Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Prokuratura i policja badają sprawę koncertu Kasi Kowalskiej pod blokami w Ciechanowie

338
Podziel się

W minioną sobotę pod sceną gromadziły się tłumy ludzi i nikt nie zareagował. Na wokalistkę wylała się fala krytyki.

Prokuratura i policja badają sprawę koncertu Kasi Kowalskiej pod blokami w Ciechanowie
(PAP, ONS)
bCHzRpDp

Od ponad dwóch miesięcy świat walczy z pandemią koronawirusa. Codziennie przybywa nowych chorych i ofiar śmiertelnych. Nasze życie całkowicie się zmieniło - przestrzegamy rygorystycznych zakazów, wychodzimy z domu tylko w maseczkach, utrzymujemy bezpieczne odległości od siebie, nawet świąt wielkanocnych nie mogliśmy spędzić z rodzinami. Z niecierpliwością wyczekujemy informacji o tym, że liczba kolejnych przypadków maleje, choć eksperci przewidują, że to jeszcze szybko nie nastąpi. Co więcej, nie wiadomo do kiedy potrwa obecna sytuacja, a już mówi się o tym, że jesienią epidemia ma wybuchnąć ponownie.

W tych trudnych czasach ludzie szukają pocieszenia m.in. w sztuce. Artyści, którzy właściwie z dnia na dzień zostali bez pracy, starają się być z ludźmi wirtualnie. Organizowane są koncerty online, wspólne śpiewy na balkonach i inne wzruszające inicjatywy, podczas których możemy uwierzyć, że "jeszcze będzie normalnie". Niestety, organizując tego typu zrywy, w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie innych, a takiej wyobraźni najwyraźniej zabrakło organizatorom "Koncertowania pod blokami" w Ciechanowie.

Kasia Kowalska o udziale w programach rozrywkowych

bCHzRpDr

Założenie projektu było takie, że "publiczność mieli stanowić mieszkańcy słuchający muzyki z okien, balkonów oraz internauci dzięki transmisji online". Tymczasem podczas sobotniego koncertu na osiedlu Aleksandrówka II, na którym gwiazdą była Kasia Kowalska, tłum gromadził się pod sceną, nie przestrzegając bezpiecznej odległości.

Sprawą zajmuje się już policja i prokuratura. Prowadzone są czynności wyjaśniające, czy doszło do narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia mieszkańców.

Organizatorem koncertu jest Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej (COEK) STUDIO i Urząd Miasta. Odwołano już kolejne zaplanowane wydarzenia z tej serii.

W związku z tym, że w czasie wczorajszego wydarzenia, tj. występu Kasi Kowalskiej na zielonej przestrzeni pomiędzy blokami przebywało ok. 100-150 osób, nie możemy kontynuować dalej następnych występów, gdyż jest to sprzeczne z pierwotnym zamysłem inicjatywy.

bCHzRpDx

Jako organizator nie możemy odpowiadać za gromadzenie się osób na określonym obszarze, gdyż nigdy nie było to naszym celem. Faktem jest ponadto, iż nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu czy przemieszczania się. Jednak w związku z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo oraz uniknięcie dodatkowych kontrowersji, nie będziemy kontynuować kolejnych muzycznych wydarzeń w tej formule - poinformowała w mediach społecznościowych dyrektor COEK, Jolanta Grudzińska.

W sprawie mocno obrywa Kasia Kowalska, pod której adresem w sieci wylała się fala krytyki. Radny Sejmiku-Mazowsze Rafał Romanowski zarzuca jej brak odpowiedzialności. Burza rozpętała się też na Instagramie. Internauci zarzucają Kowalskiej hipokryzję, bo jeszcze niedawno, gdy okazało się, że jej córka trafiła do szpitala z powodu koronawirusa, artystka namawiała do zostawania w domu.

"Może odpowie Pani na pytania o to, jakim prawem odbył się wczorajszy koncert z obecnością publiki?", "Czy Pani Kasia nie widziała ludzi pod sceną?", "Totalny brak przyzwoitości", "Człowiek obawia się o swoje życie i unika skupisk, zamiast korzystać z życia siedzi na swoim podwórku albo jedzie do lasu, a ta sobie koncert robi", "Sama beczała, że córka chora... ludzie nie wychodźcie z domu itp... Masakra, dla kasy wszystko zrobi", "Wstyd! Karę powinna dostać!", "Jeszcze niedawno prosiła Pani o rozsądek, a tu takie coś", Jaką hipokrytką trzeba być, aby zamieszczać tu apele o pozostanie w domach, a potem robić koncert, gdzie ludzie się tłoczą ramię w ramię? Kobieto, masz mózg?", "Wypadłoby przynajmniej przeprosić za skrajnie lekkomyślne i niebezpieczne społecznie zachowanie! - piszą oburzeni ludzie w komentarzach.

bCHzRpDy

Słusznie obrywa się Kasi Kowalskiej?

bCHzRpDz
bCHzRpDS
KOMENTARZE
(338)
Iza
2 miesiące temu
Oj Kasia Kasia Dopiero co mówiłaś ludziom żeby byli ostrożni i siedzieli w domu. Co ty odwaliłaś dziewczyno😦😦🤦🏼‍♂️🤦🏻🤦🏼‍♀️
Kiik
2 miesiące temu
A ja myślałam, że ona jest mądrzejsza !!!!!!
543
2 miesiące temu
Koronawirus dotknął ją osobiście, więc powinna mieć więcej świadomości niż przeciętny człowiek, a naraziła tyle osób na śmiertelne zagrożenie.
bCHzRpDT
Nie lubimy
2 miesiące temu
Swoją drogą te koncerty międzyblokowe to fatalny pomysł, bo ludzie lubią różną muzykę, a tak są zmuszeni słuchać tego czego nie lubią. Sąsiad po lewo lubi trashmetal, sąsiadka po prawo disco polo, sąsiadka na górze jazz, sąsiadka na dole Radio Maryja, ja po środku lubię muzykę symfoniczną i każde z nas słucha z poszanowaniem gustu innych, a tu na pełen regulator a podwórka pop-rocka dają...
ola
2 miesiące temu
nie powinna dać tego koncertu ale chodziło o kasę pewnie
Najnowsze komentarze (338)
darek
2 miesiące temu
Co Kowalska winna, nie ona była organizatorem...
qwweerty
2 miesiące temu
moze od córki wzieła jakieś piguły czy proszki ze zapomniała o co apelowała... samozaoranie lvl high
lodzianin
2 miesiące temu
mam nadzieje, ze juz nigdy nie zaspiewa w Łodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yyy
2 miesiące temu
Trzeba mieć nie po kolei w głowie.
Anka
2 miesiące temu
Katarzyna za pewne chciała dobrze. Wyszło jak wyszło tj. słabo. Najpierw emocjonalne apele (powodowane sytuacją z jej córką), zostańcie w domu, każdego może dotknać wirus itp. itd. A teraz przyczyniła się do sporego zgromadzenia ludzi w czasach pandemii, naprawdę nie można było przewidzieć, że jeżeli Kasia Kowalska zagra pod blokiem, to ludzie wyjdą z mieszkań??? Przykre, ale Katarzyno, słupki zacharowań wzrosną m. in. dzięki Tobie. Nie można było dać koncertu on line?
Jolka
2 miesiące temu
a skoro teraz twierdzi ma pretensje że jej córcia nie była zarażona koronawirusem to niech poda na co chorowała
matka
2 miesiące temu
nic dodać nic ująć całkowia bezmyślność i brak oznak w główce
Marycha
2 miesiące temu
Kasią jest mala dziewczynka a nie stara TORBA
bCHzRpDL
anty
2 miesiące temu
super brawo kasia brawo ciechanow
wiekuk
2 miesiące temu
Kolejny żałosny występ pani Kowalskiej.Mam wraze,że ta kobieta jest na ciągłym haju.Troche jej współczuję 😷
Koba
2 miesiące temu
Jeszcze niedawno płakała bo córka pod respiratorem, teraz naraziła zdrowie i życie wielu osób!!No ręce opadają nie mam już sympati dla tej pani!
kiepsko
2 miesiące temu
ALE JAJA!
Ryszard
2 miesiące temu
Powinni ja ukarać tak do przykładu aby drugi raz nikt tego nie zrobił
Nikola
2 miesiące temu
To są te nasze " celebryty". Za kasę sprzedadzą duszę diabłu.!!!
...
Następna strona
bCHzRpEn