Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Australijska gwiazda telewizyjna żałuje, że POZBYŁA SIĘ polskiego nazwiska: "Skoro nauczyli się Schwarzeneggera, to mojego też mogli"

81
Podziel się

Yvonne Strahovski przyznała w najnowszym wywiadzie, że dziś nie uległaby presji menadżera i nie zmieniła właściwej pisowni swojego nazwiska.

Australijska gwiazda telewizyjna żałuje, że POZBYŁA SIĘ polskiego nazwiska: "Skoro nauczyli się Schwarzeneggera, to mojego też mogli"
(fot. ONS)
bDgPcMUl

Przez dziesięciolecia spragnieni hollywoodzkiej sławy Polacy maszerowali do urzędów z zamiarem zmiany swego nazwiska na takie, które mniej "drażniłoby" anglosaskie ucho, albo jeszcze lepiej, kompletnie kamuflowało ich pochodzenie. Nie inaczej zadziało się w przypadku Yvonne Strahovski. Urodzona w Sydney aktorka polskiego pochodzenia przyszła bowiem na świat z nazwiskiem Strzechowska.

Amerykański agent zdołał jednak szybko przekonać młodą aktorkę do jego zmiany, gdy tylko zaczęło się o niej robić głośno po tym, jak wcieliła się w rolę agentki CIA w serialu Chuck. Później przyszła kolej na kultowego Dextera i niezwykle popularną serialową adaptację Opowieści Podręcznej i tak oto aktorka, już nie jako Strzechowska, zaczęła robić karierę w branży filmowej i telewizyjnej.

bDgPcMUn

Podczas wywiadu udzielonego ostatnio portalowi Collider przy okazji promocji nowego serialu Netfliksa Bezpaństwowcy Yvonne Strahovski wyznała, że drugi raz nie pozwoliłaby już zmienić sobie nazwiska.

To była dla mnie bardzo poważna decyzja. (...) Gdyby to działo się teraz, pewnie bym się nie zgodziła. Zgaduję, że to było wtedy częścią kultury. Stare Hollywood zawsze próbowało anglicyzować nazwiska, aby były łatwiejsze do wymówienia. Moje oczywiście do łatwych nie należy.

bDgPcMUt

Tak się zastanawiałam, że skoro potrafili sobie poradzić ze Schwarzeneggerem i nauczyć, jak poprawnie wymawiać jego nazwisko, to mogą też się nauczyć, jak wymawiać moje - stwierdziła pewna siebie aktorka.

Strahovski przyznała jednocześnie, że obecna forma jej nazwiska była tak naprawdę efektem kompromisu z jej agentem. Z początku chciał on wybrać jej całkowicie nowe dane personalne.

Nigdy nie podobał mi się pomysł całkowitego zmienienia go, a takie możliwości mi przedstawiano. Zdecydowałam się więc zmienienie nazwiska pod jego fonetyczny zapis - wspomniała.

bDgPcMUu
bDgPcMUO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(81)
widz
3 miesiące temu
To fajnie,ze jest dumna z polskiego pochodzenia.
bleble
3 miesiące temu
Nakłanianie kogoś do zmiany nazwiska, bo nie brzmi dość angielsko... toż to rasizm w pigułce.
Dksj
3 miesiące temu
Miszkam w UK od dziecka i jak wyszłam za mąż to zmieniłam sobie nazwisko na jego które jest typowo angielskie i nie spodziewałam się aż takiej zmiany w moim życiu, w pracy wogole inaczej zaczęli mnie traktować (mimo ze studia i szkoły kończyłam już tu i mimo faktu ze mam angielski akcent po angielsku), nawet kolesie którzy paczki przywożą się inaczej na mnie teraz patrzą, morał z tego taki ze rasizm w UK ma się niesamowicie dobrze.
bDgPcMUP
Magda
3 miesiące temu
Tez bym sie nie zgodzila. Ja to ja. Nie robie nic wbrew sobie nawet za $
Magda
3 miesiące temu
O wow nie wiedzialam ze mowi po Polsku. Super! Szacunek dla rodzicow ze nauczyli! Pozdro Alicja BC. Henio tez moze! Wystarczy chciec.
Najnowsze komentarze (81)
rafal
3 miesiące temu
troche za pozno na to wyznanie
mio
3 miesiące temu
dobrze ze Weronika nie musiala zmieniac nazwiska
vfvfv
3 miesiące temu
a zna jezyk polski? pytambo nie wiem,nie ze zlosliwosci.
asdf
3 miesiące temu
No ale ja tej pani nie znam a Szwarzenegera jednak tak. Więc może jej dobrze poradził bo nikt nie będzie się użerał z nauczeniem się nazwiska trzeciorzędnej aktorki.
Ewa
3 miesiące temu
Bardzo ładna ta Iwona.
Nick
3 miesiące temu
Miranda Lawson
Iwek
3 miesiące temu
Śliczna, jak wszystkie Iwonki!
True
3 miesiące temu
Już wiem skąd jej uroda. Jest piękna!
bDgPcMUH
mar
3 miesiące temu
piękna
Chjk
3 miesiące temu
Zawsze mozna wrocic do dawnego
Bubba
3 miesiące temu
Fajna aktorka , ma potencjał.Oby więcej dobrych ról.
Reg
3 miesiące temu
A ja moich Anglików od początku uczyłam, że mam na imię Ewelina a gdy pytali jak mnie mają nazywać mówiłam Ewelina i uszanowali to .. nie mam problemu już tyle lat. Poprostu gdy czują dumę z tego jak się nazywa potrafią to uszanować.. trzeba tylko być dumnym ze swego pochodzenia nie mówię o czymś takim jak pycha..
Znznznzn😁😁
3 miesiące temu
To niech wróci do poprzedniego! Jeszcze się nauczą...
Me&me
3 miesiące temu
Basia Trzetrzelewska nie zmieniła.
...
Następna strona
bDgPcMVj