Trwa ładowanie...
Przejdź na
Mika
|

Ewa Minge zapozowała nad grobem matki. "Są ludzie, którzy nigdy nie powinni odejść" (FOTO)

130
Podziel się:

Ewa Minge opublikowała na Instagramie zdjęcie przy grobie swojej matki. W przejmującym wpisie wspominała niezwykłą więź, jaka je łączyła. Przy okazji zaapelowała do fanów.

Ewa Minge zapozowała nad grobem matki. "Są ludzie, którzy nigdy nie powinni odejść" (FOTO)
Ewa Minge publikuje zdjęcie z cmentarza (AKPA)

Ewa Minge często publikuje w mediach społecznościowych swoje przemyślenia na temat bieżących wydarzeń oraz refleksje dotyczące prywatnego życia. Nie inaczej było i tym razem, gdy podzieliła się z fanami zdjęciem znad grobu mamy, która odeszła w 2009 roku. To był ogromny cios dla projektantki mody, która często wraca wspomnieniami do czasów, gdy mogła liczyć na wsparcie rodzicielki.

Ewa Minge wybrała się na cmentarz

Ewa Minge pod zdjęciem przy grobie swojej matki, Wiesławy Butkiewicz, podzieliła się z obserwatorami refleksją, że zmarli nie opuszczają bliskich całkowicie.

Są ludzie, którzy nigdy nie powinni odejść… i nie odchodzą. Wszystko można zatrzymać w nas, ukryć w sercu w najgłębszej szufladce z napisem miłość. I choć w materii tylko ciężki kamień pozostał z wyrytym boleśnie imieniem i dystansem przebytym na tym niełatwym padole, to siedząc przed tym kamieniem, czuję, jak wiatr w dzień bezwietrzny przeczesuje czule moje włosy – napisała projektantka.

Ewa Minge zaapelowała do fanów

Ewa Minge podkreśliła, że cały czas czuje obecność matki w swoim życiu. Widzi ją w swoich własnych gestach, głosie czy oburzeniu na świat, który pędzi na zatracenie. Zawsze były przyjaciółkami i wspierały się nawzajem. Nie ukrywa, że bardzo za mamą tęskni, ale to dlatego, że:

Na końcu każdej tęsknoty stoi miłość, której trudno jest zrozumieć, że ci, którzy jeszcze niedawno trzymali nas za rękę, są dzisiaj grobowym kamieniem.

Ewa Minge przyznała także, że jej zmarła matka otacza ją opieką z zaświatów. Ma podążać za córką pod postacią kruka.

Zawsze powtarzała, że wróci ptakiem… czarnym jak jej włosy na końcu ziemskiej wycieczki – wspomina projektantka.

Na koniec wpisu Ewa Minge zaapelowała do swoich obserwatorów i przypomniała im, że życie jest krótkie i kruche. Poradziła, by nie marnowali czasu.

Kochajcie swoje matki... zanim dłuto rzeźbiarza wyryje ich życie w kamieniu – podsumowała poetycko.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Ewa Minge opublikowała na Instagramie zdjęcie z cmentarza. Zrobiła to już w 2021 roku, tłumacząc się wówczas słowami:

W czym różni się cmentarz od innych miejsc? Nie tańczę na grobie, nie robię szpagatu z krzyżem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(130)
Annn
4 miesiące temu
Nie wszystko należy wrzucać do sieci, są jakieś granice przyzwoitości.
well
4 miesiące temu
Siedzisz przy grobie rodzica i mówisz osobie, z którą przyszłaś/przyszedłeś "Zrób mi zdjęcie". Potem wrzucasz fotę i czekasz na reakcje obcych ludzi. Potem ja to oglądam i piszę komentarz. Łańcuch pokarmowy.
Ania
4 miesiące temu
Sesja na cmentarzu , po co ? Nie lepiej było Pani Ewo pokazać zdjęcie mamy i swoją refleksję .
Aneta
4 miesiące temu
No nie wiem... dziwne zdjęcie
Sia
4 miesiące temu
Szkoda Mamy,współczuję. Tylko po co te zdjęcia przy tym "kosmicznym" nagrobku. Obawiam się,że Mama Pani Minge dzisiaj by jej już nie poznała.
Najnowsze komentarze (130)
miki
4 miesiące temu
Wiem że strata mamy to coś czego nie można zapomnieć , ale nigdy nie zrobiłabym sesji na jej grobie ! Mam zdjęcie na etażerce i wiem że jest obok !
olo
4 miesiące temu
są też tacy co powinni odejśc natychmiast i uwolnić świat od siebie
ttt
4 miesiące temu
myślałam że to ten nasz Kevin
Ben
4 miesiące temu
Poza pełna szacunku
Hela
4 miesiące temu
Włochy sztuczne
Dana
4 miesiące temu
Nie mozna i nie wolno zapominac o Naszych bliskich! Ale groby pokazywac , to nie jest fajnie! Wystarczylo pokazac zdjecie mamy , a nie grob!
NIE
4 miesiące temu
Są miejsca w których nie powinno robić sobie zjeść. Gdzies są granice. Moja mama też nie żyje, nie wyobrażam sobie wstawiać zdjęć z jej grobu.
zoya
4 miesiące temu
idiotyczne zdjęcia
Nikogo
4 miesiące temu
Karykatura
Wstyd
4 miesiące temu
Pani nie ma hamulca po co to komu dla kogo ,smutek dla kogo ????!!!!!!
Berta
4 miesiące temu
Ojej co ona z siebie robi. Źle i niedobrze. 👎👎👎👎
Gość 5
4 miesiące temu
Czy naprawde to miejsce jest odpowiednie na zdjęcia i promowanie siebie samego? To miejsce jest tak szczególne i osobiste. Dalej już brak mi słów.
Gosc
4 miesiące temu
Rany ale sie przerobila. Taka karykatura lalki barbi
Majka
4 miesiące temu
Ludzie, co z wami jest nie tak?? Jakie wy macie prawo mówić innym co powinni, a czego nie, skoro co ludzie nie krzywdzą nikogo swoim zachowaniem?! Nie chcecie publikować zdjęć z cmentarza, to nie publikujcie! Ona może i publikuje! I nie mówcie, że skoro publikuje, to wy macie prawo ją oceniać. Nie nie macie, tak samo jak nie macie prawa zaczepiać kogoś na ulicy i pouczać jak ma się ubierać czy coś. Robicie tak? Nie sądzę.
...
Następna strona