Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Uduchowiona Ida Nowakowska rozprawia o KRYZYSIE WIARY: "Jest dużo krytyki. Są takie momenty, że mówisz: PO CO?"

185
Podziel się

Gwiazda TVP, która do wyroku TK podchodzi dość niejednoznacznie, ma najwyraźniej nieco więcej do powiedzenia właśnie w dziedzinie wiary. Zyskuje Waszą sympatię?

Uduchowiona Ida Nowakowska rozprawia o KRYZYSIE WIARY: "Jest dużo krytyki. Są takie momenty, że mówisz: PO CO?"
Ida Nowakowska opowiada o duchowości i kryzysie wiary (Instagram.com, ONS.pl)
bEgtXVsR

Ida Nowakowska dotychczas raczej nie była osobą, która budziła ogromne zainteresowanie ze strony prasy kolorowej. Uczestniczka i późniejsza jurorka You Can Dance oraz aktualna gwiazda Telewizji Polskiej dotąd unikała kontrowersyjnych tematów, które mogłyby ją narazić na gniew szefostwa stacji. Sytuacja zmieniła się dopiero przy okazji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Innym nośnym tematem, nad którym niedawno pochyliła się Ida Nowakowska, były oczywiście słowa papieża Franciszka, który wyraził poparcie dla związków jednopłciowych. Gwiazda śniadaniówki TVP szybko jednak wyjaśniła wszystkim entuzjastom poglądów głowy Kościoła, że mogły zostać one wyjęte z kontekstu, tym samym ewidentnie wypierając ze świadomości ewentualność takiego stanowiska z jego strony.

bEgtXVsT
Zobacz także: Ida Nowakowska tłumaczy się z wpadki. "Dzięki Bogu, nie była to moja wina"

Choć w tematach równości i praw kobiet Ida najwyraźniej ma dość niejednoznaczną opinię, to dużo wyraźniej mówi o swojej wierze, którą od jakiegoś czasu coraz chętniej manifestuje. Nie zawsze było jednak tak różowo, co próbuje udowodnić wszystkim w ramach rozmowy z portalem Jastrząb Post. We wspomnianym wywiadzie Nowakowska odniosła się m.in. do kryzysu wiary, który miał miejsce w jej życiu.

bEgtXVsZ

Każdy, kto wierzy, ma momenty zwątpienia, bo te momenty są po to, żeby zrozumieć, co w tym sercu jest i dlaczego tak, a nie inaczej czujemy. Trzeba je przeżyć. To są z reguły najbardziej wartościowe momenty. Jeśli jest taka osoba, która to ogląda w tym momencie i czuje, że jest w takim punkcie życiowym, to takie słowo ode mnie – nie poddawaj się, tylko zaglądaj w głąb siebie, a nie patrz na około, gdzie jest zawsze bardzo dużo bodźców. Często za dużo, one powodują, że człowiek się gubi. (...) Nie raz się zagubiłam. Jeśli jesteś osobą myślącą, która gdzieś poszukuje i cały czas się uczy i dąży do różnych celów, które często są metaforyczne, to jest moment zagubienia. Uważam, że to jest normalne. A ta wiara jest po to, aby nas uspokoić i prowadzić - zaapelowała dość pokrętnie do osób w podobnej sytuacji.

Chwilę później Nowakowska ponownie deklaruje się jako osoba wierząca i stwierdza, że jednym z najbardziej demotywujących czynników w walce o "życie w Bogu" jest krytyka.

Są takie momenty, że mówisz: po co? Dlaczego ja to robię? Czy robię to dobrze? Jest dużo krytyki, wszystkiego. Trzeba popatrzeć w głąb siebie i zapytać czego jestem wart? Co mogę polepszyć? I dążyć do tego, aby się rozwijać. Bo to życie jest dla nas. Chcę się rozwijać i być najlepszą wersją dla siebie i Pana Boga, bo jestem osobą wierzącą - deklaruje jednoznacznie Ida.

Cieszycie się, że tak głośno o tym mówi?

bEgtXVta
bEgtXVtb
bEgtXVtu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(185)
xxx
8 miesięcy temu
Twoja wiara , Twoja sprawa.
z Kalisza
8 miesięcy temu
Po co piszecie o tej pannie NIKT? już kolejny artykuł o niej. To żaden autorytet. Laska ani ładna, ani mądra, ani specjalnie nie jest ekspertką w dziedzinach o których się wypowiada. Nie męczcie nas jej osobą. Już lepsze są te artykuły które piszecie na podstawie anonimowych komentarzy z Insta niż o tej Pani.
gość
8 miesięcy temu
Niech najpierw zamieszka z mężem i zacznie myśleć o powiększeniu rodziny, przeżywać ten stres z badaniami (których pewnie teraz i tak już nie będzie, bo po co?) a potem zacznie się wypowiadać na sprawy społeczne czy religijne. Jeżeli w wieku 30 lat żyje się jak nastolatka bez zobowiązań, kolorowo i wesoło to łatwo mieć usta pełne frazesów. A jeżeli to przekłada się na pensje i pozycje w reżimówce to już tym bardziej nic tylko gadać, gadać, gadać...
bEgtXVtv
Lola
8 miesięcy temu
Fałsz bije po oczach z każdego słowa... Udaje inteligentną, a jedzie ciągle z jakimiś frazesami i dorabia ideologie.
Gość
8 miesięcy temu
Tancerka której mąż jest gdzieś. Dzieci brak. Prawdziwy autorytet.
Najnowsze komentarze (185)
Pani
8 miesięcy temu
Dala pani i pan Wolny dziś popis swoich możliwości . Szczyt hipokryzji. Kobieto przecież tak nie można. To była wpadka 50 lecia TV 2. Na nic to slodzenie po fakcie..dzidziuś słodk..i. który wylądował za kanapa. No ubaw po pachy.. Bardzo nagannie
gość
8 miesięcy temu
Wiara, władza i pieniądze deprymują nasze życie. Witajcie w średniowieczu...
mak
8 miesięcy temu
Rzadko zadaję to pytanie, ale nie wiem, po prostu nie wiem: kto to jest i skąd wypełzło?
Bogdan
8 miesięcy temu
Jka tylko zawieje wiatr, to każda pseudo celebrytka która chce być na topie i udziela wywiadów gdzie popadnie.
Aga
8 miesięcy temu
Myślę że bardzo mądrze mówi, szacunek.
Polka
8 miesięcy temu
Piękna,mądra,wartościowa .❤️👍😍
emerytka
8 miesięcy temu
Jak jesteś taka uduchowiona to czemu nie masz dzieci mając ju 30 lat według wypowiedzi Czarnka kiedy chcesz rodzić żenada
???
8 miesięcy temu
Tak, nadal jest wierząca, po tym wszystkim? Ale czy chociaż wie w co wierzy?
bEgtXVtn
ola
8 miesięcy temu
jak starasz się o kntrakty to lepiej milcz jak tobie podobni,bo nic nie jest wieczne ,a internet pamieta
!!!
8 miesięcy temu
Ma prawo do swoich poglądów! Dajcie jej już spokój.
ewka
8 miesięcy temu
jestes wierząca od kiedy cie kurski zatrudnił ha,ha,ha HIPOKRYZJA
Andrey..
8 miesięcy temu
Niech leci do USA do męża.
Bronia
8 miesięcy temu
PUDELKU Bądź mądry Nie pisz o niej Niech zniknie razem ze swoją telewizją
GOSC
8 miesięcy temu
Sorry ani z ciebie piosenkarka ani prowadząca ,zastanów się co będziesz robić jak pan Kurski się już tobą znudzi bo Zenek nagra fajniejszą piosenkę.Załosna jesteś.
...
Następna strona
bEgtXVtP