Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Refleksyjna Ewa Minge porównuje marzenia do trudów macierzyństwa: "Kalekie dziecko bywa większym darem i nauczycielem miłości od tego udanego"

141
Podziel się

Z okazji nowego roku projektantka popełniła obszerny wpis, w którym porównała realizację życiowych planów do trudów bycia matką.

Ewa Minge porównuje marzenia do trudów macierzyństwa.
Ewa Minge porównuje marzenia do trudów macierzyństwa. (ONS.pl)
bCIslDMB

Ewa Minge to prawdopodobnie jedna z niewielu polskich projektantek, które rzeczywiście zrobiły karierę poza granicami kraju. Oprócz wielu sukcesów zawodowych od lat jest też zaangażowana w liczne akcje charytatywne oraz założyła swego czasu fundację Black Butterflies, która wspiera osoby walczące z rakiem i ich rodziny. Pod tym względem wiele osób publicznych mogłoby niewątpliwie brać z niej przykład.

Projektantka jest też wyjątkowo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie komentuje bieżące wydarzenia w polskim show biznesie. Minge nie boi się otwarcie krytykować rodzimych celebrytów oraz odnosić do najgłośniejszych medialnych afer. Jeszcze niedawno sama była bohaterką jednej z nich, jednak od tego czasu ona i Michał Figurski zdążyli już sobie wybaczyć.

bCIslDMD

Teraz z okazji nowego roku Ewa Minge postanowiła popełnić niezwykle refleksyjny wpis. Dotyczy on realizacji marzeń, które projektantka porównała do trudów macierzyństwa. Minge przyznaje, że jej zdaniem obie te sprawy mają ze sobą wiele wspólnego.

"Życie jest kombinacją bólu i szczęścia. W takiej kolejności. Kobiety wiedzą, to najlepiej, te kobiety, które urodziły swoje największe szczęście - dziecko. Nasze marzenie są jak nasze dzieci. Wpierw projekt w głowie i intensywne planowania, choć zdarza się jak z ciążą... Przy okazji przyjemności, niespodzianka... Ale i tak urodzić, to później trzeba. Ten kto nie doświadczył bólu, ten nie ma pojęcia, czym jest ugasić go i przenieść na półkę z trofeami"- pisze projektantka.

W dalszej części wpisu Ewa Minge filozoficznie rozważa, czy faktycznie każde marzenie warte jest poświęcenia czasu i energii.

bCIslDMJ

"Czy każde marzenie przynosi szczęście? Czy każde warte jest drogi, którą trzeba pokonać, wartości i ludzi, których musimy poświęcić? Nie, nie każde. Bywają marzenia, które stają się przekleństwem, jak dotyk króla Midasa. Bywa po nich bogato i na wysoki połysk, ale chłodno i bardzo samotnie. Bywają także takie, które zatracają nas w dążeniu i upragniony cel staje się początkiem klęski".

Na koniec projektantka zdecydowała się na specyficzne porównanie, w którym zestawiła "mniej udane marzenie" z kalekim dzieckiem. Jej zdaniem to właśnie takie sytuacje są dla nas największym testem.

"Nie wyrzucajmy też tych naszych wyszczerbionych, mniej udanych marzeń. Kalekie dziecko bywa większym darem i nauczycielem miłości, wytrwałości, siły od tego tak doskonale udanego. Z marzeniami jest podobnie. Wychować takie marzenie na dorosły, dojrzały, świadomy cel, wymaga potężnej pracy i doświadczenia, a to zdobywa się w boju. Marzeń kochani się nie spełnia, je trzeba zrealizować. Powodzenia w nowym 2020 roku" - zakończyła.

Zgadzacie się z nią?

bCIslDMK
bCIslDML
bCIslDNe
KOMENTARZE
(141)
Renjia
6 miesięcy temu
Ja mam matkę niepełnosprawną. Codziennie płaczę. Męczę się z nią okropnie, nie mam zdrowia jej dźwigać. Co Pani pierdzieli !? Niepełnosprawny dar od Boga ??? Tragedia.
Ttygfd
6 miesięcy temu
Jeśli urodziła chore dziecko, to moze się wypowiadać. A tak to słowa piękne i wartosciowe jak wywody coelho.
gość
6 miesięcy temu
Pięknie można mówić gdy się tego nie doświadczy. Chore dziecko to ból,lęk,bezradność,upokorzenia i praca ponad siły. Rodzice takich dzieci , najczęściej bardzo ofiarni , ale zmęczeni fizycznie i psychicznie, są przerażeni myśląc o przyszłości dziecka.Bo gdy ich zabraknie... A przecież każdy taki chory mały, a potem coraz większy człowiek, też cierpi.Patrzyć na cierpienie dziecka to największy ból dla kochających bliskich.
bCIslDNf
gość
6 miesięcy temu
Kalekie dziecko darem?? Tak, każda matka kocha swoje dziecko, ale codziennie widzę rodziców pchających wózek inwalidzki z ok. 20-letnim chłopcem z niepełnosprawnością fizyczną i umysłową, to jest dramat! Ich umęczone twarze mówią wszystko. Ta jak coś czasami palnie to nie wiadomo.....
Mala
6 miesięcy temu
Co ona może wiedzieć o niepełnosprawności nie wie chyba naprawdę co to jest cierpienie moja mama była po udarze leżąca Ja córka mając 4dzieci musiałam sobie radzić nie spać po nocach przenosić z łóżka na lozko zmarnowałam życie mąż wyjechał mnie zostawił to jest poświęcenie 11lat ale dzieci odrosły pochowałam mamę i wyjechałam do corki do stanów pracuje odpoczywam ale koszmar jaki przeżyłam to tylko Ja i moje dzieci wiedza
Najnowsze komentarze (141)
Mama
6 miesięcy temu
to "chore dziecko" to rozumiem ze pisze o sobie samej?
djma
6 miesięcy temu
hahaha,popatrzcie na jej wygląd,kto by chciał z nią...
yiy
6 miesięcy temu
ale bzydka
Gość
6 miesięcy temu
Plecie, żeby plesc...
ewa
6 miesięcy temu
Nie krytykujcie kobiety, bo pewnie miała na myśli zupełnie co innego niż wy. Nikt nie chciałby nieszczęść, ale one czasem sprawiają, że człowiek staje się dojrzalszy. Pewnie o to jej chodziło. Znam osoby, które przeszły piekło, ale powtarzały, że dzięki temu są lepszymi ludźmi, potrafią zrozumieć innych. Człowiek, który ma wszystko i nie doświadczył prawdziwego cierpienia nie ma w sobie pokory i takich często oglądamy w telewizji. Ich jedyny problem to kolor paznokci czy długość rzęs, albo jaki kupić nowy samochód.
gawroche
6 miesięcy temu
ma jeszcze szanse może mieć takiego wnuka,czego jednak nie życzę
TAK
6 miesięcy temu
Jeśli jest taka empatyczna i miłosierna ,to dlaczego nie adoptowała niepełnosprawnego dziecka ???? Finansowo to chyba ją stać. A więc ???? To jest szczerość wypowiedzi ! Wszystko na pokaz
Anulka
6 miesięcy temu
Zyje poza Polska w krajach angielsko jezycznych od 38 lat I nigdy o tej kobiecie nie slyszalam. Sprawdzilam jej strone-sama modeluje swoje wytwory co krzyczy glosno o tym jaka jest uznana projektanka. Dziweczyny sprzedajace ciuchy na etsy tez modeluja swoje projekty. Jej wywody na temat dzieci sa nie na miejscu. Nawet matka ktora ma kalekie i normalne dziecko nidgdy by nie napisala ze kocha jedno bardziej niz drugie, chyba ze bylaby toksyczna matka. To jest kobieta ktora produkuje ubrania, pelna botoxu i po operacjach plastycznych. Dlaczego uwaza sie za filozofke??
bCIslDMX
dajanajs
6 miesięcy temu
Widac bardzo u Pani Minge efekt poprawiania wszystkiego co sie da.Ja tego nie bede oceniac najlepiej niech stanie obok tej Pani jej pomoc domowa i niech sobie porowna czy sie oplacalo.
Nina
6 miesięcy temu
Ta to zawsze jakieś swoje mądrości i analizy opisuje tylko po co? A sama kłamie na temat operacji plastycznych...
Guvik
6 miesięcy temu
Mózg niech sobie zoperuje!!!
Cozaryj
6 miesięcy temu
Niepełnosprawna to jest jej twarz, która nie ma żadnej mimiki. Nasza polska odpowiednik człowieka =potwora.
Gjio
6 miesięcy temu
Kebnieta nawiedzone dzida
też mama
6 miesięcy temu
Pani Ewo następnym razem proszę się dobrze zastanowić przed umieszczenie wydumanego wpisu na forum. Nie zaszkodzi więcej taktu i pokory. Rozumiem , że filozofowanie w internecie jest teraz na czasie ale wszystko ma swoje granice. Trzeba bardzo uważać żeby ich nie przekroczyć.
...
Następna strona
bCIslDNz