Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

"Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy z nagrodą na Tribeca Film Festival! "Inspirujący i moralnie potężny film"

54
Podziel się

Najnowszy film reżysera był pierwszą polską produkcją, która zakwalifikowała się do prestiżowego festiwalu.

"Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy z nagrodą na Tribeca Film Festival! "Inspirujący i moralnie potężny film"
Jan Komasa z nagrodą za film "Sala samobójców. Hejter" (Materiały prasowe, ONS.pl)
bEiTwuKZ

Jan Komasa to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych twórców swojego pokolenia. Dotychczas reżyser nie tylko zdobył kilkanaście nagród w Polsce, lecz także otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny za produkcję Boże Ciało. Choć ostatecznie nie otrzymał prestiżowej statuetki, to sama nominacja była dla niego ogromnym sukcesem.


Zobacz: Oscary 2020: Jan Komasa relacjonuje galę: "Twórcy "Parasite" chcieli nam oddać Oscara"


Najnowszy film Jana Komasy Sala samobójców. Hejter spotkał się z kolei z bardzo ciepłym przyjęciem w branży i wróżono mu wiele sukcesów także poza granicami kraju. Co prawda sporą przeszkodą jest w tym przypadku pandemia koronawirusa, która od tygodni trawi światowy przemysł filmowy, jednak część festiwali przeniosła aktualnie swoją działalność do internetu.


Właśnie dzięki takiemu posunięciu Jan Komasa wciąż może zdobywać wyróżnienia, na które zasłużyła jego nowa produkcja. Jeszcze niedawno media informowały, że Sala samobójców. Hejter stało się pierwszym polskim filmem, który został nominowany do nagrody podczas prestiżowego Tribeca Film Festival. W nocy ze środy na czwartek ogłoszono z kolei, że po wirtualnych obradach jury Jan Komasa został jego laureatem.


Inspirujący. Moralnie potężny. Wnikliwy. Istotny. Przepełniony głębokim zrozumieniem i współczuciem. To właśnie ten szczególny rodzaj empatii przesądza o sile filmu, stając się autentycznym wyrazem sumienia artysty - mówił o filmie Komasy aktor i członek komisji William Hurt.


Swój ogromny sukces skomentował też sam Komasa, który udzielił wypowiedzi Gazecie Wyborczej.


Cieszę się podwójnie, gdyż "Hejter" w związku z zamknięciem kin z powodu pandemii stał się ofiarą wirusa, a w konsekwencji dramatem dla naszych producentów. Teraz dzięki tej nagrodzie dostał drugie życie. Przede wszystkim jednak wielką radość wzbudza fakt, że spragniony dobrych wiadomości świat międzynarodowego filmu znowu z całą mocą usłyszy o polskim kinie - powiedział reżyser.


Pudelek gratuluje!

bEiTwuLb
bEiTwuLC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(54)
yyy
rok temu
Vega-patrz i ucz się bo póki co robisz filmy dla plebsu...
Asha
rok temu
Gratuluje!!!!!!!!
Ania
rok temu
Gratulacje, w pełni zasłużona wygrana!
bEiTwuLD
Fghj
rok temu
Dobry film ale Boże Ciało lepszy. Tylko zazdrościć Komasie talentu.
Wwwet
rok temu
👌super
Najnowsze komentarze (54)
kinomaniak
rok temu
świetny film, warto obejrzeć!
Ala
rok temu
Ogromne GRATULACJE !!! 👏👏👏 Film jest wybitny, ważny, porażający w swoim wydźwięku. Jak widać świat filmu docenia wartościowe kino! Polecam film tym którzy nie mieli okazji go obejrzeć 😊
Do Pudla
rok temu
Oczywiście Gratulacje dla Pana Komasy. Natomiast aż razi ten artykuł patrząc na to, że Pudel kreuje i żyje z hejtu.. Wiecznie szczuje na portfele znanych ludzi, czy wyrywa z kontekstu ich wypowiedzi.. Przykład artykułu o Edycie i jedzeniu mydła.. każdy rozsądny człowiek z odrobiną poczucia humoru wie, że to żart, ale nie Pudel musi podsycić nienawiść ludzi do Edyty. Zdajecie sobie sprawę, że niszczycie osobę, której od 30 lat nikt nie dorównał talentem? Jesteście okropni!
Widz
rok temu
Nie interesują mnie celebryci-politycy
Nice
rok temu
Brawo Janek.
Yhy
rok temu
Super!!!! Muszę obejrzeć ten film
Ania
rok temu
Dobre kino. Film dla wrażliwych, nie przesiąknięty przemocą, czy wulgaryzmami. Wielopłaszczyznowy, skłaniający do refleksji...nawiązujący do wydarzeń z polityki lecz nie w sposób nachalny..poruszający wiele problemów naszej codzienności.
Aneta
rok temu
Cudowna wiadomość. Gratuluję.
bEiTwuLv
1234
rok temu
I to jest news!Gratulacje!
MNJ
rok temu
Chętnie obejrzę. Wciąż pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie Sala samobójców.
Kika
rok temu
No proszę, jakich to czasów dożylismy.. Pod informacją o nagrodzie dla polskich twórców, komentarzy w liczbie 43, a u pani Blani i państwa Majdanów - setki :)) A kogóż to interesuje sztuka i kultura? Skoro umysłowym wysiłkiem jest zauważyć że istnieje coś takiego w życiu jak: "Inspiracja, potęga moralności. Wnikliwość. Istotność. Głębokie zrozumienie i współczucie. Empatia.. Sumienie.." To niemal jak cytat ze słownika wyrazów obcojęzycznych..
Kuba
rok temu
Czy ktoś spoza branży, słyszał o tym festiwalu (który z okazji Komasy stał się prestiżowym) ?
gość
rok temu
Jeszcze im się czkawką odbije, wchodzenie w zgnite Hollywood. Nie ma nic za darmo.
obiektywny
rok temu
Skoro piszą, że prestiżowy, to prestiżowy. Ale mało kto o nim w Polsce słyszał.
bEiTwuLX