Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rydzyk sprzedaje wejściówki na mszę! Po 80 ZŁOTYCH...

1279
Podziel się:

Na mszy dla kanadyjskiej polonii w Calgary złotousty biznesmen osobiście wygłosił przemówienie. Każdy, kto chciał go posłuchać, musiał zapłacić 30 dolarów kanadyjskich.

Rydzyk sprzedaje wejściówki na mszę! Po 80 ZŁOTYCH...

Toruński biznesmen Tadeusz Rydzyk, który każe tytułować się "ojcem" budzi skrajne uczucia, jednak wszyscy zgadzają się co do tego, że ma głowę do interesów. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości Rydzyk i jego coraz liczniejsze biznesy przeżywają prawdziwy renesans. Jak pisaliśmy niedawno, 11 ministerstw regularnie płaci mu daniny z pieniędzy podatników, nie wspominając o comiesięcznej kwocie przelewanej na konto redemptorysty przez PiS.

Oczywiście, apetyt wzrasta w miarę jedzenia i ostatnio Rydzyk wyznał, że miliony, które dostaje z państwowej kasy, już go nie zadowalają. Teraz domaga się miliardów. Jak ujawnił na spotkaniu środowisk Radia Maryja i TV Trwam "Dziękczynienie w Rodzinie", na razie wystarczy "miliard albo dwa"...

To oczywiście nie znaczy, że pogardzi drobniejszymi kwotami. Rydzyk z zasady nie omija okazji do tego, by kogoś oskubać.

Ostatnio wybrał się do Kanady na spotkanie z tamtejszą polonią. Za możliwość uczestniczenia w mszy świętej z jego udziałem w Calgary oraz wysłuchania osobiście przez niego wygłoszonej mowy zażyczył sobie po 30 dolarów kanadyjskich od osoby. Czyli w przeliczeniu, około 80 złotych.

Jak informuje Super Express pobieranie od wiernych haraczu za uczestnictwo w mszy wzbudziło oburzenie byłego wicepremiera Kanady, Thomasa A. Lukaszuka.

Biorąc pod uwagę, że ten kapłan jest zaproszony, by przewodniczyć mszy i później ma wygłosić w kościele wykład, a bilety kosztują 30 dolarów, być może jakaś forma wyjaśnień byłaby w porządku - zwrócił się do diecezji, na której terenie znajduje się kościół, w którym Rydzyk pobierał opłaty.

Diecezja odpowiedziała, że redemptorysta zapewnia opiekę duszpasterską polskim imigrantom. Jak się okazuje, nie za darmo.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1279)
Gość
5 lata temu
Skandal
Gość
5 lata temu
„Kler” taki niby szokujący i kontrowersyjny a jeszcze mu daleko do tego co k****y wyprawiają w rzeczywistości
TGość
5 lata temu
Czy ktoś może się tym zająć?
Gość
5 lata temu
Szma*ciaż, ż*yga*ć mi się chce, jak na niego patrzę
Gość
5 lata temu
Jak można tolerować takiego księdza złodzieja pijawkę!!! Ktoś powinien coś zrobić.
Najnowsze komentarze (1279)
Gość
5 lata temu
Nie PiS mu da nasze pieniądze z podatków ile chcesz 40 ml ostatnio to. Mało teraz trzeba dać miliard złotych
Gość
5 lata temu
Sami są sobie winni.Co za i****i chcą słuchać tego cymbała i jeszcze za to płacić.
J23
5 lata temu
Od nowego roku zacznie sprzedawać odpusty.
gość
5 lata temu
symbol r..zmu, posąg cza..skorej na kolanach przed muzeum sztuki wspolczesnej w T...niu
lp[
5 lata temu
hieny do afryki w*n
kjhljl
5 lata temu
ludzie opamiętajcie się i przestańcie dawać im kasę
dd
5 lata temu
Co za s***a !!!
5 lata temu
kiedys proboszcz z mojej parafii mowil mi ze na Sądzie Bożym ten sam szatan ktory kusil czlowieka bedzie go obwiniał przed
gość
5 lata temu
ten "ojciec" pożal się Boże,kiedy zniknie z oczu wiernych straszy człowiek z******j ,przeciesz to nie kaplan a przestępca. skąd on się w Polsce znalazł ten ganster
gosc poranny
5 lata temu
Wszyscy sa zniesmaczeni a on swoje robi ,tupetem przebija wszystkich przestepcow gospodarczych ,tyle ze tych sciga US a jego nikt i smieje sie w oczy ,jest nie doruszenia bo daje glosy w wyborach przez swoich naiwnych mocherow i smieszno i straszno,az chcialoby sie rzec za klasykiem
ATA
5 lata temu
TO podlec Niszczy nasz kosciol ale co on nie robi dla kasy SLUBOWAL UBUSTWO I POSLUSZENSTWO
Polam
5 lata temu
Polska Polska mieszkam tu tu tu tu Kazika kawałki jak najbardziej na czasie
gość
5 lata temu
Ale ś****a
gość
5 lata temu
To podle jaki wstyd dla kurii dla katolików wielka krzywda
...
Następna strona