Trwa ładowanie...
Przejdź na
Mika
|
aktualizacja

Porzuciła dla niego USA, a on oddał jej nerkę. Historia miłości Tiny Turner i Erwina Bacha

82
Podziel się:

Erwin Bach był młodszy od Tiny Turner o 16 lat. Mimo że z początku wielu nie wierzyło w trwałość tego uczucia, mężczyzna okazał się miłością jej życia - oddał jej nerkę, a ona dla niego porzuciła Amerykę i przeprowadziła się do Europy.

Porzuciła dla niego USA, a on oddał jej nerkę. Historia miłości Tiny Turner i Erwina Bacha
Tina Turner, Erwin Bach (Getty Images)

Tina Turner na początku swojej kariery była związana z liderem zespołu, w którym występowała, Ike'iem Turnerem. Muzyk okazał się jednak alkoholikiem oraz miał problemy z narkotykami. Gwiazda uciekła od niego i w 1976 roku sąd orzekł zakończenie ich małżeństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stefano Terrazzino jako... Tina Turner!

Tina Turner i Erwin Bach – początek miłości

Tina Turner potrzebowała prawie dekady, by odzyskać pewność siebie i wydać kolejny wielki przebój. Kolejne dwa lata zajęło jej dojście do wniosku, że zasługuje jeszcze na miłość. Przyleciała akurat na koncert do Niemiec, gdzie z lotniska Kolonia-Bonn odebrał ją przyjaciel jej ówczesnego agenta, Erwin Bach.

Był naprawdę przystojny. Moje serce zabiło szybciej, a ręce się trzęsły, a to znaczyło dla mnie, że spotkały się pokrewne dusze. – Tak opisała to spotkanie Tina w dokumencie HBO kręconym w 2021 roku.

Gwiazda szybko złapała wspólny język z niemieckim producentem z wytwórni płytowej EMI. Było to jednak platoniczne uczucie i, mimo że Tina zaznaczała, że Erwin jest bardzo przystojny, zamierzała się z nim jedynie zaprzyjaźnić. Randkować zaczęli jeszcze w tym samym roku, a po trzech latach (rok 1989) Erwin zdecydował się poprosić ją o rękę. Artystka nie była wówczas pewna, czy chce kolejny raz wychodzić za mąż. Ich związek jednak przetrwał, a kolejny raz Erwin oświadczył się dopiero dwie dekady później.

Tym razem doskonale wyczuł moment. Wraz z przyjaciółmi pływaliśmy po Morzu Śródziemnym jachtem Lady Marina, który należał do naszego znajomego Sergia. Patrząc z perspektywy czasu, powinnam się była domyślić, że wydarzy się coś ważnego. Byliśmy akurat w ładnym miejscu, ale nie dość romantycznym dla Erwina. Dowiedziałam się później, że radził się Sergia, który zasugerował, byśmy popłynęli na grecką wyspę Skorpios – napisała Tina w swojej autobiografii My Love Story.

Tego dnia Tina Turner zeszła na kolację. Wszyscy jej znajomi byli ubrani na biało. Po posiłku Erwin oświadczył się po raz drugi, i właśnie wtedy, w wieku 73 lat, artystka zapragnęła wyjść za mąż. Para pobrała się w lipcu 2013 roku w jej ukochanej posiadłości pod Zurychem.

Problemy nie zniszczyły ich miłości

Niecały rok później Tina Turner trafiła do szpitala. Doznała udaru mózgu, a przy okazji badań okazało się, że cierpi na niewydolność nerek. Dwa lata później stwierdzono u niej raka jelita – gwiazda musiała poddać się operacji.

Leki poprawiające pracę nerek przestawały działać, a niektóre z nich niszczyły jej organizm. Tina była załamana. Nie chciała być dla nikogo ciężarem, rozważała już nawet samobójstwo czy eutanazję. W końcu Erwin zaproponował, że odda jej swoją nerkę. Po początkowych trudnościach, przeszczep w końcu się przyjął.

Ukochany był u jej boku także w momencie, gdy syn Tiny popełnił samobójstwo. To w jego rękaw wycierała łzy. Zawsze chronił ją od trosk i nerwów. I najprawdopodobniej to właśnie on był z nią do końca, gdy odchodziła w swojej posiadłości w Szwajcarii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(82)
Natalia
6 dni temu
Piękna historia miłosna. Dziękujemy Pani Tinie za tyle wielkich przebojów
Gość
6 dni temu
To była prawdziwa miłość. Oboje byli szczęśliwi razem.
Ola
6 dni temu
Coś pięknego taka miłość.
Iwi
6 dni temu
Ależ piękna para... Dojrzała, prawdziwa miłość.
Dr Lubicz
6 dni temu
Czy tez macie tak ze nie możecie powiększać pudełkowych zdjęć na smartfonie??
Najnowsze komentarze (82)
Marianna
10 godz. temu
Wyglądali razem kapitalnie. Nie było widać tej różnicy wieku. Ona była pozytywną jednostką.
Olo
2 dni temu
Wspaniała kobieta i wspaniałą para
Kris
2 dni temu
Kochana Tina a jednak byľa n szczẹŝliwa ..cudowna miľoŝč ...taki ciepľy măž...😘❤️❤️❤️❤️❤️
Ja i mój.
2 dni temu
Takiej miłości nie zastąpią żadne pieniądze, a tych obojgu im nie brakowało, pieniądze tylko ułatwiają życie. A to była poprostu WielkaMiłość .
Otoloto
2 dni temu
Cudowna miłość!
DobryCzłowiek
2 dni temu
Klasyka... Żeby tak dzisiejsze kobiety ze świata muzyki, miały chociaż odrobinę takiej naturalnej charyzmy i klasy, ehhh... Pani Tino, dziękujemy ❤️
Linda
3 dni temu
Zauważcie że o tym w mediach nie było słychać, dowiadujemy się o tym dopiero po jej śmierci. Podobnie było w przypadku Marie Fredriksson z Roxette czy Olivii Newton-John... Znane głównie z przebojów które śpiewały (później niestety też z walki z nowotworem) a nie ze skandali, romansów, pieniędzy, poglądów politycznych, małżeństw czy dzieci... I takie powinny być gwiazdy. Dzisiejsze pseudo-artystki mogą się od nich tylko uczyć.
Inya
6 dni temu
Wielki szacunek dla Tiny! Nie tylko za jej dorobek, ale za to, że rozważała samobujstwo, by nie cierpieć i nie być ciężarem dla innych. Najgorsze to przedłużać mordęgę, kiedy nadziei na wyzdrowienie i samodzielność nie ma.
Lol
6 dni temu
Tyle piniadza, tez bym sie zakochal nawet w 20 lat starszej,ale dlaczego On sie tak cieplo ubiera.
mokka
6 dni temu
On się zestarzał a ona wcale
Wawiak
6 dni temu
Po prostu facet, który zachowywał się jak facet.
dziadek j.
6 dni temu
Tina była naturalna we wszystkim ! Mimo swojego talentu i sukcesów muzycznych nie gwiazdorzyła , nie kreowała się na dziwadło. Miała duszę i z duszą śpiewała. Niech z Aniłami śpiewa teraz po wsze czasy.
Monia
6 dni temu
Pieknie
Odwróćmy kota
6 dni temu
Ciekawe, że dwa lata po ślubie zaczęła poważnie chorować a do tej pory to była babka dynamit. Niby oddał jej nerkę ale naprawdę ludzie sprzedają nerki za duuużo mniejsze pieniądze. Czy ona dla niego porzuciła Amerykę czy dla podatków w Szwajcarii do czego on ją przekonał ? - to jest prawdziwa zagwozdka ;) Było mu to bardzo na rękę bo odizolował ją od przyjaciół i zabezpieczył kasiorkę - bardzo miło z jego strony.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie