Trwa ładowanie...
Przejdź na
Mika
|
aktualizacja

Znany taternik wspomina Kacpra Tekielego. Mówi, jak poznali się z Justyną Kowalczyk

68
Podziel się:

Apoloniusz Rajwa, znany i szanowany taternik, w rozmowie z Polską Agencją Prasową wspomniał, jak Kacper Tekieli poznał Justynę Kowalczyk. Wiedzieliście?

Znany taternik wspomina Kacpra Tekielego. Mówi, jak poznali się z Justyną Kowalczyk
Znany taternik wspomina Kacpra Tekielego. Mówi, jak poznali się z Justyną Kowalczyk (Instagram)

Apoloniusz Rajwa, geograf, przewodnik tatrzański i wysokogórski, ratownik TOPR i grotołaz opowiedział Polskiej Agencji Prasowej, jak poznał Kacpra Tekielego oraz jak doszło do spotkania wspinacza z jego przyszłą żoną, Justyną Kowalczyk.

Jak Tekieli poznał Kowalczyk?

Apoloniusz Rajwa śledził karierę Kacpra Tekielego oraz jego dokonania we wspinaczce wysokogórskiej. Do ich pierwszego spotkania doszło w Zakopanem, w gronie himalaistów – m.in. Krzysztofa Wielickiego i Janusza Majera.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową taternik wspomniał wiele wybitnych dokonań Kacpra Tekielego i opowiedział, jak poznali się z Justyną Kowalczyk. Okazuje się, że miało to miejsce w Tatrach, na Sławkowskim Szczycie.

Miał piękne i wybitne przejścia, np. w górach w Norwegii. Ale ja się skupię na zdobyciu Wielkiej Korony Tatr. Począwszy od Kieżmarskiego, a kończąc na Krywaniu, idąc samotnie, bez sprzętu asekuracyjnego. Wtedy na Sławkowskim Szczycie spotkał się z Justyną Kowalczyk, swoją przyszłą żoną – wspominał Rajwa.

Tekieli w Szwajcarii chciał pobić rekord

Justyna Kowalczyk towarzyszyła mężowi także na feralnym wyjeździe do Szwajcarii. W podróż para wybrała się wraz z półtorarocznym synkiem, ale w góry wspinacz wyruszał sam. Chciał pobić rekord Ueliego Stecka i zdobyć wszystkie alpejskie czterotysięczniki.

W środę, 17 maja, Kacper Tekieli podczas zejścia ze szczytu Jungfrau (4158 m n.p.m.) został porwany przez lawinę. Jego ciało ratownicy znaleźli dobę później. Wspinacz zginął w wieku 38 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(68)
kłamstwo!
4 miesiące temu
Justyna Kowalczyk poznała przyszłego męża w 2019 ROKU PODCZAS KURSU WSPINACZKOWEGO!!! A Wielką Koronę Tatr on zdobył w 2020 ROKU!
Gość
4 miesiące temu
Teraz będą w kółko pisać o tej tragedii. Wcześniej byli anonimowi to pismaki chcą zarobić i o każdym pierdzie pisać pol roku. Dajcie im przeżyć żałobę.
Pudel
4 miesiące temu
Nie zeruj na smierci!
1234567890
4 miesiące temu
Przypomne,ze Ueli Steck,ktorego rekord chcial pobic Tekieli tez spadl w gorach w Nepalu majac 39 lat.No dlugo sie chlopina rekordem nie nacieszyl ,a Tekieli mial przejsc 82 szczyty, a zdazyl 8.No ale co tam,mlodzi sie wydzieraja,ze pasja najwazniejsza,a zony i dzieci musza sobie jakos radzic potem.
kłamstwo!
4 miesiące temu
Justyna Kowalczyk poznała przyszłego męża w 2019 ROKU PODCZAS KURSU WSPINACZKOWEGO!!! A Wielką Koronę Tatr on zdobył w 2020 ROKU!
Najnowsze komentarze (68)
are
4 miesiące temu
W mojej wypowiedzi do PAP było, że w trakcie przejścia szczytów zaliczanych do Korony Tatr spotkali się na Sławkowskim Szczycie a nie że się poznali, gdyż poznali się bliżej na kursie wspinaczkowym. Czasem trzeba komuś wyłożyć kawę na ławę.
Po Twojej str...
4 miesiące temu
A ja się martwię o Jędrka. O Andrzeja Bargiela, to wielce utalentowany zawodnik, człowiek, ale ile razy wiem, że jest w obozie i się akurat aklimatyzuje, tyle razy się o niego modlę. A kiedy wchodzi na te pionowe góry i zjeżdża z nich na nartach, wtedy modlę się 3 razy mocniej. Za zdrowie, powodzenie, za taktyczną strategię. I za to żeby szczęśliwie wrócił z wyprawy. Bo to dobry chłopak. On nawet nie wie, że ktoś się za niego szczerze modli, pewno miałby to gdzieś. Ale to nieważne. Ważne żeby mu się szczęścilo i żeby realizował swoje pasje.
Adi
4 miesiące temu
Dlaczego ona zawsze się tak paskudnie szczerzy?
Katy waity
4 miesiące temu
Okropne usmiechy takie wyszczerze jak kate
Jon
4 miesiące temu
Z całym szacunkiem ale ten pan wyglądał z twarzy jak kobieta a szczególnie jak miał na głowie 🧢 czapkę lub chustę ubraną i te ich ogromne zemby poza tym Justyna naraża dziecko zabierając je na plecach w góry przecież ten mały jej nie powie że mu niewygodnie no i może coś spaść na niego z 🏔 góry jak dla mnie totalna nieodpowiedzialnosc z jej strony już wcześniej straciła ciążę przez intensywne treningi.
Kaja
4 miesiące temu
W górach sie poznali i góry go zabrały :-(
iam
4 miesiące temu
Na uśmiechniętym zdjeciu wyglądają jak jednojajowe - blizniaCZKI Tak! Jak siostry!
Biuki
4 miesiące temu
Zablokować komentarze!! To jest obrzydliwe i bezprawne! Nikt nie ma prawa tak niszczyć innych ludzi! Biliście brawo kiedy Pani Justyna była na szczycie! Teraz kiedy jest jej ciężko, piszecie plugastwa!
Jaroslawandrz...
4 miesiące temu
Nieodpowiedzialny
Dziękuję
4 miesiące temu
Przestańcie nakręcać na niego hejt i nienawiść!
Smutna
4 miesiące temu
A propos Steck ładnie powiedzial w wywiadzie: to co robię jest niebezpieczne dlatego nie mam dzieci, to dla mnie odpowiedzialność.
anna
4 miesiące temu
Ten pan jest dla mnie "mężem Justyny Kowalczyk". Tylko dlatego o nim piszą.
anna
4 miesiące temu
Ci alpiniści to wariaci. Ja bym się bała z tym Tekielim nawet na Gubałówkę iść
Pat
4 miesiące temu
Jak Woźniak-Starak zginął to komentarze pod każdym artykułem były zablokowane. Ile warte było to milczenie? Jaką kwotę trzeba zapłacić?
...
Następna strona