Trwa ładowanie...
Przejdź na

Donosili na niego dziadkowi Kraśki!

421
Podziel się

Czyli jak komunista Kraśko uprzykrzał życie Danielowi Olbrychskiemu.

Donosili na niego dziadkowi Kraśki!
bDeXhZcR

W Rzeczpospolitej Daniel Olbrychski opowiada o swoich perypetiach związanych z kończeniem studiów. Jako że zaczął robić karierę bardzo wcześnie, jeszcze na drugim roku, nie mógł kontynuować nauki razem z kolegami:

Daniel, mam z tobą problem - powiedział rektor. Do szkoły przychodzą dziennikarze na wywiady, a to nie wpływa dobrze na atmosferę. Czy masz propozycje od dobrych reżyserów? Odpowiedziałem, że od najlepszych. On zaś na to: "Daję ci błogosławieństwo, idź swoją drogą. A za kilka lat zdasz egzamin eksternistyczny." Niestety, nie mogło się zebrać wystarczająco liczne grono chętnych i nie mogłem przystąpić do egzaminu - wspomina aktor.

Później niestety komuś jego "brak wykształcenia" zaczął przeszkadzać. I to nie byle komu...

bDeXhZcT

Rano broniłem Jasnej Góry jako Kmicic, a wieczorem grałem duńskiego księcia - wspomina Olbrychski. Niestety, "życzliwi" donieśli do Wincentego Kraśki, sekretarza Wydziału Kultury KC, że nie mam odpowiednich uprawnień i zrobiła się z tego poważna sprawa. Adam Hanuszkiewicz ironizował, że jeśli się moja osoba komuś nie podoba, to on, na afiszu "Hamleta", zamiast mojego nazwiska, może postawić trzy gwiazdki. Postanowiłem zdać egzamin eksternistyczny.

Ale lubiany musiał być ten dziadek Kraśki i Richardson...

bDeXhZcZ
bDeXhZdu
KOMENTARZE
(421)
gość
11 lat temu
Dziadek Kraśki się w grobie przewraca!!! Wnuczek na koniku jak arystokrata, psia go morda...
gość
11 lat temu
P*******e komuchy...Gratuluje Pudelkowi szarych komórek. Najpierw Kwasniewska, teraz Olejnik i tak powoli zdemaskujemy upolityczniony polski szit-biznes.
Lelamela
11 lat temu
O nie, dziecko drogie. Było i należy o tym pamiętać, mówić i upubliczniać!
bDeXhZdv
Lelamela
11 lat temu
Bardzo ładnie, że uświadamiacie młodzież, kto skąd się wywodzi, a nie tylko kto z kim chodzi do łóżka.
Antykomunista...
11 lat temu
Gdyby nie wincenty krasko jego p****t piotrunia zamiast w tvp pracowałby w mcdonaldzie i to jako sprzątaczka bo na kasę ma za słabą aparycję i wymowę.
Najnowsze komentarze (421)
AK
8 lat temu
temu Kraśce ( nazwisko gminne) kazali już łapy na jajach jak Adolfowi trzymać bo wcześniej miał taki "body language" jakby się onanizował....
rotmistrz
8 lat temu
Psy komunistyczne - pokolenie za pokoleniem - folwarczne gęby !
tiesto
10 lat temu
I to jest wlasnie nepotyzm.Gratulacje za dziatka umial ustawic rodzinke.Brawo grunt to rodzinka.
mfl
10 lat temu
Barbara Pietkiewicz-Trzeciak Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj Barbara Pietkiewicz-Trzeciak (ur. 1945) – była dyrektor (1990-1993) Radia i Telewizji Wrocław (w PR Wrocław pracowała wcześniej w latach 1969-1977, a w Telewizji Wrocław od 1977 do 1981), potem dyrektor TVP2, następnie od 2003 r. dyrektor programowa w Polsacie, później prezes zarządu TV 4, wreszcie członkini Rady Fundacji Polsat[1][2][3]. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, podczas wydarzeń Marca 1968 w kierownictwie strajku studenckiego. W stanie wojennym była przez prawie półtora roku (od 14 grudnia 1981 do 23 marca 1983) internowana (we Wrocławiu, Gołdapi i Darłówku), potem bezrobotna; przed wyborami do Sejmu kontraktowego w czerwcu 1989 we wrocławskim Komitecie Obywatelskim "Solidarność". Barbara Pietkiewicz-Trzeciak jest matką Moniki Richardson[4][5]. Źródła [edytuj] Encyklopedia Wrocławia, Wrocław 2000, ISBN 83-7023-749-5, str. 863 ATM Grupa S.A., Bielany Wrocławskie, Kobierzyce
mfl
10 lat temu
poprzednie oczywiście ze znakiem zapytania bo nie wiem nie obrażając ????????
mfl
10 lat temu
Bzdura Piotr Kraśko i Monika Richardson to rodzeństwo po innych tatusiach .mAle mamusia miała branie córa poszła w jej ślady. Czyli mamusia z domu kraśko to piotrus bastard
mfl
10 lat temu
widocznie głąbie ba Kraśko i Richardson mieli wspolnego dziadka bo są kuzynami. Czytaj ze zrozumieniem Pani Richardson z domu Pietkiewicz a nazwisko panienskie matki kraśko to siostra tadeusza kraśki ojca piotra kraski proste
Magda Osiatyś...
11 lat temu
bDeXhZdn
Magda Osiatyś...
11 lat temu
Ja też znałam Wincentego i jego syna intelektualistę i widzę w tvp jego wnuka - To prawdziwi faceci, a dużą kulturą , intelektem i wrażliwosią, a poza tym super seksi!
Ana Walewska
11 lat temu
incenty Kraśko, był świetnym facetem, idealistą ! zastąpili go nieudacznicy i złodzieje. Znałam Wincentego , znałam Kisiela i dlatego to wiem!!!
Anita G.
11 lat temu
Anita G.
11 lat temu
Anita G.
11 lat temu
Anita G.
11 lat temu
Daniel ma już tyle lat, że trzeba mu wybacyć ubytek w pamięci, życzę mu by zachował choć minimum godności i męskości, bo fama warszawska głosi, że ma nieudaną kwadratową córkę i jest lasycznym flustratem! Życze mu lepiej, bo to był kiedyś niezły aktor!
...
Następna strona
bDeXhZdP