Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Agata Passent zarabia rocznie FORTUNĘ z tantiem po Agnieszce Osieckiej

271
Podziel się

Agata Passent wielokrotnie opowiadała o tym, że alkoholizm Agnieszki Osieckiej zniszczył jej dzieciństwo. Dziś dzięki matce felietonistka jest milionerką.

Agata Passent zarabia rocznie FORTUNĘ z tantiem po Agnieszce Osieckiej
Agata Passent zarabia fortunę z tantiem po matce (AKPA, East News)
bDTZCOPV

W ostatnim czasie sporo mówiło się o produkcji TVP Osiecka, opowiadającej o losach jednej z najsłynniejszych rodzimych poetek. Serial spotkał się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem widzów, znalazło się jednak również sporo osób krytykujących produkcję. Jedną z nich była Maja Frykowska (lepiej znana jako Frytka), której nie spodobało się, że jej dziadek, Wojciech Frykowski, został ukazany w obrazie jako "mężczyzna bez klasy".

Również Maryla Rodowicz, która niegdyś kolegowała się z Osiecką, miała produkcji sporo do zarzucenia. Oprócz źle dobranej (przynajmniej zdaniem Maryli) aktorki wcielającej się w tytułową rolę, piosenkarka uznała, że przesadzono z przedstawieniem alkoholizmu Agnieszki Osieckiej.

bDTZCOPX
Zobacz także: Czego nie pokazał serial o Osieckiej?

Nieco inne zdanie na ten temat ma zapewne Agata Passent, która wielokrotnie wypowiadała się na temat choroby alkoholowej matki i tego, jak destrukcyjnie wpłynęła na jej dzieciństwo. Gdy Passent miała 6 lat, Agnieszka odeszła od niej i Daniela Passenta. Córkę widywała jedynie w weekendy i wtedy, gdy spędzały razem wakacje. W niedawnym wywiadzie felietonistka przyznała, że długo nie potrafiła wybaczyć matce.

bDTZCOQd

Czułam się jako dziecko podwójnie odtrącona - przyznała. Pierwsze odtrącenie – że nie chciała ze mną mieszkać. Drugie – że nawet jako mama dochodząca wybiera alkohol, nie mnie. Dręczyło mnie, że może są jakieś ukryte powody, dla których mama pije. Ale nie mogłam się przebić do prawdy. W końcu zaczęłam szukać tych powodów w sobie. Dzieci alkoholików często obwiniają się o nałóg dorosłych.

O ile stosunki z matką pozostawiały wiele do życzenia, pisarka pozostawiła Passent niemałą fortunę, która z roku na rok wciąż się mnoży. Nie jest tajemnicą, że Osiecka pozostaje jedną z najpopularniejszych autorek tekstów w kraju, a z jej twórczości dalej korzystają zarówno starsi, jak i młodsi artyści (między innymi Edyta Górniak czy Katarzyna Nosowska).

Jak podaje Super Express, dzięki nim co roku na konto jedynej córki Osieckiej wpływa średnio 1,5 mln zł z tantiem. Jak ustalono w statucie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, wypłacane są one do 70 lat po śmierci autora, a należące do niego majątkowe prawa autorskie dziedziczą spadkobiercy. Z tego wynika, że Agata będzie mogła liczyć na finansowe wsparcie po mamie jeszcze przez najbliższe 46 lat.

