności tworzenia programu "You Can Dance" w telewizji TVP - dodają na koniec autorzy listu.

bEpUmpri

Też jesteście ciekawi, co polskie środowisko taneczne miałoby do powiedzenia na temat postępowania Idy NowakowskiejAgustina Egurroli?

bEpUmprC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(289)
a to ciekawe ...
3 miesiące temu
Ci z You Can Dance z TVNu pracują i tak w TVP przy Dance Dance Dance hahah
Pytam
3 miesiące temu
A dlaczego wszyscy mają lubić LGBT? Nie chodzi o hejt, wyzwiska czy obrażanie tylko o zwykłe ''lubić"? Mogę tolerować czyli nie hejtować ale nikt nie każe mi lubić!!!
śmieszni są
3 miesiące temu
A niech sobie protestują. Kogo to obchodzi? Licencja wykupiona, nie kradziona więc telewizja jakakolwiek może sobie z nią zrobić co chce. Kilku TVNowskich tancerzy może się foszyć. Od lat jest wielu tancerzy pracujących dla TVP jako element towarzyszący festiwalom muzycznym i programom telewizyjnym. Jestem przekonana, że chętnych chcących wziąć udział będzie mnóstwo. Kolejna polityczna nagonka.
bEpUmprD
Bleee
3 miesiące temu
I pewnie każdego tancerza, który petycji nie podpisze, (bo ma inne poglądy/ potrzebuje kasy/ nie interesuje się polityka) będą hejtować i mieszać z błotem. Tolerancja.
Pytam
3 miesiące temu
A dlaczego wszyscy mają lubić LGBT? Nie chodzi o hejt, wyzwiska czy obrażanie tylko o zwykłe ''lubić"? Mogę tolerować czyli nie hejtować ale nikt nie każe mi lubić!!!
Najnowsze komentarze (289)
zenka
miesiąc temu
jak to idealnie widać, że wszystkie pro-TVP komentarze pisze jedna osoba i lajkuje je sama sobie...
Ania
2 miesiące temu
Niech sobie protestują. Teraz jest prawdziwa wolność. Ci co chcą tańczyć niech tańczą. My ich będziemy oglądać i tyle.
zuza
3 miesiące temu
według mnie takie zachowanie to gruba przesada... jednym slowem dziecinada :) stacja im nie pasuje... masakra
Proper
3 miesiące temu
Moim zdaniem ten bojkot nie ma żadnych podstaw i w ogóle nie wiem dlaczego powstał. Z góry zakładają jak będzie. Poza tym dlaczego jakaś grupka ma decydować za wszystkich?
Eva
3 miesiące temu
Cieszy mnie, że w jury będzie Agustin. Już doczekać nie mogę się programu.
Ida
3 miesiące temu
Mogą sobie protestować i tak nic nie zdziałają.
Daria
3 miesiące temu
Nie ukrywam, że czekałam na taki program. Od dawna mi go brakowało. Oglądałam wszystkie edycję You Can Dance, cieszę się, że w końcu wraca na antenę i nie interesuje mnie, jaka stacja będzie go emitować.
Adela
3 miesiące temu
Nie rozumiem co ta petycja ma wnieść. Ja wiem, że nic nią nie ugrają, więc... Lepiej niech zajmą się czymś pożytecznym.
bEpUmprv
Justyna
3 miesiące temu
Szczerze mówiąc strasznie mnie męczy ten cały najazd na TVP - czego by nie zrobili, są atakowani.
Ola
3 miesiące temu
Mnie cała ta sytuacja śmieszy. Oczywiście każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że petycja nic nie da - TVP nabyło prawa do programu i może go wyemitować.
Sabina
3 miesiące temu
a dajcie spokój następni co beda bojkotować TVP, bez sensu kolejne polityczne przepychanki...
Paulina
3 miesiące temu
Nie mają prawa protestować. TVP miało natomiast prawo do zakupu formatu. Tak to działa. Nikogo (a już na pewno nie stację) nie interesuje, co mają do powiedzenia w tej kwestii inni. Wszystko odbywa się w pełni legalnie i to jest najważniejsze.
Anka
3 miesiące temu
Dla mnie jest to najzwyczajniej śmieszne. I co - gdyby inna stacja wykupiła prawa do emisji byłoby ok, ale jak zrobiło to TVP to nagle wszystkim to nie pasuje?
angelika
3 miesiące temu
A ta petycja to niby co...cenzura publiczna. Żadna nawet większa grupa obrażonych tancerzy, nie będzie dyktować warunków, jaki program w jakiej stacji może być emitowany
...
Następna strona
bEpUmprX