Trwa ładowanie...
Suvin
|
aktualizacja

Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją: Margaret, Małgorzata Rozenek, Natalia Kukulska, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)

1117
Podziel się:
1117
Podziel się:

Coraz więcej gwiazd decyduje się na oficjalne wystąpienie z Kościoła, czyli apostazję. Część celebrytów już jej dokonała, a inni na razie głośno dzielą się gorzkimi refleksjami związanymi ze wspomnianą instytucją. Zobaczcie, kto odwrócił się od Kościoła.

1
 / 17
Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją: Margaret, Małgorzata Rozenek, Natalia Kukulska, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją: Margaret, Małgorzata Rozenek, Natalia Kukulska, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją (ZDJĘCIA) (AKPA)
0
0

Celebryci uwielbiają wypowiadać się na prywatne tematy, a do takich bez wątpienia można zaliczyć kwestię wiary, wciąż przez niektórych uznawaną za temat tabu. Spora część publicznych osób chwali się dokonaniem apostazji. Jako jedna z pierwszych opowiedziała o tym Margaret.

Inni nie ukrywają, że nie zgadzają się z głoszonymi przez Kościół naukami i poglądami, ale swój brak przynależności do tej instytucji komunikują nieco mniej radykalnie. Małgorzata Rozenek, Natalia Siwiec, Zofia Zborowska postanowiły nie chrzcić swoich dzieci i dać im wolną rękę w kwestii wiary.

Zobaczcie, kto jeszcze ma dość poglądów głoszonych przez Kościół katolicki.

2
 / 17
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan

Małgorzata Rozenek-MajdanRadosław Majdan nie ochrzcili swojego syna. Celebrytka zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro, która jest krytykowana przez Kościół katolicki. Gwiazda TVN nie kryje rozgoryczenia taką postawą.

Od wielu lat Kościół katolicki nie odgrywa żadnej roli w moim życiu i uważam, że to jest ogromna szkoda. To, co się dzieje wokół stosunku Kościoła katolickiego do in vitro, czy do LGBT i do wojny w Ukrainie nie pozwala mi rozumieć, ani odnaleźć się w takim przywództwie duchowym - mówiła w wywiadzie dla Pomponika.

3
 / 17
Agnieszka Włodarczyk

W 2021 roku Damian Maliszewski zadeklarował chęć poddania się apostazji. Agnieszka Włodarczyk w komentarzu pod jego wypowiedzią napisała: "Daj znak, jak Ci się uda. Też muszę w końcu zrobić z tym porządek".

Celebrytka również nie ochrzciła syna Milana (PRZYPOMNIJMY: Agnieszka Włodarczyk NIE OCHRZCI SYNA: "Jak dorośnie, sam zdecyduje").

4
 / 17
Natalia Siwiec

Natalia Siwiec, podobnie jak Agnieszka Włodarczyk, nie ochrzciła swojej córki. Celebrytka nie zgadza się z Kościołem w kwestii... grzechu pierworodnego.

Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać — napisała na swoim Instagramie.

5
 / 17
Lara Gessler i Piotr Szeląg

Lara Gessler i Piotr Szeląg zdecydowali się pójść śladami koleżanek z branży i również nie ochrzcili swojej córki.

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne — powiedziała Lara w rozmowie z Pudelkiem.

6
 / 17
Robert Biedroń

Robert Biedroń w rozmowie w "Dzień Dobry TVN" wyznał, że poddał się apostazji. Wraz ze swoją partią uruchomił również niedziałającą już stronę internetową, na której znajdowały się informacje na temat tego, jak wystąpić z Kościoła.

7
 / 17
Matylda Damięcka

Matylda Damięcka zdecydowała się na wyznanie o wystąpieniu z Kościoła po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Stanisławie Dziwiszu.

Nie należę do tej wspólnoty — napisała na swoim Instagramie.

8
 / 17
Margaret

Margaret dokonała apostazji w 2019 roku. Przyznała, że decyzja o wystąpieniu z Kościoła była trudna dla jej mamy.

W wywiadzie dla Wirtualnej Polski wyznała, że myśl o porzuceniu wiary kiełkowała w niej już od dawna.

Decyzję o apostazji podjęłam dawno temu, ale nie mówiłam o tym. Nie wierzę w Boga i to co najmniej fair wobec tych wszystkich, którzy wierzą, by się wypisać z tej wspólnoty — powiedziała piosenkarka.

9
 / 17
Dorota Masłowska

Dorota Masłowska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wyznała, że nie ma z Kościołem Katolickim nic wspólnego.

Jestem osobą niewierzącą, niepraktykującą, nie mam żadnego związku z Kościołem katolickim poza tym, że zostałam w jego obrządku wychowana — powiedziała Dorota.

Gdy jeden z tygodników religijnych uważał inaczej, pisarka postanowiła go pozwać.

10
 / 17
Zofia Zborowska

Zofia Zborowska nigdy nie ukrywała, że jest osobą niewierzącą. Zapytana podczas jednego z organizowanych na swoim profilu Q&A o to, czy wystąpiła z Kościoła, odpowiedziała:

Nie dokonałam Apostazji. Bardzo bym chciała to zrobić, ale chyba jestem za leniwa. Ale zrobię to. Zrobię Apostazję — wyznała na swoim Instagramie.

11
 / 17
Renata Dancewicz

Renata Dancewicz przyznała, że już jako dziecko wiedziała, że nie wierzy w Boga. Aktorce nie podoba się też to , jak Kościół traktuje kobiety.

Ja, już jako mała dziewczynka, zrozumiałam, że nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego. Zobaczyłam, jak niesprawiedliwie Kościół traktuje kobiety. One mają być służącymi i tyle. Na samym szczycie hierarchii są księża, którzy mają kontakt z Bogiem, później mężczyźni, a na samym końcu kobiety — powiedziała w rozmowie z Plejadą.

12
 / 17
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska w wywiadzie z Żurnalistą wyjawiła, jaki jest jej stosunek do kościoła.

Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale nie dałam rady po prostu — powiedziała piosenkarka.

13
 / 17
Nergal

Nergal nie tylko sam dokonał apostazji, ale namawiał do tego również swoich fanów za pośrednictwem Instagrama.

Indoktrynacja ma różne nazwy i twarze, ale wywołane nią szkody są tak samo niszczycielskie. Istnieje związek między dzisiejszym kryzysem społecznym, protestami w Polsce i poza nią... nie możesz stworzyć w pełni demokratycznego kraju z religią zakorzeniona głęboko w polityce. Dlatego zerwij ciężar duchowego zniewolenia. Dokonaj apostazji - napisał muzyk.

14
 / 17
Artur Barciś

Artur Barciś zalicza się do osób chroniących swoją prywatność. O odejściu z Kościoła powiedział, gdy jedno z czasopism przedstawiło go jako "żarliwego katolika".

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego — powiedział Plejadzie.

15
 / 17
Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke skrytykowała Kościół za pośrednictwem Instagrama. Nie jest tajemnicą, że aktorka walczy o prawa kobiet i sprzeciwia się wielu stanowiskom wspomnianej instytucji.

Może [Kościół - przyp. red] zająłby się w końcu tym, co duchowe, a nie obyczajem i polityką? - napisała.

16
 / 17
Olga Bołądź

Olga Bołądź w rozmowie ze "Zwierciadłem" wyznała, że nie identyfikuje się już jako katoliczka.

Nie jestem już katoliczką, choć byłam nią przez wiele lat. Szanuję wspaniałych ludzi, których poznałam w Kościele, ale wiara jest dla mnie czymś więcej niż religią — powiedziała.

17
 / 17
Magda Mołek

Magda Mołek w rozmowie z Justyną Kopińską wyznała, że przestała chodzić do Kościoła, odkąd skończyła 18 lat. Dziennikarce nie spodobał się sposób, w jaki została potraktowana księdza, gdy zmarł jej ojciec.

Nie chodzę do kościoła od 18. roku życia mniej więcej (...) Zmarł mój ojciec, poszłyśmy z mamą do kancelarii na plebanię zgłosić ten fakt i poprosić o pogrzeb. Jednym z pierwszych pytań księdza, który zresztą przyjął nas w progu, w drzwiach, nie zaprosił do środka, była taka sugestia, że skoro ten człowiek, czyli mój ojciec, zmarł tak młodo, to czy on naprawdę zmarł naturalnie, czy jednak sobie coś zrobił? Ja doskonale ten moment pamiętam i ten człowiek, który nas wtedy przyjął, po prostu najpierw zapytał o to. Doszłam do wniosku, że nie chcę mieć do czynienia z takimi ludźmi, że to jest niepojęte. Nie potrzebuję takiego Kościoła - powiedziała.

KOMENTARZE
(1117)
Pozdrawiam
rok temu
Ja wierzę w Boga nie w księdza Tak mnie babcia i mama nauczyły
marta
rok temu
Zło to: pedofilia, mobbing, prześladowanie, podjudzanie, obłuda, ukrywanie przestępstw, nabijanie kabzy," rozwody" kościelne dla celebrytów, pogarda dla mniejszości, straszenie i demoralizacja dzieci, zamykanie ust pokrzywdzonym
normalny kato...
rok temu
Nie chcesz chodzić do kościoła to nie chodź twoja sprawa ale nie lansuj się tym i nie wrzucaj wszystkich katolików do jednego worka mówiąc że są źli.
willy
rok temu
Każdy ma wolną wolę. Wiem jednak, że za chwilę sprawdzi się w ich życiu powiedzenie: "jak trwoga to do Boga". Łatwo jest odrzucić Kościół i Boga jeśli ma się wszystkiego pod dostatkiem. Wtedy niektorzy mają wrażenie, że są Bogiem... Ale to naprawdę tylko pozory... Cóż... Przebudzenie może być koszmarne...
Hipokryzja
rok temu
To po jaka cholere, Ci wszyscy niewierzący obchodzą Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Nie powinni mieć wolne, tylko pojąć do pracy, bo dla nich to żadne święto.
Najnowsze komentarze (1117)
The
6 miesięcy temu
Ale autorytety. Gdzie te gwiazdy i kogo to obchodzi?
Czytelnik
9 miesięcy temu
Rozumiem, że te osoby celebryckie nie obchodzą świąt katolickich i nie prowadzą świątecznych programów, bo byłaby to nie mniejsza hipokryzja...
Rozsądek
10 miesięcy temu
Co za prymitywni ludzie, dla pieniędzy zrobią wszystko. Powiedzą z kim śpią, że już nie wierzą. TYLKO KOGO TO OBCHODZI. Zostawcie to dla siebie.
Rozsądek
10 miesięcy temu
Ilość przechodzi w JAKOŚĆ. Ludzie bez kręgosłupów nie powinni być w Kościele do momentu zmiany siebie. Ale największy grzesznik może się nawrócić.
w sobotę
11 miesięcy temu
Jak się czyta słowa tych celebrytow niedobrze mi się robi. Pan Bóg bez nich się obędzie. Oni jednak, tak jak wszyscy pozostali, staną kiedyś z Nim twarzą w twarz. Choć jeszcze mają szansę. Szansę na nawrócenie. Tego im życzę w tym Nowym Roku.
Ewa
11 miesięcy temu
Biedroń w telewizji opowiadał jak przygotowuje z mamą wigilię a najważniejsza dla niego jest pasterka o północy, do tej pory żadnej nie opuścił, to jak to jest?
Ewa
11 miesięcy temu
Ale święta Bożego Narodzenia obchodzą, w mediach opowiadają jak wigilię przygotowują, dziwni Ci nasi Celebryci.
Miłość wybacz...
12 miesięcy temu
Gdyby nie przykazania i kazania skrzywdziła bym wielu ludzi i siebie.🥰
Adam
12 miesięcy temu
Jak pójdą nogami do przodu gdzie będą chcieli leżeć w rowie czy na cmentarzu i znowu będzie nagonka że ksiądz odmówi udziału w ich cyrku
miki
rok temu
Popieram!!!
Axrel
rok temu
Zazwyczaj apostazji dokonują osoby których rodzice byli komunistami.Kościòł to nie są przebrani pedofile co śmią podawać się za księży i każda osoba wierzącą o tym wie.Ja dokonuje apostazji od chciwości pogardy niszczenia Polskich wartości.Nie przeczytam żadnej książki Szymborskie Mrożka Miecugowa ktòrzy podpisali rezolucji potępiającą księży którzy zostali zabici przez komunistòw.Dokonuje apostazji od propagandy postkomunistòw ktòrxy mają na rękach krew zabitych ludzi w tym księży takich jak Popieĺuszko.
Nikt
rok temu
Pytanie: gdzie te gwiazdy? Osoby-ok, ale gwiazdy?!
,mmm
rok temu
Niczego się nie boję, bo wiem, że Pan Jezus Jest i te wszystkie problemy, lęki, słabości, uzależnienia są obmywane i oczyszczane Jego Krwią. Ja, moja rodzina, brat, wszyscy ludzie Jesteśmy zanużani w Jego Krwi. Tak bardzo dla Nas cierpiał, był wrakiem nie przypominał człowieka, abym nie musiała już niczego się bać, zmagać, czy przejmować. On To wszystko zabrał na krzyż i został skatowany za to wszystko. Nicht nie może mnie tak kochać . Dziękuje Pan Jezus działa cuda. Wystarczy się do niego zwrócić, bo on JEST i słyszy. Zawierzcie mu siebie, swoje rodziny, swoją pracę, zawierzcie i oddajcie mu swoję zycie. A wszystko będzie się zmieniać. On da wam Radość i siłę, do przezwyciężania przeciwności. Panie Jezu dziękuje za to radość i pokój serca, gdy wcześniej nic mnie nie cieszyło. Nawet gdy źle się dzieję to czuje taki pokój i wiem, że Ty jesteś.
Anonimowy
rok temu
Jaruzelski tez byl ale na lozu smierci kazal zawolac ksiedza ! Mam nadzieje ze w przyszlosci ksiadz nie da ich dzieciom komuni i slubu koscielnego !
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tłum gwiazd na warszawskim evencie: "rogata" Natasza Urbańska, zmysłowa Katarzyna Niezgoda, szykowna Maria Sadowska (ZDJĘCIA)

Na odbywającym się w stolicy evencie fotograficznym pojawili się też Małgorzata Socha, Monika Olejnik i Ewa Minge. Czyja stylizacja najbardziej trafiła w Wasze gusta?
9.

