Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Jadwiga Emilewicz szokująco o wolności kobiet: "Kończy się wtedy, gdy ZACHODZĄ W CIĄŻĘ"

348
Podziel się

Posłanka klubu PiS stwierdziła, że ciężarna kobieta jest "ograniczona wolnością dziecka", a hasło "mój brzuch, moja sprawa" uważa za nielogiczne.

Jadwiga Emilewicz szokująco o wolności kobiet: "Kończy się wtedy, gdy ZACHODZĄ W CIĄŻĘ"
Jadwiga Emilewicz rozprawia o wolności kobiet (East News)
bDIRlHDp

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące aborcji wywołało w ostatnich dniach ogólnonarodową dyskusję. Głos w tej sprawie zabrała już chyba większość osób publicznych, a po kilku dniach milczenia przemówili nawet Andrzej Duda i jego małżonka. Wcześniej prezydent był jednak mniej skory do wyrażania poglądów i po prostu zostawił "serduszko" pod jednym ze wpisów...

Choć zdecydowana większość osób publicznych i celebrytów wypowiada się o naruszeniu kompromisu aborcyjnego bardzo krytycznie, to znalazło się też kilkoro zwolenników zaostrzenia panującego od lat prawa. Nie jest zaskoczeniem, że najcieplej o decyzji TK wypowiadają się politycy koalicji rządzącej, którzy, podobnie jak wojująca aktywistka pro-life Kaja Godek, uważają to orzeczenie za sukces.

bDIRlHDr
Zobacz także: Gwiazdy wspierają protesty kobiet

W szeregach Prawa i Sprawiedliwości od kilku dni panuje przekonanie, że "życie wygrało", a ograniczanie praw kobiet w trakcie szalejącej pandemii koronawirusa nie jest dla nich bynajmniej żadnym powodem do autorefleksji czy wstydu. Teraz kolejnym dowodem na to są słowa Jadwigi Emilewicz, posłanki klubu PiS, która w wywiadzie dla stacji TVN24 postanowiła poinformować kobiety o tym, jakie są ich prawa.

bDIRlHDx

Kiedy słucham postulatów, które są wykrzykiwane, że "mój brzuch, moja sprawa", to jest dla mnie zdanie, które mówi o fundamentalnym niezrozumieniu jednostki ludzkiej. Wolność kobiety jednak kończy się w momencie, kiedy zachodzi w ciążę, jest ograniczona wolnością dziecka - wypaliła posłanka.

Co więcej, Emilewicz najwyraźniej uważa, że kobiety nie mają prawa decydować o swoim ciele, bo dawanie życia jest czymś niezależnym od nich.

Życie ludzkie postrzegam jako wartość naprawdę najwyższą i to nie my decydujemy o tym, kiedy ono się zaczyna - grzmiała.

Choć w jej wypowiedzi wobec kobiet walczących o prawo wyboru ciężko doszukać się jakiejkolwiek empatii czy zrozumienia, Emilewicz pochwaliła jednak propozycję Andrzeja Dudy, który w piątek stanął w rozkroku między zakazem aborcji eugenicznej i możliwością przerwania ciąży w przypadku niektórych schorzeń.

bDIRlHDy

Wiem po lekturze tej ustawy, że to dobry projekt, wokół którego powinniśmy się pochylić, wszystkie strony i wszystkie siły parlamentarne. Będę do tego zachęcać kobiety z innych klubów poselskich - apelowała.

Jak nietrudno się domyślić, jej słowa wzbudziły ogromne kontrowersje. Po fali krytyki sama zainteresowana odniosła się do sprawy na Twitterze, gdzie twierdzi, że dyskusja wcale nie dotyczyła wolności kobiet jako takiej, lecz ich... nawyków żywieniowych.

Widzę, że moja wypowiedź o ograniczeniu wolności kobiety wolnością dziecka wzbudza ogromne emocje. Kobiety w ciąży zmieniają nawyki żywieniowe, nie piją alkoholu- właśnie ze względu na dobro dziecka. To miałam na myśli - napisała.

Dobra wymówka?

bDIRlHDz
bDIRlHDA
bDIRlHDS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(348)
Moni
4 miesiące temu
Prawo Polacy takich właśnie mądrych ludzi wybraliście kiedy wreszcie będzie koniec z tym PiSem
sceptic
4 miesiące temu
Mam, mam, mam - ona jest młodszą siostrą Golluma 🤣😂😂
Tfu
4 miesiące temu
Emilewicz, Duda, Kaczyński, Pawłowicz i reszta bandy! Adoptujcie po jednym chorym z zespołem Downa lub jakimś niepełnosprawnym dziecku. Pokażcie żesz, jak to jest być bohaterem, czekam.... tak, wiem, nie doczekam się, bo wy to jesteście mądrzy tylko w gadce i do tego sadyści!
bDIRlHDT
Coco
4 miesiące temu
To mówi katoliczka, szkoda ze nie powiedział w kaplicy na Jasnej Gorze!!!!!!!!!!!!
Jaa
4 miesiące temu
Brawo za odwagę. Powiedziała prawdę.
wer
4 miesiące temu
Zostawcie kobietom wybór, niech same się przed Bogiem spowiadają, nie da się prawem zmusić kobiet do robienia tego,czego nie chcą
gość
4 miesiące temu
Grunt to hipokryzja, ruszy podziemie aborcyjne, te bogatsze wyjadą robić aborcje za granicę, biedne i z patologii będą usuwać "domowymi sposobami" albo zostawiać niechciane dzieci na smietnikach. Niekochane dzieci nie mają łatwego życia.
omg
4 miesiące temu
Pasowałaby na żonę Korwina - Mikke , mają podobne poglądy
Białykieł
4 miesiące temu
Ortodonta potrzebny od zaraz!!!
Rozgoryczona
4 miesiące temu
Wiecie co.. A może tym wszystkim co " nie dają nam wyboru " dać 1500zl.. Mieszkanie do wynajęcia i chore dziecko niech zapewnia mu opiekę 24/7.. Niech opłaca wszystko i utrzymają siebie i dziecko.. Ciekawe czy nie zmienia pogladow
Esw
4 miesiące temu
Żadne tam nawyki żywieniowe. Macierzyństwo odbiera wolność kobiecie. Tak po prostu jest. Albo może po prostu wyznacza priorytety.
Lila
4 miesiące temu
Tej kobiecie wolność skończyła się z chwilą poparcia dla pis
Adam
4 miesiące temu
Kobieta w swoim życiu musi cierpieć za grzech Ewy
bDIRlHDL
Miody
4 miesiące temu
Nie ch cielibysmy takiej demokracji jaka jest we Francji czy Niemczech Polska demokracja jest wzorem dla innych
...
Następna strona
bDIRlHEn