Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Przejęta koronawirusem Ewa Minge apeluje do polityków: "Nie wykorzystujcie autentycznego zagrożenia do celów kampanii"

71
Podziel się

Zdaniem projektantki, w Polsce temat wirusa stanowi kolejną okazję do politycznych przepychanek. Ma rację?

Przejęta koronawirusem Ewa Minge apeluje do polityków: "Nie wykorzystujcie autentycznego zagrożenia do celów kampanii"
Ewa Minge (Instagram)
bDnteSKt

Nie jest tajemnicą, że Ewa Minge aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Projektantka chętnie komentuje realia polskiego show biznesu, nierzadko pozwalając sobie przy tym na otwartą krytykę osób z branży. Na instagramowym profilu Minge regularnie dzieli się z fanami życiowymi przemyśleniami, a także często mocno filozoficznymi rozważaniami na temat najpopularniejszych medialnych zagadnień. Niedawno postanowiła nawet spróbować swoich sił jako recenzentka.

W ostatnim czasie największe emocje w mediach na całym świecie wzbudza koronawirus. Wiele osób, w tym również gwiazd show biznesu, w obawie przed zarażeniem zachowuje środki ostrożności i korzysta z ochronnych maseczek. Niektórzy starają się jednak podchodzić do całej sytuacji z dystansem i w pozwalają sobie nawet na żarty.

bDnteSKv

W obliczu powszechnej paniki w sprawie koronawirusa głos postanowiła również zabrać Ewa Minge. W poniedziałek zamieściła więc na swoim instagramowym profilu kolejny obszerny wpis, w którym zauważyła, że temat ten w Polsce staje się kolejną okazją do politycznych przepychanek.

Spotykają się ludzie w TVP, politycy. Prowadzący próbuje ustalić najważniejsze tematy obecnie w Polsce i na świecie. Wchodzi temat podany przez polityka PiS - koronawirus. I zaczyna dość jasno tłumaczyć ten temat. Wchodzi w to polityk SLD i zaczyna negować potrzebę informacji, potrzebę posiedzenia sejmu w powyższej sprawie. Ocenia to jako wywoływanie paniki, bo jego szef, pan Biedroń, wręcz odwrotnie, uważa, że nic się nie dzieje i nawet zadeklarował, że pojedzie do Chin. Ale nie pojechał, bo kampania trwa. Ogólnie nie szło w początkowej fazie odpolitycznić problemu wirusa, bo wszystko było pod sztandarem kolejnych partii opozycyjnych do rządzącej. I dalej zamiast o wirusie, który nie należy do żadnej partii, pani z Nowoczesnej wywołała kilka afer przeszłych, a na pytanie o stan aktualny w kontekście wirusa nie powiedziała nic. Cóż jestem apolityczna, jak podkreślam, podobnie jak wirus, wiec upraszam państwa polityków w tej sytuacji. Nie wykorzystujcie autentycznego zagrożenia do celów kampanii. Proszę, jak jest taki pomysł, wyjechać do Chin i nie wracać - zaapelowała Minge.

bDnteSKB

Zdaniem projektantki, w obecnej sytuacji obywatele chcą być na bieżąco ze wszystkimi aktualnymi doniesieniami. Niestety, przez polityczne spory skuteczna walka z zagrożeniem jest mocno utrudniona. Minge w swoim wpisie postanowiła więc zaapelować do przedstawicieli opozycji, aby wspomogli partię rządzącą.

Panika jest zbędna, ale informacja stała niezbędna. Aby uniknąć paniki, powinniśmy my obywatele mieć stały dostęp do i świeżych informacji, aktualizowanych. Po 15 minutach programu wyłączyłam telewizor, bo prowadzący starał się, ale nie dawał rady wydusić żadnych informacji ze swoich gości, którzy walczyli o głos, zaśmiecając swoimi poglądami politycznymi temat, który do polityki się nie kwalifikuje. (...) Miło by było, gdyby zapomnieć, że trwa kampania i wspomóc partię rządzącą w walce z zagrożeniem, a nie robić sobie twarz świętej opozycji. Nawet krytyka czy inne pomysły konstruktywnie podane mają szansę być pewnie przyjęte. Mamy świetnych lekarzy o światowych umiejętnościach i słaby system zdrowia, ale ta słabość była budowana przez wszystkie poprzednie rządy, nie wzięła się z jednego klaśnięcia czarodziejską różdżką. Czy w tym kraju trzeba wojny, żeby zakopać topory? Z historii wynika, że w tym temacie i ta jest bezsilna - zakończyła smutno projektantka.

Zgadzacie się z przemyśleniami Ewy Minge?

bDnteSKC
bDnteSKD
bDnteSKE
bDnteSKW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(71)
Wanda
9 miesięcy temu
Boże zabierzcie jej photoshopa
???
9 miesięcy temu
Czy ta Pani musi się wypowiedzieć na każdy temat?
Hmmm....
9 miesięcy temu
Ja się polityką nie i interesuję ale nie mogę tego pojąć dlaczego żaden Polak się nie zaraził. Były ferie, masa ludzi pojechała na narty do Włoch, właśnie tu gdzie wirus szaleje. Mamy hospitalizacje, obserwacje itd. O co tu chodzi ?
bDnteSKX
Śmieszni są
9 miesięcy temu
Skoro w Polsce nie ma tego wirusa to po co te hospitalizacje, izolatki i dezynfekcje ?
Hilda
9 miesięcy temu
Polska zawsze i na wszystko była zabezpieczona. Jak były srogie zimy to mówino nam , że dla nas nie są straszne i nic nam nie zagraża bo oni są na wszystko przygotowani a potem się okazywało, że brakowało zwykłej soli do posypywania jezdi i chodników. Teraz podaje się, że w każdym kraju europejskim i nie tylko sa zarażeni korona.... u nas oczywiście takich nie ma a gdyby nawet to my jestesmy przygotowani na jego ewentualne nadejście. Pytam sie jak w tym Polaczkowie sa przygotowani na nadejście koronawirusa jak ja nie mogę dostać się do lekarza rodz. już od kilku dni z grypą czy niewiadomo co to jest.
Najnowsze komentarze (71)
gosc
9 miesięcy temu
pani minge prosze sie juz nie wypowiadac bo ni z gruszki ni z pietruszki
Antycelebryta
9 miesięcy temu
Ona i rusin to takie dwie przemądrzale ,którym się wydaje ,że są autorytetami ...znają się na wszystkim..do zwymiotywania bryta
K-Kuba
9 miesięcy temu
Największy KORONA-WIRUS
ewa
9 miesięcy temu
juz ludzie nie dadza sie naprac PO i kosiniakowi mozeciwe pomarzyc o zwyciestwie wasze rzdady to przeszlosc ossajcie faabryki pola
jojo
9 miesięcy temu
z babci zrobili laskę, fe.
olo
9 miesięcy temu
Samozwańcza ekspertka, adwokatka, lekarz znajacy sie na epidemii, --- ba -osoba wszystkowiedząca !! po co sie pani ośmiesza w mediach ???? Wystarczy założyć jakieś biuro doradczo--detektywistyczne ----- i działać !!! A nam dac odpocząć od siebie !!!!
sss
9 miesięcy temu
ona ma twarz jak predator
Gosc
9 miesięcy temu
Pani Ewo uwielbiam panià , niech sie pani poważnie zastanowi nad politykà . Może pani naprawde wiele.
bDnteSKP
gość
9 miesięcy temu
odezwała się lokalna znawczyni tematu epidemii ...królowa lekarzy i wieszczka Pani Ewo wróci Pani do krojenia kiecek i odbije od polityki, dobrze radzę ,
do znawczyni
9 miesięcy temu
A któż to jest to zero, niech idzie do lasu i sobie wygłasza apele.
Oli
9 miesięcy temu
Przyjemnie było przeczytać, gratuluję rozsądku.
Ewa
9 miesięcy temu
A mnie opinia p Ewy wydaje się wyważona bardzo rozsądna.
Ona
9 miesięcy temu
Wirus już jest dawno w Polsce ! Rząd każe siedzieć cicho! Niby robią badania ,ale to nie są badania specjalistyczne na tego typu wirusa jakie wykonują Włochy czy inne państwa!Te badania są bardzo drogie!!
gość
9 miesięcy temu
Dobrze , że Polacy dzięki klimatowi ( ale także i wódce) mają większą odporność niż inne narody. My każdej zimy przechodzimy epidemie...nie to co Włosi...Więc się nie tak łatwo poddajemy zarazie!!!
...
Następna strona
bDnteSLr