Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Przemek Kossakowski oskarżony o hipokryzję przez wsparcie Strajku Kobiet. "Czy osoby, z którymi kręcił pan program, powinny się NIE NARODZIĆ?"

445
Podziel się:

Prowadzący programu "Down the road" odpowiedział na krytykę internautów.

Przemek Kossakowski oskarżony o hipokryzję przez wsparcie Strajku Kobiet. "Czy osoby, z którymi kręcił pan program, powinny się NIE NARODZIĆ?"
Przemek Kossakowski popiera Strajk Kobiet (Instagram)
bEDoKzrF

Przemek Kossakowski, podobnie jak wielu innych celebrytów, postanowił wesprzeć kobiety protestujące w Strajku Kobiet. Miliony Polek wyrażają oburzenie faktem, że Trybunału Konstytucyjny zerwał istniejący od 27 lat "kompromis aborcyjny" i swoim orzeczeniem przyczynił się do zaostrzenia restrykcyjnego prawa. Dziennikarz zamieścił na Instagramie charakterystyczną grafikę z błyskawicą i okazał wsparcie protestującym.

Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Strajk kobiet. Popieram - napisał.

bEDoKzrH

Niestety pod wpisem Przemka pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Część internautów zarzuciła mu, że jest hipokrytą, skoro kręci program, którego bohaterami są osoby z zespołem Downa, a później opowiada się za usuwaniem ciąży w przypadku upośledzenia płodu.

Dziwi mnie, że pan popiera to co się dzieje, zważywszy, że był pan głównym prowadzącym "Down the road". Czy swoim poparciem chce pan powiedzieć, że te osoby, z którymi spędził tyle czasu i kręci nowe programy, powinny się nie narodzić? - napisała jedna z fanek.

Szczyt hipokryzji, program kręcisz z dziećmi z zespołem downa i jesteś za tym, by je usuwać. Spójrz im w oczy i im to powiedz - dodała inna.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska o sytuacji kobiet w Polsce: "Może odbierzemy kobietom prawo do noszenia spodni?"
bEDoKzrN

Kossakowski zdecydował się odnieść do wszystkich oskarżeń w kolejnym długim poście.

Odnośnie burzy, która rozpętała się pod moim wczorajszym wpisem. Uważam, że każdy porządny człowiek powinien wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny. Ale to nie oznacza, że mamy prawo zmuszać kobiety do rodzenia trwale i nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Mam nadzieję, że ci, którzy mają inne zdanie, zamiast trwonić energię kanalizowaną w internetowych komentarzach, zainwestują ją angażując się w wolontariat lub inną pomoc ludziom niepełnosprawnym. Jestem wolontariuszem od ponad roku. To doświadczenie ostatecznie nauczyło mnie, że nie mamy prawa nakazywać kobietom, aby poświęcały swoje życie dla jakiejkolwiek wizji świata - wyznał.

Domy dziennej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje czekają. Może, zamiast klepać w klawiatury, zróbcie dla odmiany coś, co zmieni świat na lepsze - dodał dziennikarz.

bEDoKzrO
bEDoKzrP
bEDoKzsi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(445)
Aaa
11 miesięcy temu
Wybór tu chodiz o wybór. Nie o aborcję. Zresztą te osoby miały szczęście bo ich chorobą ma łagodny przebieg. Down to nie tylko wygląd to szereg wad w tym letalnych!
Ola
11 miesięcy temu
Słowo - klucz: WYBÓR! Nie przymus...
Ola
11 miesięcy temu
Mądry człowiek
bEDoKzsj
Lola
11 miesięcy temu
Popieram
Xxl
11 miesięcy temu
Wady plodu to nie tylko zespol downa! Spedzil z chorymi dziecmi wiecej czasu niz przecietny Kowalski i wie,ze to nie tylko usmiechniete i czesto, pozornie szczesliwe i beztroskie twarzyczki, to nieprzespane noce rodzicow, krytyki i wzrok innych, wizyty w szpitalach, operacje i ciagla troska kto sie nimi zajmie ,jak rodzicow zabraknie. Bardzo dobrze odpowiedzial, zamiast krytykowac wezcie sie do roboty,pomozcie rodzinie, ktora potrzebuje pomocy.
Najnowsze komentarze (445)
K1975
11 miesięcy temu
Może również uczestniczący w protestach, z tą swoją masą energii, ruszą zamiast na ulice wszędzie tam, gdzie są potrzebni wolontariusze? Dlaczego p. Przemek wysyła tam tylko ludzi nie popierających chamstwa i agresji?
beaNY
11 miesięcy temu
Odpisal doskonale, w samo sedno. Idzicie i pomagajcie, kazdej matce (bo ojcowie zwykle uciekaja w poplochu) kazda godzina pomocy to ulga.
Anna
11 miesięcy temu
Wybór? Miedzy życiem a śmiercią? To egoizm...Wybór miedzy wygodnym życiem a cierpieniem z miłości? Wybor nie dany jednak dziecku, bo dzieci i ryby głosu nie mają..? Tak naprawdę jedyny wybór to wybór miedzy dobrem i złem.
Rex
11 miesięcy temu
Ludzie są psychiczni..nie znają się a wypisują bzdury i hejtują ..czytać ze zrozumieniem..
olo
11 miesięcy temu
dla niego żadna kasa nie śmierdzi
maria
11 miesięcy temu
To byla piekna praca P.Przemka,poswiecil tej wybranej grupie wiele serca,cierpliwosci,,Pokazal jak oni sa ograniczani przez chorobe ,,wmawiaja sobie ze sa,pelno wartosciowymi osobami,,Tak naprawdepotrzebuja pomocy, rodziny i spoleczenstwa,,Pan K,,dostal zaplate ,my juz tacy jestesmy,
ona
11 miesięcy temu
decydujacy głos w należy do tych, którzy będą się musieli całe życie opiekować taką niepełnosprawną osobą ,w większości rezygnując z własnego życia............zajmowanie się zdrowym dzieckiem to ogromne poświęcenie ,a co mówić niepełnosprawnym.słowo poświęcenie pewnie będzie budzić kontrowersje ale takie są fakty......
Wiesia
11 miesięcy temu
Popieram wypowiedź P.Przemka. Wybór nie nakaz!!!
bEDoKzsb
ala
11 miesięcy temu
przecież oni sami mówią że nie chcieliby dla swojego dziecka takiego życia jak mają. to nie jest wg was wystarczający argument?????
p9o8i7uyt
11 miesięcy temu
Ten kompromis zamordował tysiące zdrowych dzieci na życzenie powodu prawdopodobieństwa > 200 na 100tys.
MARI
11 miesięcy temu
WYBÓR !!!!!
Rtl
11 miesięcy temu
Niektórym chyba mylą sie pojęcia cieżko uszkodzony płód to nie to samo co lekko upośledzony !!! A ludzie z zespołem downa często sa mądrzejsi od niejednego normalnego !!!
Patrycja
11 miesięcy temu
Bardzo mądre słowa! Ciekawe ile z tych osób prolife KIEDYKOLWIEK chociaż raz zaangażowały się w pomoc osobom niepełnosprawnym....
zzz
11 miesięcy temu
tak- bo ich matki miały wybór
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDoKzsU
bEDoKzsV
bEDoKzsW
bEDoKzsX
bEDoKzsY
bEDoKzsD