Trwa ładowanie...
Przejdź na

Co oznacza imię "Alikia Ilia"?

1745
Podziel się:

Nazwalibyście tak dziecko?

Co oznacza imię "Alikia Ilia"?
bFdPsoDF

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łupucki 23 listopada zostali rodzicami Alikii. Aktorka urodziła córkę dwa miesiące przed terminem. Dziewczynka czuje się dobrze, ale jeszcze jakiś czas pozostanie z mamą w szpitalu.

Alikia jest wcześniakiem, więc dla bezpieczeństwa lepiej, żeby była jeszcze pod kontrolą lekarzy. Ale wszystko jest w porządku, maleńka jest zdrowa i cudna - mówi tygodnikowi Flesz znajomy Skrzyneckiej. Wyjaśnia też, dlaczego dziewczynka otrzymała tak dziwaczne imię:

To proste! Przecież ukochanym miejscem na ziemi Kasi i Marcina od lat jest Grecja. Co roku jeżdżą tam na wakacje, mają stamtąd obrączki i nawet marzyli kiedyś, by właśnie tam powiedzieć sobie "tak". Nic więc dziwnego, że ich córeczka ma greckie imiona - dodaje.

bFdPsoDH

Greckie słowo alitheia oznacza prawdę, zaś Ilia to damski odpowiednik imienia Eliasz - tego, który zwalcza zło. Czyli imię córki Skrzyneckiej można zrozumieć jako "prawda zwalczająca zło".

Co myślicie o nadawaniu dzieciom tak egzaltowanych i nietypowych imion? W tym wypadku pozazdrościć pomysłu Kasi może nawet Michał Wiśniewski. Swoją drogą, ciekawe, jak nazwie dziecko, które planuje z Dominiką Tajner. Obawiamy się, że Xavier, Etienette i Fabienne to była dopiero rozgrzewka.

bFdPsoEi
KOMENTARZE
(1745)
gość
10 lat temu
Ich prawo. Tylko ta zbitka dwóch imion trudno się wymawia. A Ilia kojarzy mi sięz imieniem ojca Lenina.
gość
10 lat temu
Biedna mała, szkoda. Dzieciaki w szkole będą miały pożywkę...
gość
10 lat temu
robia dziecku krzywde,jest tyle pieknych polskich imion...
bFdPsoEj
gość
10 lat temu
wszystkiego dobrego Kasiu dla Ciebie i maleństwa
gość
10 lat temu
Alikia to od Alika!!!
Najnowsze komentarze (1745)
gość
9 lat temu
to imie dla psa mi pasuje !
Dorka
10 lat temu
Imię jak imię, nic mi do tego jak nazwali swoją córkę. Zastanawia mnie tylko jakim cudem udało im się dziecko w urzędzie pod takim imieniem zarejestrować skoro nadawanie imion obco brzmiących jest nie zgodne z polskim prawem? No chyba, że mieli zgodę Rady Języka Polskiego w co śmiem wątpić. I o ile się nie mylę żaden z rodziców nie ma chyba podwójnego obywatelstwa? bo tylko obcokrajowcy (patrz Michał Wiśniewski z podwójnym obywatelstwem polsko-niemieckim) mogą w ten sposób nazywać swoje dzieci.
gość
10 lat temu
Jak już coś to Aliki to jest poprawne imię greckie a Ilia to jest imię męskie chyba chodziło im o Iliadę (to jest jego żeński odpowiednik). Wiem co piszę 5 lat mieszkałam w Grecji i mam męża greka:). Beznadziejne
gość
10 lat temu
Pani Kasiu proszę "zejść na ziemię" bo to imię daje dużo do myślenia i ta ciąża???
gość
10 lat temu
Ciekawe, kiedy ją dziecko za to imię znienawidzi
lucynda
10 lat temu
Ja dam synowi na imię : Kupakałunawardze" -będzie tak po koreańsku brzmiało.
gość
10 lat temu
ALe ona gruba l0l
gość
10 lat temu
A ja się zastanawiam, czy przejdzie mi w urzędzie japońskie imię dla dziecka...
bFdPsoEb
gość
10 lat temu
Pragniesz doświadczyć czegoś nowego ? Poznać piękne kobiety, interesujących mężczyzn ? Sprawić, aby Twoje życie obrało inny kierunek ? Odwiedź nas na www.sexycity.pl/polecam/72
M
10 lat temu
Brakuje chyba imion w kalendarzu!!! To krzywda dla dziecka jak można wymyślać takie imiona.
gość
10 lat temu
karakan
szkoda gadać
10 lat temu
A mamuśka --- Idiotia Debilia --- kompletnie walnięta
gość
10 lat temu
z Grecji
10 lat temu
bez kitu... jaki ma zwiazek slowo "alitheia" z "Alikia"? pomiajajac fakt, ze nie ma takiego imienia (jak juz to Aliki), podobnie z Ilia- wersja meska-Ilias, zenska-Iliana!!!! mam nadzieje, ze sie opamietaja i chociaz POPRAWNIE wpisza te imiona dziecku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFdPsoEU
bFdPsoEV
bFdPsoEW
bFdPsoEX
bFdPsoEY
bFdPsoED