Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Tymczasem w spocie promocyjnym TVP Kobieta: baby przy garach, lodówka zamknięta NA ŁAŃCUCH. "Brawo Barbie, brawo Polska"

304
Podziel się

Spot nowego kanału Telewizji Polskiej wywołał kontrowersje z powodu pokazania kobiet w stereotypowy sposób. "Twoje marzenia to kuchnia, dziecko, rękawice do garów i lody" - komentuje Karolina Korwin Piotrowska.

Tymczasem w spocie promocyjnym TVP Kobieta: baby przy garach, lodówka zamknięta NA ŁAŃCUCH. "Brawo Barbie, brawo Polska"
TVP Kobieta - spot promocyjny kanału spotkał się z miażdżącą krytyką (YouTube)
bDJdGZSd

W ostatnich dniach trwa burza w związku z próbą nałożenia przez rząd Prawa i Sprawiedliwości dodatkowego podatku na niezależne media.

W tym samym czasie Telewizja Polska, wspomagana dwoma miliardami złotych z kieszeni Polaków, próbuje umacniać pozycję na rynku, powołując do życia kanał o nazwie TVP Kobieta.

bDJdGZSf

Zwiastun nowego kanału od razu wywołał kontrowersje, bowiem występujące w nim kobiety pokazane są w stereotypowy sposób - przy sprzątaniu, gotowaniu i zajmowaniu się dziećmi. Czynności te wykonują z szerokim uśmiechem, starannie umalowane, ubrane i uczesane, na tle wszechobecnego różu i... lodówki zamkniętej na łańcuch. Trudno właściwie to w jakikolwiek sposób skomentować: telewizja publiczna w XXI wieku inwestuje pieniądze w kanał, według którego jedyną wizją kobiecości jest wypełnianie ról społecznych sprzed 70 lat.

Zobacz także: Smutna historia mediów na Węgrzech. Taki scenariusz jest możliwy w Polsce

Spot już "podbija" internet, ale raczej nie w sposób, o jakim marzą jego producenci czy włodarze TVP. Komentarze chociażby na YouTubie są miażdżące. Warto je przeczytać, póki jeszcze nie zostały wyłączone.

bDJdGZSl

Jak słooodkoooooo! I na różowo wszystko! I w kuchni! I z dziećmi! CUDOWNIEEEEEE! Jak w latach 50tych! No słitaśnie! Co tam jakieś naukowczynie czy przedsiębiorczynie, jak można upiec mężusiowi brokułki w słitaśnej kuchni z bombelkiem na rękach - napisała jednak z internautek.

Karolina Korwin Piotrowska porównała spot do filmu Żony ze Stepford, w którym kobiety zostały sprowadzone do ról gospodyń domowych i obiektów seksualnych, a mężczyźni sterowali nimi za pomocą pilotów.

Tu nie trzeba oczoje*nego filtra. To wali po oczach samo, jakby lata 50. były nadal. To będzie kopalnia memów na dekady. Witajcie w naszym telewizyjnym Stepford rodem z Narodowego KatoPolandu. Dwa miliardy z budżetu rocznie.

Nauczymy cię, jak być idealną kobietą z państwa Gilead, do którego zmierzamy. Tylko pokaż białe ząbki w szerokim, szczerym uśmiechu. Pieczesz, sprzątasz, gotujesz, pucujesz kaktusy, kręcisz pupką. Twoje marzenia to kuchnia, dziecko, rękawice do garów i lody. Minka, buźka, minka, buźka i pic. Róż, pomada, cekin i znowu róż. Włóż róż. Włóż róż. Włóż róż. Stepford jest teraz na Woronicza. Brawo, Barbie, brawo, Polska - pisze dziennikarka.

bDJdGZSm

Co ciekawe, pod postem dziennikarki głos zabrał Qczaj, który ujawnia, że... proponowano mu pracę w TVP Kobieta.

Dostałem propozycję, by prowadzić tam treningi. To nawet komplement, bo z tego co mi wiadomo, by tam występować, trzeba być zakamuflowanym gejem. Takim otwartym to już nie przystoi. Chociaż, kto wie... iść? Nie iść? Dziś podwójna moralność w modziepisze trener.

Qczaj zdradził też, że zaoferowano mu stawkę 500 złotych za odcinek.

Jeszcze gdyby z tych dwóch miliardów jaki majątek był, to bym poszedł, a całą gażę przekazałbym na ratowanie jakiego dziecka w polskim szpitalu psychiatrycznym, ale zamiast tego wolę włączyć swój telefon i zrobić to z podwójną mocą na własnych zasadach i z lepszym skutkiem - stwierdza.

bDJdGZSn

Serio???? 500? Wow, grubo idą. Swoją drogą, sku*wić się za 500 to już żenada. A to było brutto czy netto? - pyta Karolina.

500 zł + VAT. Nie gardzę żadnym pieniądzem, ale przy tej kwocie, z moimi zasięgami, to nie wiem, czy nie wolałbym się sku*wić - podsumowuje Qczaj.

Start TVP Kobieta już 8 marca, akurat na Dzień Kobiet. Obejrzycie?

bDJdGZSo
bDJdGZSG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(304)
Typo
1 tyg. temu
Znaczy chcę żeby kobiety miały jakąś wolność i w ogóle,no ale troche tak jest 😅
Nnnnnn
2 tyg. temu
Żenada, to się zgadza, ale Perfekcyjna pani domu to już było ok?
Laura
2 tyg. temu
No ale chyba o to chodziło, żeby mały śmieszny gej pokazywał Grażynom jak ćwiczyć.
bDJdGZSH
worek
2 tyg. temu
A TVP tym faktem się nie przejęło. Widać, że gwiazdy kłamały, że nie mają za co żyć itd.
ludzie
2 tyg. temu
Przepraszam bardzo a jaki jest target? A po drugie stereotyp to odzwierciedlenie zauważalnej części.
Feldfebel
2 tyg. temu
W zasadzie to niech kobieta nie robi nic bo wszystko co robi to seksistowski atak samców. U mnie żona piecze np.bułeczki a ja naprawiam samochód. Ona to lubi i ja też. Dla kochanej osoby zrobisz wszystko . Ale jak musisz być tylko "w związku" bo tak wypada to nie dziwią takie komentarze.
Mati
2 tyg. temu
Widzę że krytykuje to głównie konkurencja z TVN style i trochę Polsat...doopka się pali bo ten kanał im zabierze widzów, jeszcze nic nie puszczone a już krytyka zrozumiem że lepsze jest sprzątanie z Rozenek czy grzebanie w szafie z Szablewską niż gotowanie na TVP....ot logika
GajowyMarucha
2 tyg. temu
TV?P właśnie wynalazło wehikuł czasu . Szkoda , że nie w drugą stronę .
:-p
2 tyg. temu
I kto to krytykuje?gwiazdy tvnu i Polsatu,stacji przesiąkniętych odmóżdżającymi paradokumentami,mające w swej ofercie podobne kanały dla pustych lasek od lat
Naj
2 tyg. temu
Zgodnie z nauką kk - żona ma służyć mężowi w łóżku i kuchni oraz rodzić mi dzieci. Czego się dziwicie?
Betany
2 tyg. temu
Bagno nie telewizja
gosis
2 tyg. temu
A tvn i perfekcyjna to o czym była . Tam dopiero poniewierano kobietami. A damy i wieśniaczki to dopiero dno. Mnie się splot podoba, na luzie, kolorowy. Jestem pracujaca kobieta, dyrektorem. Prace rozpoczęłam po studiach, mam trzech dorosłych synów. Nie czuję się zahukaną kobietą. Szukacie dziury w całym. A ten pan od ćwiczeń niech dalej lazi i opowiada o swoim trudnym dzieciństwie.... znajdą innego ....
gość
2 tyg. temu
To kicz co to miało być żenada.
bDJdGZSz
Miki
2 tyg. temu
Wszyscy co brali w tym udzial powinni sie spalic z wstydu !!!
...
Następna strona
bDJdGZTb