Znane prezenterki KIEDYŚ I DZIŚ. Tak się zmieniły Danuta Holecka, Agnieszka Woźniak-Starak, Kinga Rusin... (ZDJĘCIA)

Na przestrzeni lat telewizja wypromowała dziesiątki prezenterek, a niektóre z nich są aktywne w branży do dziś. Zobaczcie, jak się zmieniały gwiazdy popularnych programów śniadaniowych, rozrywkowych i informacyjnych.
8.

Julia Roberts prezentuje szeroki WACHLARZ MIN na nowojorskiej premierze. Zachwyca? (ZDJĘCIA)

Julia Roberts pojawiła się w poniedziałek na nowojorskiej premierze filmu "Zostaw świat za sobą". Wizyta na czerwonym dywanie stała się okazją nie tylko do popisu wystawnymi kreacjami, ale także do zaprezentowania bogatej mimiki twarzy.
7.

Księżna Kate w kobaltowej marynarce od Alexandra McQueena za ponad 10 tys. zł gna na NIEBOTYCZNIE wysokich szpilkach do szpitala (ZDJĘCIA)

Księżna Kate wzięła udział w otwarciu nowego oddziału chirurgii dziecięcej w Londynie. Żona Williama zaprezentowała się w kobaltowej marynarce od Alexandra McQueena, do której dobrała szafirową biżuterię Diany.
6.

Zakapturzona Kinga Duda przemyka do czarnej skody superb. Poznalibyście ją na ulicy? (ZDJĘCIA)

Kinga Duda stroni od mediów i bardzo rzadko pokazuje się publicznie. Ostatnio paparazzi wypatrzyli ją, gdy wychodziła z warszawskiego mieszkania. Po chwili odjechała czarną skodą.
5.

Pamela Anderson promuje modę na NATURALNOŚĆ. Pojawiła się na londyńskiej gali bez makijażu (ZDJĘCIA)

Pamela Anderson kilka miesięcy temu świadomie zrezygnowała z podkreślania swojej urody makijażem. Jej widok w wersji saute wciąż jednak wywołuje spore zaskoczenie. Jak zaprezentowała się podczas jednej z nawiększych imprez modowych?
4.

Agnieszka Woźniak-Starak uciekła od zgiełku wielkiego miasta. Tak mieszka nowa prowadząca "Mam talent!" (ZDJĘCIA)

Agnieszka Woźniak-Starak spędziła w Warszawie niemal całe swoje życie. Kilka lat temu porzuciła jednak mieszkanie w metropolii na rzecz posiadłości położonej w sąsiedztwie stolicy. Stworzyła tam wymarzoną przestrzeń dla siebie i gromadki ukochanych czworonogów.
3.

Tłum gwiazd na modowej imprezie w Londynie: olśniewająca Amal Clooney, ekscentryczny Sam Smith i Rita Ora Z KOLCAMI na plecach... (ZDJĘCIA)

Największe zagraniczne sławy stawiły się 4 grudnia na uroczystym wręczeniu jednych z najważniejszych nagród w branży modowej. Wytworne kreacje przeplatały się z nutką stylizacyjnej ekstrawagancji. Który outfit najbardziej przypadnie Wam do gustu?
2.

Beata Ścibakówna zaparkowała swoje auto za kilkaset tysięcy złotych NA ZAKAZIE i pomaszerowała do optyka (ZDJĘCIA)

Paparazzi złapali Beatę Ścibakównę na gorącym uczynku. Aktorka zostawiła swoje luksusowe auto w niedozwolonym miejscu. Następnie udała się do optyka, skąd wyszła zadowolona z nową parą okularów.
1.

61-letnia Demi Moore wychodzi z zajęć pilatesu BEZ MAKIJAŻU i mknie do auta. Czas się dla niej zatrzymał? (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy "przyłapali" 61-letnią Demi Moore, która wychodziła z zajęć pilatesu w Los Angeles. Aktorka zaprezentowała się w sportowej stylizacji i bez grama makijażu.