Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Fundacja Deynn i Majewskiego przekazała szpitalom zakaźnym 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH. "Ceny maseczek są złodziejskie"

248
Podziel się

"90% ofert sprzedaży maseczek to zwykłe czerpanie korzyści z krzywdy innych i dobijanie walczących szpitali!" - grzmi w rozmowie z Pudelkiem para influencerów.

Fundacja Deynn i Majewskiego przekazała szpitalom zakaźnym 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH. "Ceny maseczek są złodziejskie"
Deynn i Majewski (Instagram, Instagram)
bDfLhYQB

Fundacja "Unicorn" prowadzona przez Deynn i Majewskiego przekazała ostatnio sporą sumę na rzecz wybranych szpitali zakaźnych w Polsce. Fani pary influencerów byli na tyle hojni, że uzbierali aż 400 tysięcy złotych. Na Instagramie fundacji pojawiły się już potwierdzenia dokonanych przelewów. Napisaliśmy do Deynn i Majewskiego, by zapytać, czy uzgodnili wcześniej z placówkami, na co dokładnie zostaną przekazane środki. W odpowiedzi otrzymaliśmy oświadczenie, w którym celebryci tłumaczą, czym kierowali się przy wyborze szpitali. Nie szczędzą też mocnych słów pod adresem producentów maseczek i kombinezonów...

"Wczoraj przesłaliśmy ostatni przelew z zebranych 400 000 PLN na pomoc szpitalom zakaźnym w walce z koronawirusem. Szpitale wybieraliśmy na podstawie kilku czynników: szpital musiał być na liście 19 szpitali zakaźnych z wykazu na gov.pl, wybieraliśmy szpitale z województw najbardziej dotkniętych liczbą zakażonych lub liczbą zgonów, oraz/lub na podstawie rozmów mailowych lub telefonicznych z przedstawicielami lub dyrektorami".

bDfLhYQD

Para infuencerów przyznała, że szpitale były im bardzo wdzięczne za pomoc.

"Tarcza Antykryzysowa" to dopiero początek. Piotr Mueller o kolejnych działaniach rządu

"Niektóre rozmowy ze szpitalami były bardzo wzruszające, a po innych rozmowach decydowaliśmy, że szukamy dalej, ponieważ wychodziło na to, że dany szpital akurat otrzymywał większą pomoc od rządu i na "nic" nie narzekał". Mimo wszystko zdecydowana większość szpitali była bardzo wzruszona i wdzięczna za pomoc pomimo uczciwego stawiania sprawy, że to i tak kropla w morzu potrzeb".

bDfLhYQJ

"To, co nas najbardziej zaskoczyło, to maile czy oficjalne pisma (!) z niektórych szpitali niezakaźnych z prośbą o jakąkolwiek pomoc finansową lub w postaci niezbędnych maseczek, kombinezonów i innego sprzętu. Niektóre szpitale są już przygotowane pod przyjmowanie zakażonych jeśli sytuacja w Polsce nadal będzie szła w tym kierunku.. a będzie. Nie mogliśmy im jednak pomóc finansowo, ponieważ celem zbiórki były szpitale zakaźne, w związku z czym nie możemy przeznaczać ani złotówki na inny cel. Rozpoczęliśmy jednak produkcję maseczek we współpracy z pewną wrocławską firmą posiadającą własną (nieczynną teraz) szwalnię, a te trafić mogą właśnie do szpitali niezakaźnych".

Deynn i Majewski uderzyli w producentów maseczek i kombinezonów, którzy chcą zarobić jak najwięcej na pandemii.

"Największym problemem szpitali nie jest nawet brak środków na niezbędne rzeczy, a ich dostępność czy złodziejskie ceny ustawione przez sprzedawców aby czerpać zyski w tak trudnych chwilach. Produkowane dla naszej fundacji maseczki przez firmę Talya pozwalają nam zobaczyć jaki jest realny koszt produkcji i powiemy tylko tyle, że 90% ofert sprzedaży takich maseczek to zwykłe czerpanie korzyści z krzywdy innych i dobijanie walczących szpitali. Świata nie zbawimy ale nie chcemy siedzieć bezczynnie".

Myślicie, że inni influencerzy pójdą w ich ślady?

bDfLhYQK
bDfLhYRe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(248)
Choroba
7 miesięcy temu
Bardzo popieram. Byli jacy byli ale mega popieram ich zmianę. Sama z chłopakiem wspieram fundacje. Nikogo nie krzywdzą, pomagają l. Brawo. Uczcie się CELEBRYCI!!!
AgataS
7 miesięcy temu
Brawa dla nich!
Rinko
7 miesięcy temu
Brawo !!!!!
bDfLhYRf
Karolina2988
7 miesięcy temu
Jacy by nie byli to nie ważne w tej chwili , grunt ze łączą się w takiej chwili , brawo
Agata.
7 miesięcy temu
Szanuję
Najnowsze komentarze (248)
Gość
7 miesięcy temu
Przynajmniej na coś się przydało i coś zrobili. Nie jak Górniaki i inne Rodowicze, które płaczą, że nie mają za co żyć.
oburzenie
7 miesięcy temu
BŁĄD, NIE DZIELIC "DLA KOGO", BO TO TERAZ NIE NA MIEJSCU, TYLKO DO MIN. ZDROWIA, ONI WIEDZA KOMU BRAK!- Szpitale zakazne sa w miare doposazone, a zwykle szpitale nie maja ŻADNYCH środków ochrony, sa bezbronne, jeszcze 2-3 dni temu tak było... a tez ciagle trafiaja do nich zakazeni nawet jak maja 100% objawy, tak np. było w Szp. Woj. w Lublinie na Al. Kraśnickiej, 22.03 - 24.03 / 2-ch pacjentow wg Kuriera Lub. , jeden juz nie zyje 69 lat, to jego Sanepid zmusil szpital do przyjecia, pomimo że na ul. Staszica jest przygotowany oddz. zakazny! EFEKT 5 oddz. i SOR -były zamkniete, moze dalej sa, a 40 os. personelu kwarantanna ( nie znam ich wynikow) i okolo 100 pacjentow tez kwarantanna, czesc z nich dalej została na oddz.tych gdzie oni lezeli, a reszta szpitala dalej pracuje na bombie jakby nic, bez zabezpieczen, dopiero 2 dni temu mialy isc pierwsze śr. ochrony na ogrom tych zwykłych szpitali (kropla w morzu), jest mnostwo takich szpitali z korona, tych niezakaznych, za moment poumieramy na inne choroby, bo nie bedzie kto mial leczyć, bo personel w tych szpitalach nie ma zadnych zabezpieczen ! Tego co tak pokierował na siłe pacjentow z objawami nie tam gdzie trzeba powinni zwolnic w Sanepidzie, jednego corka mowila ze ojciec był dłuzszy czas z nimi w kontakcie
MAX_LANS
7 miesięcy temu
LANSOWANIE ZA CUDZĄ KASĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!! TO NIE ICH CWANIAKÓW PIENIĄDZE.
a chu
7 miesięcy temu
Nie wiem kto to, ale brawo Wy ...
ula
7 miesięcy temu
super . dziękujemy
Kjl
7 miesięcy temu
Brawo, chociaż raz słusznie
Julka
7 miesięcy temu
Brawa dla nich! Robią kawał duzej roboty!
TIMKO
7 miesięcy temu
LUDZIE TO NIE ICH PIENIĄDZE. ZNOWU ROBIĄ SOBIE REKLAME ZA CZYJEŚ. AKCJA SZLACHETNA I GODNA POPARCIA ALE NIE PIOSZCIE ŻE DAJĄ. JAK ZAROBIĄ I PRZEKAŻĄ TO BĘDZIE COŚ
bDfLhYQX
PRAWDA
7 miesięcy temu
Pudelku - warto napisać, że WSZYSTKIE pieniądze ze zbiórek są przeznaczone na konkretny cel! To oni z własnych pieniędzy pokrywają koszty księgowej, prawników, obsługi strony itd.
Andrzej
7 miesięcy temu
Czy jak by nie mieli ani jednego tatuażu to młodzież także by się nimi zachwycała ? Odpowiedź: Nie, młodzieży wystarczy że ktoś ma 50 tatuaży na jednej ręce i już są ochy i achy jaki on cudowny, a co tam jeszcze babka musi otworzyć usta jak by komary łapała, a facet musi mieć brodę - o to już szczyt wspaniałości godnej uwagi, a jeszcze jak ich ubrać w modne potargane ciuchy i spodnie krótkie jak do mierzenia wody w piwnicy o to już prawie bogowie hahaha
twoja stara
7 miesięcy temu
swoja kase czy wasza dali ?
renifer
7 miesięcy temu
Pomoc pomocą, ale ciekawe jak wysoki procent im został na tzw cele statutowe...
WŚCIEKŁY
7 miesięcy temu
TAK SIĘ UPAĆKAĆ DŁUGOPISEM WSTYD!!! TFU TFU!!! !!!
sss
7 miesięcy temu
Brawo!
...
Następna strona
bDfLhYRz