Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Jest oświadczenie telewizji ws. Jarosława Jakimowicza: "Informacje zostały potraktowane POWAŻNIE"

160
Podziel się:

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zaznaczył, że w przeszłości żaden z pracowników nie skarżył się na zachowanie Jarosława Jakimowicza. Zasugerował też, że cała afera z gwałtem "gwiazdora TVP Info" może być... zemstą Piotra Krysiaka na byłym pracodawcy.

Jest oświadczenie telewizji ws. Jarosława Jakimowicza: "Informacje zostały potraktowane POWAŻNIE"
Wydano oświadczenie w sprawie Jarosława Jakimowicza (AKPA)
bEUYcMzp

Czarne chmury zbierają się nad Jarosławem Jakimowiczem. W poniedziałkowym wpisie dziennikarz Piotr Krysiak opisał przypadek niewymienionego z imienia i nazwiska "gwiazdora publicystyki TVP Info", który rok temu miał dopuścić się gwałtu na jednej z uczestniczek konkursu piękności, obecnie dyrektorce marketingu i PR jednej z brytyjskich firm. Do incydentu miało dojść podczas zgrupowania uczestniczek konkursu Miss Generation 2020 w hotelu pod Łukowem.

Choć dane domniemanego napastnika nie zostały podane do wiadomości publicznej, aktor znany z filmu Młode wilki błyskawicznie odniósł się do rewelacji, zapewniając, że - choć był obecny na wydarzeniu - nie ma nic wspólnego z przestępstwem. Odkąd sprawa ujrzała światło dzienne, na wierzch wypływają coraz to nowe fakty, budzące podejrzenia w całej sprawie.

bEUYcMzr
Zobacz także: 49-letni Jarosław Jakimowicz "kusi" na ściance

Na opublikowanie oficjalnego oświadczenia w sprawie Jakimowicza zdecydował się teraz szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. O ile cały zespół podszedł do sprawy "bardzo poważnie", Jarosław Olechowski zaznaczył, że w przeszłości żaden z pracowników nie skarżył się na zachowanie prowadzącego program W kontrze, co - jego zdaniem - podważa teorię, jakoby to Jarosław miał dopuścić się gwałtu. Dyrektor zasugerował też, że dziennikarz śledczy, niegdyś związany z TVP, publikując post, mógł chcieć "wyrównać rachunki" z byłym pracodawcą. Co ciekawe, w sprawę została wplątana również... Edyta Górniak.

bEUYcMzx

Szanowni Państwo,

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zdecydowanie potępia wszelkie formy agresji i przemocy. Dlatego opublikowane w Internecie informacje o tym, że współpracujący z redakcją publicystyki TVP Info Pan Jarosław Jakimowicz mógł dopuścić się gwałtu - choć pochodzące z anonimowego źródła - zostały potraktowane poważnie. Dyrekcja TAI, podjęła działania mające na celu ich weryfikację. W toku postępowania wyjaśniającego ustalono następujące fakty:

- Żaden z pracowników oraz współpracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zaangażowanych w produkcję programów z udziałem pana Jarosława Jakimowicza, nie zgłosił zastrzeżeń do zachowania Pana Jakimowicza.

- Pan Jarosław Jakimowicz w pisemnym oświadczeniu zapewnił, że formułowane pod jego adresem oskarżenia oraz insynuacje są nieprawdziwe, a zdarzenie opisane w Internecie przez Pana Piotra Krysiaka nie miało miejsca. Pan Jarosław Jakimowicz skierował także do sądu pozew oraz prywatny akt oskarżenia za zniesławienie przeciwko Panu Piotrowi Krysiakowi.

bEUYcMzy

Ponadto na wiarygodność relacji Pana Piotra Krysiaka negatywnie wpływa fakt, iż sąd prawomocnie zakazał rozpowszechnienia informacji z jego książki o Edycie Górniak. W uzasadnieniu sąd stwierdził, że Pan Piotr Krysiak nie dowiódł, iż informacje o piosenkarce zawarte w książce są prawdziwe. Nie można zlekceważyć także faktu, że Pan Piotr Krysiak jest byłym współpracownikiem TVP Info, który może być zainteresowany przedstawieniem byłego pracodawcy w złym świetle.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, w tej chwili nie ma powodów do zawieszenia współpracy z Panem Jarosławem Jakimowiczem. Jednak sprawę uważam za otwartą. Jeżeli np. w toku prokuratorskiego postępowania pojawią się nowe informacje, będę podejmował decyzje adekwatne do sytuacji.

Jarosław Jakimowicz już poinformował, że zamierza wytoczyć Piotrowi Krysiakowi proces. W piśmie do sądu aktor domaga się między innymi przeprosin od dziennikarza za "naruszenie dóbr osobistych - dobrego imienia, czci oraz godności w poście opublikowanym na portalu Facebook".

bEUYcMzz
bEUYcMzA
bEUYcMzS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(160)
xyz
11 miesięcy temu
Zniesławienie? Przecież Krysiak inicjałów, opisu wyglądu nic nie podał... Dopiero jak internauci zaczęli strzelać w ciemno to się JJ odezwał na zasadzie uderz w stół a nożyce się odezwą.
mad
11 miesięcy temu
No cóż, gdyby nie krzyki Pana Jarosława nawet nie podejrzewałabym, że to on może być gwiazdą PUBLICYSTYKI ;) Ciężko się odnieść to tej całej sytuacji bo Pan Jarosław tak na prawdę pomówił jak na razie sam siebie.
Loko
11 miesięcy temu
Zacznijmy od tego ze ja wgl nie rozumiem czemu on robi w telewizji za jakiegoś eksperta politycznego
bEUYcMzT
Feef
11 miesięcy temu
" Nigdy się do niczego nie przyznawaj! Jak cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka"
nika
11 miesięcy temu
ej a co on tam w ogóle robił?
Najnowsze komentarze (160)
ilonka
11 miesięcy temu
Oglądałam wypociny tego "dziennikarza", to jakaś niedołęga życiowa, chyba mu żal, że do tvp go nie chcą, albo, że Jakimowicz go nie chce...
132
11 miesięcy temu
Ale bełkot..żaden z pracowników nigdy nie skarżył sie na pana Jakimowicza. Ja nie rozumiem co to jest za argument? To trochę tak jakby bronić człowieka podejrzanego o morderstwo argumentując to tym, że nigdy wcześniej nikogo nie zabił. Przecież to czysty absurd i do tego te próby podważenia wiarygodności Pana Krysiaka..po co ? W jakim celu ? Z niego też chcecie zrobić osobę chorą psychicznie ? To wszyscy w koło są chorzy psychicznie ? Dziewczyna zgłosiła pprzestępstwo i trzeba to zbadać i odszukać ewentualnego sprawcę a nie obrzucać się gównem i wojować w telewizji bo dochodzimy do sytuacji w której okazuje się, że to tylko wymysł Krysiaka..a co z dziewczyną ? wymyśliła to na potrzeby Pana Krysiaka ? No ludzie bądźcie poważni
toto
11 miesięcy temu
wyssane z palca ....Jakimowicz stał się dla kogoś niewygodny i stąd pomówienia.A gdzie ta osoba była wczesniej nagle się przypomniało ? ze gdzieś kiedyś ktoś tam był .? Dzisiaj to bardzo na fali upokorzyc i oczernic kogoś nie mając racjonalnych argumentów
hahaha
11 miesięcy temu
Ale on się sam zgłosił
maks
11 miesięcy temu
Nie mów nigdy że jesteś z Gibalaka
Tabai
11 miesięcy temu
któryś z panów zapewne łże, większym fantastą wydaje się ten co zaatakował
ANIA ROK
11 miesięcy temu
Ten typ w swojej autobiografii chełpi się znajomościami w Niemczech z bandytami, z przestępami handlującymi żywym towarem, z sutenerami, z gwałcicielami sprzedającymi dzieci!!! Rechocze w swojej książce, że kupił sobie 12-letnią Tajkę za 2000 marek, że brał udziału w napadach na niemieckie sklepy ze skórami. Że kradł z kolegami telewizory w Niemczech, a w Polsce rozkopywał żydowskie groby na cmentarzach w poszukiwaniu złota. I to coś jest wpuszczane na salony? Jest tzw celebrytą? Wysyłają go na wybory miss, gdzie upijają młode dziewczyny, po co? Po to żeby sobie ich medialna pisowska prostytutka mogła zabawić podsuniętymi dziewczynkami??? TO SZOK!!!!!!!!
John 1964
11 miesięcy temu
Jaki z niego gwiazdor?.....
bEUYcMzL
Dorcia
11 miesięcy temu
Nie wiem czy winny czy nie :nigdy go i tak nie lubiłam
zibi
11 miesięcy temu
Ludzie nie macie dowodów nie oceniajcie a tyJarek broń się
Pawka
11 miesięcy temu
Młody wilk nosił razy kilka , ponieśli i młodego wilka I jeszcze jedno przysłowie : kto mieczem wojuje od miecza ginie... Proszę się bronić panie JJ . Przez kilka lat zachowywał się pan nie jak mężczyzna zobaczymy teraz na co Pana stać.
Zjawus
11 miesięcy temu
A co w ogóle robil na tych wyborach jakiś ekspert od młodych panieniek? Druga sprawa jak można zasłaniać się własnymi dziećmi nigdy nie powinien w tym temacie poruszać temat własnych dzieci, a i niby nie krzywdzi kobiet dał pokaż publiczny naśmiewając się z Krystyny Jandy której Jakimowicz do pięt nie dorasta
pytek
11 miesięcy temu
To on w tym konkursie "Miss" też brał udział? Po co Jakimowicz tam pojechał, jako kto?
pam
11 miesięcy temu
Wstydziłby się dyrektor TVP. To że Jakimowicz nikogo z redakcji nie zgwałcił o niczym nie świadczy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUYcMAE
bEUYcMAF
bEUYcMAG
bEUYcMAH
bEUYcMAI
bEUYcMAn