Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Rafał Collins tłumaczy, dlaczego zdecydował się DAĆ PRACĘ Tomkowi Komendzie

90
Podziel się:

Po wyjściu z więzienia, w którym spędził 18 lat, Komenda musi stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Dotychczasowi pracodawcy traktowali go jak "atrakcję" dla klientów. Teraz rękę do Tomka wyciągnął Collins.

Rafał Collins tłumaczy, dlaczego zdecydował się DAĆ PRACĘ Tomkowi Komendzie
Rafał Collins zaoferował pracę Tomkowi Komendzie (Instagram)

Dramatyczna historia Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany i spędził 18 lat w więzieniu, odbiła się szerokim echem w mediach. Po wyjściu na wolność mężczyźnie ciężko było odnaleźć się w "prawdziwym świecie", a państwo nie zapewniło mu żadnej pomocy. Komenda wciąż nie doczekał się też odszkodowania i imał się różnych prac dorywczych, by jakoś związać koniec z końcem.

Gdy znani z TVN bracia Grzegorz i Rafał Collins usłyszeli o trudnej sytuacji Tomasza, postanowili mu pomóc i zaproponowali mu zatrudnienie. Komenda wybrał pracę na rzecz fundacji braci Collins - wkrótce obejmie stanowisko specjalisty do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. W rozmowie z WP Rafał Collins zdradził, dlaczego wyciągnął pomocną dłoń do Komendy.

Nam też kiedyś ktoś bardzo mocno pomógł, bardzo często czerpaliśmy pomoc od innych ludzi. Uważamy, że szczęścia w życiu się nie posiada na stałe, my szczęście tylko pożyczamy. Należy podać je dalej, wtedy do nas wróci. Nie jest to prosty też dla nas proces, nie ukrywamy. Nie ukrywam, że jest to dla nas wyzwanie, ale mamy wielką wiarę w Tomka - wyznał Collins.

Rafał powiedział też, że jest pod wrażeniem charakteru i hartu ducha Tomka Komendy.

Na pewno jest bardzo ambitny, na pewno chce czynny brać udział w projekcie, który mu zaproponowaliśmy my, na pewno chce szybko zrobić prawo jazdy. (...) Wybrał pracę najtrudniejszą dla siebie, ponieważ sam jeszcze potrzebuje opieki psychologicznej, a już deklaruje chęć pomocy innym, kiedy tylko stanie na nogi - dodał celebryta.

To była impulsywna sytuacja. Był to wyraz frustracji ze strony naszej wobec państwa, w którym żyjemy, które nie potrafi zapewnić podstawowych rzeczy. Po prostu wypuszcza człowieka po 18. latach, który niewinny siedział w więzieniu. W pewnym sensie musimy jako prywatne osoby wyręczać państwo polskie, co jest żałosne, ale chcemy pomóc człowiekowi, tak po ludzku pomóc człowiekowi - stwierdził Rafał Collins.

Piękny gest?

Zobacz także: Tomasz Komenda dostał od Rafała Collinsa kilka ofert pracy. "Wybrał najtrudniejszą"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(90)
elllla
2 lata temu
Podziwiam ich że mimo cięzkiego startu , doszli tam gdzie sa teraz. Zycze dużo szczęscia i zdrowia bracia :)
Ktoś
2 lata temu
Fajni i wartościowi ci bracia, trudne dzieciństwo ich zahartowało
Elele
2 lata temu
Polacy zdejmijcie podróby CK, bo śmiech na sali jak idzie taka pani w bluzce i wsiada do seicento.
Dick
2 lata temu
Jak chce dać komuś pracę, to ją daje i kończę temat, a nie codziennie latam po mediach i się wypowiadam.
aga
2 lata temu
Pan Collins sie nie musi tlumaczyc. Zatrudnia kogo chce. Szacun.
Najnowsze komentarze (90)
Jola
2 lata temu
Panie Tomku życzę panu żeby już pan mógł zacząć spokojnie żyć , bo to chyba najważniejsze.
marcin
2 lata temu
niezłe goście, ważne żeby byli fair i nie zeszli na złą drogę, pieniązdze i władza to nie wszystsko, trzymam kciuki
Gość
2 lata temu
Nie rozumiem, po co Collins się tak z tego tłumaczy, dał pracę i zrobił dobry uczynek i wszystko jasne. Fajnie, że los Tomka nie był mu obojętny i miał możliwość zaproponowania pracy. Widać, że Państwo Polskie jeśli chodzi o rynek pracy po wyjściu z więzienia jest bardzo uboge.
Lola
2 lata temu
Ogladalam niby-wywiad z nimi. Wydaja sie spoko goscmi. Trzymam za nich kciuki, jesli sa prawdziwi. A jezeli chodzi o pana Komende, to cholera, jezeli ma zarobic pare grosza na tej swojej popularnosci, to dlaczego nie??? On swoje w zyciu przeszedl. A jezeli celebryta w Polsce jest pani Rozenek, to dlaczego nie Komenda, huh?
Kiki
2 lata temu
Bo państwo pomaga komu innemu najlepiej jest wsadzić człowieka i nie ważne czy winny czy nie nawet nie padło słowo przepraszam a co mówić o odszkodowanie szacun dla braci że podali Tomkowi rękę
dada
2 lata temu
Też mi atrakcja Komenda nawet by mi przez myśl nie przeszło aby gdzieś jeszcze tam jeźdźić aby go oglądać.
Xxx
2 lata temu
Nie oni jedni z wyszli z ciężkiego dzieciństwa. Co do tej oferty - skoro wszyscy już o tym mówią to znaczy, że oni już swój cel osiągnęli. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.
Hello
2 lata temu
Stanowisko specjalisty zastanawia mnie chociażby dlatego, ze do tego potrzebne doswiadcEnie.
Wojtek
2 lata temu
Ciesze się, ze mu pomagają ale to mega niesprawiedliwe. Normalnie na stanowisku specjalisty czy to w korpo czy budżetówce potrzebne jest dosc spore doświadczenie, jako wymóg formalny.
Felicja
2 lata temu
Zmarnowałam młodość w książkach! Po co było to liceum, świadectwa z wyróżnieniem, studia i egzaminy zdawane na pięć, studia podyplomowe, kursy opłacane z własnej kieszeni, po co były te staże, które sobie sama wychodziłam i na których starałam się pracować solidnie, po co były te dziesiątki wysłanych cv i dziesiątki rozmów o pracę?... Po co?... Haruję za najniższą krajową w podrzędnej firmie, bo tylko tam się dostałam bez znajomości i bez pleców, których nigdy nie posiadałam. A trzeba było splunąć na jakieś szkoły, zrobić napad na bank czy coś, trafić do więzienia, potem zrobić się sławną (z byle jakiego powodu) i wtedy na pewno dostałabym propozycję super pracy za niezłe pieniądze - bez wykształcenia, bez doświadczenia, bez mozolnego szukania, z kryminalną przeszłością. Matura to bzdura! Teraz to wiem...
firma kogucik
2 lata temu
To musi być bardzo poważna firma,skoro umowę o pracę podpisuje się przy stoliku w jakiejś knajpie.
skupienie
2 lata temu
Na zdjęciu nr 1 i 2 pan Tomasz ma minę, jakby zastanawiał się w którym miejscu na umowie ma postawić krzyżyk.
Aż d** boli
2 lata temu
A skąd u Collinsów nazwisko Collins? Może wyjawią całą prawdę o swojej zadziwiającej karierze?
korpościema
2 lata temu
"...Komenda wybrał pracę na rzecz fundacji braci Collins - wkrótce obejmie stanowisko specjalisty do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych...". Jeszcze sam się nie zaadaptował społecznie,a będzie zatrudniony na stanowisku specjalisty w tej dziedzinie? Czy pan Komenda dostanie własny gabinet,sekretarkę z nogami do samej szyi,służbową komórę,służbowy samochód i służbową kartę kredytową na własne wydatki(garnitur,paliwo do samochodu,przeloty samolotem, obiady i kolacje biznesowe)? ;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie