Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU: Andrzej Seweryn ujawnia kulisy koncertu TVP: "Na widowni mieli zasiąść wynajęci STATYŚCI"

184
Podziel się:

"Osoby zgromadzone w Teatrze nie stanowiły publiczności, a pełniły rolę zaangażowanych aktorów - statystów" - potwierdza producent wydarzenia, w oświadczeniu przesłanym do nas przez rzecznika TVP.

TYLKO NA PUDELKU: Andrzej Seweryn ujawnia kulisy koncertu TVP: "Na widowni mieli zasiąść wynajęci STATYŚCI"
TVP tłumaczy się z koncertu "Dla Ciebie Mamo" (ONS, Instagram)

W środę podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ogłoszono kolejny etap znoszenia restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, w tym m.in. otwarcie kin i teatrów od soboty 6 czerwca.

Tymczasem już w miniony wtorek Telewizja Polska zorganizowała w Teatrze Polskim w Warszawie koncert "Dla Ciebie, Mamo", w którym wystąpili m.in. Zenek Martyniuk i Roxana Węgiel. Impreza wywołała żywą dyskusję w mediach. Wydarzenie odbyło się bowiem z udziałem publiczności, mimo że nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, a od połowy marca teatry są zamknięte.

Pudelek skontaktował się z Andrzejem Sewerynem, dyrektorem Teatru Polskiego, który wyjawił, że publiczność podczas koncertu stanowili profesjonalni statyści.

TVP wynajęła sale Teatru Polskiego w charakterze studia, a na widowni mieli zasiąść nie widzowie, a wynajęci i opłaceni statyści, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Czy tak było - nie wiem, bo nie oglądałem koncertu, ale takie były warunki umowy - wyjaśnia dyrektor w rozmowie z Pudelkiem.

O komentarz poprosiliśmy rzecznika TVP, który w odpowiedzi przesłał nam oświadczenie zarządu spółki World Media Sp. z o.o., która była producentem wydarzenia na zlecenie TVP. Spółka tłumaczy, że koncert de facto odbył się bez udziału publiczności, bo zamiast niej zaangażowano statystów. Widownia natomiast stanowiła "scenę" - tak jak pozostała przestrzeń teatru.

Przeprowadzenie wydarzenia służyło produkcji audycji, której realizacja (produkcja) jest wyłączona z zakazu powadzenia działalności gospodarczej - w aspekcie twórczym. Natomiast osoby zgromadzone w Teatrze (...) nie stanowiły publiczności - w znaczeniu prawnym, a pełniły rolę zaangażowanych aktorów - statystów, zgromadzonych na scenie - scenę stanowiła przestrzeń całego Teatru (...), która została objęta polem obserwacji kamer nadawcy (miejsca na widowni, oraz tzw. „deski teatru”) - czytamy.

Dalej producent podkreślił, że pomiędzy wszystkimi osobami zgromadzonymi na widowni zostały zachowane odstępy zgodne z przepisami prawa. Jednocześnie zaznaczył, że koncert miał na celu "przyniesienie widzom ulgi w trudzie pozostawania w izolacji".

Biorąc pod uwagę powyższe, Zarząd Spółki World Media Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością zdecydowanie zaprzecza wszelkim insynuacjom, wskazującym na zorganizowanie wydarzenia rozrywkowego z udziałem publiczności. Zarząd jednocześnie wyraża żal z powodu pojawienia się doniesień w przestrzeni medialnej, odnośnie organizacji wydarzenia rozrywkowego z udziałem publiczności (...), a to z uwagi na fakt, że na pewno nie sprzyja to rozwojowi kultury w Polsce, ale przede wszystkim może doprowadzić do ograniczenia podobnych inicjatyw ze szkodą z punktu widzenia aspektu społecznego. Nie budzi przecież wątpliwości, że realizacja Koncertu służyła wyłącznie produkcji audycji pod nazwą „Dla Ciebie Mamo” - a to właśnie z uwagi na aspekt o znaczeniu społecznym, celem zapewnienia widzom ulgi w trudzie pozostawania w wielotygodniowej izolacji, spowodowanej panującą na Świecie pandemią wirusa - podkreślono.

Przekonują Was te wyjaśnienia?

Zobacz także: Koncert pt. "Dla Ciebie, Mamo" z okazji Dnia Matki - WERSJA II
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(184)
Bea
3 lata temu
Bardzo fajny koncert ,co się czepiacie o bzdury
Jelo
3 lata temu
Dni w maju są cudowne. Pachną bzy i konwalie. Szkoda, że tak nie może być zawsze
Ech..
3 lata temu
Pogrążają się codziennie. Już trudno to wszystko spamiętać.
Erek
3 lata temu
Nie widzę żadnego problemu
matka
3 lata temu
Zenon M. w Teatrze Polskim, Zenon M. w Operze. Protestuję przeciwko takiej sztuce.
Najnowsze komentarze (184)
cykcyk
3 lata temu
ten starzec to nieprzychylny polsce Wiec jego wypociny biore jako klamstwo
monika
3 lata temu
CUDOWNY, wzruszający koncert , gratulacje dla artystów i TVP !!!!
zik
3 lata temu
Oglądałam koncert, i tam nie było żadnej publiczności, tylko artyści!
gość
3 lata temu
Przecież nie pokazywali publiczności, więc o czym ten paja mówi??~!!!!!!
Marcin
3 lata temu
To ja proponuję, aby na meczach piłkarskich też byli statyści :) I najlepiej płatni :) Zgłaszam się na ochotnika :) Bo bez publiczności mecz to już nie to samo
Tosia
3 lata temu
A statyści to nie ludzie
asz
3 lata temu
A jednak ciągnie linię byłej żony!!!!!!!!!!!!!!!
Waldek
3 lata temu
Wszystkim kierowcom życzę wszystkiego dobrego
Rodzinka
3 lata temu
A ta tak zwana oPOzycja czyli Seweryn np czepia się dla POspolitego czepiania tak jak oni wszyscy permanentnie w każdego sferze życia . Nam się b podobało , było super , oby więcej takich koncertów . A co nam po widowni ? My przed telewizorem byliśmy zadowoloną widownią
Jola
3 lata temu
pan Seweryn za mało chyba dostał od ministra Glińskiego, skoro pobiegł się poskarżyć
monia
3 lata temu
Wstydz panie aktoru tak lzec
esa
3 lata temu
afera o nic
Rekord
3 lata temu
Bardzo przyjemny koncert z fajnymi wykonawcami. Czepiacie się
Kamil
3 lata temu
To nawet specjalnie otworzyli teatr dla pana Zenona ? Koniec świata.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie