Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Ujawniono majątek fundacji ojca Rydzyka: "100 MILIONÓW ZŁOTYCH środków trwałych"

180
Podziel się

W najbliższych latach fundacja zamierza kupić zbiory muzealne o wartości prawie 90 milionów złotych oraz inwestować w akcje i udziały na około 45 milionów.

Ujawniono majątek fundacji ojca Rydzyka: "100 MILIONÓW ZŁOTYCH środków trwałych"
Majątek ojca Rydzyka (East News)
bDIYMhyZ

Tadeusz Rydzyk to nie tylko najbardziej kontrowersyjny polski duchowny, ale też, a może przede wszystkim, świetny biznesmen. Już w latach 70. zajmował się sprowadzaniem do Polski niemieckich samochodów. Na początku lat 90. założył w Toruniu własną rozgłośnię radiową, a później sukcesywnie powiększał swoje imperium m.in. o fundację Lux Veritatis, gazetę Nasz Dziennik, prywatną uczelnię wyższą oraz Telewizję Trwam. Przez wszystkie jego spółki i instytucje przepływają miliony złotych.

Odkąd władzę w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość, Rydzyk może liczyć na nieprzerwany strumień pieniędzy spływających na konta jego organizacji. Mimo to 75-latek stale twierdzi, że jest biedny i "musi żebrać".

bDIYMhzb
Zobacz także: Zbigniew Ziobro zawdzięcza o. Tadeuszowi Rydzykowi przysługę? Wiceminister komentuje

Portal superbiz.se.pl postanowił przyjrzeć się majątkowi słynnego redemptorysty w oparciu o oświadczenie majątkowe jego fundacji oraz planowane inwestycje.

bDIYMhzh

W ostatnim sprawozdaniu fundacja poinformowała, że w skład jej majątku wchodzi niemal 100 milionów złotych środków trwałych, w tym warte prawie 60 milionów złotych nieruchomości. Oprócz tego fundacja dysponuje środkami transportu, które wycenia na ponad 6,5 miliona złotych oraz oprogramowaniem o wartości 611 tysięcy złotych.

W najbliższych latach fundacja zamierza kupić zbiory muzealne za prawie 90 milionów złotych oraz inwestować w akcje i udziały na około 45 milionów złotych.

Złą wiadomością dla Rydzyka jest to, że w 2019 roku zysk netto jego fundacji zmniejszył się z 3,3 miliona złotych do 1,3 miliona.

Współczujecie?

bDIYMhzi
bDIYMhzj
bDIYMhzC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(180)
klapsm77
2 miesiące temu
Jaja sobie robicie !!
Nowy
3 miesiące temu
Na wszystko potrzebny jest czas. Kiedyś w przyszłości kościół katolicki nie będzie miał tyle kasy co teraz. W latach 1980 ponad 50% naszego społeczeństwa chodziło do kościoła i dawało na tacę. W ostatnich latach tylko 36% społeczeństwa daje. Kiedyś jak stare dziadki się wykończą, to już nikt im tak dawał nie będzie. Ludzie pomału odchodzą od kościoła i coraz mniej dają. Wątpię w to by moje pokolenie bądź następne po mnie nadal tak hojnie księży obdarowywało. Kiedyś było takie przekonanie, że im trzeba dać. Teraz czasy się zmieniają i mentalność ludzi także. Ludzi którzy za pieniądzem wyjeżdżają za granicę lub na miejscu pracują za tyle, że nie bardzo im wystarcza. Moje pokolenie już bardziej liczy się z pieniądzem i jego wydaniem. Następne pokolenie nie będzie podobne do tego co teraz odchodzi. Oczywiście zawsze znajdą się tacy co dadzą lecz z każdą następną dekadą będzie takich coraz mniej. Tym bardziej jak ludzie pracują teraz na umowy zlecenia to zobaczymy jak będą wyglądać ich emerytury. Zobaczymy która babcia będzie im tak dawać za 20 czy 30 lat jak sama nie będzie miała. Obecne babki mają renty po dziadkach. Kiedyś i to się skończy. Dostaniesz emeryturę na tyle ile sobie wypracowałeś/aś na umowie o dzieło czy innym syfie. Zobaczymy czy tak za 30 lat fiskus nadal będzie wypłacalny bo coś mi się nie wydaje. A nie zapominajmy, że wszystko idzie ostro do góry, a wypłaty nie bardzo. Popatrzmy na pokolenie naszych rodziców ile dawało im kasy. Popatrzmy na siebie, a potem na naszych potomków. Obecny nastolatek będzie wolał wydać kasę na marychę lub jakiś dopalacz żeby w głowie mu zaszumiało albo jakiś najnowszy telefon niż dać księdzu. Czasy się zmieniają i te zmiany nie będą pozytywne dla kościoła.
Zastanów się
4 miesiące temu
On robi dobry użytek z pieniędzy, zostawi coś trwałego dla potomności i przyszłych pokoleń. A nie jak celebryci tylko na przelew, panienki i dragi
bDIYMhzD
Ufo
4 miesiące temu
A ksiądz tak może???
jvfgvch
4 miesiące temu
I dobrze. Sami im ludzie z własnej woli dają i takie ich święte prawo.
Dobregodnia
4 miesiące temu
Jestem człowiekiem wierzącym i praktykującym i nie jestem w stanie znieść obłudy, cwaniactwa i braku pokory niektórych księży.
Prawda
4 miesiące temu
Aha, a teraz jeszcze będzie bral za chrzty i pogrzeby w jeden dzień
User
4 miesiące temu
A ja wpłacam na siepomaga, wpłacam często choc małe kwoty. Ludzie blagaja o pomoc dla umierających dzieci a ten proszę, krol życia...
7654
4 miesiące temu
Ooooo, ale fajnie, bedzie sie czym dzielic! Juz niedlugo
dom
4 miesiące temu
pracowałem w ministerstwie, które przelewało mu miliony... na zapytania mediów insytucja ta odpowiadała możliwie wymijająco. nie zdziwiłbym się, gdyby politycy PiS wyprowadzali też w ten sposób pieniądze dla siebie. wszystko cacy, na czysto, bez żadnych 'afer'.
MAMA
4 miesiące temu
Kościół tylko wyciąga pieniądze i sam się bogaci. Obudźcie się ludzie z tych zabobonów!!! NIE CHRZCZĘ, NIE CHODZĘ NA RELIGIĘ - MYŚLĘ!!!!
jaa
4 miesiące temu
Więcej dawajcie, religia to business na wysoką skalę on zarania dziejów. Prawdziwa historia:Przez księdza dziedzic i jego podwładni zabili człowieka ,bo ten ukradł w nogawkach ziarna zboża bo był biedny, głód itd dla dzieci.Wyspowiadał się księdzu,że ukradł, a ten wyjawił dziedzicowi kto.
Anna S
4 miesiące temu
A tyle jest zrzutek na chorych ludzi. Dałby po 5000 chociaż
bDIYMhzv
Jjjj
4 miesiące temu
A zobaczcie w jakim on pałacu żyje w Toruniu.
...
Następna strona
bDIYMhzX