Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Specjalista, który ratował Felicjańską, MIAŻDŻY jej pomysł leczenia innych z alkoholizmu: "Niech przeżyje choćby ROK W TRZEŹWOŚCI"

186
Podziel się:

Ilona Felicjańska niedawno ogłosiła, że chce leczyć ludzi z alkoholizmu. Jej pomysłowi nie przyklaskuje właściciel konkurencyjnej kliniki, w której jeszcze miesiąc temu to on leczył ją. Na odchodne miała ponoć... skopiować jego program terapeutyczny.

Specjalista, który ratował Felicjańską, MIAŻDŻY jej pomysł leczenia innych z alkoholizmu: "Niech przeżyje choćby ROK W TRZEŹWOŚCI"
Ilona Felicjańska chce pomagać alkoholikom. Właściciel kliniki ostro o jej zapędach (AKPA)

Ilona Felicjańska od lat wspominała o swoich zmaganiach z chorobą alkoholową. Brała udział w terapii odwykowej, napisała na ten temat książkę i starała się wspierać osoby, które walczą z nałogiem. Niestety burzliwa relacja z Paulem Montaną sprawiła, że eksmodelka znów zaczęła się pojawiać w mediach w negatywnym kontekście, a zaczęło się od pamiętnej awantury na Florydzie.

Ilona Felicjańska otworzyła klinikę. Chce pomagać alkoholikom

Ostatnio Ilona Felicjańska też miała za sobą dość trudny czas. Zaledwie pod koniec sierpnia paparazzi sfotografowali celebrytkę i jej ukochanego, jak raczyli się złotym trunkiem na balkonie. Coraz więcej osób podejrzewało, że niegdysiejsza modelka znów wpadła w szpony nałogu, a sytuację pogarsza toksyczny związek, w który jest od miesięcy uwikłana.

Kilka tygodni później wydawało się, że w życiu Ilony coś drgnęło. Ogłosiła bowiem w "Fakcie", że oddziela przeszłość grubą kreską i chce teraz pomagać osobom zmagającym się z alkoholizmem w ramach własnej kliniki. Jednocześnie zaprosiła potrzebujących pomocy do ośrodka, który już rozpoczął działalność.

Wraz z przyjaciółmi otworzyłam klinikę dla osób zmagających się z uzależnieniem. W tym momencie jestem w trakcie szkolenia na instruktora terapii uzależnień - ogłosiła na Facebooku.

Ilona Felicjańska wylądowała na odwyku. Specjalista ostro o jej planach

Nie brak głosów, że Ilona, mimo dużego doświadczenia w temacie, nie ma właściwych kompetencji do prowadzenia kliniki odwykowej. Tak też twierdzi Andrzej Górniak, założyciel i współwłaściciel warszawskiego Ośrodka Przy-Stań w Konstancinie, z którym rozmawiał Tomasz Molga z Wirtualnej Polski.

Specjalista ujawnił, że jeszcze miesiąc temu Felicjańska sama potrzebowała pomocy i sprawiała problemy podczas pobytu w jego placówce. Wskazuje też, że nowy pomysł Ilony może być tylko celebryckim kaprysem, a ona sama potrzebuje większego doświadczenia, aby realnie pomagać potrzebującym.

Po tygodniu pobytu swoim zachowaniem, twierdzeniami, że lepiej niż my zna się na terapii, rozbiła nasze grupy terapeutyczne. Odeszła, a wraz z nią jeden z naszych współpracowników. Następnie czytam, że oboje zakładają własny ośrodek leczenia uzależnień, a Ilona Felicjańska zamierza prowadzić terapię. Ośrodek odwykowy to nie jest Żabka czy sklep z butami. Odpowiedzialność za pacjentów nakazuje przeżyć w trzeźwości no choćby rok, a potem doradzać im, jak nie pić. Dlaczego nie stosowała ich we własnym życiu? Jest jak mechanik, który ma w warsztacie wszystkie niezbędne klucze i narzędzia, ale nie wie, jak zmienić koło w samochodzie - mówi.

Na odpowiedź Ilony nie trzeba było długo czekać. Celebrytka w rozmowie z WP zaprzecza zarzutom eksperta, który kilka tygodni temu pomagał jej wyjść z uzależnienia i twierdzi, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Słowa specjalisty określa mianem "zemsty".

Atmosfera w ośrodku była nerwowa i stresująca. Skomplikowana i niejasna zarówno dla terapeutów, jak i pacjentów, to był prawdziwy powód mojego odejścia i nieprzyjęcia jego propozycji współpracy. Pan Andrzej prosił mnie o pomoc w organizacji zadań w ośrodku i był z niej bardzo zadowolony. Nie rozumiem jego obecnego stanowiska. Z podobnych powodów wcześniej zrezygnował ze współpracy główny terapeuta ośrodka - Piotr Pieprzowski. Panem Górniakiem prawdopodobnie kieruje chęć zemsty, bo sam proponował mi pracę. Mam za sobą wiele lat trzeźwienia i ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi. Mam też wiedzę i własne doświadczenia. To, że zdarzyło mi się mieć nawrót choroby, tego nie skreśla. Jestem w trakcie szkolenia na instruktora uzależnień i terapeutę środowiskowego. Odbywam staż w ośrodku - twierdzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kurzopki" i kulisy rozstania Warnke ze Stramowskim

Ilona Felicjańska skopiowała program terapeutyczny? Celebrytka komentuje

Na tym nie koniec, bo ze strony Górniaka pojawiły się także oskarżenia o to, że po odejściu z jego ośrodka Ilona i jej kolega przywłaszczyli sobie jego program terapeutyczny. Jak twierdzi, jej klinika wyraźnie wzoruje się na jego pomysłach, a w ofercie ma być wiele zbieżności, co miałoby wskazywać, że Felicjańska "inspirowała" się jego pracą. Celebrytka oczywiście zaprzeczyła.

Nie kopiujemy. Program Vita-Nova powstał w oparciu o mądrość mojego przyjaciela Piotra. Terapie opierają się o praktykę i długoletnie doświadczenia pracy z pacjentami. Te doświadczenia nie mogą należeć tylko do jednej osoby, za którą uważa się akurat pan Górniak - zapiera się.

Dziennikarz WP wskazuje jednak, że podobieństw faktycznie jest sporo.

Vita-Nova, podobnie jak Przy-Stań Górniaka, mieści się w willach, które gwarantują komfort pobytu, dyskrecję podopiecznym, przyjacielską domową atmosferę. Górniak zapewnia, że jako pierwszy zastosował w praktyce "terapię opartą na pracy indywidualnej z elementami terapii grupowej". Pod tym sformułowaniem kryją się codzienne rozmowy pacjenta z terapeutą i dodatkowo omawianie problemu w grupie wsparcia. Oba ośrodki oferują detoks połączony z regeneracją organizmu. Górniak twierdzi, że taka regeneracja po detoksie to był jego pomysł, który teraz odnalazł na nowo powstałej stronie internetowej konkurencyjnego ośrodka - czytamy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(186)
Bycik
8 miesięcy temu
Kobieta poszła na odwyk a miesiąc później zakłada własny ośrodek? Chyba jeszcze nie wytrzeźwiała ;/
gość
8 miesięcy temu
To prawda, żeby pomagać wychodzić z alkoholizmu, samemu trzeba być jakiś czas trzeźwym. Ona podejmuje próby ale bez powodzenia.
Kawa
8 miesięcy temu
Instruktor terapii uzależnień to trochę mało… powinno zrobić się certyfikacje ze specjalności specjalista psychoterapii uzależnień, liczne kursy, superwizje, szkolenia własne, własna terapie i przestrzegać kodeksu etyki
Xyz
8 miesięcy temu
No to chyba kiepski ten program terapeutyczny, skoro pani Iwona nie może potrafi przetrwać roku w trzeźwości…
Ioa
8 miesięcy temu
Żeby się tylko nie skończyło grupowym piciem w ramach tej terapii 🙈
Najnowsze komentarze (186)
Polla
8 miesięcy temu
🤭dobre🤣🤣🤣🤣
Lol
8 miesięcy temu
Lecę tam, pędzę!Będzie się działo!
fff
8 miesięcy temu
pogubiona kobieta
Co by
8 miesięcy temu
O co chodzi z takim wielokrotnym chodzeniem na terapię alkoholowe? To nie jest zawsze ten sam program?
Ann
8 miesięcy temu
A to tak można po mediach opowiadać o swoich pacjentach? I jeszcze o ich piciu? Tam tajemnica lekarska czy etyka zawodowa nie obowiazuje? Co to za ośrodek. ludzie idą na leczenie prywatne jak chcą dyskrecji, a tu co?
Olga
8 miesięcy temu
Najsmutniejszę jest to, że pewnie wiele osób zdecyduje się iść leczyć do ośrodka Pani Ilonki. Nie każdy śledzi w mediach co ona wyprawia ze swoim życiem.
Gosc
8 miesięcy temu
Ten terapeuta z którym otworzyla biznes to nowy facet Ilony?
Mth
8 miesięcy temu
Chlusniem bo usniem
Myt
8 miesięcy temu
Na start , po kiliszeczku , dla zdrowornosci😂😂
Zdegustowany
8 miesięcy temu
OMG! Kobieta zwariowała do reszty! Nigdy bym jej nie zaufał!!!
szkodagadac
8 miesięcy temu
Jeśli ktoś chce iść na terapię do alkoholiczki posiadającej AŻ dyplom psychotronika (czytanie run, tarot, numerologia), to i tak już mu nic nie pomoże...
Agg
8 miesięcy temu
Bipolar na wiecznym gazie. Dramat.
Gew
8 miesięcy temu
Ta kobieta jest malo wiarygodna, zreszta ona pije nadal. Ten myk z klinika to proba wyludzenia pieniedzy i tyle.
takaprawda
8 miesięcy temu
Niech się Ilonka sama nauczy regulować emocje inaczej niż przez alko i dopiero później pomaga innym :D
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie