Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Zamieszki w USA. Julia Wróblewska uderza w zwolenników Trumpa: "Robią sobie IMPREZKĘ"

252
Podziel się

Kilkanaście godzin temu wyborcy Donalda Trumpa wtargnęli do budynku Kapitolu, gdzie doszło do bójek i aktów wandalizmu. Julia Wróblewska postanowiła zabrać w tej sprawie głos.

Zamieszki w USA. Julia Wróblewska uderza w zwolenników Trumpa: "Robią sobie IMPREZKĘ"
Julia Wróblewska komentuje zamieszki w USA po wystąpieniu Trumpa (East News, Instagram.com)
bDIfvbdx

W środę późnym wieczorem czasu polskiego doszło do zamieszek w USA. Były one wynikiem wystąpienia Donalda Trumpa, który kolejny raz zapewniał o fałszerstwach wyborczych i ogłosił się zwycięzcą niedawnych wyborów prezydenckich. Po tych słowach na budynek Kapitolu ruszyli jego zwolennicy, którym udało się wedrzeć do środka.

Do zamieszek doszło w momencie certyfikowania głosów elektorskich, co było ostatnim krokiem w procesie zatwierdzania wygranej Joego Bidena. Niestety procedura została opóźniona o kilka godzin z powodu wtargnięcia do amerykańskiej świątyni demokracji wściekłego tłumu, który Donald Trump podjudzał wcześniej do bojkotowania wyniku wyborów.

bDIfvbdz
Zobacz także: Zamieszki w USA. Zwolennicy Trumpa szturmują Kapitol

Przemówienie Donalda Trumpa miało tego dnia wiele poważnych konsekwencji. W Waszyngtonie najpierw ogłoszono godzinę policyjną, a potem stan wyjątkowy aż do dnia po zaprzysiężeniu nowego prezydenta. Reakcje mediów i dziennikarzy są dla (prawie byłego) prezydenta miażdżące, a do akcji wkroczyły nawet Twitter i Facebook, które tymczasowo zablokowały jego oficjalne konta w serwisach.

bDIfvbdF

Wydarzenia w USA budzą ogromne emocje także w naszym kraju. Wśród komentatorów tamtejszych zamieszek znalazła się nawet Julia Wróblewska, która ostatnio coraz lepiej odnajduje się w tej roli. Aktorka śledziła sytuację przed telewizorem i pomstowała na zwolenników Trumpa, którzy siłą wtargnęli do Kapitolu.

Celebrytka porównała też brutalność policji w kontekście zamieszek oraz protestów przeprowadzanych miesiące temu pod hasłem Black Lives Matter. Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol podobne wnioski wysnuło zresztą wielu amerykańskich komentatorów, m.in. ze świata polityki i sportu.

Jeśli jeszcze ktoś chce mi napisać, że BLM byli tacy straszni? Tak ich traktowano, podczas gdy zwolennicy Trumpa mają wolny wstęp do Kapitolu i robią sobie "imprezkę" w środku - napisała oburzona, dołączając nagranie służb pałujących uczestników protestów BLM.

Warto wspomnieć, że w efekcie starć wyborów Trumpa z policją cztery osoby poniosły śmierć. Odwróciło się od niego wielu Republikanów, w tym nawet Mike Pence, wiceprezydent USA i jego dotychczasowy bliski współpracownik, który odmówił dalszego kwestionowania wyniku wyborów. Ostatecznie Trump oświadczył, że "kompletnie nie zgadza się z wynikiem wyborów", ale przekaże władzę następcy zgodnie z planem.

bDIfvbdG
bDIfvbdH
bDIfvbdI
bDIfvbea
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(252)
Lekarz
miesiąc temu
Depresja coraz większa uratować ja może tylko pobyt w Tworkach
Brum
2 miesiące temu
Porównanie zmiany ustroju do imprezki to totalna ignorancja chcącej zabłysnąć dziewczynki. Nie wie jak BLM okradało markety i straszyło rodziny policjantów. Nie wie jakie organizacje są pod szyldem demokracji... Błysnęła...
Marta
2 miesiące temu
Dziewczynko,zanim znowu chlapniesz ozorkiem to poczytaj trochę!Mówi się, że przysłowia mądrością narodów,więc zapamiętaj, że dzieci i ryby głosu nie mają.A teraz grzecznie przeproś ...Żenada
bDIfvbeb
bbb
2 miesiące temu
ekspertka się znalazła, od polityki zagranicznej.Trochę więcej pokory i samokrytyki dziewczynko
Gustav
2 miesiące temu
młode to jeszcze i płoche, trzeba wybaczyć.
ghk
2 miesiące temu
ale jak terrorysci BLM i antify demolowali USA to było ok?
STANVIP
2 miesiące temu
Nie wiem kto to jest to J wróblewska ale na Trampie zrobiła swoim uderzeniem bardzo wielkie wrażenie. Chyba się chłop tym bardzo przejął
Danny
2 miesiące temu
To od niej wziął się chyba ten negatywny archetyp typowej Julki. Symbolu dziewczęcego rozkapryszenia, głupoty, beztalencia i żenady. Pogratulować. Za młodu stała się symbolem :D
Klops
2 miesiące temu
Wow Julia Wróblewska zabrała głos... Kim w ogóle jest JW ?
jomo
2 miesiące temu
Julcia a kto robił imprezkę z ulubionymi komunistami w dobie pandemii, maszerowałaś ?
Morela
2 miesiące temu
Nie powtarzaj po kims ze nie masz wlasnego zdania to my wiemy no bo skad masz miec jak jestes niedojrzala sfrustrowana panieneczka zamknij sie juz bo calkiem stracisz ta odrobine szacunku ktora masz
Tomcio
2 miesiące temu
Dziecino ogarnia się
komentator
2 miesiące temu
Z Boston w stanie Massachusetts mówiła dla Państwa Julia Wróblewska xD
bDIfvbdT
pozdro
2 miesiące temu
a te strajki kobiet to bylo co innego? jedna wielka wsiurska impreza z wulgarnymi tekstami i zachowaniem
...
Następna strona
bDIfvbev