Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Johnny Depp VS Amber Heard - wygłoszono MOWY KOŃCOWE! Prawnicy aktora nie biorą jeńców: "Jest na tej sali sprawca przemocy i nie jest to pan Depp!"

205
Podziel się:

Po długich sześciu tygodniach "proces dekady" między Johnnym Deppem i Amber Heard nareszcie dobiegł końca. Obie strony wygłosiły mowy końcowe. Ostateczna decyzja pozostaje w rękach ławy przysięgłych. Jakiego wyroku się spodziewacie?

Johnny Depp VS Amber Heard - wygłoszono MOWY KOŃCOWE! Prawnicy aktora nie biorą jeńców: "Jest na tej sali sprawca przemocy i nie jest to pan Depp!"
Wygłoszono mowy końcowe w procesie Johnny Depp vs Amber Heard (fot. East News)

Po sześciu żmudnych tygodniach, dziesiątkach godzin spędzonych na sali sądowej i licznych memach udało nam się dotrwać do końca procesu o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył swojej byłej małżonce Amber Heard.

W telegraficznym skrócie: Depp zażądał 50 milionów zadośćuczynienia za to, że Amber oskarżała go publicznie o stosowanie wobec niej przemocy domowej. Prawnicy Deppa nazwali stawiane przez Heard zarzuty oszustwem, co wyjątkowo nie spodobało się aktorce. W odwecie Heard pozwała Deppa na 100 milionów dolarów. Przez sześć tygodni byli małżonkowie obrzucali się błotem na sali sądowej, a dziś obie strony zaprezentowały mowy końcowe.

Zobacz także: Zero od jurorów z Ukrainy oraz co pogrążyło Ochmana

W piątek największą furorę znów zrobiła prawniczka Deppa Camille Vasquez, czego można się było oczywiście spodziewać. Prawniczka odwołała się do ławy przysięgłych, apelując, aby ci przywrócili dobre imię niewinnemu mężczyźnie.

Prosimy was, abyście oddali panu Deppowi jego życie, mówiąc całemu światu, że pan Depp nie jest sprawcą przemocy, jak twierdzi pani Heard. Prosimy was, abyście pociągnęli panią Heard do odpowiedzialności za szerzone przez nią kłamstwa. (...) Na szali tego procesu leży reputacja dobrego człowieka. Nawet więcej. Na szali jest ludzkie życie.

Jest na tej sali sprawca przemocy i nie jest to pan Depp - kontynuowała Vasquez. - Pani Heard nigdy nie spodziewała się, że Depp powie światu, że to on był prawdziwą ofiarą całej tej sytuacji.

Na dokładkę Camille Vasquez odtworzyła wiele nagrań audio, włącznie z tym, na którym Heard mówi, że do Deppa, że jedynie go "bije", a nie "tłucze". Prawniczka odnotowała, że nie istnieje żadna dokumentacja medyczna, która potwierdziłaby, że Heard faktycznie była ofiarą przemocy. Przypomniała przy tym, że Heard pewnego razu sprezentowała Deppowi nóż, co nie miałoby najmniejszego sensu, jeśli aktor faktycznie wykazywałby zachowania przemocowe.

Jak bumerang wrócił również wątek słynnego już odciętego palca. Według zeznań Deppa Heard rzuciła w niego butelką wódki i odcięła mu palec. Heard twierdziła natomiast, że naćpany Depp sam odciął sobie palec, po czym przetargał ją przez rozbite szkło, a następnie zgwałcił butelką wysokoprocentowego alkoholu. Vasquez przypomniała, że Heard nie szukała po tym domniemanym incydencie pomocy medycznej. Stwierdziła, że to aktorka była prawdziwym "potworem" w tym domu.

W mediach już mówi się, że znacznie mniej przekonująco wypadli obrońcy Amber Heard. Ben Rottenborn, jeden z prawników aktorki, rozpoczął swoje przemówienie od stwierdzenia, że osądzenie Amber wysłałoby "niewłaściwy przekaz" do wszystkich ofiar przemocy domowej.

Jeśli nie zrobiłaś zdjęć, to się nie wydarzyło. Jeśli zrobiłaś zdjęcia, są sfabrykowane. Jeśli nie powiedziałaś przyjaciołom, kłamiesz. Jeśli powiedziałaś przyjaciołom, są częścią twojej konspiracji - podał przykładowo Rottenborn.

Prawnik odwołał się też do pierwszej poprawki amerykańskiej konstytucji. Stwierdził, że nie można orzec na rzecz Deppa, jednocześnie nie naruszając dokumentów normatywnych. W tym rozumieniu artykuł, w którym Heard niebezpośrednio oskarżyła Deppa o przemoc domową, miałby być przejawem "wolności słowa". Mało tego, prawnik uznał za nieistotny fakt, że Heard mogła też znęcać się nad Johnnym. Jego zdaniem wystarczy bowiem udowodnić, że Depp uczestniczył w przemocy domowej, aby uznać Heard za niewinną zarzucanych jej czynów.

Jeżeli uważacie, że oni byli agresywni w stosunku do siebie nawzajem... Wówczas Amber wygrywa. (...) Amber mogłaby odrąbać mu palec siekierą, ale to i tak nie miałoby nic wspólnego z tym, czy pan Depp się nad nią znęcał.

Prawnik przytoczył później treść SMS-ów, które Depp wymieniał ze swoim przyjacielem Paulem Bettanym (możecie go kojarzyć m.in. z roli Visiona z Avengersów). W wiadomościach Depp sugerował, żeby utopić, a następnie spalić Amber. Nazywał także byłą żonę "pie*doloną szma*ą".

Jakiego wyroku się spodziewacie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(205)
wzt
miesiąc temu
Ta ława przysięgłych stwierdzi że oboje są winni i żadne z nich nie dostanie ani dolara.Bo jedno i drugie ma małpi rozum po narkotykach
Xyz
miesiąc temu
Jeśli on nie wygra to ja nie wiem jak ta ameryka jest powalona
Obserwatorka
miesiąc temu
Team Johnny!
Gość
miesiąc temu
Deep niewinny
Xxx
miesiąc temu
Mowy końcowe nadal trwają po lunchu…
Najnowsze komentarze (205)
PatoStramyzSa...
miesiąc temu
Widze w komentach team Jony no to sie inne patusy grupuja w teamy 🤣🤣🤣🤣
Pipi
miesiąc temu
Moje zdanie jest takie, bo jakby sama przez to przechodzę...Nie życzę nikomu ani kobiecie ani mężczyźnie związku z osobą uzależniona od alkoholu i narkotyków...jestem psychicznie wyczerpana...nigdy nie słyszałam o atakach paniki a teraz sama z nimi walczę. Dlatego z jednej strony dobrze ze zaczyna się o tym mówić bo myślę nie jestem sama. Kłamstwa agresja i obietnice to typowe zachowanie alkoholika...kocham cie dzisiaj a jutro nienawidze Amber tego nie wytrzymała i dawała mu w twarz ...bo pewnie nie potrafiła inaczej ...majac 22 lata ....albo też sama była pod wpływem narkotyków. Depp się poprostu pogubił....a znalezienie początku to długa droga...mam nadzieję że sobie poradzi...widzę że jest na dobrej drodze...
Nik
miesiąc temu
Wszystkie kobiety szanował , tylko ją bił, coś tu nie hallo.
Aga
miesiąc temu
Jedno i drugie powinno wpłacić po 100 mln Dol na biedne dzieci,a sami powinni iść z torbami....
d;lf,glg
miesiąc temu
Ten aniołek Deep od lat demolował hotele i rozrabiał, a tu wszyscy doznali amnezji, zapewne nie chcą się narażać agresywnym fanom Johnnego
Bravo
miesiąc temu
Fajnie że Pudel o tym piszę, te sądowa batalie śledzi cały świat!
Ola
miesiąc temu
Team Johnny! 🥰
Ola
miesiąc temu
Amber to żmija! Oby Johnny wygrał, trzymam za niego kciuki! 🤞
lola
miesiąc temu
johny wtgra
frak
miesiąc temu
ŻADNA jego ex nigdy nie mówiła ze był wobec nich agresywny. Nawet Kate moss, która bardzo chroni prywatność, zdecydowała sie zeznawać w oku kamer, zeby zaprzeczyć kłamstwom psychicznej amber, ktora rozsiewala kłamstwa jakoby Joanny miał Kate swego czasu zepchnąć ze schodów -Kate powiedziała ze to kłamstwo. Amber jest psychiczna i dzięki temu publicznemu procesowi wszyscy sie na niej poznali.
frak
miesiąc temu
ŻADNA jego ex nigdy nie mówiła ze był wobec nich agresywny. Nawet Kate moss, która bardzo chroni prywatność, zdecydowała sie zeznawać w oku kamer, zeby zaprzeczyć kłamstwom psychicznej amber, ktora rozsiewala kłamstwa jakoby Joanny miał Kate swego czasu zepchnąć ze schodów -Kate powiedziała ze to kłamstwo. Amber jest psychiczna i dzięki temu publicznemu procesowi wszyscy sie na niej poznali.
Tjaa
miesiąc temu
Racja, adwokaci żyją ze swojego zawodu na co dzień, ale tak naprawdę nie mogą znaleźć wspólnego punktu wyjścia, bo między nimi wieczna spina, a strony tracą czas, zdrowie, i pieniądze, gdzie tak naprawdę mogły by się dogadać między sobą, albo dać sobie spokój, by każdy poszedł w swoją stronę...
:-)
miesiąc temu
Najlepszy z tego dnia był alarm w trakcie przemówienia adwokata Amber, Pana Rottenborn'a - wszyscy gapili sie do okola i sprawdzali komórki o co kaman aż sędzia się odezwała i powiedziała - to tylko "Amber alert, za chwile ucichnie a na komorki dostaniecie wiadomości". (Ktoś pisał że to alert że zginęło male dziecko a niektórzy że to alarm na tornado) Śmieszny zbieg okoliczności. niektórzy pisali że nawet Bóg daje znać lawie przysięgłych że jest po stronie depp'a i ostrzega przed amber :-D
Lol22
miesiąc temu
Amber jest skończona
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie