Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Usunięty z "Top Model" Dominic D'Angelica przerywa milczenie: "Nigdy nie zostałem uznany za WINNEGO"

284
Podziel się

30-letni (były) uczestnik show postanowił odnieść się do zarzucanych mu czynów. "W tym momencie jestem bardzo zraniony" - napisał.

Usunięty z "Top Model" Dominic D'Angelica przerywa milczenie: "Nigdy nie zostałem uznany za WINNEGO"
Dominic D'Angelica odpowiada na zarzuty (Instagram)
bDAslalN

Gdy dwa miesiące temu podczas emisji pierwszego odcinka 9. edycji Top Model w programie zadebiutował Dominic D'Angelica, wiadomo było, że przystojny Amerykanin zajdzie w reality show bardzo daleko. Tak też się stało - 30-latek zjednał sobie sympatię zarówno widzów, jak i jurorów, bez większych problemów kwalifikując się do finału. Zaledwie dwa dni przed emisją finałowego odcink TM, na światło dziennie wypłynęły niepokojące fakty z przeszłości Dominica, które kompletnie zszargały jego dobre imię.

Gdy okazało się, że w 2011 roku D'Angelica został skazany za seks z nieletnią, a 3 lata później zmuszony był odsiedzieć wyrok czterech miesięcy za "spowodowanie znacznych obrażeń ciała oraz planowania przestępstwa", w mediach zawrzało. Wielu internautów uznało, że osoba z taką "przeszłością" nie powinna być promowana w telewizji, i że należałoby Dominca zdyskwalifikować. Ostatecznie decyzją TVN-u Amerykanin został faktycznie usunięty z finału.

bDAslalP
Zobacz także: Klaudia El Dursi wspomina "Top Model": "Mam ogromną wdzięczność do tego programu"

Po tym, jak swoje trzy grosze dorzuciło jeszcze kilka osób z ekipy show (Michał PirógDawid Woliński stanęli za kolegą murem), głos w sprawie postanowił zabrać sam zainteresowany. We wtorek w nocy na Instagramie 30-latka pojawiło się oświadczenie, w którym niedoszły "top model" odniósł się do zarzucanych mu czynów, zapewniając, że cała sprawa jest jednym wielkim pomówieniem.

bDAslalV

Fakty. Nigdy nie zostałem uznany za winnego. Nigdy nie udało mi się dokończyć procesu z 2013 roku, ponieważ dwóch sędziów było chorych i nowy sędzia nie pojawił się na rozprawie. Nie stać mnie było na rozpoczęcie nowego procesu.

Z tego powodu byłem zmuszony pójść na układ na wyrok w zawieszeniu.

Spędziłem cztery miesiące w areszcie prawie dwa lata później przez naruszenie wyroku w zawieszeniu kiedy broniłem moją ciocię przed jej agresywnym partnerem. Byłem w reszcie NIE w związku z oskarżeniem o wykorzystywanie seksualne.

Nie jestem przestępcą ani oprawcą.

bDAslalW

Oprócz tego Dominic dołączył list z maja 2015 roku, w którym jego adwokat opisuje kulisy przyjęcia układu z sądem, czyli przyznania się do winny.

W towarzyszącym wpisie aspirujący celebryta przyznał, że ostatni dzień był dla niego istnym koszmarem i wciąż nie może dojść do siebie. Niestety nie odniósł się do zarzucanych mu czynów o wykorzystanie nieletniej.

Wiem, że sporo się teraz dzieje - napisał D'Angelica. To dla mnie bardzo trudny czas. Chcę, żebyście wiedzieli, że cały czas o was myślę. Wiem, że jest sporo pytań. W tym momencie jestem bardzo zraniony. Więc opisałem kilka krótkich faktów w tym poście. Za jakiś czas opublikuje dłuższy post z wyjaśnieniami, gdy tylko poczuję się lepiej. Będę silny. Wszystkim, którzy mnie wspierają, jestem z całego serca wdzięczny. Kocham Was!

bDAslalX
bDAslalY
bDAslamq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(284)
Naya
2 miesiące temu
A mnie się wydaje, że stacja ma doskonałe rozeznanie kogo bierze do programów. Tam pracuje sztab ludzi, to nie pierwszy przypadek "kryminalisty, każdy sposób dobry, żeby zrobić szum wokół programu.
boszsz
2 miesiące temu
z której strony on jest przystojny
Daks
2 miesiące temu
Nie wierzę mu. Sędzia nie przyszedł i sprawa się zakończyła? Nie wierzę mu!
bDAslamr
zgngfxz
2 miesiące temu
ale zaraz, od kiedy to w USA płaci się za proces? ano wtedy gdy się go przegra i zostanie uznanym za winnego, co najwyżej płaci się za adwokata, a jeśli był taki biedny jak twierdzi to bez problemu dostałby adwokata z urzędu, czy on myśli, że ludzie w PL nie wiedzą jaki system prawny jest i jak on działa w USA? do ugody dochodzi zazwyczaj gdy dowody są bardzo obciążające i wiadomo, że w trakcie procesu i tak zostanie uznany za winnego, dostanie większą karę i będzie musiał pokryć koszty procesu, niech teraz nie czaruje, że poszedł na układ bo nie stać go było na pokrycie kosztów, które pokrywa się tylko i wyłącznie w przypadku przegranej, czyli logicznie rozumując poszedł na układ, aby uniknąć wyższych kosztów i kary, które poniósłby tylko w przypadku skazania, system w USA w ten sposób odciąża więzienia i oszczędza pieniądze, jeśli taki niewinny to dlaczego jednak nie dopuścił do rozprawy, przecież uniewinniliby go bez problemu i nic płacić by nie musiał, po drugie twierdził, że nie stać go było na adwokata, a z pisma wynika, że reprezentowała go profesjonalna firma prawnicza, no i już po ostatnie, czy on ma nas za frajerów, zaraz powie, że USA się na niego uwzięło i go dwa razy skazało i wpakowało do więzienia za niewinność, a tak w ogóle to go spotkało bo jest czarnoskóry, koleś odbywaj sobie resocjalizację jako szary obywatel, a nie pchasz sie na firmament i robisz z siebie ofiarę, już jego tłumaczenia pokazują, że za nic ma to czego się dopuścił, zero skruchy czy przeprosin, i tu tkwi problem zarówno jego i tych co go bronią, nic się przecież nie stało, nic się przecież nie stało...
kiki
2 miesiące temu
nie no śmieszne, czyli wystarczy napisać oświadczenie, żeby życie toczyło się dalej i żeby mężczyzna będący w rejestrze przestępców seksualnych mógł dalej robić karierę? niech Dominic przestanie robić z siebie biedną ofiarę, bo nią nie jest, ja widzę cynicznego, goniącego za fejmem człowieka, który w swoim rodzinnym kraju jest "spalony" więc tuła się od jednego europejskiego kraju do drugiego, próbując robić karierę, a kiedy w tychże krajach, gdzie też uczestniczył w rozmaitych programach i projektach reklamowych, dowiadywano się o jego przeszłości wszystko się kończyło, uważam że powinien go dotknąć społeczny ostracyzm, ciekawe co czuje jego ofiara widząc go jak się szczerzy w programie i robi karierę, bo na ofiary to tylko rzuca się słowami typu "sama tego chciała", albo "jak można kogoś zgwałcić oralnie", to jest jakiś ciemogród
Najnowsze komentarze (284)
maja
2 miesiące temu
Zachcialo mu sie przyjechac do Polski,W Stanach mogl pracowac ,,u nas przeswietla kazdego czlowieka do siodmego pokolenia,bez wyjasnienia sprawy ,Dzien przed wyborem ,,,zalatwiony,
hahaha
2 miesiące temu
hahahaha
Viki
2 miesiące temu
TVN za pòżno wyrzucił z Top Model i nikt nie sprawdzał kim jest ?.Przestępcy nigdy nie powinni uczestniczyć w takich programach i niestety ,ale "Kròlowa życia "też powinna być usunięta za sutenerstwo w przeszłości ,to myślę ,że wiedzieli i tak zostawili .Zniszczono temu człowiekowi życie ,tak jak on zniszczył i nie ma ,że poszedł na ugodę nikt niewinny nie zgadza się na to i za to że się przyznał zmniejszono wyrok i bajki niech opowiada innym .Polska to mądry kraj i w USA dużo żyje rodakòw ,a on myślał ,że Polska to kraj 3 świata? .Za pòżno usunięto go z programu .Jezeli rzeczywiście skrzywdził dziecko niech będzie potępiony na wieki.
kamol
2 miesiące temu
no contest plea w Kalifornii znaczy tutaj (w zarzucie karnym) tyle samo co przyznanie się do winy, za takie stanowisko podczas sprawy normalnie dostaje się wyrok, różnice dotyczą innych kwestii, np. późniejszych cywilnych powództw
Stop hejt
2 miesiące temu
Jeżeli rzeczywiście jest "nie winny" to co go teraz powstrzymuje przed wytoczeniem sprawy rodzinie swojej ofiary za nękanie? Osoba, która uważa się za nie mająca sobie nic do zarzucenia, powinna dalej walczyć o swoje dobre imię. Z drugiej strony dziwne że rodzina ofiary przez tyle lat wszędzie zgłasza fakt popełnienia przez niego przestępstwa, ludzie mają prawo wiedzieć, oczywiście. Po prostu pierwszy raz czytam o takiej sytuacji.
Karo
2 miesiące temu
Zyg...
~J~
2 miesiące temu
Stać go było na prywatnego obrońcę (w przeciwieństwie do drugiego) ale na walkę sądową już nie? Jeżeli zgadzasz się na karę to jesteś winny, jak by nie był to by walczył o dobre imię
Jkl
2 miesiące temu
Nie bronię go. Powinien się przyznać otwarcie, Ale z 2 strony to nie program zostać prezydentem czy księdzem. Jeżeli popełnił coś za co dostał karę, odbył ja to czy do konca zycia ma nic już nie osiągnąć bo rodzina skrzywdzonej dziewczyny bezie śledzić go przez całe jego życie?
bDAslamj
AO101
2 miesiące temu
Drogi Pudelku, Jurors to z jezyku angielskim lawa przysieglych a nie sedzia. Dwie osoby z lawy przysieglych nie pojawilo sie na sprawie i w zwiazku z tym byl mistrial a nie dlatego ze sedzia sie nie pojawil....
Eli
2 miesiące temu
On sam wie czy był winny ...
Zuza
2 miesiące temu
Jego jest wszędzie pełno...
Gib
2 miesiące temu
Przeszłość Cię dogoni
Mammamia
2 miesiące temu
Temu pany juz podziękujemy. co za bzdury, bo sędzia był chory? jak sędzia jest chory to go inny sędzia zastępuje. Może powinien nie tej młodej dziewczyny która wykorzystał zapytać czy jest winny?
xxx
2 miesiące temu
Zostałeś uznany za winnego są na to kwity i dokładny opis sprawy . A co ciebie bronią są takimi samymi świniami jak ty . Zrobiłeś to i jesteś winny
...
Następna strona
bDAslamL