Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Kinga Rusin komentuje śmierć pieska Adama Konkola. Tylko to widziała dziś w mediach...?

467
Podziel się:

Kinga Rusin uderzyła w myśliwskie lobby, wspierając jednocześnie zrozpaczonego Adama Konkola, którego pies został zastrzelony ze śrutu. Niestety, nie widziała chyba wszystkich dzisiejszych wiadomości...

Kinga Rusin komentuje śmierć pieska Adama Konkola. Tylko to widziała dziś w mediach...?
Kinga Rusin poruszona zastrzeleniem psa Adama Konkola (AKPA, Instagram)

Założyciel grupy Łzy Adam Konkol zamieścił na Facebooku emocjonalny wpis, w którym wyznał, że jego ukochany piesek o imieniu Misio został zastrzelony. Niewinne zwierzę męczyło się w agonii przez 6 godzin, po tym jak śrut przestrzelił jego brzuch na wylot. Rodzina Konkola jest zrozpaczona, a muzyk ogłosił, że nagrodzi 10 tysiącami złotych osobę, która wskaże, kto pociągnął za spust.

Sprawę nagłośniła na swoim instagramowym koncie także Kinga Rusin. Dziennikarka, która od lat walczy z myśliwskim lobby, podkreśliła, że to jeden z wielu przypadków, kiedy nieostrożni "łowcy" doprowadzają do tragedii.

Do pieska strzelał myśliwy (z broni myśliwskiej Remington). Strzał w brzuch - klasycznie, jak w przypadku polowania na lisy (rudy Pomeranian wyglądał jak mały lisek). Piesek umierał w męczarniach przez 6 godzin - jak większość dzikich zwierząt postrzelonych przez myśliwych. Myśliwi w Polsce czują się bezkarni, strzelają do zwierząt nawet tam gdzie teoretycznie nie mają do tego prawa (w pobliżu domów, a nawet osiedli), strzelają do zwierząt pod ochroną (np. wilków). Myśliwi stanowią również zagrożenie dla ludzi, bo zdarza im się "pomylić" człowieka z np. dzikiem... - napisała Rusin.

Zobacz także: Nie tylko Weronika Rosati. Konflikty Kingi Rusin

Kinga liczy na to, że dzięki wprowadzonym kilka lat temu regulacjom część myśliwych w końcu straci pozwolenie na broń.

Wszyscy myśliwi, zgodnie z nowelą ustawy o prawie łowieckim z 2018 roku, powinni zostać przebadani psychiatrycznie do 2023 roku (do tej pory przedstawiali zaświadczenie o zdrowiu psychicznym jednorazowo, kiedy ubiegali się o broń). Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Analiz Środowiskowych liczba pozwoleń na broń myśliwską może się po tych badaniach zmniejszyć o 40%...

Ps. Aż trudno sobie wyobrazić jak bardzo muszą cierpieć po takiej strasznej historii dzieci, które straciły ukochanego przyjaciela... - dodała.

Oczywiście trudno nie zgodzić się z Kingą, ale wielu fanów zastanawia się, dlaczego naczelna komentatorka życia społecznego nie zajęła jeszcze stanowiska w związku z najnowszymi doniesieniami dotyczącymi jej przyjaciela, Piotra Kraśki...

Myślicie, że jeszcze nie widziała, co się stało z jego prawem jazdy? A może w ogóle nie wiedziała, że woził ją po Warszawie bez uprawnień...?

W Pudelek Podcast wyznamy, za którą skończoną karierą najbardziej tęsknimy!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(467)
Mous
2 miesiące temu
Kogo obchodzi Kraska, mi tego psa mega szkoda sama mam pomeranianka i jest dla mnie jak dziecko
Gość
2 miesiące temu
Kraśko to pikuś, miał prawo jazdy, stracił za punkty (może za złe parkowanie, brak gaśnicy, może za klakson) nie za pijaństwo, nie za morderstwo, za to myśliwi to zło, coś czym trzeba się zająć systemowo. W tym mi z Rusin po drodze.
Iei
2 miesiące temu
Już to widzę jak ludzie publicznie krytykują bliskie im osoby, dla mnie info o psie jest ważniejsze niż random bez prawka na drodze.. mało takich?
mmm
2 miesiące temu
Nie napuszczaj czytelników p.ismaczku Baby! Kinga Rusin NIE MA OBOWIĄZKU zajmowania stanowiska w KAŻDEJ sprawie! A te "najnowsze doniesienia" dotyczące Piotra Kraśki dla niej wcale NIE BYŁY NOWE!
Pff
2 miesiące temu
Skomentuje -źle. Nie skomentuje - źle.
Najnowsze komentarze (467)
jokasta
2 tyg. temu
Też mnie ta sprawa poruszyła, mam nadzieję że ten facet znalazł ulgę w smutku, nie wyobrażam sobie tego..
lol
3 tyg. temu
A czy ona musi komentować wszystko, co widzi w mediach? Jakoś gdy odnosi się do powaznych spraw to tylko hejt ją spotyka. Więc juz sami nie wiecie o co wam chodzi
Miki
4 tyg. temu
STOP OPŁACANYM PRZEZ PANIĄ RUSIN KOMENTARZOM!!!
gabriela
miesiąc temu
Pani Kingo, my również lubimy i cenimy takie osoby
marta
miesiąc temu
Wspierajmy się
polka
miesiąc temu
Jaki styl. Jaki gust. Jaki uśmiech. Zachwycająca kobieta!
000
miesiąc temu
nie chcę tego komentować
zarina
miesiąc temu
Kinia nic złego nie zrobiła
lolita
miesiąc temu
dajcie spokój, nikogo to nie obchodzi
jasia
miesiąc temu
Wygląda naprawdę jak studentka!:D
hanna
miesiąc temu
nie ma powodu do niej się czepiać
dina
miesiąc temu
kobieta o wielkim sercu
amanda
miesiąc temu
i co z tego?
wiktoria
miesiąc temu
na niktórych zdjęciach wygląda jak prawdziwa modelka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie