Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jacek Kurski zostaje w TVP. Pomógł mu Kaczyński

154
Podziel się

"Kura" zyskał tym zapisem absolutną przewagę, bo ma dostęp do dokumentów organizacyjnych i finansowych". Anna Popek chyba się ucieszy.

Jacek Kurski zostaje w TVP. Pomógł mu Kaczyński
bDzDebat

Zdymisjonowanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP okazało się pierwszym pomysłem nowo powołanej Rady Mediów Narodowych pod kierownictwem Krzysztofa Czabańskiego. Podobno Czabański ma żal do Kurskiego o... oszczędzanie na dziennikarzach, związanych z TV Republika i Gazetą Polską. Ponoć skarżyli się na prezesa, że nie daje im z kasy TVP tyle, ile by chcieli. Zobacz: Kurski po swojej nieudanej dymisji: "Nie wiedziałem, że mam takich słabych przeciwników"

"Pucz" jednak się nie powiódł, bo odwołany Kurski natychmiast pobiegł na skargę do biura Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej, gdzie urzęduje prezes partii i przełożony prezydenta oraz premier Polski, Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podobno nie miał nic przeciwko zwolnieniu Kurskiego, jednak nie spodobał mu się sposób, w jaki przeprowadził to Czabański.

bDzDebav

Jak ujawnia w Fakcie polityk PiS-u, Kaczyńskiego zirytowała samodzielność szefa Rady Mediów Narodowych oraz jego nadmierna pewność siebie. Dlatego postanowił dać mu nauczkę.

Pozycja Czabańskiego bardzo osłabła - przyznaje informator tabloidu. Na Nowogrodzkiej usłyszał, że kierowana przez niego Rada Mediów Narodowych może istnieć, ale równie dobrze może jej nie być**.**

Czabański został zmuszony do wycofania się z zapisu w regulaminie konkursu na prezesa TVP, że kandydaci muszą dysponować dwuletnim doświadczeniem w mediach. Ten punkt wykluczał kandydaturę Kurskiego, który w TVP pracuje dopiero od stycznia. Pojawił się za to zapis o konieczności przedstawienia przez kandydata na prezesa dwóch koncepcji programowych TVP - jednej przy obecnych założeniach budżetowych, a drugiej na wypadek, gdyby wpływy z abonamentu były o 10 procent wyższe. Ktoś, kto nie zna budżetu TVP tak dobrze jak Kurski, nie ma w tej konkurencji szans.

"Kura" zyskał tym zapisem absolutną przewagę, bo ma dostęp do dokumentów organizacyjnych i finansowych - ocenia informator gazety.

bDzDebaB

Wygląda na to, że stanowisko prezesa Kurski ma zapewnione, o ile Jarosław Kaczyński nie zmieni nagle zdania. Ania Popek pewnie się ucieszy.

bDzDebaC
Zobacz także: Jacek Kurski zaklina rzeczywistość
Zobacz także: Zobacz też:
bDzDebaD
bDzDebaW
KOMENTARZE
(154)
McPudel
4 lata temu
Boje sie rządów PiSlamu ;(
McPudel
4 lata temu
Jak zwykle prezes rozkazuje...
McPudel
4 lata temu
kolesiostwo pełną gębą
bDzDebaX
gość
4 lata temu
Prywatna telewizja Prezesa.
Gość
4 lata temu
Kurski jest królem rimmingu. Jego język wchodzi tak głęboko że dostaję każdy stołek jaki tylko chce.
Najnowsze komentarze (154)
Gość
4 lata temu
co oni biedni zrobią jak JK zemrze w koncu... komu pokłony bić będą
gosc
4 lata temu
to wszyscu wiedza ze ten hiwmiaty kaczor maczal w tym pelce 2 kreatiry. nie ma domi schadzki to do burdelu zapraszam
gość
4 lata temu
przecież na jesieni miał być konkurs i co?
gość
4 lata temu
Żygać mi się chce jak na nich patrzę ,
edma
4 lata temu
S****A-S****A
Gość
4 lata temu
Czy kogoś to dziwi....?!
jak
4 lata temu
Podobna sukieke tylko bezowa miala kiedys w Gdyni na fetiwalu wielka milosc Staraka Alicja, niestety szulim to starsza wersja
Gość
4 lata temu
Uwielbiam kurę i Jarka! PiS w ogóle jest super
bDzDebaP
gość
4 lata temu
"jednej przy obecnych założeniach budżetowych, a drugiej na wypadek, gdyby wpływy z abonamentu były o 10 procent wyższe" a dlaczego nie ma koncepcji gdy wpływy będą o 10% niższe?
gość
4 lata temu
dwie male s***e PISowskie.
gość
4 lata temu
czyzby ta gnida wypolerowala l***e kurduplowi Kaczynskiemu? hahaha
Gość
4 lata temu
Masakra co się dzieje w tym kraju. Mam nie trzeba Islamu wystarczy że PiS jest
Gość
4 lata temu
Masakra co się dzieje w tym kraju. Mam nie trzeba Islamu wystarczy że PiS jest
gość
4 lata temu
PREZES RULES
...
Następna strona
bDzDebbr