Trwa ładowanie...
Suvin
|
aktualizacja

Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją: Margaret, Małgorzata Rozenek, Natalia Kukulska, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)

1108
1108
Podziel się

Coraz więcej gwiazd decyduje się na oficjalne wystąpienie z Kościoła, czyli apostazję. Część celebrytów już jej dokonała, a inni na razie głośno dzielą się gorzkimi refleksjami związanymi ze wspomnianą instytucją. Zobaczcie, kto odwrócił się od Kościoła.

1
 / 17
Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją: Margaret, Małgorzata Rozenek, Natalia Kukulska, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją: Margaret, Małgorzata Rozenek, Natalia Kukulska, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy ODWRÓCIŁY się od Kościoła i tego nie kryją (ZDJĘCIA) (AKPA)
0
0

Celebryci uwielbiają wypowiadać się na prywatne tematy, a do takich bez wątpienia można zaliczyć kwestię wiary, wciąż przez niektórych uznawaną za temat tabu. Spora część publicznych osób chwali się dokonaniem apostazji. Jako jedna z pierwszych opowiedziała o tym Margaret.

Inni nie ukrywają, że nie zgadzają się z głoszonymi przez Kościół naukami i poglądami, ale swój brak przynależności do tej instytucji komunikują nieco mniej radykalnie. Małgorzata Rozenek, Natalia Siwiec, Zofia Zborowska postanowiły nie chrzcić swoich dzieci i dać im wolną rękę w kwestii wiary.

Zobaczcie, kto jeszcze ma dość poglądów głoszonych przez Kościół katolicki.

2
 / 17
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan

Małgorzata Rozenek-MajdanRadosław Majdan nie ochrzcili swojego syna. Celebrytka zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro, która jest krytykowana przez Kościół katolicki. Gwiazda TVN nie kryje rozgoryczenia taką postawą.

Od wielu lat Kościół katolicki nie odgrywa żadnej roli w moim życiu i uważam, że to jest ogromna szkoda. To, co się dzieje wokół stosunku Kościoła katolickiego do in vitro, czy do LGBT i do wojny w Ukrainie nie pozwala mi rozumieć, ani odnaleźć się w takim przywództwie duchowym - mówiła w wywiadzie dla Pomponika.

3
 / 17
Agnieszka Włodarczyk

W 2021 roku Damian Maliszewski zadeklarował chęć poddania się apostazji. Agnieszka Włodarczyk w komentarzu pod jego wypowiedzią napisała: "Daj znak, jak Ci się uda. Też muszę w końcu zrobić z tym porządek".

Celebrytka również nie ochrzciła syna Milana (PRZYPOMNIJMY: Agnieszka Włodarczyk NIE OCHRZCI SYNA: "Jak dorośnie, sam zdecyduje").

4
 / 17
Natalia Siwiec

Natalia Siwiec, podobnie jak Agnieszka Włodarczyk, nie ochrzciła swojej córki. Celebrytka nie zgadza się z Kościołem w kwestii... grzechu pierworodnego.

Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać — napisała na swoim Instagramie.

5
 / 17
Lara Gessler i Piotr Szeląg

Lara Gessler i Piotr Szeląg zdecydowali się pójść śladami koleżanek z branży i również nie ochrzcili swojej córki.

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne — powiedziała Lara w rozmowie z Pudelkiem.

6
 / 17
Robert Biedroń

Robert Biedroń w rozmowie w "Dzień Dobry TVN" wyznał, że poddał się apostazji. Wraz ze swoją partią uruchomił również niedziałającą już stronę internetową, na której znajdowały się informacje na temat tego, jak wystąpić z Kościoła.

7
 / 17
Matylda Damięcka

Matylda Damięcka zdecydowała się na wyznanie o wystąpieniu z Kościoła po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Stanisławie Dziwiszu.

Nie należę do tej wspólnoty — napisała na swoim Instagramie.

8
 / 17
Margaret

Margaret dokonała apostazji w 2019 roku. Przyznała, że decyzja o wystąpieniu z Kościoła była trudna dla jej mamy.

W wywiadzie dla Wirtualnej Polski wyznała, że myśl o porzuceniu wiary kiełkowała w niej już od dawna.

Decyzję o apostazji podjęłam dawno temu, ale nie mówiłam o tym. Nie wierzę w Boga i to co najmniej fair wobec tych wszystkich, którzy wierzą, by się wypisać z tej wspólnoty — powiedziała piosenkarka.

9
 / 17
Dorota Masłowska

Dorota Masłowska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wyznała, że nie ma z Kościołem Katolickim nic wspólnego.

Jestem osobą niewierzącą, niepraktykującą, nie mam żadnego związku z Kościołem katolickim poza tym, że zostałam w jego obrządku wychowana — powiedziała Dorota.

Gdy jeden z tygodników religijnych uważał inaczej, pisarka postanowiła go pozwać.

10
 / 17
Zofia Zborowska

Zofia Zborowska nigdy nie ukrywała, że jest osobą niewierzącą. Zapytana podczas jednego z organizowanych na swoim profilu Q&A o to, czy wystąpiła z Kościoła, odpowiedziała:

Nie dokonałam Apostazji. Bardzo bym chciała to zrobić, ale chyba jestem za leniwa. Ale zrobię to. Zrobię Apostazję — wyznała na swoim Instagramie.

11
 / 17
Renata Dancewicz

Renata Dancewicz przyznała, że już jako dziecko wiedziała, że nie wierzy w Boga. Aktorce nie podoba się też to , jak Kościół traktuje kobiety.

Ja, już jako mała dziewczynka, zrozumiałam, że nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego. Zobaczyłam, jak niesprawiedliwie Kościół traktuje kobiety. One mają być służącymi i tyle. Na samym szczycie hierarchii są księża, którzy mają kontakt z Bogiem, później mężczyźni, a na samym końcu kobiety — powiedziała w rozmowie z Plejadą.

12
 / 17
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska w wywiadzie z Żurnalistą wyjawiła, jaki jest jej stosunek do kościoła.

Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale nie dałam rady po prostu — powiedziała piosenkarka.

13
 / 17
Nergal

Nergal nie tylko sam dokonał apostazji, ale namawiał do tego również swoich fanów za pośrednictwem Instagrama.

Indoktrynacja ma różne nazwy i twarze, ale wywołane nią szkody są tak samo niszczycielskie. Istnieje związek między dzisiejszym kryzysem społecznym, protestami w Polsce i poza nią... nie możesz stworzyć w pełni demokratycznego kraju z religią zakorzeniona głęboko w polityce. Dlatego zerwij ciężar duchowego zniewolenia. Dokonaj apostazji - napisał muzyk.

14
 / 17
Artur Barciś

Artur Barciś zalicza się do osób chroniących swoją prywatność. O odejściu z Kościoła powiedział, gdy jedno z czasopism przedstawiło go jako "żarliwego katolika".

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego — powiedział Plejadzie.

15
 / 17
Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke skrytykowała Kościół za pośrednictwem Instagrama. Nie jest tajemnicą, że aktorka walczy o prawa kobiet i sprzeciwia się wielu stanowiskom wspomnianej instytucji.

Może [Kościół - przyp. red] zająłby się w końcu tym, co duchowe, a nie obyczajem i polityką? - napisała.

16
 / 17
Olga Bołądź

Olga Bołądź w rozmowie ze "Zwierciadłem" wyznała, że nie identyfikuje się już jako katoliczka.

Nie jestem już katoliczką, choć byłam nią przez wiele lat. Szanuję wspaniałych ludzi, których poznałam w Kościele, ale wiara jest dla mnie czymś więcej niż religią — powiedziała.

17
 / 17
Magda Mołek

Magda Mołek w rozmowie z Justyną Kopińską wyznała, że przestała chodzić do Kościoła, odkąd skończyła 18 lat. Dziennikarce nie spodobał się sposób, w jaki została potraktowana księdza, gdy zmarł jej ojciec.

Nie chodzę do kościoła od 18. roku życia mniej więcej (...) Zmarł mój ojciec, poszłyśmy z mamą do kancelarii na plebanię zgłosić ten fakt i poprosić o pogrzeb. Jednym z pierwszych pytań księdza, który zresztą przyjął nas w progu, w drzwiach, nie zaprosił do środka, była taka sugestia, że skoro ten człowiek, czyli mój ojciec, zmarł tak młodo, to czy on naprawdę zmarł naturalnie, czy jednak sobie coś zrobił? Ja doskonale ten moment pamiętam i ten człowiek, który nas wtedy przyjął, po prostu najpierw zapytał o to. Doszłam do wniosku, że nie chcę mieć do czynienia z takimi ludźmi, że to jest niepojęte. Nie potrzebuję takiego Kościoła - powiedziała.

KOMENTARZE
(1108)
Pozdrawiam
miesiąc temu
Ja wierzę w Boga nie w księdza Tak mnie babcia i mama nauczyły
marta
miesiąc temu
Zło to: pedofilia, mobbing, prześladowanie, podjudzanie, obłuda, ukrywanie przestępstw, nabijanie kabzy," rozwody" kościelne dla celebrytów, pogarda dla mniejszości, straszenie i demoralizacja dzieci, zamykanie ust pokrzywdzonym
normalny kato...
miesiąc temu
Nie chcesz chodzić do kościoła to nie chodź twoja sprawa ale nie lansuj się tym i nie wrzucaj wszystkich katolików do jednego worka mówiąc że są źli.
willy
miesiąc temu
Każdy ma wolną wolę. Wiem jednak, że za chwilę sprawdzi się w ich życiu powiedzenie: "jak trwoga to do Boga". Łatwo jest odrzucić Kościół i Boga jeśli ma się wszystkiego pod dostatkiem. Wtedy niektorzy mają wrażenie, że są Bogiem... Ale to naprawdę tylko pozory... Cóż... Przebudzenie może być koszmarne...
Hipokryzja
miesiąc temu
To po jaka cholere, Ci wszyscy niewierzący obchodzą Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Nie powinni mieć wolne, tylko pojąć do pracy, bo dla nich to żadne święto.
Najnowsze komentarze (1108)
Axrel
miesiąc temu
Zazwyczaj apostazji dokonują osoby których rodzice byli komunistami.Kościòł to nie są przebrani pedofile co śmią podawać się za księży i każda osoba wierzącą o tym wie.Ja dokonuje apostazji od chciwości pogardy niszczenia Polskich wartości.Nie przeczytam żadnej książki Szymborskie Mrożka Miecugowa ktòrzy podpisali rezolucji potępiającą księży którzy zostali zabici przez komunistòw.Dokonuje apostazji od propagandy postkomunistòw ktòrxy mają na rękach krew zabitych ludzi w tym księży takich jak Popieĺuszko.
Nikt
miesiąc temu
Pytanie: gdzie te gwiazdy? Osoby-ok, ale gwiazdy?!
,mmm
miesiąc temu
Niczego się nie boję, bo wiem, że Pan Jezus Jest i te wszystkie problemy, lęki, słabości, uzależnienia są obmywane i oczyszczane Jego Krwią. Ja, moja rodzina, brat, wszyscy ludzie Jesteśmy zanużani w Jego Krwi. Tak bardzo dla Nas cierpiał, był wrakiem nie przypominał człowieka, abym nie musiała już niczego się bać, zmagać, czy przejmować. On To wszystko zabrał na krzyż i został skatowany za to wszystko. Nicht nie może mnie tak kochać . Dziękuje Pan Jezus działa cuda. Wystarczy się do niego zwrócić, bo on JEST i słyszy. Zawierzcie mu siebie, swoje rodziny, swoją pracę, zawierzcie i oddajcie mu swoję zycie. A wszystko będzie się zmieniać. On da wam Radość i siłę, do przezwyciężania przeciwności. Panie Jezu dziękuje za to radość i pokój serca, gdy wcześniej nic mnie nie cieszyło. Nawet gdy źle się dzieję to czuje taki pokój i wiem, że Ty jesteś.
Anonimowy
miesiąc temu
Jaruzelski tez byl ale na lozu smierci kazal zawolac ksiedza ! Mam nadzieje ze w przyszlosci ksiadz nie da ich dzieciom komuni i slubu koscielnego !
Maciek
miesiąc temu
Zastanawiam się, dlaczego katolicy tak alergicznie reagują na takie informacje. Oh wait: czyżby zazdrościli, że inni żyją bez lęku, bez ciągłej świadomości grzechu, wiecznych wyrzutów sumienia itp i mają się dobrze?
Ona
miesiąc temu
To jest cena jaką kościół zapłaci za mieszanie się do polityki. Kolejne pokolenia będą już świeckie.
Asdd
miesiąc temu
A ja lubię łazić do kościoła a dla tych celebrytów to lans. Chodzi się bo się wierzy. Jak będzie lans na powrót wszyscy wrócą.
bogu
miesiąc temu
Kogo to obchodzi. Jeśli ktoś chce żyć jak zwierzę to jego sprawa. Ciekawe czy zmienią zdanie gdy zajrzy im śmierć w oczy ale wówczas może być za późno bo nikt nie zna dnia ani godziny.
Ot co
miesiąc temu
W świecie celebrytów to teraz taka moda ........a za chwilę pokazówki choineczki . I koniecznie za ile?
Wojewodzka
miesiąc temu
Kukulska czyli szczena dopiero się obudzila
Manhatan
miesiąc temu
Oni wszyscy to white trash
Już
miesiąc temu
Tak łatwo sięgnąć dna !
Zyta
miesiąc temu
O! Mój pies chyba tez na takie poglądy !
Anna86
miesiąc temu
Ja też jestem ateistką,bo przestałam chodzić do kościoła i bez kościoła jest mi lepiej
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Allan Krupa zaopatrzony w broń na "ODPĘDZANIE KOBIET" przemierza warszawskie ulice, puszczając DYMKA (ZDJĘCIA)

Kilka miesięcy temu w mediach zrobiło się głośno o metamorfozie Allana Krupy, bowiem syn Edyty Górniak miał schudnąć 15 kilogramów. Niedawno paparazzi sfotografowali go jednak, jak... zjadał się pszenną bagietką czosnkową. Ciekawskiemu tabloidowi wyjaśnił, dlaczego...
9.

Na Instagramie, w salonie łazienek i w podstawówce - to tutaj polscy piłkarze poznali swoje DRUGIE POŁÓWKI! (ZDJĘCIA)

Podczas gdy jedni poznali się przez wspólnych znajomych, drudzy zaczęli relację w internecie. Jeszcze inni wpadli na siebie totalnie przypadkowo. Zobaczcie, jak wyglądały początki piłkarzy i WAGs.
8.

Odpicowane gwiazdy świętują 11. urodziny Vitkaca: Małgorzata Socha, Jessica Mercedes, Justyna Gradek... (ZDJĘCIA)

Tłum celebrytów pojawił się na 11. urodzinach luksusowego domu handlowego. Na ściance pozowały między innymi Justyna Gradek, Jessica Mercedes czy Małgorzata Socha. Która z tych pasjonatek mody wypadła najlepiej?
7.

Celebrytki BALUJĄ w warszawskim klubie: Karolina Pisarek z nietęgą miną, roztańczona Małgorzata Potocka i zamyślona Monika Richardson (ZDJĘCIA)

Tłum celebrytek pojawił się na imprezie Dinner Show w jednym z warszawskich klubów. Przy stoliku nie zabrakło częstej bywalczyni ścianek Karoliny Pisarek. Pojawiły się również Magdalena Schejbal, o której było ostatnio głośno, a także dawno niewidziana Marta Krupa i Małgorzata Potocka.
6.

Gwiazdy na premierze komedii "Święta inaczej": Agnieszka Dygant, Emilia Dankwa, Andrzej Piaseczny w świątecznym swetrze... (ZDJĘCIA)

Na czwartkowej premierze komedii romantycznej "Święta inaczej" nie zabrakło znanych nazwisk. Na ściance pozowali m.in. Agnieszka Dygant, Wiktoria Gąsiewska, Adam Zdrójkowski czy Andrzej Piaseczny. Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się na evencie.
5.

Gwiazdy pozują na pokazie Zienia: Anna Wyszkoni w diamentowym "biustonoszu", dostojna Marina Łuczenko i Wojciech Modest Amaro z żoną (ZDJĘCIA)

Prezentacja nowej kolekcji Macieja Zienia przyciągnęła tłum złaknionych pozowania w blasku fleszy celebrytów. Zobaczcie, kto jeszcze przyszedł poobcować z modą.
4.

Radek Liszewski sprzedaje swoją luksusową posiadłość! Do dyspozycji są ogród, który pomieści helikopter, studio nagraniowe oraz prywatna plaża (ZDJĘCIA)

Radek Liszewski zapewnia, że jego dom jest samowystarczalny i gotowy do zamieszkania przez nowego właściciela. Wszystkie luksusy można nabyć za 2 250 000 złotych... Skusicie się?
3.

Zakochani Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski idą za rękę na parking, walcząc z mroźnym wichrem (ZDJĘCIA)

Odkąd na serdecznym palcu Kasi Cichopek pojawił się pierścień z brylantem, coraz głośniej wybrzmiewają plotki o jej zaręczynach z Maciejem Kurzajewskim. Para już nawet zaczęła upodabniać się do siebie stylizacjami.
2.

Te zdjęcia sprowokowały plotki o ROMANSIE! Magdalena Schejbal i Grzegorz Damięcki na spotkaniu w kawiarni (ZDJĘCIA)

Na zdjęciach paparazzi widzimy przebieg wspólnego wyjścia Magdaleny Schejbal i Grzegorza Damięckiego, po którym media zaczęły rozpisywać się o ich domniemanym romansie.
1.

Celebrytki lansują się na imprezie w warszawskim klubie: Magdalena Schejbal, Karolina Pisarek, Natalia Kukulska, Karolina Gilon... (ZDJĘCIA)

Celebrytki tłumnie przybyły na imprezę Dinner Show w klubie Chaton Warsaw, gdzie mogły zaprezentować swoje eleganckie stylizacje. Która z nich zadała szyku?