Trwa ładowanie...
Przejdź na

Grzegorz B. oskarżony o NAPAŚĆ na policjanta!

180
Podziel się

Reżyser wdarł się na cmentarz w trakcie ekshumacji jednej z ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Grzegorz B. oskarżony o NAPAŚĆ na policjanta!
bDJtQBaZ

We wrześniu minionego roku doszło do przykrego incydentu w trakcie ekshumacji jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Podczas badania zwłok na cmentarz w Powązkach wdarł się znany reżyser Grzegorz B. Przed bramą odbywała się demonstracja, w której brali udział między innymi posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Kilka osób próbowało przejść przez mur. Wśród nich znalazł się radykalny filmowiec, który jest autorem m.in. filmu dokumentalnego o śmierci Lecha Kaczyńskiego.

Reżyser utrzymuje, że wdarł się na cmentarz, aby "dokumentować ekshumację". Prokuratura nie uwierzyła w te wyjaśnienia i pozwała Grzegorza B.

Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił wyjaśnień - mówi prokurator Dariusz Ślepokura w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Wczoraj prokuratura postawiła Grzegorzowi B. dwa zarzuty. Jeden dotyczy naruszenia cielesności funkcjonariusza, za co grozi do trzech lat, drugi naruszenia miru domowego.

bDJtQBbb

Grzegorzowi B. zarzuty zostały postawione już we wrześniu, ale, jak mówi prokurator, "mężczyzna odbierał wezwań i nie przebywał ani w miejscu zameldowania, ani zamieszkania".

To nie pierwszy zatarg reżysera z prawem. Grożą mu także trzy lata więzienia za "publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni". Chodzi o jego głośne słowa na temat "wyprawienia na tamten świat" dziennikarzy Gazety Wyborczej i TVN:

Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów "Wyborczej" i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj, dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co? – mówił reżyser podczas spotkania w warszawskim klubie Ronina.

bDJtQBbC
KOMENTARZE
(180)
gość
6 lat temu
Ja tez
paw
8 lat temu
M***a pis-owska
gość
8 lat temu
bral?
bDJtQBbD
Katy
8 lat temu
"Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf"- metoda powrcila ...
gość
8 lat temu
Powinni mu jeszcze pałą d*********ć...
gość
8 lat temu
Zerowali jak hieny na cmentarzu,zeby tylko znowu zaistniec.Pomysleli o rodzinach tych co zhineli?
gość
8 lat temu
czytaj wywiad z Braunem w www.wpolityce.pl Braun to porzadny czlowiek
gość
8 lat temu
chory facet.
gość
8 lat temu
To dopiero p***b . Typowy k***l , mściwy , zawistny , uznający tylko jedne racje , własne.
gość
8 lat temu
Nie wierzę w to co czytam Czy wy jesteście g***i czy czy ślepi? Przecież to logiczne, że za swoje słowa o dziennikarzach TVN było kwestia czasu kiedy coś znajdą na Niego. Teraz sąd Go skaże i nikt nie odważy się mówic PRAWDY Ludzie !!!!!!!!!!!! obdźcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
8 lat temu
zaczadzony kaczyzmem pisowski oszołom'''
gość
8 lat temu
ten człowiek jest psychiczny powinni go leczyc
gość
8 lat temu
bardzo dobrze mówi za odwage jest ukarana . widac esbecja dziala .
bDJtQBbv
gość
8 lat temu
Czytaj wywiad z Braunem na www.wpolityce.pl Braun to porzadny czlowiek
...
Następna strona
bDJtQBbX