Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Anna Lewandowska zaliczyła wizerunkową PORAŻKĘ przez "aferę" z pozwami. "Wizerunek sympatycznej dziewczyny zamieniła na ZADUFANĄ W SOBIE celebrytkę"

326
Podziel się

Specjaliści od PR-u zgodnie twierdzą, że trenerka może stracić na sporze z Mają Staśko. "Ogromny błąd".

Anna Lewandowska zaliczyła wizerunkową PORAŻKĘ przez "aferę" z pozwami. "Wizerunek sympatycznej dziewczyny zamieniła na ZADUFANĄ W SOBIE celebrytkę"
Eksperci komentują aferę z udziałem Anny Lewandowskiej (Instagram.com, East News)
bDoUmxHF

Mijające dni musiały być dla Anny Lewandowskiej dość ciężkie. Najpierw trenerka podpadła części internautów za sprawą filmiku, na którym tańczy w przebraniu otyłej osoby, a później popadła w konflikt z Mają Staśko. Aktywistka zarzuciła trenerce "fat shaming", przez co team Lewej postanowił zareagować, strasząc potencjalnym pozwem na kwotę 50 tysięcy złotych. Jak widać, nie zadziałało.

Zdaniem wielu, ciągnąca się od paru dni afera z udziałem Anny Lewandowskiej byłaby prawdopodobnie do uniknięcia, gdyby nie błędne ruchy jej teamu, który, wykorzystując pozycję trenerki, próbował zastraszyć Staśko. Niestety kolejne decyzje o spotkaniu z aktywistką i jego późniejszym odwołaniu nie pomogły, a przeprosiny Ani na Instagramie nie przyniosły oczekiwanego efektu. Z tego powodu mówi się, że żonę Roberta może czekać poważny kryzys wizerunkowy.

bDoUmxHH
Zobacz także: Burza po zdjęciu Anny Lewandowskiej. Maja Staśko i Edyta Litwiniuk zabierają głos

Jak nietrudno się domyślić, fani Lewandowskiej nie są zachwyceni jej ostatnimi poczynaniami. Co ciekawe, portal Wirtualne Media postanowił teraz zapytać o zdanie ekspertów od public relations, którzy także nie są pod wrażeniem decyzji jej teamu. Taką opinię wyraził m.in. Tomasz Sikorski, który stwierdza, że nie rozumie komediowego potencjału filmiku Lewandowskiej i wprost wytyka jej hipokryzję.

bDoUmxHN

Nie bardzo wiadomo, na co trenerka liczyła, publikując nagranie, bo raczej można było się spodziewać, że nie wszystkich rozbawi. Jednak zrównywanie jej filmu z żartami z gwałtów jest kompletnym nieporozumieniem i przesadą. Na pewno w tej sytuacji właściwym zachowaniem ze strony Anny Lewandowskiej byłyby przeprosiny i niepopełnianie podobnych błędów w przyszłości. Takie działanie po pierwsze stawia pod znakiem zapytania szczerość przeprosin, a po drugie obnaża hipokryzję trenerki - ona może krytykować, inni nie.

Wizerunek sympatycznej dziewczyny, swoim przykładem i pracą motywującej innych do ćwiczeń, zamieniła na zadufaną w sobie celebrytkę, której wydaje się, że stoi ponad innymi. Lewandowska zdaje się nie rozumieć, że popełniła błąd i że jej status jako osoby publicznej nie daje immunitetu na krytykę. Wręcz przeciwnie, a wysyłając żądania do Staśko zadziałała na swoją szkodę, bo powinno jej zależeć na pokazywaniu się jako fajna, tolerancyjna osoba, z którą łatwo się utożsamiać - mówi specjalista od PR.

Nie jest on zresztą odosobniony w swojej opinii. Eliza Misiecka reprezentująca inną agencję PR twierdzi z kolei, że podejmowanie jakichkolwiek kroków prawnych wcale nie było konieczne i zadziałało jedynie na niekorzyść Ani.

Rzeczywiście Anna Lewandowska popełniła błąd emitując film, którego intencji odbiorcy nie zrozumieli. (...) Dobrze, że (...) przeprosiła i rzeczywiście niepotrzebnie podejmowała kroki prawne wobec blogerki ją krytykującej. To sprzeczne sygnały - bo jeśli przeprosiny są szczere i autentyczne, to należy także otwarcie odpowiedzieć na krytykę - mówi Misiecka.

bDoUmxHO

Wtóruje jej także Karolina Siudyła, szefowa jednej z agencji PR, która również uważa, że team Lewej popełnił ogromny błąd, strasząc Staśko pozwem.

Pani Anna nie może oczekiwać, że będzie spotykać się tylko z aprobatą, bez względu na to, co robi. Popełniła błąd, została skrytykowana i na tym powinna się skończyć ta historia. Albo przyznajemy się do błędu i okazujemy skruchę, przyjmując z pokorą krytykę, albo przepraszamy pod publiczkę i zatrudniamy sztab prawników, by rozpętać kolejną burzę. Na pewno pozostanie niesmak po całej sytuacji. Znajdzie się grupa fanów, którzy po tej aferze po prostu przestaną wierzyć w szczere intencje Anny Lewandowskiej - kwituje.

Co ciekawe, management Anny Lewandowskiej przekazał nawet Wirtualnym Mediom oświadczenie, w którym próbuje bronić się przed krytyką wypytanych przez nich ekspertów. Twierdzą w nim m.in., że wcale nie chodziło tu o sam filmik, lecz o "złamanie prawa".

Warto podkreślić jedną zasadniczą rzecz i odróżnić pismo, które wzywa do zaprzestania publicznego szerzenia kłamstw na temat zawodowej i społeczno-edukacyjnej działalności Anny Lewandowskiej od pozwu. Nikt nigdy nie wysłał żadnego pozwu, a taka narracja jest prowadzona. Osoba publiczna, jak każdy z nas, ma prawo się bronić przed kłamstwem na swój temat, bo de facto nie o film tu chodziło, a o złamanie prawa. Tylko żeby to zauważyć, warto pochylić nad tym tematem obiektywnie i rzetelnie. Najważniejsze, że odbyła się rozmowa, zresztą bardzo miła, ważne, żeby skupiać się na pozytywnych działaniach, a nie na podziałach, które zaczęły w tej dyskusji mieć miejsce. Ufam, że w przyszłości w innych sytuacjach dotyczących osób publicznych posłuchanie i poznanie intencji obu stron przez media będzie kluczowe - kontruje team Lewandowskiej.

bDoUmxHP

Myślicie, że wizerunek Ani faktycznie ucierpi po tej aferze?

bDoUmxHQ
bDoUmxIi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(326)
Itt
3 miesiące temu
Pokazała prawdziwą twarz nie pierwszy raz zresztą (żebranie od internautów na leczenie przyjaciółki i napuszczanie związku karate na młodą mistrzynię).
racja
3 miesiące temu
idealnie ją podsumowali. Tym pozwem sama siebie pogrążyła jeszcze bardziej! Filmik z przebraniem ludzie by w koncu przebaczyli i zapomnieli. Ale pozwy który wysłała NIE ZAPOMNĄ
321
3 miesiące temu
Każdego teraz będzie pozywac
bDoUmxIj
Annn
3 miesiące temu
Czy państwo słyszeli kiedykolwiek jak ona się wypowiada albo zachowuje. Ja pamietam wywiad Magdy Molek z nią i gdyby zakryto jej twarz powiedziałabym ze pani molek rozmawia z jakaś meliniarą. Brakowało jej tylko piwa w ręku i kompanów rodem z filmu Ranczo ( mówię o tych pijakach spod sklepu). Nie ma klasy i żadne pieniądze nie spowodują ze klasę nabędzie bo albo się ja ma albo nie. Mam wrażenie ze jakby za dużo w barze wypiła to bekałaby na głos a jak coś by ja wkurzyło to stoły by wywracała.Prostaczka która dorwała popularnego bogatego męża i wylansowała się na nim. Przykre to ale prawdziwe.
Lara
3 miesiące temu
Ona tego nie zrozumie, można w kółko to powtarzać i tłumaczyć.... ona jest za mało inteligentna żeby zrozumieć że ludzie nie chcą jej oglądać... oprócz kilku zdesperowanych kur domowych. Dajcie już z nią spokój. Polki i Polacy są inteligentni i nie potrzebują autorytetow takich jak Ania... przecież ona nie potrafi się nawet poprawnie wysłowić w ojczystym języku... ludzie szanujcie się! Zacznijmy za wzór stawiać ludzi którzy potrafią wnieść coś więcej niż tylko ćwiczenia na płaski brzuch... Boże, gdzie ja żyje? 😒
Najnowsze komentarze (326)
z neta
3 miesiące temu
i dalej manipulacja !!! - teraz PRowcy publikują pochlebne artykuły w inter/mediach ale tylko takich gdzie nie można !!! komentować. Za to te bałwochwalcze laurki można.... "przekazywać " np - fb
zagadka
3 miesiące temu
zgadnijcie kto to ?: (wg p. E. Sarneckiej): 1.…..nie tylko kłamie, oszukuje i zwodzi, ale też traktuje drugiego człowieka jako środek do osiągnięcia celu, jako przedmiot, a nie podmiot. W egoistycznych celach (własnych lub grupowych) zataja przed nieświadomymi „ fanami” prawdziwe pobudki swoich czynów. Jest to działanie przynoszące korzyść jedynie osobie, która się jej dopuszcza. 2. nagina bądź przeinacza fakty lub danew celu zdobycia wpływu na czyjeś poglądy, zachowana i nastroje dla osiągnięcia własnych korzyści. 3. nadrzędnym celem sprawcy …....jest realizacja własnych interesów lub interesów instytucji, którą reprezentuje i z którą się identyfikuje - skłonienie innych, aby zachowali się niezgodnie z własnym dobrem i intencją oraz uruchomienie mechanizmów, które zapoczątkują procesy pozwalające na kontrolowanie myśli, sterowanie emocjami czy działaniami „fanów” 4. celowo kształtując nastroje, poglądy i opinie „fanów” sprawca uzyskuje możliwość kierowania zachowaniem innych tak, aby osiągnąć własne (często nieetyczne) zamierzone cele i korzyści. Dąży również do ukrycia prawdziwych pobudek swych działań. 5. oznacza to, że ... ma celowy i planowy charakter, i wywiera nacisk na „ fanów” w taki sposób, by nie byli oni świadomi tych oddziaływań, ich siły i skutków. Zamiast nakłaniać, wzbudza się zainteresowanie odbiorcy. W miejsce etyki pojawia się estetyka. A „fan”wierzy, ufa, że nabywany produkt spełni pokładane w nim nadzieje (wybielacz wybawi plamy „do czysta”, rozpływający się w ustach wafelek da chwile „niebiańskiej rozkoszy”), a sam dzięki zakupowi danego towaru stanie się młody, piękny, zdrowy i prawdziwie szczęśliwy.
iki
3 miesiące temu
caly ten belkot ten aktywistki jest dla nie szczytem zenady - np gada tkliwe kawalki lewandowska moze sobie ten kostium zdjac a osoby grube nie ?!? Naprawde osoba gruba żrąca wieczorami od lat lezac po pracy przed telewizorem tyje bo podejmuje taka decyzje celowo naklada na siebie te kilogramy dlaczego mam czuc empatie do kogos kto sam sobie robi krzywde a potem takie wlasnie gwiazdy jak ta blogerka beda mowic mi ze grubasy sa ofiara. Wielu ludzi nie bedac bogaczami jak lewandowska potrafia sobie po pracy pojsc na kijki albo pobiegac to sa gratisowe sporty nie wymagaja trenenrow i diety pudelkowej ale grubasy wola siedziec i zrec bo tak jest latwiej. Lewandowska i jej rozwrzeszczany program na serwisie jest taki sobie, platny wypada lepiej ale ja w dalszym ciagu nie jestem przekonany do niej jako do trenerki. Jej glupkowate pomysly sa wynikiem braku koncepcji co do tego co robi bo nawet srednio rozgarnieta osoba musi sobie zdawac sprawe ze tym chorym politycznie poprawnym swiecie, ze zartowanie z tego co powinno byc obiektem zartow jest traktowane jak przestepstwo a to co jest przestępstwem rozchodzi sie po kosciach "w oparach lepszych fajek i oparach lepszej wodki "
Marycha
3 miesiące temu
to nie tylko wpadka pozwocelebrytki , to powinien być punkt zwrotny w odbieraniu celebroreklam, celebroportali, celebro... fb i. tw. celebro..... batoników, kulek, diet, rosołków, kaw, majtek, mazideł i pachnideł. Edukatorzy powinni nie tylko zajmować się akademiami ku. czci czy wychowaniem do seksu. Czas bardzo poważnie stworzyć program nauczania " młodych ludzi i dzieci. czytania ze zrozumieniem" "informacji" celebryckich, odróżniania naciągania od rzetelnych ofert, wmawiania głupot od troski. Zdumiewa mnie, ze ktoś wierzy iż panie fikołkowe troszczą się o zdrowie swoich fanek - to troska o własny portfel własny biznes -,wyłącznie. Przecież pozew za krytykę to nie tylko,obrażona próżność, to także a może przede wszystkim obrona dopływu gotówki z kieszeni naiwnych fanek.....
Ani
3 miesiące temu
Bardzo dobrze ją podsumowali.... Następna celebrytka której wydaję się, że wszystko wolno. Nieładnie Aniu:(
ANNA
3 miesiące temu
A U MNIE MA PLUS
Ahor
3 miesiące temu
Miała dziewczyna szczęście że na jej drodze stanął Robercik - można powiedzieć że wygrała życie.
Ahor
3 miesiące temu
Ludzie przecież to zwykła, prosta dziewczyna z biednego rozbitego domu ( nie raz opowiadała o tym w wywiadach) to czego wy od niej wymagacie? I tak sobie dobrze radzi.
bDoUmxIb
Baska
3 miesiące temu
Ciekawa jestem ile ona lub jej mąż płaci za to aby mogła być codziennie w internecie. Jest codziennie w onecie, na pudelku i wszedzie jej pełno. a to chyba kosztuje dla przecietnego człowieka majatek.
Grzyb
3 miesiące temu
Specjalistka Litwiniuk ruch na swierzym powietrzu nie kosztuje ale zdrowe jedzenie suplementacja konsultacje u specjalisty tak nie wszyscy są jednego sortu ze mogą ot tak schudnąć. Ważne są tez aspekty zdrowotne u niektórych.
Ronaldo
3 miesiące temu
Jak się ma męża, który z samego kontraktu zarabia około 100 milionów złotych rocznie, plus pewnie drugie tyle z reklam, to ciężko, żeby nie zamienić się z Ani w Annę Zadufalską :-)))
Prawda
3 miesiące temu
"Żadna agencja PR z prawdziwego zdarzenia nie będzie współpracować z osobą, która nie przyjmuje krytyki i wszystko wie najlepiej. Zajmuję się PR-em i poradziłam jej, żeby po prostu przeprosila. Podziękowała mi ironicznie za #zloterady...Więc niech się buja z psiapsiami zgrywającymi profesjonalistki". TYLE W TEMACIE. MACIE SWOJSKA AMUSIE.
By Anna 434
3 miesiące temu
Stop krytykowania ludzi otyłych!. Jeżeli mam nadwagę to może jestem chora!!!! Albo urodziłam 3 dzieci i miałam czas żeby się nimi zająć a nie wynajmować nianię! Jestem gruba i to jest mój wybór!!!! Pani Anno więcej szacunku dla ludzi. Kobietę ze wsi wyciągniesz ale wsi z kobiety nie wyciągniesz!!!!
🤮🤮🤮
3 miesiące temu
Pozerka sympatyczna to ona nigdy nie była
...
Następna strona
bDoUmxID