Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|
aktualizacja

Dorota Wellman ujawnia, że jej koleżanka PORONIŁA przez mobbing w redakcji. "Nie była w stanie normalnie funkcjonować"

216
Podziel się:

"Mamy poczucie takie, że jeśli boimy się utraty pracy, to zniesiemy wszystko. Nawet to, że ktoś nas upokarza" - mówi w rozmowie z Pudelkiem Dorota Wellman. Dziennikarka jednocześnie bardzo docenia to, że Karolina Korwin Piotrowska napisała książkę poświęconą mobbingowi.

Dorota Wellman ujawnia, że jej koleżanka PORONIŁA przez mobbing w redakcji. "Nie była w stanie normalnie funkcjonować"
Dorota Wellman mówi o mobbingu (AKPA)

Książka Karoliny Korwin Piotrowskiej Wszyscy wiedzieli budzi duże emocje. Wiele aktorek dzieli się w niej traumatycznymi wspomnieniami ze szkół teatralnych i otwarcie mówi o mobbingu, jakiego doświadczyły. Nie wszystkim podoba się jednak to, że głos ofiarom postanowiła dać akurat dziennikarka, która przez lata prowadziła Magiel towarzyski. Niektóre celebrytki zarzucają Korwin hipokryzję, tłumacząc, że sama jest autorką wielu krzywdzących wypowiedzi.

Nasz reporter Michał Dziedzic zapytał o tę sytuację Dorotę Wellman. Prowadząca Dzień Dobry TVN nie miała ochoty oceniać zachowania koleżanki ze stacji, ale podkreśliła, że książka o mobbingu jest czymś, na co wiele osób czeka.

Nie interesuje mnie stosunek do Karoliny Korwin Piotrowskiej, tylko do książki, bo uważam, że książka jest bardzo potrzebna i bardzo ważna. Po pierwsze dlatego, że o mobbingu nigdy nie mówiło się tak głośno. Mobbing jest zarazą. Jest wszędzie. I w szkole teatralnej, i w redakcjach telewizyjnych, w redakcjach gazet, w redakcjach portali, w innych miejscach pracy. Musimy mówić głośno, że mobbing jest przestępstwem i że za to są sankcje, że za to są kary. Ludzie powinni reagować na mobbing, czy wobec siebie, czy wobec innych osób. Nie możemy przymykać oczu na zło, dlatego cieszę się, że taka książka powstała. Co prawda mówi ona o środowisku artystycznym, ale dotyczy tak naprawdę każdego z nas - wyznała.

Dziennikarka podzieliła się wstrząsającą historią koleżanki z byłej pracy, która mobbing przypłaciła utratą dziecka.

Myśmy mieli w redakcji prasowej przypadek mobbingu wobec naszej koleżanki, która została doprowadzona do takiego stanu, że nie była w stanie normalnie funkcjonować. Poroniła zresztą, podejrzewamy także, że z powodu stresu i nerwów, które miała. I myśmy się wtedy jako grupa postawili. Rozmawialiśmy z przełożonymi, napisaliśmy do inspekcji pracy, napisaliśmy do prezesa. Jako grupa wykazaliśmy się solidarnością wobec mobbingu i nie pozwoliliśmy zniszczyć człowieka. Myślę, że tak się powinni zachować cywilizowani ludzie - stwierdziła.

Zobacz także: Dorota Wellman o książce Karoliny Korwin Piotrowskiej: "Jest potrzebna, więcej takich!"

Wellman zapewniła, że sama nigdy nie była ofiarą mobbingu, ale zdaje sobie sprawę, że każdy ma inną psychikę i charakter.

Ja nie doświadczyłam mobbingu, bo ja sobie na to nie pozwolę. Wolałabym odejść i szukać gdzie indziej pracy, niż się temu poddać. Mam twardy charakter, więc się nie poddam, ale są osoby, które nie potrafią walczyć o siebie. My też mamy poczucie takie, że jeśli boimy się utraty pracy, to zniesiemy wszystko. Nawet to, że ktoś nas upokarza albo nas lekceważy, albo mówi do nas podniesionym głosem.... - dodała.

Koniecznie zobaczcie całą rozmowę i posłuchacie, co jeszcze powiedziała nam Dorota Wellman. Zgadzacie się z jej zdecydowanymi osądami?

Zobacz także: Co wspólnego z rozstaniem Jessiki Mercedes ma Wieniawa i Monika Olejnik o penisach w "Euphorii"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(216)
Niestety
12 miesięcy temu
Doroto lubię cię,ale cokolwiek napisze o tym Piotrowska jest hipokryzją bo ona sama hejtowala ludzi tak jak Agnieszka Szulim. Tego się nie zapomni.
ojojoj
12 miesięcy temu
Ale, że w TVN takie rzeczy? Toż to oaza demokracji i wolności.
mania
12 miesięcy temu
Pani bDoroto zeby te ksiazke napisala ofiara to sie zcadzam z pania ale jesli ja pisze oprawca innych kobiet to o jakiej tu dobroci z jej napisania my mowimy
Ania
12 miesięcy temu
Fajnie mają w tym TVN. Sama wolność i dobro.
!!!
12 miesięcy temu
Wieniawa jest w ciąży
Najnowsze komentarze (216)
pan Bronek
4 miesiące temu
Mobbingiem kobiety w Gorzowie p.Wellman się nie zajęła.
Gość
12 miesięcy temu
Dorotka mówi o przemocy w TVN.Niedowiary.
Wruszka
12 miesięcy temu
Wróciłem do starych tekstów Korwinowej i ... nie powinna być autorką takiej książki. Za dużo na sumieniu ma. A poza tym od lat zakochana jest w Wojewódzkim i nie może się od tego uwolnić, chociaż się nie przyznaje
Pipi
12 miesięcy temu
Nie oglądam tej stacji. Kiedyś byli fajni. Wybrałam z rodziną Polsat.
Co na to właś...
12 miesięcy temu
Taka praktyka w takiej stacji???? Nononono
J 23
12 miesięcy temu
Takie rzeczy w TVN???? No nie....tylko Kraśko 6 lat bez prawka jeździł.....
Tge
12 miesięcy temu
Katarzyna W. Polsat. Mobingowalas mnie pare lat. Nigdy tego nie zapomne
Franko
12 miesięcy temu
Dorotka jest pyszna skoro uważa że jej mobbing nie dotyczy bo sobie nie pozwoli. W ten sposób poniża mobbingowanych
Alo
12 miesięcy temu
To coś zajmuje cały ekran!
Myslacy
12 miesięcy temu
Ja tez nie moge na to to patrzec
gosc
12 miesięcy temu
W tvn telewizji glownego scieku dzieja sie takie rzeczy
lilka kossak
12 miesięcy temu
Podobno najwieksza mobbigujaca w kobiecej prasie byla niegdys naczelna Pani - Malgorzata Domagalik.
Mon
12 miesięcy temu
Ludzie po co niszczyć drugiego człowieka. A gdzie sumienie? Tylko psychopaci nie mają sumienia/ uczuć /empatii.
Polka
12 miesięcy temu
Kolejna obrończyni uciśnionych. Wasza stacja codziennie sieje nienawiść do konkretnych ludzi i to w obrzydliwe perfidnej formie czy wtedy też tak Pani ubolewa czy tak wybiórczo jest wrażliwa? A sytuacja na Ukrainie ? Nagle wszytskie wrzeszczące obrończynie uciśnionych nabrały wody w usta. Nie utopcie się ;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie