Trwa ładowanie...
Droppa
|
aktualizacja

Tak żyje Sławomir Świerzyński z Bayer Full - beneficjent Funduszu Wsparcia Kultury: wielohektarowa posiadłość, prywatny jacht, helikopter i miliony na koncie (ZDJĘCIA)

1285
1285
Podziel się
1
 / 12
Majątek Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full (ZDJECIA)
Majątek Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full (ZDJECIA)
(fot. Newspix, fot. East News)
0
0

Lider discopolowej trupy i jego małżonka mieli dostać łącznie 550 tysięcy złotych z państwowego funduszu. Cieszy Was, że rząd wspiera najbardziej potrzebujących rodaków?

Służba zdrowia pogrążona w kryzysie, upadające na lewo i prawo firmy, gospodarka w zastoju - tak wygląda Polska w listopadzie 2020 roku. W tym niezwykle trudnym czasie zarządzane przez Piotra Glińskiego z PiS Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło wesprzeć stojące nad przepaścią instytucje kultury dofinansowaniem o łącznej kwocie 400 milionów złotych. Pośród beneficjentów znalazło się jednak całkiem sporo znanych nazwisk, w tym Sławomir Świerzyński i jego małżonka, który na biedę zdecydowanie narzekać nie mogą.

Od początku swojego istnienia Bayer Full sprzedał prawie 20 milionów płyt. Rocznie zespół pokonuje 150 tysięcy kilometrów po kraju, w sezonie wykonując nawet po 200 koncertów. Każdy występ kosztuje organizatorów 17 tysięcy złotych. Sławomir Świerzyński dorabia także, wypożyczając swoje konie i dorożki z prywatnej kolekcji na imprezy okolicznościowe. Koszt takiej usługi - średnio 2,5 tysiąca złotych. Jak widać jednak nie starczyło to, aby przygotować się na czas kryzysu, dlatego też muzykalna familia znalazła się na liście beneficjentów ministerstwa kultury wśród innych gwiazd, które nie widzą problemu z pobieraniem olbrzymich dotacji z państwowej kasy.

Z okazji 550 tysięcy złotych, które miały zasilić konto rodziny Świerzyńskich, przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie ich imponującego majątku. Cieszycie się, że najbardziej potrzebujący mogą liczyć na wsparcie rządu PiS w tych jakże nieprzyjaznych czasach?

2
 / 12
Królewskie włości

W przerwach od zabawiania rodaków swoimi "przebojami", Świerzyński odpoczywa zazwyczaj w Woli Łąckiej na Mazowszu, gdzie prowadzi ogromne gospodarstwo. Żyje tam w jednym domu z żoną Renatą (o której jeszcze wspomnimy), a jego dzieci - dwóch synów i córka, mieszkają dosłownie za miedzą. W ten sposób zespołowi Bayer Full, który jest przecież biznesem rodzinnym, łatwiej organizować próby. "Wszyscy wokół mają swoje domy. Mamy dużą enklawę. Taki nasz zaścianek" - przyznał kilka lat temu w wywiadzie z Polskatimes.pl Świerzyński.

3
 / 12
Bard ziemianin

Na terytorium 12-hektarowego gospodarstwa Świerzyńskiego znajduje się prywatna stadnina koni, które muzyk wypożycza za odpowiednią opłatą (przeważnie 2500 złotych) na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Cała rodzina ma też w zwyczaju pracować wspólnie przy sianokosach i żniwach. W wywiadzie z Pulsem Biznesu sprzed trzech lat muzyk przyznał, że nie może pozwolić sobie na zatrudnianie ludzi ze wsi, ponieważ nadużywają oni alkoholu, jest więc zdany na swoich najbliższych.

4
 / 12
Przygoda z Państwem Środka

Kilkanaście lat temu twórczością Świerzyńskiego zainteresowali się Chińczycy, którzy węsząc w prostych melodiach okazję do zysku, zaprosili go do współpracy. Zainwestowane w tłumaczenie piosenek na mandaryński złotówki zwróciły się ponoć wielokrotnie. Nikt jednak nie doprecyzował, jak bardzo Bayer Full obłowił się w Azji. Niektórzy spekulowali, że w latach swojej świetności majątek discopolowca liczony był w milionach złotych.

5
 / 12
Koński biznes

Poza imponują stadniną Świerzyński jest także właścicielem kolekcji eleganckich dorożek i wozów. W wywiadzie dla Pulsu Biznesu przyznał, że choć jazda jest jego wielką pasją, to inwestowanie w konie potrafi być nader wymagające. "To są konie królewskie! (...) Hazardzista budzi się rano z kacem, mówi: "Przegrałem 15 tysięcy złotych!" i może dalej spać. Koniarz, mający zwierzę za 15 tysięcy złotych, budzi się z kacem, ale musi dać jeść, wyprowadzić na padok". Nie samymi zaprzęgami konnymi człowiek jednak żyje, swego czasu Świerzyński znany był z używania helikoptera jako prywatnego środka transportu.

6
 / 12
Pupilek TVP

Od momentu przejęcia sterów w TVP przez Jacka Kurskiego Sławomir Świerzyński przeżywa prawdziwy renesans swojej twórczości. Zgodnie z założeniami misji rozpowszechnienia "kultury" disco polo, autor tak górnolotnych przebojów jak "Majteczki w kropeczki" i "Blondyneczka" stał się częstym gościem na imprezach Telewizji Polskiej, co niewątpliwie przekłada się na jego finanse.

7
 / 12
Ahoj, kapitanie!

Nie sposób pisać o majątku Świerzyńskiego bez wspomnienia o jego sprowadzanym ze Stanów jachcie. Taka przyjemność kosztowała discopolowca skromne 100 tysięcy złotych. "Jakbym pani powiedział, ile mój jacht pali na godzinę, to by pani nie uwierzyła. Ale nie powiem, bo cyfra jest porażająca, nie chcę nikogo drażnić" - przyznał przed kilkoma laty w rozmowie z portalem nto.p. Jacht pana Sławomira ma aż trzy pokłady. Znajdziemy na nim również kabinę wyposażoną w łazienki, prysznice, kuchnie i dwie sypialnie.

8
 / 12
Wszystko zostaje w rodzinie

"Na weselu mojego syna było dziewięć zaprzęgów. Korek był od Gostynina do Płocka, ale wszyscy podawali informację: "Świerzyński syna żeni!". Jak się chcesz pokazać, to się pokaż, ale licz się z kosztami" - radził przedsiębiorczy discopolowiec w rozmowie z Pulsem Biznesu z 2017 roku.

9
 / 12
Rodzinny biznes

Z całej kwoty, która z Funduszu Wsparcia Kultury przyznana została rodzinie Świerzyńskich, jedynie 150 tysięcy przeznaczone było stricte na zespół Bayer Full. Pozostałe 400 tysięcy miały trafić do kieszeni jego małżonki Renaty, która zajmuje się organizacją koncertów. Jakie koncerty pani Renata zorganizowałaby za tę kwotę w czasie pandemii? Trudno powiedzieć. Warto tu także zaznaczyć, że zdecydowaną większość zespołu Bayer Full stanowią dzieci Świeżyńskiego, które, jak mawia sam muzyk "nie widzą dla siebie innej drogi niż śpiewanie".

10
 / 12
"Nie bądźcie jak obłudnicy"

Nie zapoznawszy się najwyraźniej z ewangelią według św. Mateusza, Sławomir Świerzyński niezwykle ochoczo i często obnosi się ze swoją wiarą. Niestety materializuje się ona zazwyczaj pod postacią obrzydliwych szykan pod adresem środowiska LGBT. Co ciekawe, discopolowiec jest przekonany, że to właśnie Bogu zawdzięcza swój majątek. "Niektórych Pan Bóg stworzył na panów, ale zapomniał im dać pieniądze, a innych po prostu... polubił" - wyznał "polubiony przez Boga" Świerzyński w wywiadzie dla portalu nto.pl.

11
 / 12
Polityczna katastrofa

Mimo najszczerszych chęci Świerzyńskiemu jak do tej pory nie udało się zaspokoić swych politycznych ambicji. Autor przeboju "Żono moja" podchodził do wyścigu w wyborach parlamentarnych trzykrotnie: w 1997, 2007 i 2011 - na szczęście dla narodu, bezskutecznie. Dwukrotnie startował też w wyborach samorządowych, jednak jego starania ponownie zakończyły się fiaskiem. Jak wyobrażacie sobie Polskę pod rządami Świerzyńskiego?

12
 / 12
Sami swoi

Sławomir Świerzyński jest przekonany, że góra pieniędzy, którą rząd zaoferował jemu i pozostałym kolegom z branży, jest jak najbardziej zasłużona. Twierdzi również, że discopolowe melodie mogą pomóc chorującym wcale nie gorzej od niejednego lekarza. "Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom. To, że ktoś dostał 500 tysięcy, 700 tysięcy, 2 miliony - jak chłopacy, Golce - to nie ma nic wspólnego. No po prostu takie są realia. Oni mają tak potężne koszty, ja mam takie koszty" - przyznał niedawno na antenie Polsat News. Myślicie, że w jego "koszta" wpisuje się utrzymanie prywatnego jachtu?

KOMENTARZE
(1285)
Gogo
2 lata temu
Jak widac mozna sie dorobic na majtkach w kropki. SMUTNE!!!
Gosc
2 lata temu
Dość tego !!! Kończmy z tym rządem, Kaczyńskim - starym kawalerem który zycia nie zna, PRLem w sadownictwie, rozdawnictwem naszych pieniędzy z podatków, kolesiami Rydzyka, propaganda PiS, uwstecznionym szkolnictwem, zapomniana służba zdrowia, itd, itd. Popatrzmy na Europę, a my cofamy się do poziomu i praktyk komuny. Płakać się chce, Polska w rozsypce.
Pielęgniarka
2 lata temu
Ja za prace na bloku operacyjnym w szpitalu powiatowym, gdzie operujemy wszystko i wszystkich 24/7 mam 3100 zł netto na rękę łącznie z dodatkami za noce i święta. Nie mamy żadnych magicznych dodatków za prace z pacjentami covid + bo to nie szpital jednoimienny (a nawet tam póki co tych dodatków na oczy nie widzieli). I to wszystko za 208 godzin miesięcznie. Jak większość ludzi w tym kraju zarabiamy psie pieniądze a media kreują nas na hieny chcące wyssać podatników z pieniędzy za „nicnierobienie” i picie kawy. Brawa się skończyły, pozostał hejt w czystej postaci.
jacekk
2 lata temu
Nie słuchałem, nie słucham i nie zamierzam słuchać Bajzel Full, o koncertach już nie wspomnę, nie mam gumofilców.
Gosc
2 lata temu
Tak wyglada ta jego moralność katolicka? A lustro nie pęka?
Najnowsze komentarze (1285)
Wertyu
8 miesięcy temu
A klamanie i oszukiwanie w wydaniu tego pana to też katolickie? Cóż za hipokryzja.
...
rok temu
dość bałwochwalstwa i obłudy :(
Truck drive
rok temu
Pomijając fakt że ktoś tak zarobiony wyciąga łapy po publiczne pieniądze jest żenujące. To autor tekstu powinien lepiej się przygotować. Żono Moja to raczej utwór zespołu Masters a nie Bayer Full. A co do 12 hektarów? W których latach to kupił? Ile wtedy było warte? Z tego co kojarzę to ten pan w latach 90 kosił trawniki w Stanach. A taki areał można było kupić za grosze w tamtych latach. Niech sobie spokojnie żyje na tym co się dorobił ,a po łatwy pieniądz niech łapek nie wystawia bo czkawka mu się odbije.
Olga
2 lata temu
Wole się zająć swoim życiem a nie wchodzić w jego tak jak inni. Jednak wiecie co :D Jego życie musi być bardzo ciekawe i imponujące skoro tak bardzo was interesuję!
gosia
2 lata temu
Ja tam nie lubię wchodzić w cudze życie z buciorami. Przecież nic nikomu nie ukradł tylko na wszystko sam ciężką pracą zapracował...
Asd
2 lata temu
Im się po prostu należało......... 🙂
NASZE
2 lata temu
To niech zarabia, ile chce, robi i żyje, jak chce, ale nie wyciąga łapę po PUBLICZNE pieniądze, NASZE pieniądze. Rozdają NASZE pieniądze i śmieją się nam w twarz.
Waldek
2 lata temu
Jaki bogaty odmówił kasy zawsze ma mało A ten pan to jeszcze dla kasy to dobry wazelniarz rządzącym bez zaciosania włazi tam gdzie słońce nie dochodzi
Dno
2 lata temu
Kropka w kropkę, jak brat rodziny Kurskiego.
efka
2 lata temu
No cóż, skoro ludzie chcą słuchać disco polo i za to płacić, ich sprawa. Zarobił te pieniądze. Jakoś nikogo nie bulwersuje, że kopacze piłki na zielonej murawie zarabiają fortuny.
Roj
2 lata temu
Gliński to nadaje się do cyrku a nie do rządzenia. Minister z łaski.
Karol
2 lata temu
........i kamieni kupa......ktoś to kiedyś powiedział i nie wiedział jak trafnie ocenił.....
Bacha2005
2 lata temu
Jestem przeciwna rozdawnaiu naszych pieniędzy niech Pan Gliński sypie forsą ze swojej kieszeni , a już takim krezusom jak Swierzyński , czy bracia Golcowie w pierwszej kolejności. Są aktorzy , czy piosenkarze bardziej potrzebujący i należy im dać , a nie dopychać już i tak wypchane wory.Każdy z nich ma majątek chcą się utrzymac na rynku sprzedać proszę chałupę czy morgi i utrzymacie zespół, a nie wyciągać łapę po czyjeś , wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd
normalny
2 lata temu
Jak mawiał Jerzy Waldorff, Świerzyński to taki Kwiczoł polskiej kultury.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Małgorzata Rozenek mówi "tak" in vitro na konferencji w Senacie w towarzystwie... Donalda Tuska i Ewy Kopacz (ZDJĘCIA)

W poniedziałek w Senacie miała miejsce konferencja prasowa na temat powrotu Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego. Oprócz Małgorzaty Rozenek wzięli w niej udział politycy opozycji, w tym Donald Tusk i Ewa Kopacz.
9.

Kim Kardashian została... "PROJEKTANTKĄ" Dolce&Gabbana! Zapomniała, jak Stefano Gabbana nazwał jej rodzinę "tanimi ludźmi"? (ZDJĘCIA)

Kim Kardashian dopięła swego. Chociaż Stefano Gabbana nazwał kiedyś jej rodzinę "najtańszymi ludźmi na świecie", dziś zdaje się być jego przyjaciółką. To się nazywa sukces?
8.

Drapieżna Anna Lewandowska robi się na bóstwo w czerwonej mini, po czym odwiedza ristorante z WŁASNYM BIDONEM (ZDJĘCIA)

Gwiazda hiszpańskich tabloidów Anna Lewandowska zaszczyciła swoją obecnością Warszawę, gdzie wybrała się do fryzjera oraz ulubionej knajpki rodzimych celebrytów. Światowo się dziewczyna prezentuje?
7.

Odpicowani jak brytyjska szlachta Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan zabawiają przyjaciół w celebryckiej knajpie (ZDJĘCIA)

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan postanowili wykazać się szykiem i elegancją w trakcie weekendowego spotkania ze znajomymi w samym sercu Warszawy. Wypadli przekonująco?
6.

Mediolański pokaz Versace: różowa Paris Hilton, szykowna Kate Moss, wydekoltowana Emily Ratajkowski... (ZDJĘCIA)

W piątek w ramach włoskiego Tygodnia Mody Donatella Versace zorganizowała gwiazdorski pokaz, na którym zaroiło się od znamienitych osobistości świata mody. Kto zrobił na Was największe wrażenie?
5.

TYLKO NA PUDELKU: Zakochany Marcin Hakiel wymienia czułości z NOWĄ UKOCHANĄ podczas wspólnych zakupów (ZDJĘCIA)

Marcin Hakiel zdążył już otrząsnąć się po rozpadzie małżeństwa z Katarzyną Cichopek i ulokować uczucia w pewnej tajemniczej blondynce. Ostatnio świeżo upieczony rozwodnik został przyłapany przez fotografa na zakupach z nową lubą. Wygląda na szczęśliwego?
4.

Markotna Marina Łuczenko w płaszczu Burberry załatwia sprawunki i wozi się po Warszawie mercedesem za milion (ZDJĘCIA)

Marina Łuczenko wybrała się na przejażdżkę po stolicy, w której towarzyszyli jej paparazzi. Ukochana Wojtka Szczęsnego wybrała się na przejażdżkę po Warszawie i załatwiała sprawunki na mieście w modnej stylówce.
3.

Największe makijażowe WPADKI GWIAZD: białe plamy u Pauliny Smaszcz, korektor pod oczami Idy Nowakowskiej, brązowa twarz Agnieszki Włodarczyk (ZDJĘCIA)

Flesze fotoreporterów są bezlitosne dla celebrytek, które padły ofiarą niedoświadczonych makijażystek. Niedawno na ściance pojawiła się Ida Nowakowska, która pozowała na ściance z nadmiarem korektora pod oczami.
2.

Anna Lewandowska z gołym brzuchem czule żegna się z Maserakiem i odjeżdża mercedesem za MILION złotych (ZDJĘCIA)

Anna Lewandowska na chwilę porzuciła słoneczną Hiszpanię i aktualnie przebywa w Polsce. Trenerka nie marnuje jednak ani chwili i już realizuje swój kolejny "challenge". Tym razem postanowiła nauczyć się tańczyć, a pomaga jej w tym Rafał Maserak.
1.

Aleksandra Kwaśniewska i gospodynie "Miasta Kobiet" przeprowadzają "nalot" na cukiernię nieopodal studia "DDTVN" (ZDJĘCIA)

Dawno niewidziana Aleksandra Kwaśniewska, jej koleżanka z "Miasta Kobiet" Marzena Rogalska i nowa prowadząca, Ane Piżl, promowały w ostatni czwartek nowy sezon swojego programu. Po odhaczonych obowiązkach udały się na słodkie przyjemności.