Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

TYLKO NA PUDELKU: Weronika Rosati była ZASKOCZONA decyzją sądu: "Oprawca jest bardziej chroniony przez prawo niż ofiara"

469
Podziel się

Aktorka dostała sądowy zakaz wypowiadania się na temat przemocy ze strony Roberta Śmigielskiego. "Wyrok jest dla niej nie do zaakceptowania, bo jest po prostu próbą zamknięcia ust ofierze" - mówi nasze źródło.

TYLKO NA PUDELKU: Weronika Rosati była ZASKOCZONA decyzją sądu: "Oprawca jest bardziej chroniony przez prawo niż ofiara"
Weronika Rosati była zaskoczona wyrokiem sądu (ONS)
bDJYsWHV

Batalia sądowa między Weroniką Rosati a Robertem Śmigielskim jest coraz bardziej zacięta. Byli kochankowie walczą nie tylko o prawa do opieki nad dzieckiem, ale też o dobre imię. Ostatnio warszawski Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku Śmigielskiego i nałożył na aktorkę zakaz publicznego wypowiadania się na temat stosowania przemocy przez jej byłego partnera.

Ponoć przez medialne wypowiedzi byłej partnerki Robert nie może w spokoju wykonywać swojego zawodu ortopedy. Weronika, która ostatnimi czasu stała się "ambasadorką" ofiar przemocy domowej, nie może pogodzić się z tym wyrokiem. Twierdzi, że nie po to publicznie mówiła o problemie i starała się zachęcić do odwagi inne kobiety, by teraz być uciszaną.

bDJYsWHX

W rozmowie z Pudelkiem osoba z otoczenia aktorki zdradza, że wyrok zaskoczył Weronikę, bo nie miała pojęcia, że toczy się postępowanie w tej sprawie.

Z powodu pandemii utknęła w Kalifornii i nie otrzymała żadnych powiadomień, a co za tym idzie - nie mogła przedstawić w sądzie swoich argumentów - mówi nasze źródło. Wyrok sądu jest dla niej nie do zaakceptowania, bo jest po prostu próbą zamknięcia ust ofierze. Tymczasem Robert Śmigielski ma zarzuty prokuratorskie w sprawie stosowania przemocy, bo w toku postępowania zostały przedstawione dowody i zeznania świadków, które pozwoliły na ich postawienie. Co więcej, amerykański sąd przedłużył jego zakaz zbliżania się do Weroniki, a wizyty u córki mogą odbywać się tylko w obecności kuratora. To są fakty, a nie pomówienia - mówi nasz informator.

Nasze źródło zaznacza, że ortopeda "wykorzystuje swoją pozycję zawodową i to, że wykonuje zawód zaufania publicznego".

bDJYsWId

Ten zakaz dobitnie pokazuje, że oprawca jest bardziej chroniony przez prawo niż ofiara, tym bardziej, jeśli ma pozycję, karierę - słyszymy. Najtrudniejsze dla Weroniki jest to, że taki wyrok zamyka usta ofiarom przemocy domowej, które odważyły się głośno mówić o swoich doświadczeniach. A przecież cała idea takich ruchów, jak chociażby MeToo, polega na tym, żeby ofiary przemocy przestały milczeć bez obaw, że ktoś podważy ich wiarygodność i zostaną napiętnowane - dodaje.

Ostatnie wydarzenia mocno odbiły się na zdrowiu aktorki.

Uważacie wyrok sądu za słuszny?

bDJYsWIe
bDJYsWIy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(469)
gosc
9 miesięcy temu
Dobrze że tak szybko zauważyłaś ze stosuje przemoc psychiczną.
Olimp
9 miesięcy temu
Nie ma wstydu, wiedziała co robi, są zabezpieczenia przed ciążą,a teraz brudy w sądzie wywlekać?
Olimp
9 miesięcy temu
Są zabezpieczenia, a teraz brudy w sądzie wyciągać, wstydu nie ma?
bDJYsWIz
El Lupo
9 miesięcy temu
Doktor ma chyba 8 dzieci z 8 kobietami, ale to o niczym złym nie świadczy. Po prostu próbuje ułożyć sobie życie, a nie trafił jeszcze na tą jedyną wymarzoną i wyśnioną. Nie róbcie sensacji z niczego. Takie jest życie
El Lupo
9 miesięcy temu
Doktor ma chyba 8 dzieci z 8 kobietami, ale to o niczym złym nie świadczy. Po prostu próbuje ułożyć sobie życie, a nie trafił jeszcze na tą jedyną wymarzoną i wyśnioną. Nie róbcie sensacji z niczego. Takie jest życie.
Lilu
9 miesięcy temu
Ja jej wierzę, miałam tak samo. Nikt nie uwierzy, co robi facet za zamkniętymi drzwiami.
Joo
9 miesięcy temu
Biedna ma problemy emocjonalne! Ma szczescie, ze nie mieszka w Niemczech! Musialaby isc na terapie. Chce byc popularna jak swojego czasu Pani Ewa Wojciak nazywajac Papieza h ...m . Te osoby byly pokaleczone w dziecinstwie
#U2
9 miesięcy temu
O ironio! Wszyscy ją wykorzystali, tylko Harvey kochał platonicznie.
mi_to_lotto
9 miesięcy temu
A ty kim jesteś rosati? Nie oprawcą? Moim zdaniem tak, bo mścisz się na byłym i odbierasz mu córkę. Uważasz, że mała jest twą własnością i możesz za nią decydować kogo ma kochać. Puściutka jesteś z takim tokiem myślenia. Życzę owocnych zbiorów tego co zasiałaś. Jeszcze z 10 - 13 lat i będą żniwa jak się patrzy. Klapki na oczach nadal są? Nadal. Dopóki nie zrozumiesz, nie masz szans zmienić tego co nastąpi. twój były to ojciec i nikt tego nie zmieni. I jak widać zależy mu na kontaktach (normalnych) z córką, co tobie i pewnie reszcie rodziny nie pasuje. Bo trzeba dokopać , boleśnie, tak żeby popamiętał. Prawda? Myśl sama, może wreszcie zrozumiesz co jest dla twojej córki najlepsze.
aaaa
9 miesięcy temu
Facet ma dzieci z 5 kobietami i nadal jest zonaty. To juz mowi samo za siebie. Od takich ludzi trzeba sie trzymac z daleka.
Zenek
9 miesięcy temu
Doktor niewinny ! Odszkowoanie powinien dostąc
Gienek
9 miesięcy temu
Hehe, i ciekawe, czy Twój tata będzie dalej bronił "wolnych" sądów !
lola
9 miesięcy temu
,,,o ile ona jest ofiara a nie odwrotnie,bo cos widze ze babka ma nie po kolei w glowie
bDJYsWIr
Zachwycony
9 miesięcy temu
Ależ ma ona piękne " usteczka" !!!!
...
Następna strona
bDJYsWIT