Trwa ładowanie...
Paww
|

Ci celebryci ODWRÓCILI SIĘ od Kościoła: Małgorzata Rozenek, Lara Gessler, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)

661
Podziel się:
661
Podziel się:

Apostazja, wypisanie dzieci z lekcji religii czy rezygnacja z sakramentów - wielu celebrytów otwarcie mówi o tym, że z Kościołem im nie po drodze. Wśród nich znaleźli się m.in. Małgorzata Rozenek czy Agnieszka Włodarczyk.

1
 / 15
Ci celebryci ODWRÓCILI SIĘ od Kościoła: Małgorzata Rozenek, Lara Gessler, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Ci celebryci ODWRÓCILI SIĘ od Kościoła: Małgorzata Rozenek, Lara Gessler, Natalia Siwiec i inni (ZDJĘCIA)
Apostazja, sprawa w sądzi i rezygnacja z przyjęcia sakramentów. Oto celebryci, którzy odwrócili się od kościoła (ZDJĘCIA)
0
0

Celebryci bardzo chętnie wypowiadają się w sprawach społecznych, politycznych oraz tych związanych z religią. Liczne kontrowersyjne dofinansowania kościoła przez rząd oraz zapędy duchownych do ingerencji w sprawy społeczne i polityczne spotykają się nie tylko z ostrym sprzeciwem w social mediach znanych twarzy. Część celebrytów zdecydowała się na stałe wypisać z instytucji kościoła, dokonując apostazji.

Artur Barciś, Nergal, Margaret czy Robert Biedroń to tylko początek listy gwiazd, które odeszły od Kościoła lub publicznie deklarują taki plan. Coraz bardziej popularna staje się również rezygnacja z ochrzczenia dziecka. Natalia Siwiec do tej pory nie zdecydowała się na chrzest córki, ponieważ nie zgadza się z teorią grzechu pierworodnego.

2
 / 15
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Choć synek Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana dawno skończył roczek, para nie zdecydowała się ochrzcić syna. Celebrytka wyznała, że czuje pewien zgrzyt między tym, w jaki sposób na świecie pojawił się jej syn, a co głoszą duchowni. Rozenek nie zgadza się również z narracją duchownych dotyczącą metody in vitro. Starsi synowie celebrytki są również wypisani z lekcji religii, którą zastąpiła etyka.

3
 / 15
Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk pod deklaracją muzyka Damiana Maliszewskiego o apostazji, sama wyraziła chęć jej dokonania. Celebrytka nie ochrzciła również syna Milana. Aktorka do tej pory nie skomentowała, czy już poddała się apostazji.

Też muszę w końcu zrobić z tym porządek - napisała w komentarzu Włodarczyk.

4
 / 15
Natalia Siwiec

Natalia Siwiec do tej pory nie ochrzciła córki, ponieważ nie zgadza się z Kościołem w sprawie grzechu pierworodnego.

Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać. Chrzest to zaakceptowanie tego, że niby pochodzisz z grzechu. Każdy rodzi się czysty, dobry i może wykreować swoje życie tak, jak chce, bez żadnych obciążeń na wejściu - czytamy na profilu Natalii.

5
 / 15
Lara Gessler i Piotr Szeląg

Córka Lary Gessler i jej partner, Piotr Szeląg, najwyraźniej planują pójść w ślady Małgorzaty Rozenek oraz Agnieszki Włodarczyk i nie zdecydowali się na chrzest córki. Choć wzbudziło to wśród ich obserwatorów sporo emocji, to nikt chyba nie ma wątpliwości, że jest to świadoma decyzja dwojga dorosłych ludzi.

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne - twierdziła Lara w rozmowie z nami.

6
 / 15
Robert Biedroń

W 2012 roku Robert Biedroń na kanapie śniadaniówki wyznał, że dokonał apostazji. Kilka lat później polityk razem z partią Wiosna uruchomił również stronę LicznikApostazji.pl, na której można zadeklarować odejście z Kościoła katolickiego oraz uzyskać informację, jak się do tego przygotować.

7
 / 15
Matylda Damięcka

Matylda Damięcka po obejrzeniu dokumentu o arcybiskupie krakowskim Stanisławie Dziwiszu nie kryła wzburzenia działaniami duchownego. Na jej Instagramie pojawił się wymowny rysunek, a w komentarzach dyskutowała na temat ewentualnego dokonania apostazji.

Nie należę do tej wspólnoty - pisała na Instagramie.

8
 / 15
Margaret

Margaret w 2019 roku dokonała apostazji. Powodem odejścia od Kościoła miało być między innymi piętnowanie przez tę instytucję masturbacji, która według Margaret jest poznawaniem własnego ciała.

Decyzję o apostazji podjęłam dawno temu, ale nie mówiłam o tym. Nie wierzę w Boga i to co najmniej fair wobec tych wszystkich, którzy wierzą, by się wypisać z tej wspólnoty. Nie wyobrażam sobie być w jakiejś grupie i podkładać jej nogi. Uważam, że byłaby to hipokryzja. Dostałam za to fangę w nos, i ok - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską.

9
 / 15
Dorota Masłowska

Dorota Masłowska od wielu lat deklaruje się jako osoba niewierząca. Jej konflikt z Kościołem skończył się na sali sądowej. Pisarka, zirytowana fałszywymi doniesieniami katolickiego tygodnika o tym, że wiara katolicka jest dla niej ważna, złożyła pozew do sądu.

Szanowni Państwo. Witam w poświęconym mnie odcinku polskiego Black Mirror. Jeden z tygodników katolickich zhakował właśnie mój wizerunek - pisała Masłowska na swoim profilu w social mediach.

10
 / 15
Zofia Zborowska

Zofia Zborowska wielokrotnie wypowiadała się na temat religii oraz nie szczędziła słów ostrej krytyki wobec Kościoła. Kilka miesięcy przed przyjściem na świat jej dziecka zapowiedziała, że nie zamierza ochrzcić pociechy. Odniosła się również do możliwości dokonania apostazji. Celebrytka przyznała, że zastanawia się nad nią, jednak stwierdziła, że jest na to "zbyt leniwa".

11
 / 15
Renata Dancewicz

Renata Dancewicz od lat jest ateistką. Dancewicz przyznała, że ochrzciła swojego syna, ponieważ ze swoimi przekonaniami była w rodzinie w mniejszości. Celebrytka przekonuje, że ateiści są traktowani w Polsce jak rodzaj gorszego człowieka.

12
 / 15
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska podczas wywiadu u Żurnalisty opowiedziała o tym, jak wygląda jej relacja z Kościołem. Choć pochodzi z bardzo religijnej rodziny, to obecnie nie czuje więzi z tą instytucją.

Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale nie dałam rady po prostu - wyznała.

13
 / 15
Nergal

Adam Darski już kilka lat temu wypisał się z Kościoła. Muzyk wielokrotnie zachęcał za pośrednictwem social mediów do dokonania apostazji.

Dalej moi drodzy Polacy!? Naprawdę chcecie być powiązani z tą kryminalną, haniebną instytucją? Naprawdę chcesz być kolejnym numerem w ich książkach? (Tylko dla utrzymania wysokiej stawki statystycznej?) - pytał Nergal.

14
 / 15
Artur Barciś

Artur Barciś dawno temu dokonał apostazji, jednak nie chwalił się tym w mediach. Dopiero jeden z artykułów zmusił go do zabrania w tej kwestii głosu.

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego - mówił w rozmowie z "Plejadą".

15
 / 15
Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke od dawna nie uczestniczy w życiu Kościoła, ponieważ nie zgadza się z jego poglądami i politycznymi zapędami. W jej social mediach nie brakuje również oskarżeń w kierunku duchownych, którym zarzuca ogromną rolę w przyczynianiu się do "piekła kobiet" w Polsce.

KOMENTARZE
(661)
co nas to
2 lata temu
ich życie ich sprawa, ja chodzę do Kościoła i nie chwalę się tym po znajomych, każdy robi co uważa i szanujemy się.
cyt
2 lata temu
Coraz głupsze te posty na pudlu
Rozsądek
2 lata temu
Ludzie, dajcie żyć! Niech każdy sobie wierzy w co chce, byleby wiara jednego nie ingerowała w życie i portfel drugiego człowieka.
mako
2 lata temu
Ani to gwiazdy ani autorytety wiec goodbay my love goodbay
Olo
2 lata temu
I co z tego?
Najnowsze komentarze (661)
Al Lach
5 miesięcy temu
Kurza twarz, kogo to interesuje. Większość z tych ludzi wydaje się nie miała związku z modlitwą, wiarą - to był dla nich zwyczaj i przy pierwszej weryfikacji po prostu odeszli.
www
10 miesięcy temu
i bardzo dobrze !!! wiara w tą instytucję jest chorobą!!!
Bozena
11 miesięcy temu
No i kto powie ze nie zaczyna sie wladza diabła?¿?
rewizor
11 miesięcy temu
Czyżby "ich bogiem stał sie brzuch"? jak naucza św. Paweł
Max
11 miesięcy temu
Ich status i pieniodze udezyly i'm w Lep.
Wanda
11 miesięcy temu
Im z chrześcijaństwem nie po drodze,w kk jest dekalog ,który obowiązuje chrześcijanina,dla nich często jest za ciasny,oni adorują siebie na wzajem,szambo celebrytów 🖤
Zorientowany
11 miesięcy temu
Jeszcze 100 lat temu największa tragedia dla duszy człowieka stała się teraz powodem do dumy. Wszyscy, którzy walczą z Bogiem gorzko zawsze tego żałują. Często przez całą wieczność bo są potępieni. Dramat.
donbalidon
12 miesięcy temu
Kto świadomie za życia odrzucił Boga, ten zostanie po śmierci przez Niego odrzucony! Dusza jego pójdzie w “ciemności zewnętrzne", gdzie będzie “płacz i zgrzytanie zębów". Stamtąd nie ma już wybawienia ni powrotu. Męka, której żadne słowa nie mogą dać pojęcia, przytomna, świadoma, beznadziejna, nienawistna i wieczna męka — oto stan, z którego żadna potępiona dusza nigdy się już nie wydobędzie.
balidon
12 miesięcy temu
"Kto świadomie za życia odrzucił Boga, ten zostanie po śmierci przez Niego odrzucony!" - Fulla Horak
Święty Juda T...
rok temu
Czas ucieka wieczność czeka co powiesz Panu Bogu na sądzie ostatecznym no to że Go odrzuciłeś masz odwagę
Apo
rok temu
Przecież ci "celebryci" od dawna żyją, jakby Boga nie było, więc nic w tym dziwnego. A teraz chcą się popisać apostazją, żeby się o nich mówiło. Bo to dla nich najważniejsze. To ich sprawa. Kiedyś tego pożałują, oby nie było za późno. Bo każdy, chce czy nie w pewnym momencie stanie przed Bogiem. Innego wyjścia nie ma.
ajer
rok temu
czyżby przeszli na łono nowego wyznania LGBT?
jamCi
2 lata temu
JA CHODZE DO KOŚCIOLA DLA BOGA, A BÓG JEST NIEZMIENNY, TO NIE WIEM , CO MIAŁO SIE ZMIENIĆ, ŻE IM odwaliło, a tak na serio to zacznijmy od tego, że tacy jak oni nigdy tak na prawde nie byli w kościele
dominika79
2 lata temu
To bardzo dobra wiadomość .Chwasty jedynie zanieczyszczają dobre plony .A tak na marginesie pudlu ...Oni nie odeszli od kościoła tylko od Boga .Nie od dziś jest wiadome że w imię sławy przedali swoją duszę Panu ciemności.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Olśniewająca Salma Hayek w perłowej sukni na gali w Los Angeles. Zachwyca? (ZDJĘCIA)

Podczas trzeciej gali Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles swoją obecnością zaszczyciła 57-letnia Salma Hayek, która zadała szyku w perłowej sukni na ramiączkach.
9.

Katarzyna Bosacka schudła 15 kilogramów. Zaprezentowała ODMIENIONĄ sylwetkę na planie zdjęciowym. Petarda? (ZDJĘCIA)

Katarzyna Bosacka kilka miesięcy temu przeżyła rozstanie z mężem, a niedawno wyznała, że schudła 15 kilogramów. Gwiazda nie zwalnia tempa i realizuje kolejne zawodowe projekty. Zobaczcie, jak zaprezentowała się na planie świątecznego programu.
8.

TŁUM gwiazd na Academy Museum Gala: smukła Kendall Jenner, smutna Natalie Portman, wydekoltowana Billie Eilish (DUŻO ZDJĘĆ)

Choć gala Academy Museum odbyła się dopiero po raz trzeci, to i tak zdołała przyciągnąć największe nazwiska w branży. Lista "A-listerów", którzy pojawili się na evencie, jest naprawdę imponująca. Kto prezentował się najlepiej?
7.

"Alternatywna" Kim Kardashian we wzorzystych spodniobutach i PAPIEROWĄ TORBĄ w dłoni walczy o uwagę na pokazie Balenciagi (ZDJĘCIA)

Kim Kardashian stawiła się w sobotę na pokazie domu mody Balenciaga, z którym mimo wielu kontrowersji wciąż wiąże ją kontrakt. I tym razem 43-latka postawiła na "look", obok którego trudno było przejść obojętnie.
6.

62-letni George Clooney i młodsza od niego o 17 lat Amal OLŚNIEWAJĄ na premierze w Londynie (ZDJĘCIA)

George Clooney zjawił się z żoną w Londynie, by wziąć udział w uroczystej premierze filmu, który reżyserował. Prawniczka znów skradła mu show?
5.

Małgorzata Socha szaleje z pociechami na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, zajadając bratwurst (ZDJĘCIA)

Małgorzata Socha jest jedną z bardziej wziętych rodzimych aktorek, a ciężko zarobione pieniądze chętnie inwestuje w dzieci. Jak co roku o tej porze celebrytka udała się z rodzinką na zimowe wczasy. Tym razem padło na Berlin.
4.

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska spędzają LUKSUSOWY weekend w Mediolanie: pokaz mody Dolce&Gabbana, efektowne kreacje, złote dodatki (ZDJĘCIA)

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska poczuli w ten weekend blichtr i powiew wielkiego świata. Wspólnie udali się do europejskiej stolicy mody na specjalne zaproszenie duetu Dolce&Gabbana. Nie tylko obejrzeli prezentację ich nowej kolekcji, ale też nawiązali z nimi bliższą znajomość.
3.

Nietuzinkowe urodziny Britney Spears: nagła wizyta u weterynarza, przystanek na stacji benzynowej i dzikie pląsy z PÓŁNAGIM MĘŻCZYZNĄ (ZDJĘCIA)

Tych urodzin Britney Spears nie zapomni jeszcze przez długi czas. Księżniczka popu przeżyła burzliwą noc, ratując swojego ukochanego pupila. Nad wszystkim czuwała jej matka, Lynne Spears. Wróciła już do łask?
2.

Anna Lewandowska produkuje pierniczki z rodziną w koszulce Louis Vuitton za KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH. Pokazała też twarze córek. Miło? (ZDJĘCIA)

Anna Lewandowska - jak mało kto - zna się na akwizycji i marketingu. Reklamując jeden z produktów swojej marki "Foods by Ann", 35-latka zaprosiła do współpracy całą rodziną, łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Przy okazji celebrytka pokazała twarze pociech, na co nie decyduje się zbyt często.
1.

Różowe BABY SHOWER Pauliny Rzeźniczak: łzy wzruszenia, bańki mydlane i modne kierpce (ZDJĘCIA)

Przyjaciółki urządziły Paulinie Rzeźniczak baby shower-niespodziankę. Znając influencerskie zapędy koleżanki, rozstawiły nawet ściankę z balonami. Przyszła mama nie kryła wzruszenia. Ciekawie się to wszystko prezentuje?