Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Właściciel schroniska w Radysach ARESZTOWANY! "Trudno opisać słowami to, co tam się działo"

197
Podziel się

Sąd Rejonowy w Olsztynie zadecydował o umieszczeniu Zygmunta D. w areszcie na trzy miesiące, ze względu na obawy przed możliwością mataczenia w sprawie.

Właściciel schroniska w Radysach ARESZTOWANY! "Trudno opisać słowami to, co tam się działo"
Właściciel schroniska w Radysach aresztowany (fot. YouTube, fot. Pudelek Exclusive)
bCNeKUrp

Od ubiegłej środy głośno jest o sprawie schroniska w Radysach, w którym zwierzęta przetrzymywane były w makabrycznych warunkach. W wyniku współpracy Prokuratury Rejonowej w Olsztynie i olsztyńskiej Komendy Policji z sześcioma organizacjami walczącymi o prawa zwierząt na teren schroniska weszło o poranku 17 czerwca około stu funkcjonariuszy i wolontariuszy.

Na miejscu, oprócz wyraźnie zaniedbanych czworonogów i niektórych zwierząt w stanie agonalnym, zastano ogromną ilość porzuconych w klatkach martwych ciał.

bCNeKUrr

Strategia jest prosta: przyjąć psa, zainkasować za niego zapłatę, po czym możliwie szybko go zutylizować, by zrobić miejsce dla kolejnych - skomentowała Katarzyna Śliwa-Łobacz z Fundacji Mondo CANE, jednej z sześciu, które brały udział w interwencji.

Na szczęście wygląda na to, że osoby odpowiedzialne za urządzenie zwierzętom istnego piekła na ziemi już niedługo spotka sprawiedliwość. Jak informuje Pogotowie dla Zwierząt, Zygmunt D. - właściciel schroniska w Radysach został decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie osadzony w areszcie na okres trzech miesięcy. Sąd obawia się, że mężczyzna mógłby mataczyć i wpływać na świadków podczas śledztwa.

Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt jest przekonany, że materiał dowodowy, który jest obecnie w posiadaniu prokuratury, nie pozostawia złudzeń co do winy właściciela schroniska.

bCNeKUrx

Trudno opisać słowami to, co tam się działo. Niestety nie możemy tych informacji publikować, ponieważ są one jeszcze objęte tajemnicą postępowania przygotowawczego, natomiast wystarczająco przekonały sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie, żeby taki areszt wobec mężczyzny zastosować - mówi Grzegorz Bielawski na opublikowanym w serwisie YouTube nagraniu.

O życie wielu psów ze schroniska w Radysach walczą obecnie kliniki w Warszawie i Białymstoku. Na miejscu nadal przeprowadzana jest identyfikacja prawie dwóch tysięcy zwierząt, aby jak najszybciej można było wdrożyć proces adopcyjny. Pogotowie dla Zwierząt zaznaczyło, że psy będą sukcesywnie opuszczały schronisko niezależnie od tego, czy jego właściciele na to zezwolą.

Na szczęście stowarzyszenie posiada obecnie środki na zapewnienie psiakom kompleksowej opieki medycznej, a to za sprawą hojnych darczyńców, którzy w zaledwie kilka dni uzbierali ponad milion złotych w internetowej zrzutce.

bCNeKUry

Wy również możecie przyłączyć się do oficjalnej zbiórki na rzecz pomocy zwierzętom w Radysach, klikając TUTAJ.

bCNeKUrz
bCNeKUrA
bCNeKUrS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(197)
Xxxxx
miesiąc temu
W moim rodzinnym miasteczku zwanym Zychlinem, kilka dni temu, znaleziono psa ze zwiazanymi drutem jadrami. Ktos uzyl do tego kombinerek. Pies sie blakal po okolicy, odgryzl z bolu jedno jadro. Uwazam, ze tacy ludzie powinni siedziec w wiezieniu. Wspomozcie Cztery Lapy Zychlin jesli mozecie.
Brak słów
miesiąc temu
Jak tak można ?!!
!!!
miesiąc temu
Okropne to jest !
bCNeKUrT
.........
miesiąc temu
Straszne to jest
Gość
miesiąc temu
Samo zło na tym świecie, Wszyscy cierpią.,Bardzo współczuję ludziom mieszkającym na terenach zagrożonych zalaniem domów - a cieszę się, że ja mieszkam na 2 piętrze w bloku z dala od rzeki, chociaż z tego mogę się cieszyć, bo nie mam teraz innych powodów do radości :))
Najnowsze komentarze (197)
Dorota
miesiąc temu
Mam nadzieję że będzie osadzony i skazany na odizolowanie od reszty świata.
Jurek
miesiąc temu
Takie przypadki w Polsce były wiele razy,bo jest na to przyzwolenie władz samorządowych i do tego brak kontroli a urzedasy co robią w tym temacie,nic aż coś złego się stanie.Kto daje ludziom chorym zezwolenie.Taka osoba powinna przejść badania psychiatryczne.
Krasnal
miesiąc temu
To nawet nie jest człowiek i nie można nazwać innym epitetem jak potwór do paki na dość długo i pieniądze na leczenie tych biednych zwierząt ale dalszej obsadzie schroniska też trzeba postawić zarzuty bo współpracownicy napewno o tym wiedzieli i nie powiadomili na wyższym szczeblu też ich ukarać
Zwierzę rzecz
miesiąc temu
Może któryś z polityków zaproponuje zmianę w KC aby zwierzęta domowe nie były przedmiotem/rzeczą wchodzącym w skład majątku i podlegającym egzekucjom. Z drugiej strony jeżeli to własność, to fundację nie mają prawa nic zrobić z własnością cudzą.
Lol
miesiąc temu
Bardzo dobrze , nie wolno zarabiać na krzywdzie innym
Libu
miesiąc temu
No to osadzeni dadzą mu popalić! Przeklnie ten dzień, w którym się urodził. hehehehehee
Jan
miesiąc temu
To kto w końcu te obozy konc. w Polsce budował?
Czytelnik
miesiąc temu
Już od ok 2 lat czytałam na Facebook u o fatalnych warunkach w tym schronisku że to umieralnia dla psów nagłaśniali to zarówno wolontariusze jak i organizacje.Trzeba aż masowej akcji żeby faceta uziemnić ? czy nad takimi schroniskami brak jakiegokolwiek nadzoru!!!
bCNeKUrL
ola
miesiąc temu
Pudelek - dzięki za wsparcie!
Animals
miesiąc temu
W końcu ten koszmar w tym miejscu się skończył. Jak mogło to tyle trwać? A wszystko dlatego że miejscowa policja i prokuratura siedzi w kieszeni właściciela tej mordowni w Radysach. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że tyle było zgłoszeń a oni nie reagowali latami i ukarzali postępowanie?????
Karmelka20
miesiąc temu
Mój pupil ma czipa, jest to jak zastrzyk w okolicy karku zarejestrowany na moje imię i gdyby coś się stało to mnie pierwszą pociągną do odpowiedzialności. Uważam, że to jest dobre rozwiązanie.
Karmelka20
miesiąc temu
Powinno być obowiązkowe zakładanie pupilom czipów gdzie jest przypisany właściciel, może to by rozwiązało wiele problemów z odnajdywaniem i ukaraniem odpowiednich osób.
Lokaloka
miesiąc temu
Podobno jest czlowiek, który ma KILKASET takich schronisk w Polsce i jest bezkarny. Animalsi wiedzą, kto to. Nie do ruszenia.
Loko
miesiąc temu
Pomagamy
...
Następna strona
bCNeKUsn