Trwa ładowanie...
Przejdź na

"WSTYD IM! To straszny obciach!"

1645
Podziel się:

Owsiak dziękuje za artykuły o "zdemoralizowanych chujach".

"WSTYD IM! To straszny obciach!"
bELmRkth

Pisząc po raz pierwszy o muzykach zarabiających kasę na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie sądziliśmy, że sprawa odbije się aż takim echem w innych mediach. Obawialiśmy się raczej, że jak zwykle wszyscy przejdą nad tym do porządku dziennego, jak nad Gosią Andrzejewicz sprzedającą autografy na koncercie charytatywnym.

Jurek Owsiak nie próbował na szczęście zamieść sprawy pod dywan. Wręcz przeciwnie - otwarcie przyznał, że jest to problem, podziękował za wszystkie publikacje na ten temat i zaapelował do muzyków zarabiających na graniu dla chorych dzieci, żeby "nie robili wiochy".

Wkrótce po naszych tekstachsprawą zajęły się inne media, w tym Rzeczpospolita, w której ukazał się artykuł Zespoły kasują za Orkiestrę. Padło tam kilka liczb, które zbulwersowły miliony osób wrzucająych co roku pieniądze do puszek wolontariuszy. Przypomnijmy: Wydra ZAŻĄDAŁ 30 TYSIĘCY za granie na Orkiestrze!

bELmRktj

Wczoraj w TVN24 znów gościł Jurek Owsiak. Podtrzymał swoje poparcie dla słów Zbigniewa Hołdysa, który nazwał wyżej wymienionego "zdemoralizowanym chujem, któremu nie podałby ręki". Wiele osób oczywiście oburzyły te słowa. No bo jak to? Nie wolno zarabiać na chorych dzieciach? Nawet raz do roku?

Owsiak przyznał wprost, że sumy kasowane przez różnych wykonawców są "zwrotami kosztów dojazdu" tylko z nazwy. Tak naprawdę to wielokrotność tych kosztów, które biorą oni do kieszeni:

Oczywiście. To jest dla nas czytelne, co jest zwrotem kosztów dojazdu, a co zwykłą kasą - przyznał. Z satysfakcją ogłosił też, że wszyscy wykonawcy wystraszyli się szumu, jaki zrobił się wokół sprawy i bojąc się o swój wizerunek, zaprzeczają, że cokolwiek zarobili. Mimo że łatwo policzyć, że zarobili. I to sporo.

Wszyscy przysłali nam oświadczenia, że to nie były wynagrodzenia, ale zwroty kosztów - powiedział. Dodał też, że rozumie w takim razie, że całą (wielotysięczną) nadwyżkę muzycy przeleją na konto Wielkiej Orkiestry. Mówił to z wyraźną ironią. Widać było, że ma z tym problem od lat.

bELmRktp

Wszystko dzięki temu, że zrobiło się o tym głośno - cieszył się Owsiak. Teraz im wstyd. To przecież straszny obciach.

Nie ma za co, Jurek. Cała przyjemność po naszej stronie :)

bELmRktq
bELmRktK
KOMENTARZE
(1645)
P
13 lat temu
teraz to sie wstydza... troche za pozno
gość
13 lat temu
A czy widziałeś Owsiaka lansującego się z bogactwem? Co jak co, ale jemu i tak bym nic nie żałował, a zapewne niesamowitych pieniędzy nie zarabia. Może nie jest to kwota niska, jak nasza średnia krajowa, ale uczciwie sobie na to zapracował.
gość
13 lat temu
" ORKIESTRA " TO SAMA W SOBIE MASZYNKA DO ROBIENIA FORSY ŻYJĄ Z NIEJ CHYBA SETKI LUDZI PRZEZ CAŁY ROK, RAZ W ROKU SKOK NA KASĘ POD DOBRYM LOGO I SZMALEC PŁYNIE I SIĘ KRĘCI SIE MA , BO SIE MYŚLI , I SIE DZIAŁA JAK KOLESIE POZWOLĄ . PRZECIE JESZCZE JEST KILKA INNYCH FUNDACJI TELEWIZYJNYCH , NIEKTÓRZY SĄDZĄ ŻE DO PRANIA MAMONY , DLATEGO ARTYŚCI JUŻ ICH NIE SPONSORUJĄ - WIDZIELIŚCIE OD 5 LAT ZNANĄ POSTAĆ W TYCH FUNDACJACH????? LEPIEJ DAĆ NA KOŚĆťOŁ PRZYNAJMNIEJ WYŚLĄ CZARNYM LUB RODAKOM TYM NA SSYŁCE W TAJDZE>
bELmRktL
gość
13 lat temu
jak zobaczyłam Owsiaka w tych czerwonych okularach to mi się przypomniał Pan Tik-Tak;P
konstancja
13 lat temu
mnie ta cała orkiestra nie bierze....
Najnowsze komentarze (1645)
keram
9 lat temu
Hołdys to artysta z krwi i kości,zna się na muzyce,a wydra taki z niego gwiazdor jak z koziej d**y trąbka.Niech wystartuję raz jeszcze w programie pt.Mam Talent.
gość
12 lat temu
to wydra p**a................
gość
12 lat temu
NIE WYGLĄDACIE TAK PASKUDNIE JAK MÓWIĄ
gość
12 lat temu
wydra to śmierdzący kudłacz
gość
12 lat temu
wydra nie wypowiadaj się, bo jesteś żenujący
gość
12 lat temu
Szymon to z**b!!!!
gość
12 lat temu
maja.szymona. wygdał maja.wygdał.maja
gość
12 lat temu
Jurek to bot !! A wydra i Carpe Diem są zajebiści więc się odjebcie, jestescie zazdrośni i tyle ...
bELmRktD
gość
12 lat temu
Co za o****a!!! Owsiak wytyka artystom że biorą za to kasę kiedy to właśnie on tej kasy najwięcej przywłaszcza dla siebie po każdym koncercie!!! Ludzie jak możecie wierzyć w charytatywność takich organizacji- przecież to jest czysty biznes a wy ślepo wierzycie że tą złotówką wspomożecie chore dzieci... Nigdy nie dam na wielką orkiestrę ani złotówki, wolę dać do ręki naprawde potrzebującemu, przynajmniej wiem że ta kasa do niego trafiła.
gość
13 lat temu
artysci na woodstocku graja za symboliczne 100 zl, a woodstock jest podziekowaniem dla wolontariuszy za prace na wospie.
gość
13 lat temu
Artyści ze spalonego teatru,ciągle im mało....Może przyjdzie nie jednemu prosić OWSIAKA i ON nie odmówi!Dobrze że znamy prawdę o tych ulubieńcach.
gość
13 lat temu
Ten Wydra to taka wymalowana lala...stoczył się na samo dno...
gość
13 lat temu
teraz to im wstyd... za pozno jełopy:p
gość
13 lat temu
co za debile ...tylko patrza jak tu zebrac kase... beda zerowac na chorych dzieciach:P
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELmRkuw
bELmRkux
bELmRkuy
bELmRkuz
bELmRkuA
bELmRkuf