Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Syn Patrycji i Andrzeja Sołtysików nie pójdzie do komunii. Żona dziennikarza zdradziła powód

159
Podziel się:

W najnowszym wywiadzie Patrycja Sołtysik zdradziła, że jej syn Stanisław nie uczęszcza na religię, a co za tym idzie, nie przystąpi do Pierwszej Komunii. Żona Andrzeja Sołtysika wyjaśniła również powody wspomnianej decyzji.

Syn Patrycji i Andrzeja Sołtysików nie pójdzie do komunii. Żona dziennikarza zdradziła powód
Syn Sołtysików nie przystąpi do komunii. Patrycja Sołtysik zdradziła powód (AKPA, Instagram, Kurnikowski)

Maj w Polsce tradycyjnie już upłynął pod znakiem Pierwszych Komunii. W minionym miesiącu temat ten regularnie poruszany był w mediach - w dużej mierze za sprawą celebrytów, których pociechy w tym roku przystąpiły do sakramentu. Swoje latorośle do komunii posłali m.in. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Małgorzata Socha czy Agnieszka Hyży. Nie jest jednak tajemnicą, że wielu przedstawicieli polskiego show biznesu wychowuje swe dzieci z dala od religii katolickiej i Kościoła, a co za tym idzie związanych z nimi sakramentów. W ostatnich latach wielu znanych rodziców publicznie deklarowało na przykład, że nie zamierza ochrzcić swoich pociech. Patrycja i Andrzej Sołtysikowie nie poślą z kolei syna do komunii, o czym żona prezentera "DD TVN" opowiedziała nieco szerzej w najnowszym wywiadzie.

Patrycja Sołtysik i Andrzej Sołtysik nie poślą syna do komunii. Żona prezentera zdradziła powód

Andrzej Sołtysik i jego żona wspólnie wychowują siedmioletniego syna Stanisława. Sołtysikowie nie ukrywają, że droga do wymarzonego rodzicielstwa nie była dla nich łatwa - kilka lat temu w jednym z instagramowych wpisów Patrycja Sołtysik otworzyła się na temat zagrożonej ciąży i walki o życie potomka. Ukochana prowadzącego "Dzień Dobry TVN" na co dzień dość chętnie dokumentuje chwile spędzane w towarzystwie syna na Instagramie i okazjonalnie dzieli się przemyśleniami na temat macierzyństwa. Ostatnio podczas rozmowy z reporterką Jastrząb Post Sołtysik opowiedziała nieco o edukacji siedmioletniego potomka.

Celebrytka zdradziła, że jej syn kształci się w prywatnej szkole i przy okazji wyznała również, iż nie uczęszcza na lekcje religii. Jak wyjaśniła Sołtysik, zarówno ona, jak i jej mąż są niewierzący, dlatego też ich potomek nie przystąpi do Pierwszej Komunii.

Uczciwie podczas wpisu powiedzieliśmy, że nie jesteśmy żadnego wyznania i Stanisław też do komunii nie przystąpi i to jest nasze zdanie - powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W rodzinie Pauliny Sykut-Jeżyny szykują się wielkie zmiany! Prezenterka ujawnia szczegóły

W rozmowie z reporterką serwisu Patrycja Sołtysik zaznaczyła, że decyzja o nieposłaniu syna do komunii częściowo wynika z szacunku dla rodziców, którzy "wychowują swoje dziecko w wierze" i nie traktują sakramentu jedynie w kategorii "eventu". Dodatkowo celebrytka zaznaczyła, iż ich potomek przyszedł na świat dzięki metodzie in vitro, którą Kościół otwarcie potępia.

(...) Dużo rzeczy też się wydarzyło, odkąd Staś się urodził. My nie ukrywamy, że Stasia mamy dzięki metodzie in vitro, więc przy obecnym nastawieniu i nagonce w negatywny sposób na tę metodę Kościoła, to nie - dodała.

Żona Andrzeja Sołtysika w rozmowie z Jastrząb Post wyjaśniła, że wraz z prezenterem wychowują syna, wpajając mu wyznawane przez siebie wartości i wcale nie potrzebują Kościoła, by ich pociecha wyrosła na dobrego człowieka. Celebrytka nie chciałaby także posyłać pociechy na religię jedynie po to, by mógł przystąpić do komunii.

Wychowujemy go na dobrego człowieka, sami kierujemy się takimi wartościami, ale sam Kościół nie jest nam do tego niezbędny. Więc też nie tworzymy sztucznej sytuacji, że pójdzie na religię tylko po to, żeby pójść do komunii - dodała w rozmowie z reporterką serwisu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(159)
Gaja
4 miesiące temu
Robcie,co chcecie,ale nie informujcie nas o tym. Co to za nowa moda o informaowaniu i tlumaczeniu sie z wiary,niewiary,chrzcenia,nie chrzcenia,komunii, nie komunii. To jest kazdego prywatna sprawa i nikt nie musi ani sie z tego tlumaczyc, ani innych namawiac do podobnego postepowania! Amen!
Meg
4 miesiące temu
A co tu komentować? Po co o tym mówić? To prywatne sprawy.
Taki ktoś
4 miesiące temu
Przerażające ma zęby ten mężczyzna.
hmm
4 miesiące temu
Co ta pani widzi w tym panu?
Ola
4 miesiące temu
Sakramenty są dla Katolików. Proste. To nie jest zwyczaj czy tradycja jak ubieranie choinki. To nie jest też okazja do imprezki dla dawno niewidzianych cioć i wujkow. Kiedy ludzie to w końcu zrozumieją? 🤷🏻‍♀️ Nie wierzysz, nie wyznajesz, nie praktykujesz - nie chrzcisz, nie posyłasz do Komunii, nie bierzesz ślubu przed ołtarzem itd. Po co się z tego w durny sposób tłumaczycie? Kościół nie jest obowiązkiem. Zostawcie go oraz sakramenty święte ludziom szczerze wierzącym i kochającym Boga.
Najnowsze komentarze (159)
mada
4 miesiące temu
A od kiedy siedmioletnie dzieci idą do pierwszej komunii?! I po co ten publiczny ekshibicjonizm. Kogo to obchodzi!
PAP
4 miesiące temu
Kogo to obchodzi.
PAP
4 miesiące temu
Kogo to obchodzi.
Denim
4 miesiące temu
Każdy ma prawo do własnych wyborów Może dziecko samo kiedyś zdecyduje o sobie Trzeba być tylko konsekwentnym a nie gdy przyjdzie trwoga to go Boga
Rozbawiona
4 miesiące temu
A kogo to obchodzi ten wasz "elitarny ekshibicjonizm" jest męczący.
Ewa
4 miesiące temu
A syn ....niby dlaczego miałby przystąpić ? Komunia, to sakrament, dla katolików, z jakiej racji agnostycy mieli by posyłać swoje dziecko do kościoła?
Woox
4 miesiące temu
Z poprzedniego okresu napleniło się sporo żydowskiej przechrzty i teraz wracają do siebie więc wycofują się z chrześcijaństwa. To dobrze bo wiara się oczyszcza z fałszywego elementu.
Mira
4 miesiące temu
Gozik nas to obchodzi ..promują się
aaaaa
4 miesiące temu
celebryci sami ateiści tylko po co ubierają choinki i świętują Boże Narodzenie
Mbor
4 miesiące temu
Wyglada super , świetny prowadzący DDTvn
LoooL
4 miesiące temu
Jeszcze karmi syna piersią? To chyba ta
Zaoszczedzili
4 miesiące temu
Przed kim się popisujecie
No i co z teg...
4 miesiące temu
A świat idzie dalej, soltysiki
Życzliwy
4 miesiące temu
Towarzysze komunistyczni też nie posyłali dzieci do komuni albo wywozili na wieś do dziadków i tam szły do komuni w tajemnicy. Widać komuna wraca i funkcjonariusze SB-ckiej propagandówki robią podobnie.
...
Następna strona