"Aga in America" komentuje śmierć fanki: "Nie wyobrażam sobie obarczać odpowiedzialnością jakikolwiek kanał, serial czy program"

211
Podziel się

Agnieszka Kirchner przekonuje, że dzięki polecanej przez nią diecie dziewczyny wychodzą z anoreksji.

"Aga in America" komentuje śmierć fanki: "Nie wyobrażam sobie obarczać odpowiedzialnością jakikolwiek kanał, serial czy program"

Agnieszka Kirchner to youtuberka prowadząca kontrowersyjny kanał Aga in America. Dziewczyna twierdzi, że nowotwory można leczyć, głodząc się. W swoich filmach Kirchner pokazuje m.in. efekty prawie miesięcznej głodówki i propaguje dietę frutariańską.

Niedawno głośno było o tym, że 19-letnia fanka youtuberki, Marcelina, zagłodziła się na śmierć.

Na swoim kanale Aga in America postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Twierdzi, że dzięki polecanej przez nią diecie dziewczyny wychodzą z anoreksji.

Dostałam już wiele wiadomość od dziewczyn, które wyszły z anoreksji dzięki diecie frutariańskiej, bo w końcu mogły jeść to co jest dla nich zdrowe, co chciały, nie musiały się ograniczać, czuły się dobrze, nie musiały się zmuszać itp. - twierdzi Agnieszka. Moja siostra zmarła na raka jelita (...) Gdybym ja szła tokiem rozumowania innych osób, to ja za jej śmierć zaczęłabym obwiniać lub obarczać odpowiedzialnością wszystkich tych, których ona oglądała czy czytała, bo ona oglądała filmy, seriale, programy telewizyjne oraz kanały na YouTube tych ludzi, którzy jedzą mięso, którzy mają kanały kulinarne, gdzie gotują mięso, gotują nabiał (...) mówią, że kurczak jest zdrowy. Ja nie wyobrażam sobie obarczać odpowiedzialnością jakikolwiek kanał, serial czy program i mówić że to przez nich zmarła.

Aga in America dodaje, że filmy nagrywa "z dobrego serca" i po to, by dzielić się doświadczeniem i inspirować innych. Matka zmarłej dziewczyny jest jednak zdania, że treści propagowane przez Kirchner miały duży wpływ na jej córkę.

W historii wyświetleń zauważam zasubskrybowany przez Marcelinę kanał Aga in America. Sprawdziłam, że ogląda go od maja 2017. Wchodzę i czytam. Włos staje mi dęba, glądam inne filmy na tym kanale i nie dowierzam. Zaczynam przyrównywać do tego, co widzę w Marcelinie. W końcu znalazłam te jej "inspiracje". Te bzdurne deklaracje: "Kocham owoce. Chcę je jeść. Nie jestem chora. Po prostu mam silną wolę". (...) A gdzie odpowiedzialność za słowa, publikacje na kanale? (...) Pod wpływam Agi Marcelina zmieniła się całkowicie. Ze śmieciowego jedzenia przeszła na czysty frutarianizm. To co doradzała Aga dla Marceliny stało się gwoździem do trumny, wierzyła w każde jej słowo... - pisze zrozpaczona kobieta w liście wysłanym do jednego z youtuberów.

KOMENTARZE
(211)
gość
8 miesięcy temu
Nazwa INFLUENCER- osoba która ma wpływ na innych. Branie pieniędzy za bycie influencerem? Spoko. Branie odpowiedzialności za bycie infuencerem? Nieeee WSTYD.
Gość
8 miesięcy temu
I tacy ludzie sa wzorem dla innych...
Gość
8 miesięcy temu
Ta pani ma.nie rowno a fani jeszcze bardziej, skoro nie potrafia sami decydowac o sobie, tylko sluchaja takiej osoby jak maja zyc. Dno dno dno
Gość
8 miesięcy temu
Choroby psychiczne się leczy...
Gość
8 miesięcy temu
Kobieta UFO
Najnowsze komentarze (211)
gość
7 miesięcy temu
mam ogromną nadzieję, że kroki prawne, które zapowiedziała Aga podjąć skierowane zostaną także przeciwko Wam za instytucjonalne wsparcie tego hejtu i rozpowszechnianie wiadmości niesprawdzonych. Już Was, jako portal guasi dziennikarski obowiązuje znacznie większa rzetelność
gość
7 miesięcy temu
A artykułu o tym, że cała sprawa ze smiercią fanki została wymyślona, a osoba taka nigdy nie istniała i nikt nie zginął, i cały hejt, który się wylał na Agę i jej rodzinę nie miał żadnych podstaw faktycznych już nie publikujecie?
gość
8 miesięcy temu
Przeciez z ta Marcelina to sie okazalo ze sciema. Keksu i Palma wymyslili, nikt nie umarl.
gość
8 miesięcy temu
Faktycznie bardzo zdrowo wygląda...
Prae
8 miesięcy temu
Boże, niech ktoś odbierze tej kobiecie te biedne dzieci i zwierzęta :( Dzieci na diecie frutariańskiej, zwierzęta na wegańskiej. Toż to POTWÓR, nie kobieta!!!
uaaaaa
8 miesięcy temu
Brzydka, chuda, wysuszona jak wior, promujaca glodowki dla anorektykow. Powinna byc ubezwlasnowolniona decyzja sadu.Szkodnik.
ivone
8 miesięcy temu
Wygląda jak lalka Momo
pani
8 miesięcy temu
Ta osoba ma dzieci i karmi je w ten sposób. Czy ona wygląda zdrowo? Straszne...
Gość
8 miesięcy temu
Wygląda trochę jak Momo:/
Gość
8 miesięcy temu
Kto normalny wierzy i ufa tej egocentrycznej atencjuszce? kto chcialby wyglądać jak ona?
Gość
8 miesięcy temu
Ona wyglada jak Momo!!!!
Gość
8 miesięcy temu
To ja się zapytam, gdzie byli rodzice? Tym bardziej skoro dziewczyna miała już wcześniej problemy z odżywianiem.
Gość
8 miesięcy temu
Wyglada jak smierc na choragwi. Trzeba zaczac goowe leczyc skoro na raka sama sie wyleczyla.
gość
8 miesięcy temu
ta kobieta potrzebuje dobrego psychiatry, ktory specjalizuje sie w zaburzeniach odzywiania.
...
Następna strona