Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Anja Rubik o planach zostania mamą: "Zastanawiam się, czy zapraszać nowego człowieka do TEGO BAŁAGANU"

293
Podziel się

Polska supermodelka opowiedziała, jak czuje się w skórze 37-latki oraz czy wyobraża sobie siebie w roli mamy. "Zdaję sobie sprawę, że za parę lat czterdziestka i zaczynam zadawać sobie różne pytania".

Anja Rubik o planach zostania mamą: "Zastanawiam się, czy zapraszać nowego człowieka do TEGO BAŁAGANU"
(fot. ONS, fot. Instagram)
bDfxzjDV

Międzynarodową sławę Anja Rubik zyskała jako jedna z najpiękniejszych Polek, które kiedykolwiek miały okazję chodzić po największych wybiegach świata mody oraz gościć na najważniejszych okładkach w branży. Mimo że modelka mogłaby spokojnie wieść szczęśliwe życie, odcinając kupony od tytułu "ikony stylu", Anja nadal poważnie angażuje się w istotne swoim zdaniem kwestie, będące przedmiotem publicznej debaty w jej ojczyźnie.

Spełniając się w roli aktywnej społeczniczki, 37-latka pozwoliła, aby poświęcana jej uwaga przeszła z jej prywatnego życia na rażące braki w wiedzy polskiej młodzieży z zakresu edukacji seksualnej oraz jawną dyskryminację mniejszości przez niektórych polityków. Teraz jednak Anja Rubik postanowiła o sobie przypomnieć za sprawą najnowszego wywiadu dla VIVY!.

bDfxzjDX

Przy okazji 37. urodzin gwiazdy rozmowa zboczyła na temat ewentualnych planów założenia rodziny i dylematów, które się z tym wiążą.

Czuję się bardzo młodo i to jest najważniejsze. Jednak zdaję sobie sprawę, że za parę lat czterdziestka i zaczynam zadawać sobie różne pytania. Czy faktycznie chcę założyć rodzinę, czy chcę mieć dziecko, bo zegar biologiczny tyka? Mam świadomość, że już tak dużo czasu nie ma - przyznaje Anja w rozmowie z dwutygodnikiem. - Z drugiej strony zastanawiam się, czy ja jestem wystarczająco poważna i dojrzała, żeby wkroczyć w ten wiek? Wiadomo, że dzisiejsza 40-latka wygląda jak 30-latka, więc wiek w żaden sposób mnie nie ogranicza, ale jednak 40 brzmi poważanie. Połowa życia czy nawet więcej już jest za mną.

Rubik nie ukrywa, że podjęcie przez nią decyzji w kwestii starania się o potomstwo w dużym stopniu uzależnia od tego, jak prezentuje się obecnie sytuacja geopolityczna. Niemałą rolę w tym procesie odgrywają też jej własne ambicje.

bDfxzjEd

Patrząc na to, co dzieje się na świecie, zastanawiam się, czy faktycznie chcę zapraszać nowego człowieka do tego bałaganu, czy to ma sens? Pojawiają się też oczywiście pytania, czy byłabym dobrą matką, czy dałabym sobie radę? Chciałabym nadal podróżować, szczególnie w miejsca, o których zawsze marzyłam, a które nie są bezpieczne. Należę do osób niestrachliwych, niewiele rzeczy mnie przeraża, ale zdaję sobie sprawę, że jak już się ma dziecko, człowiek staje się bardziej odpowiedzialny za siebie. Wiem, że dziecko wpłynie na różne moje decyzje życiowe i zawodowe. Myśląc o tym wszystkim, zadaję sobie pytanie, jaką chciałabym być mamą - mówi VIVIE! modelka.

Jako współautorka książki, która miała na celu edukowanie polskich uczniów, nie dziwi też, że Anja ma pewne obawy, przed powierzaniem swego przyszłego potomstwa w ręce systemu edukacji.

Na pewno [chciałabym być] mamą, która jest wyluzowana, nie jest zbyt kontrolująca. Sama miałam świetne dzieciństwo. (...) Jest też kwestia edukacji. Nie do końca wierzę w system edukacyjny, który moim zdaniem nigdzie nie działa tak, jak powinien… No, byłoby dużo ważnych decyzji do podjęcia - stwierdza.

bDfxzjEe

Jesteście ciekawi, jak Anja sprawdziłaby się w roli rodzica?

bDfxzjEf
bDfxzjEy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(293)
NADIA
4 miesiące temu
mnie bawi jak ktoś mówi na bezdzietnych z wyboru że są egoistami, ale jak można być egoistą w stosunku do kogoś kto jeszcze nie istnieje? xD i posiadanie dzieci według takich osób to taki altruizm, bezinteresowność itp ale prawda jest taka że to też pewna forma egoizmu bo JA chcę SWOJE geny przekazać bo chcę żeby PO MNIE coś zostało bo kto MI szklankę wody poda na starość itp. haha no ja tu nie widzę za grosz egoizmu, wcale hhaha ;)
Nemo
4 miesiące temu
Anja, po prostu powiedz to głośno - nie chcesz mieć dzieci. Ja nie mam, nigdy nie chciałam mieć i jest mi z tym super, a mam grubo po 40tce. Nie wszyscy mężczyźni nadają się na ojców, nie wszystkie kobiety na matki. Jestem super ciotką, dzieci za mną przepadają, mnie kontakt od czasu do czasu wystarcza (czasem nawet męczy). trudno w tym kraju niektórym to pojąć ale tak jest i już,
Czajka
4 miesiące temu
Mając matkę nastawioną tylko i wyłącznie na własne potrzeby w ciągłym biegu, bez jakiegokolwiek poczucia bezpieczeństwa dziecko tylko by się męczyło. Niektórzy nie są stworzeni do rodzicielstwa i to też jest ok
bDfxzjEz
gość
4 miesiące temu
Dlaczego ta kobieta nie widzi ,że modelki się głodzą, a pokazy to pochody snujących się kości? Przecież ten świat modelingu zniszczył tyle młodych osób.Ona nie widzi brudu wokół siebie a lansuje się na krytyce wszystkiego poza tym. Cyniczna lansiara.
Bbbb
4 miesiące temu
A jakie to mamy straszne czasy? Kobiety rodziły w czasie II wojny światowej i miały mnóstwo nadzei i świetnie sobie radzily. Tu raczej chodzi o wygodę 😉
Najnowsze komentarze (293)
Uuu
3 miesiące temu
Niech sobie kupi jeszcze jednego psa zamiast by miała urodzić dziecko !
POLO55
3 miesiące temu
ALE UBAW?????? czym to coś chce wykarmić niemowlę??????? bo chyba nie wypryskami ha ha,,,,,, żenada żenada
MAksss
3 miesiące temu
Klimat się ociepla, nie wspominając o tym co sie dzieje w kraju a na świecie będzie już tylko gorzej... czy chciała byś aby twoje dziecko żyło w takich czasach ?
Maniafrania
3 miesiące temu
Dobrze,że ja rodzice zaprosili.....
jkj
4 miesiące temu
miałaby dużo szczęścia, gdyby udało jej się jeszcze zajść w ciążę. W dzisiejszych czasach ludzie wczesniej tracą płodność niż poprzednie pokolenia. To kwestia zanieczyszczeń środowiska, bezwartościowego jedzenia, braku wystarczającej ilości ruchu, stresu itp. Człowiek się zabezpiecza przed ciążą i nawet nie wie, ze już od dawna nie jest mu to potrzebne. A do tego media mamią nas reklamowaniem in vitro, które ma skuteczność ok. 23 %
Poeta
4 miesiące temu
Piękna supermodelka spadła na pudelka!
Mama
4 miesiące temu
Niestety dziecko sprawia, że jednak wychodzi z człowieka trochę zgred. Dziecko też osłabia. To nie jest bajka dla zbyt wrażliwych. Człowiek cierpi, gdy dziecko zaczyna edukację i staje się częścią jakiegoś systemu.
Moni
4 miesiące temu
popieram Anię
bDfxzjEr
Anna
4 miesiące temu
Dziwi mnie, ze wypowiadają się ludzie o posiadaniu potomstwa, którzy nie mają dzieci. Tego nie da się wyobrazić i przekalkulować. Każda droga jest dobra o ile daje szczęście i spełnienie. Dla jednego życie modelki jet bardziej wartościowe niż życie jak to piszą Grażyny z 3 dzieci. Dla innych Grażyny, bo żyje mniej egoistycznie i robI coś ślą innych... dla mnie nie ma jednej dobrej drogi. Ja mam dziecko tak chciałam i nie żałuje. Pokazuje mu mój świat i rozkochuje go w tym co znam i kocham. Czekam aż dorośnie i pokaże mi swój świat i to co w nim odnalazł ciekawego i co kocha. Nie ma jednej dobrej drogi... drogi do szczęścia - ile ludzi tyle dróg
Zośka
4 miesiące temu
Brawa dla Ani Rubik Dzięki za książkę o wychowaniu seksualnym dzieci i młodzieży zrobiłaś Kawał dobrej roboty Nie wspomnę już o międzynarodowym twoim sukcesie a do tego u Kuby Wojewódzkiego jak byłaś to widziałam że jesteś osobą mądrą bardzo sympatyczną i chce ci się nawet sprzątać śmieci z chodników co już w ogóle szok szacun bardzo cię lubią i podziwiam
tui
4 miesiące temu
mam jak a ja wiec rozumiem
Magda
4 miesiące temu
Sama oddaje głos na ten bałagan jej były partner knezevic już dawno ułożył sobie życie ale jak kariera wciąż przysłanie komuś oczy to niestety nic się nie osiągnie
skórakości
4 miesiące temu
Najpierw niech przytyje,żeby dostała miesiączki.
Słodk
4 miesiące temu
Błagam nie!!! Nie fabrykuj tych genów! Ciebie ledwo możemy przeżyć. A mogło być tak fajnie
...
Następna strona
bDfxzjET