Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Sprawa Iwony Wieczorek. W tle podejrzenia o korupcję i ROMANS Z POLICJANTEM

112
Podziel się:

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek od prawie 13 lat pozostaje nierozwiązana. Okazuje się, że Prokuratura Krajowa zawnioskowała do gdańskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, by współpracujący z komendą funkcjonariusze złożyli pisemne wyjaśnienia w sprawie zaginionej 19-latki. Chodziło o 6 tysięcy policjantów.

Sprawa Iwony Wieczorek. W tle podejrzenia o korupcję i ROMANS Z POLICJANTEM
Nowe informacje w sprawie Iwony Wieczorek (Materiały prasowe)

Od kilku miesięcy sprawa Iwony Wieczorek znów rozbrzmiewa w mediach. Oczekując przełomu w ciągnącej się w nieskończoność sprawie, pod koniec stycznia policja wkroczyła do dawnej Zatoki Sztuki - miejsca, które uznawane jest za związane z zaginięciem 19-latki. Tydzień temu służby oficjalnie zakończyły czynności na terenie byłego klubu, a przedstawiciele Prokuratury Krajowej w Warszawie opublikowali zwięzły komunikat.

Wątek zaginięcia gdańszczanki został opisany w książce Janusza Szostaka. W pozycji "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" dziennikarz śledczy zamieścił m.in. rozmowę z ojczymem 19-latki. Piotr Kinda twierdził, iż wczesnym rankiem, dzień po imprezie, na którą ta się wybrała, przez otwarte okno słyszał dziewczęcy krzyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Historia Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie

Pisemne deklaracje policjantów w sprawie Iwony Wieczorek

Teraz natemat.pl ujawnia, że przed dwoma laty Prokuratura Krajowa zgłosiła się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, by współpracujący z komendą funkcjonariusze złożyli pisemne wyjaśnienia w sprawie zaginionej nastolatki. Łącznie zarządzenie dotyczyło 6 tysięcy policjantów współpracujących z pomorską jednostką. Mieli oni pisemnie zadeklarować, że posiadają lub nie posiadają informacje na temat utrudniania śledztwa dotyczącego zapadnięcia się pod ziemię gdańszczanki bądź korupcji związanej z tą sprawą.

Podpisane koperty z wypełnionymi deklaracjami miały trafić do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Inicjatywa ta wyszła od krakowskiego Archiwum X, gdy dokładnie cztery lat temu śledztwo zostało przeniesione do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Pytana o zajście policja, nabiera wody w usta i odsyła w tej sprawie do prokuratury "ze względu na dobro postępowania przygotowawczego i czynności procesowych".

19-latka miała romans z policjantem?

Portal Natemat.pl zwraca uwagę, że w swojej książce "Łowcy nastolatek" Mikołaj Podolski opisał wątek relacji Iwony z 25-letnim policjantem, który określany był przez autora mianem "Absztyfikanta". Mężczyzna miał być stałym bywalcem w Dream Clubie, gdzie niejednokrotnie towarzyszył mu aresztowany niedawno za liczne przestępstwa seksualne Krystek. 19-latka i starszy od niej o 6 lat policjant nie byli w związku, ale miał on kilkukrotnie podjeżdżać pod blok dziewczyny. Gazeta Wyborcza poruszyła wątek policjanta już w 2010 roku.

Wspomniała o nim jedna z koleżanek Iwony. Nie rozumiem, jak to się stało, że żaden ze świadków przez bite trzy tygodnie nie wspomniał o tym człowieku. Tym bardziej że w środowisku jest znany jako amator młodych dziewcząt – mówił detektyw Rutkowski o "Absztyfikancie".

Z ustaleń Wyborczej wynikało wówczas, że policjant spotykał się z Wieczorek od kwietnia do czerwca 2010.

Pokłócili się, dziewczyna zerwała z nim, ale on nadal próbował utrzymywać z nią kontakt. Późnym wieczorem kilkakrotnie podjeżdżał samochodem pod jej dom, żeby porozmawiać. Nigdy nie odwiedzał Iwony w mieszkaniu, w obecności matki i ojczyma – opisywała Gazeta Wyborcza. Ostatni raz przyjechał około tygodnia przed jej zaginięciem, po godz. 22. Iwona zeszła do niego w dresach. Gdy wróciła, matka zapytała ją: "Nie boisz się wsiadać do samochodu? Przecież to obcy człowiek". – Mamo, on jest policjantem, co mi się może przy nim stać? - odpowiedziała".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(112)
No ja
3 miesiące temu
Qrde, dziewczyny, myślcie! Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i koleżanek. Żaden złotousty przystojniak nie jest wart życia...
aka
3 miesiące temu
to smutne i przykre dla matki ale mam wrażenie że ona nie była grzeczną dziewczynką
Confused
3 miesiące temu
Za dużo wątków, nie ogarniam tego
ExPsiak
3 miesiące temu
Nie wiem co ona robiła, ale znałem kilka licealistek poniżej 16+, które na zamówienie jeździły umilać alkoholowe libacje żonatym policjantom i to raczej z wyższego stołka.
Dobra Myśl
3 miesiące temu
Chyba tu jest sedno sprawy. Jak ustalą dane policjanta to bedą wiedzieli wszystko. Kto krecił kto mieszał kto utrudniał kto blokował kto uniemożliwiał lub kierował w innym kierunku postepowanie.
Najnowsze komentarze (112)
Sandra
2 miesiące temu
WINA rodzicow pozwalaja na wluczenie sie po nocach a potem jest rozpacz dystyplina ostry rygor rodzicow moze uratowac od tragedi 😢🤦‍♀️
Olga
3 miesiące temu
Dawno pisalam -sprawdzcie policjanta Policja mie jest wiarygodnaAle za to maja wysokie ego.Wszystko im wolno.Szvzegolnie policjanci siedzacy w komisariatach.
Gość.
3 miesiące temu
Musiała być niezłym numerem.
...
3 miesiące temu
A Krystek znowu poszedł siedzieć. Chyba pierwszy raz w życiu cieszę się z takich rzeczy. Przynajmniej okruchy sprawiedliwości go dopadły. Choć mawiali że dwa lata jak za brata :p Tylko co z całą resztą koneserów młodych dziewcząt? Taki sztywniutki że nikogo nie sypnął czy policja nawet woli nie pytać? :> Dlaczego w ogóle on nie siedzi gdzieś ukryty na jakiejś wyspie z nową tożsamością? Nie byli tak hojni znajomi/klienci? Policja go znalazła jak w MOPSIE był. Ale jaki charakterny - sam się nie stawił, musieli przyjść po niego :> Może jeszcze grypsuje w tym więzieniu? No w obecnych czasach nic by mnie już nie zdziwiło. Ciekawe czy on w ogóle ma osobne cele czy jak tam mu w tym więzieniu było i będzie. Choć.. w sumie to guzik mnie obchodzi. Siedzę na mieście, piję pepsi i głupoty piszę. Tzn teraz to już jadę do domu. Starość nie radość. Kiedyś pepsi to za popitkę służyła a teraz samą pepsi piję i o godz 22 marzę by już się znaleźć w swoim łóżeczku..
Arci
3 miesiące temu
Dobrze ci po co się z psem prowadzalas
Alan
3 miesiące temu
Czytam od dłuższego czasu o tej Iwonie Wieczorek i dalej nie wiadomo, czy ten zatrzymany ręcznik, który sam się zgłosił na policję - czy to on szedł za Iwoną, czy to całkiem inna osoba. Bo jeżeli to on, to powinien dużo wnieść do tej sprawy.
Dziadek.
3 miesiące temu
Gdyby prowadziła inny styl życia i nie zadawala się z nieodpowiednimi osobami dzisiaj była by w śród nas.
eee...
3 miesiące temu
Bulwersujecie się ze że nie zasłużyła na śmierć choćby była niegrzeczną dziewczynką a przecież nie o zasłużenie tu chodzi. Takie czy inne ''prowadzenie się'' to nie powód ale danie OKAZJI do tragedii. Rozróżniajcie te pojęcia Ludzie, nikt nikogo nie zabija za bycie taką czy inną ale za stworzenie większej ilości sytuacji do skorzystania i popełnienia.
asd
3 miesiące temu
Tej dziewczynie nie dali żyć ale sami bardzo chronią swoje życie, jak czytamy
Marco
3 miesiące temu
Po latach wychodzi że grzeczna to ona nie była dziwni znajomi od policjanta po gangsterke i do tego miejsce o dziwnej opini chyba to lubiła taki styl życia szkoda że zapłaciła tak wysoką cenę 👎👎👎👎👎👎
Monte Carlooo...
3 miesiące temu
Tragedia straszna. Dziewczyna widać, że porządna 🤦‍♂️
Hobbysta krym...
3 miesiące temu
Ja tym chłopakom z archiwum wspolczuje, kochają pewnie te robotę, walczą ze złem a tu się dowiadują pewnie co chwile kto z kim, za ile, gdzie, co można, z kim.... Życie.... Oby po prawie 20 latach było to już do ruszenia!
max
3 miesiące temu
mafię psów kryje mafia rządowa
Igor
3 miesiące temu
U nas rządzi mafia,pies jest nietykalny, nawet jak napity do nieprzytomności rozwali z granatnika budę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie