Trwa ładowanie...
Paww
|

Ci celebryci ODWRÓCILI SIĘ od Kościoła: Małgorzata Rozenek, Lara Gessler, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)

652
652
Podziel się

Apostazja, wypisanie dzieci z lekcji religii czy rezygnacja z sakramentów - wielu celebrytów otwarcie mówi o tym, że z Kościołem im nie po drodze. Wśród nich znaleźli się m.in. Małgorzata Rozenek czy Agnieszka Włodarczyk.

1
 / 15
Ci celebryci ODWRÓCILI SIĘ od Kościoła: Małgorzata Rozenek, Lara Gessler, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Ci celebryci ODWRÓCILI SIĘ od Kościoła: Małgorzata Rozenek, Lara Gessler, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Apostazja, sprawa w sądzi i rezygnacja z przyjęcia sakramentów. Oto celebryci, którzy odwrócili się od kościoła (ZDJĘCIA)
0
0

Celebryci bardzo chętnie wypowiadają się w sprawach społecznych, politycznych oraz tych związanych z religią. Liczne kontrowersyjne dofinansowania kościoła przez rząd oraz zapędy duchownych do ingerencji w sprawy społeczne i polityczne spotykają się nie tylko z ostrym sprzeciwem w social mediach znanych twarzy. Część celebrytów zdecydowała się na stałe wypisać z instytucji kościoła, dokonując apostazji.

Artur Barciś, Nergal, Margaret czy Robert Biedroń to tylko początek listy gwiazd, które odeszły od Kościoła lub publicznie deklarują taki plan. Coraz bardziej popularna staje się również rezygnacja z ochrzczenia dziecka. Natalia Siwiec do tej pory nie zdecydowała się na chrzest córki, ponieważ nie zgadza się z teorią grzechu pierworodnego.

2
 / 15
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Choć synek Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana dawno skończył roczek, para nie zdecydowała się ochrzcić syna. Celebrytka wyznała, że czuje pewien zgrzyt między tym, w jaki sposób na świecie pojawił się jej syn, a co głoszą duchowni. Rozenek nie zgadza się również z narracją duchownych dotyczącą metody in vitro. Starsi synowie celebrytki są również wypisani z lekcji religii, którą zastąpiła etyka.

3
 / 15
Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk pod deklaracją muzyka Damiana Maliszewskiego o apostazji, sama wyraziła chęć jej dokonania. Celebrytka nie ochrzciła również syna Milana. Aktorka do tej pory nie skomentowała, czy już poddała się apostazji.

Też muszę w końcu zrobić z tym porządek - napisała w komentarzu Włodarczyk.

4
 / 15
Natalia Siwiec

Natalia Siwiec do tej pory nie ochrzciła córki, ponieważ nie zgadza się z Kościołem w sprawie grzechu pierworodnego.

Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać. Chrzest to zaakceptowanie tego, że niby pochodzisz z grzechu. Każdy rodzi się czysty, dobry i może wykreować swoje życie tak, jak chce, bez żadnych obciążeń na wejściu - czytamy na profilu Natalii.

5
 / 15
Lara Gessler i Piotr Szeląg

Córka Lary Gessler i jej partner, Piotr Szeląg, najwyraźniej planują pójść w ślady Małgorzaty Rozenek oraz Agnieszki Włodarczyk i nie zdecydowali się na chrzest córki. Choć wzbudziło to wśród ich obserwatorów sporo emocji, to nikt chyba nie ma wątpliwości, że jest to świadoma decyzja dwojga dorosłych ludzi.

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne - twierdziła Lara w rozmowie z nami.

6
 / 15
Robert Biedroń

W 2012 roku Robert Biedroń na kanapie śniadaniówki wyznał, że dokonał apostazji. Kilka lat później polityk razem z partią Wiosna uruchomił również stronę LicznikApostazji.pl, na której można zadeklarować odejście z Kościoła katolickiego oraz uzyskać informację, jak się do tego przygotować.

7
 / 15
Matylda Damięcka

Matylda Damięcka po obejrzeniu dokumentu o arcybiskupie krakowskim Stanisławie Dziwiszu nie kryła wzburzenia działaniami duchownego. Na jej Instagramie pojawił się wymowny rysunek, a w komentarzach dyskutowała na temat ewentualnego dokonania apostazji.

Nie należę do tej wspólnoty - pisała na Instagramie.

8
 / 15
Margaret

Margaret w 2019 roku dokonała apostazji. Powodem odejścia od Kościoła miało być między innymi piętnowanie przez tę instytucję masturbacji, która według Margaret jest poznawaniem własnego ciała.

Decyzję o apostazji podjęłam dawno temu, ale nie mówiłam o tym. Nie wierzę w Boga i to co najmniej fair wobec tych wszystkich, którzy wierzą, by się wypisać z tej wspólnoty. Nie wyobrażam sobie być w jakiejś grupie i podkładać jej nogi. Uważam, że byłaby to hipokryzja. Dostałam za to fangę w nos, i ok - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską.

9
 / 15
Dorota Masłowska

Dorota Masłowska od wielu lat deklaruje się jako osoba niewierząca. Jej konflikt z Kościołem skończył się na sali sądowej. Pisarka, zirytowana fałszywymi doniesieniami katolickiego tygodnika o tym, że wiara katolicka jest dla niej ważna, złożyła pozew do sądu.

Szanowni Państwo. Witam w poświęconym mnie odcinku polskiego Black Mirror. Jeden z tygodników katolickich zhakował właśnie mój wizerunek - pisała Masłowska na swoim profilu w social mediach.

10
 / 15
Zofia Zborowska

Zofia Zborowska wielokrotnie wypowiadała się na temat religii oraz nie szczędziła słów ostrej krytyki wobec Kościoła. Kilka miesięcy przed przyjściem na świat jej dziecka zapowiedziała, że nie zamierza ochrzcić pociechy. Odniosła się również do możliwości dokonania apostazji. Celebrytka przyznała, że zastanawia się nad nią, jednak stwierdziła, że jest na to "zbyt leniwa".

11
 / 15
Renata Dancewicz

Renata Dancewicz od lat jest ateistką. Dancewicz przyznała, że ochrzciła swojego syna, ponieważ ze swoimi przekonaniami była w rodzinie w mniejszości. Celebrytka przekonuje, że ateiści są traktowani w Polsce jak rodzaj gorszego człowieka.

12
 / 15
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska podczas wywiadu u Żurnalisty opowiedziała o tym, jak wygląda jej relacja z Kościołem. Choć pochodzi z bardzo religijnej rodziny, to obecnie nie czuje więzi z tą instytucją.

Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale nie dałam rady po prostu - wyznała.

13
 / 15
Nergal

Adam Darski już kilka lat temu wypisał się z Kościoła. Muzyk wielokrotnie zachęcał za pośrednictwem social mediów do dokonania apostazji.

Dalej moi drodzy Polacy!? Naprawdę chcecie być powiązani z tą kryminalną, haniebną instytucją? Naprawdę chcesz być kolejnym numerem w ich książkach? (Tylko dla utrzymania wysokiej stawki statystycznej?) - pytał Nergal.

14
 / 15
Artur Barciś

Artur Barciś dawno temu dokonał apostazji, jednak nie chwalił się tym w mediach. Dopiero jeden z artykułów zmusił go do zabrania w tej kwestii głosu.

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego - mówił w rozmowie z "Plejadą".

15
 / 15
Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke od dawna nie uczestniczy w życiu Kościoła, ponieważ nie zgadza się z jego poglądami i politycznymi zapędami. W jej social mediach nie brakuje również oskarżeń w kierunku duchownych, którym zarzuca ogromną rolę w przyczynianiu się do "piekła kobiet" w Polsce.

KOMENTARZE
(652)
co nas to
10 miesięcy temu
ich życie ich sprawa, ja chodzę do Kościoła i nie chwalę się tym po znajomych, każdy robi co uważa i szanujemy się.
cyt
10 miesięcy temu
Coraz głupsze te posty na pudlu
Rozsądek
10 miesięcy temu
Ludzie, dajcie żyć! Niech każdy sobie wierzy w co chce, byleby wiara jednego nie ingerowała w życie i portfel drugiego człowieka.
Olo
10 miesięcy temu
I co z tego?
mako
10 miesięcy temu
Ani to gwiazdy ani autorytety wiec goodbay my love goodbay
Najnowsze komentarze (652)
Apo
3 tyg. temu
Przecież ci "celebryci" od dawna żyją, jakby Boga nie było, więc nic w tym dziwnego. A teraz chcą się popisać apostazją, żeby się o nich mówiło. Bo to dla nich najważniejsze. To ich sprawa. Kiedyś tego pożałują, oby nie było za późno. Bo każdy, chce czy nie w pewnym momencie stanie przed Bogiem. Innego wyjścia nie ma.
ajer
miesiąc temu
czyżby przeszli na łono nowego wyznania LGBT?
gość
10 miesięcy temu
Mam przykład w dalszej rodzinie z takiego "odchodzenia". Najpierw zapraszają na komunię córki, potem tuż po komunii odchodzą z kościoła. Dorośli ludzie po 40-tce. Drugie dziecko samo nie wie, kim jest i czy też pójdzie do komunii jak siostra i rówieśnicy. Mieszanie w głowach dzieci, które potem zamiast na religię chodzą do psychologów. Wolę tradycyjne, polskie rodziny; takie, które obchodzą Święta, Wigilię, Wielkanoc. "Trudno nie wierzyć w nic..."
jamCi
10 miesięcy temu
JA CHODZE DO KOŚCIOLA DLA BOGA, A BÓG JEST NIEZMIENNY, TO NIE WIEM , CO MIAŁO SIE ZMIENIĆ, ŻE IM odwaliło, a tak na serio to zacznijmy od tego, że tacy jak oni nigdy tak na prawde nie byli w kościele
dominika79
10 miesięcy temu
To bardzo dobra wiadomość .Chwasty jedynie zanieczyszczają dobre plony .A tak na marginesie pudlu ...Oni nie odeszli od kościoła tylko od Boga .Nie od dziś jest wiadome że w imię sławy przedali swoją duszę Panu ciemności.
Gość
10 miesięcy temu
Dwóm Panom służyć nie moźna!
Franciszka DM
10 miesięcy temu
Tak czytam Państwa wypowiedzi i widzę z niedowierzaniem, co wy wypisujecie i te komentarze celebrytów???? .Proszę Państwa taka postawa i takie myślenie pisząc o apostazji żyjecie na krawędzi piekła!!! Demon który ma na imię szatan strasznie was zwiódł..Jak można mówić, że Kościół to instytucja przecież Jezus Chrystus nie jest instytucją to jest Sam Bóg !!! Jak staniecie przed Bożą sprawiedliwością wypowiadając takie słowa ?? Jesteście Państwo tylko silni w grzesznosci, wy nie wierzycie w życie wieczne, jesteście tak upojeni konsumpcją karierą i szaleństwem tego świata że nie ma w was wiary w Boga Troj Jedynego. Zbawienie jest tylko w Świętym kościele katolickim poza kościołem niema zbawienia jest to droga potępienia..Tu na ziemi jest droga przygotowująca do życia w chwale zbawionych albo droga potępienia czyli na wieki będziesz przechodził męki piekielne czy zdajecie sobie Państwo sprawę Ci którzy żyją poza kościołem?? Czy zdajecie sobie drodzy rodzice na co narażacie swoje maleństwa których nieochrziliscie?? przecież te dzieci nie mają asystencji Ducha Świętego są we wladaniu szatana co Wy robicie..Nie wystarczy byc dobrym człowiekiem jak zyjesz poza sakramentami czyli poza kosciolem katolickim czyli w grzechu cięzkim a przyjdzie śmierć niespodziewana idziesz prosto do piekła KKK 1035.. Nie mówię aby was straszyć tylko chce pokazać w jakim położeniu się Państwo znajdujecie..Nawracajcie się czym prędzej bo czasu jest coraz mniej A śmierć puka coraz częściej i do młodego i do starego człowieka..
Klanty
10 miesięcy temu
Powiem tak jak powiedział Kuba mam w d..... e pudełka i plotka
Ludzie
10 miesięcy temu
Ci ludzie niczym nie zasłynęli, nie mam o nich dobrego zdania
Danu
10 miesięcy temu
Po co Lara brała na niby ślub kościelny i dlatego piszą partner nie mąż. Rozenkowa po co obchodzi Święta Bożego Narodzenia, a wie że choinka się nazywa Boże drzewko. Wszystko na sprzedaż teraz chce aby wylicytować z nią wywiad u wosia. Ja bym jej zadała jedno pytanie, czy pokaże akt ur. dziecka
dziadek Włade...
10 miesięcy temu
I bardzo słusznie ! Po co krzywdzić i ogłupiać kogoś kogo się niby kocha ??? Każda , jakakolwiek religijna ciemnota niesie ze sobą upośledzenie umysłowe wyznawcy !!! Przykład ??? Wystarczy przeanalizować poczynania naszych , niektórych przedstawicieli Sejmu , Rządu , Władzy !!!
mmm
10 miesięcy temu
kogo to obchodzi
Dorcia
10 miesięcy temu
Ridzinek wszystko zrobi żeby o niej pisali NORMA
xxx
10 miesięcy temu
Kogo to obchodzi w co oni wierzą, nie idzie za nimi żaden przykład. Nie znają wartości pracy wszystko się im należy i jeszcze mają odwagę komentować innych ... porażka
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak wygląda mieszkanie Julii Wieniawy za 2 MILIONY ZŁOTYCH: złote krany, marmury, ogromna garderoba i dużo ZIELENI (ZDJĘCIA)

Julia Wieniawa jakiś czas temu przeprowadziła się do swojego wymarzonego gniazdka za 2 miliony złotych. 23-latka zadbała, by aranżacja mieszkanka była wyjątkowa i spektakularna. Trzeba przyznać, że te wnętrza robią wrażenie.
9.

Agnieszka Woźniak-Starak w wełnianej czapce spaceruje w centrum Warszawy z ukochanym u boku (ZDJĘCIA)

Po załatwieniu sprawunków w okolicach Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie Agnieszka Woźniak-Starak i jej druga połówka czym prędzej zapakowali się do samochodu i odjechali w siną dal. W samą porę na mecz?
8.

Allan Krupa zaopatrzony w broń na "ODPĘDZANIE KOBIET" przemierza warszawskie ulice, puszczając DYMKA (ZDJĘCIA)

Kilka miesięcy temu w mediach zrobiło się głośno o metamorfozie Allana Krupy, bowiem syn Edyty Górniak miał schudnąć 15 kilogramów. Niedawno paparazzi sfotografowali go jednak, jak... zjadał się pszenną bagietką czosnkową. Ciekawskiemu tabloidowi wyjaśnił, dlaczego...
7.

Na Instagramie, w salonie łazienek i w podstawówce - to tutaj polscy piłkarze poznali swoje DRUGIE POŁÓWKI! (ZDJĘCIA)

Podczas gdy jedni poznali się przez wspólnych znajomych, drudzy zaczęli relację w internecie. Jeszcze inni wpadli na siebie totalnie przypadkowo. Zobaczcie, jak wyglądały początki piłkarzy i WAGs.
6.

Odpicowane gwiazdy świętują 11. urodziny Vitkaca: Małgorzata Socha, Jessica Mercedes, Justyna Gradek... (ZDJĘCIA)

Tłum celebrytów pojawił się na 11. urodzinach luksusowego domu handlowego. Na ściance pozowały między innymi Justyna Gradek, Jessica Mercedes czy Małgorzata Socha. Która z tych pasjonatek mody wypadła najlepiej?
5.

Celebrytki BALUJĄ w warszawskim klubie: Karolina Pisarek z nietęgą miną, roztańczona Małgorzata Potocka i zamyślona Monika Richardson (ZDJĘCIA)

Tłum celebrytek pojawił się na imprezie Dinner Show w jednym z warszawskich klubów. Przy stoliku nie zabrakło częstej bywalczyni ścianek Karoliny Pisarek. Pojawiły się również Magdalena Schejbal, o której było ostatnio głośno, a także dawno niewidziana Marta Krupa i Małgorzata Potocka.
4.

Gwiazdy na premierze komedii "Święta inaczej": Agnieszka Dygant, Emilia Dankwa, Andrzej Piaseczny w świątecznym swetrze... (ZDJĘCIA)

Na czwartkowej premierze komedii romantycznej "Święta inaczej" nie zabrakło znanych nazwisk. Na ściance pozowali m.in. Agnieszka Dygant, Wiktoria Gąsiewska, Adam Zdrójkowski czy Andrzej Piaseczny. Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się na evencie.
3.

Gwiazdy pozują na pokazie Zienia: Anna Wyszkoni w diamentowym "biustonoszu", dostojna Marina Łuczenko i Wojciech Modest Amaro z żoną (ZDJĘCIA)

Prezentacja nowej kolekcji Macieja Zienia przyciągnęła tłum złaknionych pozowania w blasku fleszy celebrytów. Zobaczcie, kto jeszcze przyszedł poobcować z modą.
2.

Radek Liszewski sprzedaje swoją luksusową posiadłość! Do dyspozycji są ogród, który pomieści helikopter, studio nagraniowe oraz prywatna plaża (ZDJĘCIA)

Radek Liszewski zapewnia, że jego dom jest samowystarczalny i gotowy do zamieszkania przez nowego właściciela. Wszystkie luksusy można nabyć za 2 250 000 złotych... Skusicie się?
1.

Zakochani Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski idą za rękę na parking, walcząc z mroźnym wichrem (ZDJĘCIA)

Odkąd na serdecznym palcu Kasi Cichopek pojawił się pierścień z brylantem, coraz głośniej wybrzmiewają plotki o jej zaręczynach z Maciejem Kurzajewskim. Para już nawet zaczęła upodabniać się do siebie stylizacjami.