bDTZCOQe
bDTZCOQf
bDTZCOQy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(271)
Gość
2 miesiące temu
Nie wiem dlaczego niektórych tak oburza, że Agata mówi prawdę o swojej matce. Przy wszystkich swoich zaletach nie była matką roku, nie była też najgorsza z możliwych. Skomplikowane relacje rodzinne, po co to zakłamywać? O beatyfikację Osieckiej się chyba nikt nie stara
Psychoterapeu...
2 miesiące temu
Żadne pieniądze nie wynagrodzą traum z dzieciństwa. Tego, że matka praktycznie opuściła ją; skupiając się na sztuce i uciekając w alkohol. To są zniszczenia w psychice nie do odrobienia. Lata terapii, a i tak rany na całe życie.
Aaaaa
2 miesiące temu
A kto miał dziedziczyć po Osieckiej jak nie jej córka? Kościół?
bDTZCOQz
Aniawroclawik
2 miesiące temu
Pudel, po co zaczepiasz i szczujesz? Liczysz ze bedzie nagonka na Agate ze ma spadek po matce? I dobrze, niech ma. Odziedziczyła rowniez talent, ma lekkie pioro i dobre poczucie humoru. Niech sie zyje dobrze.
Oka
2 miesiące temu
Ale o co chodzi?! Że jak dziecko ma jakiś żal do rodzica, to nie powinno po nim dziedziczyć? Niby czemu?!!
Najnowsze komentarze (271)
darek
2 miesiące temu
A ja produkuje pralki i nikt mi nie wypłaca tantiemów od każdej sprzedanej sztuki. To zwariowany pomysł z tymi tantiemami,bo nie powinno się płacić za nic nierobienie, i to przez 70 lat. Dlaczego ta kasta pseudo artystów jest tak uprzywilejowana? TO JEST CHORE.
Ewa
2 miesiące temu
Agnieszka Osiecka byla wg mnie, nie teksciara, byla poetka i cudowna, szczera do bolu osoba. Absolutnie kocham jej naturalnosc. Po co ten bzdurny artykul. Napiszcie cos wartosciowego,zeby w ludziach cos zostalo dobrego.
Kbdtd
2 miesiące temu
Osiecka była ulubienica ówczesnego reżimu. Mimo niewątpliwego talentu, dla mnie to ja dyskwalifikuje. Żyła na bogato, podczas gdy np żona i syn plk. Łukasza Cieplinskiego ( bohatera i ofiary mordu sądowego PRL ) żyli w nędzy i wykluczeniu. Szkoda, ze o takich ludziach jak on lub Witold Pilecki nie kręci sie filmów i seriali. Wiecie dzieci, ze rotmistrz Pilecki na ochotnika poszedł do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimu po to zeby rozpracować jego struktury a następnie z niego uciekł? I ze tez został zamordowany przez komunistów, jak wielu bohaterów II wojny walczących o niepodległość Polski? Tacy ludzie powinni być przykładem dla młodych.
DOBRY
2 miesiące temu
Agnieszka była piękną kobietą i była tekściarą nie poetką.Takich ludzi jest całą masą tylko nie każdy współpracuje lub pisze dla kogo trzeba. A ona była w całej swojej bezradności i zagubienia całkiem nieźle zorganizowana i jak widać po spuściźnie chyba zadośćuczyniła córce. Takich matek karierowiczek w obecnych czasach jest dużo więcej i na domiar złego po ich odejściu najczęściej zostają długi do spłacenia ...
Grażyna
2 miesiące temu
Niedawno oglądałam wywiad Tomasza Raczka z Danielem Passentem sprzed kilkunastu lat! Bardzo się wzruszyłam, chociaż wywiad był do bólu pragmatyczny, podobnie, jak i sam bohater! Był dla córki ojcem i matką! Zresztą w filmie o Osieckiej znakomicie zagrany przez Piotra Żurawskiego - jedyna rola, którą akceptuję bez zastrzeżeń! PS Lubię piosenki do tekstów Osieckiej, znam jej twórczość, zgadzam się, że była literacko utalentowana, ale była to twórczość stricte komercyjna, a już na pewno nie wizjonerska, ani politycznie zaangażowana! A pani Agata i bez tantiem doskonale sobie radzi!
babcia
2 miesiące temu
Agata się nie użala tylko stwierdza fakt. Prasa rozdmuchuje i cytuje stare wypowiedzi.Mają materiał bez wysiłku, przy okazji premiery filmu.
babcia
2 miesiące temu
Agata jest błyskotliwa, inteligentna.Ma swoje życie, a rodziców się nie wybiera. Dobrze,że dba o twórczość mamy,bo teksty są aktualne i mądre.To,że prawo autorskie przewiduje spadkobierców to całe szczęście.Gdyby miała szczęśliwe dzieciństwo też by dostała tantiemy. Zazdroszczą Ci , których rodzice nic ważnego nie zrobili.
Pola
2 miesiące temu
Milionerka w spodniach poplamionych.
bDTZCOQr
Ctvi
2 miesiące temu
Nie lubię takiego stekania dorosłych ludzi. Można narzekać na rodziców jak się jest nastolatkiem, ale dorosły człowiek powinien umieć się zatroszczyć o siebie. To nie jest ekstremalny przypadek, że dzieciństwo pozbawilo kogoś szansy na normalne życie i nie umie funkcjonować. Niech idzie do psychologa, przepracuje traume i skończy publicznie narzekać.
fachmyta
2 miesiące temu
biedna to jest Maryla , gardlo zdziera na stare lata sie musi przebierac. a kasiure ze free zgarnia Agatka
Helmi
2 miesiące temu
I to się nazywa ustawić się na całe życie... Czy się stoi czy się leży, się należy...Nie musi kiwnąć palcem, a tantiemy płyną same na konto... Potem taka udziela wywiadu i poucza innych jak żyć, sama nie musi walczyć o nic bo wszystko dostala bez wysiłku.... Jeszcze stworzy fundacje, napisze jakąś łzawą książeczkę i udaje, że pracuje... Zastanawialem sie skad miala kase na mieszkanie w Berlinie, teraz już wiem....
pani
2 miesiące temu
Chociaż takie zadośćuczynienie po zmarnowanym dzieciństwie i życiu.
Judyta
2 miesiące temu
Agnieszka Osiecka, niewątpliwie osoba zaburzona psychicznie i to pozwoliło rozwinąć jej wielki talent. Ale czy mamy prawo orzekać po talencie? Otóż nie. Jej apetyt na seks, alkohol dziś postawiłby ją w innym świetle. A takich ludzi jest we współczesnym świecie bardzo wielu. Zastanawia tylko fakt; Dlaczego ma pozostać postacią kultową bez skazy ?
Hanka
2 miesiące temu
Co ma piernik do wiatraka...?
...
Następna strona
bDTZCOQT