Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Właściciel schroniska w Radysach ARESZTOWANY! "Trudno opisać słowami to, co tam się działo"

197
Podziel się

Sąd Rejonowy w Olsztynie zadecydował o umieszczeniu Zygmunta D. w areszcie na trzy miesiące, ze względu na obawy przed możliwością mataczenia w sprawie.

Właściciel schroniska w Radysach ARESZTOWANY! "Trudno opisać słowami to, co tam się działo"
Właściciel schroniska w Radysach aresztowany (fot. YouTube, fot. Pudelek Exclusive)
bDgoubLp

Od ubiegłej środy głośno jest o sprawie schroniska w Radysach, w którym zwierzęta przetrzymywane były w makabrycznych warunkach. W wyniku współpracy Prokuratury Rejonowej w Olsztynie i olsztyńskiej Komendy Policji z sześcioma organizacjami walczącymi o prawa zwierząt na teren schroniska weszło o poranku 17 czerwca około stu funkcjonariuszy i wolontariuszy.

Na miejscu, oprócz wyraźnie zaniedbanych czworonogów i niektórych zwierząt w stanie agonalnym, zastano ogromną ilość porzuconych w klatkach martwych ciał.

bDgoubLr

Strategia jest prosta: przyjąć psa, zainkasować za niego zapłatę, po czym możliwie szybko go zutylizować, by zrobić miejsce dla kolejnych - skomentowała Katarzyna Śliwa-Łobacz z Fundacji Mondo CANE, jednej z sześciu, które brały udział w interwencji.

Na szczęście wygląda na to, że osoby odpowiedzialne za urządzenie zwierzętom istnego piekła na ziemi już niedługo spotka sprawiedliwość. Jak informuje Pogotowie dla Zwierząt, Zygmunt D. - właściciel schroniska w Radysach został decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie osadzony w areszcie na okres trzech miesięcy. Sąd obawia się, że mężczyzna mógłby mataczyć i wpływać na świadków podczas śledztwa.

Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt jest przekonany, że materiał dowodowy, który jest obecnie w posiadaniu prokuratury, nie pozostawia złudzeń co do winy właściciela schroniska.

bDgoubLx

Trudno opisać słowami to, co tam się działo. Niestety nie możemy tych informacji publikować, ponieważ są one jeszcze objęte tajemnicą postępowania przygotowawczego, natomiast wystarczająco przekonały sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie, żeby taki areszt wobec mężczyzny zastosować - mówi Grzegorz Bielawski na opublikowanym w serwisie YouTube nagraniu.

O życie wielu psów ze schroniska w Radysach walczą obecnie kliniki w Warszawie i Białymstoku. Na miejscu nadal przeprowadzana jest identyfikacja prawie dwóch tysięcy zwierząt, aby jak najszybciej można było wdrożyć proces adopcyjny. Pogotowie dla Zwierząt zaznaczyło, że psy będą sukcesywnie opuszczały schronisko niezależnie od tego, czy jego właściciele na to zezwolą.

Na szczęście stowarzyszenie posiada obecnie środki na zapewnienie psiakom kompleksowej opieki medycznej, a to za sprawą hojnych darczyńców, którzy w zaledwie kilka dni uzbierali ponad milion złotych w internetowej zrzutce.

bDgoubLy

Wy również możecie przyłączyć się do oficjalnej zbiórki na rzecz pomocy zwierzętom w Radysach, klikając TUTAJ.

bDgoubLz
bDgoubLA
bDgoubLS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(197)
Xxxxx
4 miesiące temu
W moim rodzinnym miasteczku zwanym Zychlinem, kilka dni temu, znaleziono psa ze zwiazanymi drutem jadrami. Ktos uzyl do tego kombinerek. Pies sie blakal po okolicy, odgryzl z bolu jedno jadro. Uwazam, ze tacy ludzie powinni siedziec w wiezieniu. Wspomozcie Cztery Lapy Zychlin jesli mozecie.
Brak słów
4 miesiące temu
Jak tak można ?!!
!!!
4 miesiące temu
Okropne to jest !
bDgoubLT
.........
4 miesiące temu
Straszne to jest
Gość
4 miesiące temu
Samo zło na tym świecie, Wszyscy cierpią.,Bardzo współczuję ludziom mieszkającym na terenach zagrożonych zalaniem domów - a cieszę się, że ja mieszkam na 2 piętrze w bloku z dala od rzeki, chociaż z tego mogę się cieszyć, bo nie mam teraz innych powodów do radości :))
Najnowsze komentarze (197)
Dorota
4 miesiące temu
Mam nadzieję że będzie osadzony i skazany na odizolowanie od reszty świata.
Jurek
4 miesiące temu
Takie przypadki w Polsce były wiele razy,bo jest na to przyzwolenie władz samorządowych i do tego brak kontroli a urzedasy co robią w tym temacie,nic aż coś złego się stanie.Kto daje ludziom chorym zezwolenie.Taka osoba powinna przejść badania psychiatryczne.
Krasnal
4 miesiące temu
To nawet nie jest człowiek i nie można nazwać innym epitetem jak potwór do paki na dość długo i pieniądze na leczenie tych biednych zwierząt ale dalszej obsadzie schroniska też trzeba postawić zarzuty bo współpracownicy napewno o tym wiedzieli i nie powiadomili na wyższym szczeblu też ich ukarać
Zwierzę rzecz
4 miesiące temu
Może któryś z polityków zaproponuje zmianę w KC aby zwierzęta domowe nie były przedmiotem/rzeczą wchodzącym w skład majątku i podlegającym egzekucjom. Z drugiej strony jeżeli to własność, to fundację nie mają prawa nic zrobić z własnością cudzą.
Lol
4 miesiące temu
Bardzo dobrze , nie wolno zarabiać na krzywdzie innym
Libu
4 miesiące temu
No to osadzeni dadzą mu popalić! Przeklnie ten dzień, w którym się urodził. hehehehehee
Jan
4 miesiące temu
To kto w końcu te obozy konc. w Polsce budował?
Czytelnik
4 miesiące temu
Już od ok 2 lat czytałam na Facebook u o fatalnych warunkach w tym schronisku że to umieralnia dla psów nagłaśniali to zarówno wolontariusze jak i organizacje.Trzeba aż masowej akcji żeby faceta uziemnić ? czy nad takimi schroniskami brak jakiegokolwiek nadzoru!!!
bDgoubLL
ola
4 miesiące temu
Pudelek - dzięki za wsparcie!
Animals
4 miesiące temu
W końcu ten koszmar w tym miejscu się skończył. Jak mogło to tyle trwać? A wszystko dlatego że miejscowa policja i prokuratura siedzi w kieszeni właściciela tej mordowni w Radysach. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że tyle było zgłoszeń a oni nie reagowali latami i ukarzali postępowanie?????
Karmelka20
4 miesiące temu
Mój pupil ma czipa, jest to jak zastrzyk w okolicy karku zarejestrowany na moje imię i gdyby coś się stało to mnie pierwszą pociągną do odpowiedzialności. Uważam, że to jest dobre rozwiązanie.
Karmelka20
4 miesiące temu
Powinno być obowiązkowe zakładanie pupilom czipów gdzie jest przypisany właściciel, może to by rozwiązało wiele problemów z odnajdywaniem i ukaraniem odpowiednich osób.
Lokaloka
4 miesiące temu
Podobno jest czlowiek, który ma KILKASET takich schronisk w Polsce i jest bezkarny. Animalsi wiedzą, kto to. Nie do ruszenia.
Loko
4 miesiące temu
Pomagamy
...
Następna strona
bDgoubMn