Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Królowa Elżbieta napisała OSTATNI LIST do księcia Filipa, który umieszczono na jego trumnie

113
Podziel się

Według niektórych źródeł królowa Elżbieta podpisała się na liście do księcia Filipa jako "Lilibet". Tym zdrobnieniem zwracali się do niej wyłącznie najbliżsi członkowie rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta napisała OSTATNI LIST do księcia Filipa, który umieszczono na jego trumnie
Królowa Elżbieta złożyła ostatni list do księcia Filipa na jego trumnie (fot. Getty)
bDZsoCmZ

W ostatnią sobotę cały świat przyglądał się ostatniej drodze księcia Filipa, który zmarł przed tygodniem w wieku 99 lat. Wszystkie oczy skierowane były na królową Elżbietę, która ze względu na pandemię żegnała ukochanego męża w samotności, siedząc oddzielona od reszty żałobników w Kaplicy świętego Jerzego na zamku Windsor. Niewiele osób poświęciło tym samym uwagę notce, która włożona została między kwiaty na trumnie księcia.

Okazuje się, że był to ostatni list do księcia Filipa napisany przez królową Elżbietę. Obramowany czernią kawałek papieru niemal nie wyróżniał się pośród białych lilii, róż i frezji, z których składał się wieniec pogrzebowy. Fotografom udało się uchwycić pierwsze kilka słów pożegnania: "In loving memory".

bDZsoCnb
Zobacz także: Pogrzeb księcia Filipa był niezwykle poruszający. To koniec pewnej epoki

Według niektórych doniesień królowa podpisała się na liście jako "Lilibet". Przydomek ten zyskała jeszcze w dzieciństwie i zwyczajowo zwracali się tak do niej tylko najbliżsi członkowie rodziny królewskiej. Tak samo Elżbieta II podpisała się na wieńcu pogrzebowy swojej matki w 2002 roku.

bDZsoCnh

Zanalizowano też języka ciała królowej podczas ceremonii pogrzebowej męża. Portal Daily Mail po raz kolejny zaprzęgł do pracy niezastąpionych interpretatorów, którzy stwierdzili, że królowa nie była gotowa, aby mierzyć się z ostatnim pożegnaniem Filipa w pojedynkę.

Zawahała się przed wejściem do kaplicy, nie była w stanie zrobić tego w pojedynkę. Potrzebowała wsparcia. Zatrzymała się, aby się na to przygotować - komentuje w rozmowie z portalem "ekspertka od mowy ciała" Judi James.

bDZsoCni
bDZsoCnC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(113)
adelaida
4 tyg. temu
Widziałam transmisję. Królowa cierpiała, miała zaszklone oczy. Pomimo tego, co wiemy i wydaje nam się, że wiemy, oni spędzili prawie całe swoje życie ze sobą. Zdrady, nie zdrady, wydaje mi się, że pomimo wszystko kochali się. A widok królowej siedzącej samej bardzo przykry. To jedno zdjęcie przejdzie do historii.
Tomek
4 tyg. temu
Skromniejszy ten pogrzeb od pogrzebu Krawczyka. Wszystko z klasą,bez szopek. Nikt się na trumnę nie rzucał. Brawo!
........
4 tyg. temu
Na pewno było jej ciężko po tylu latach
bDZsoCnD
Bbb
4 tyg. temu
Mam dość ekspertów od mowy ciała :)
321
4 tyg. temu
Karol źle wygląda
Najnowsze komentarze (113)
Asia
3 tyg. temu
Śmierć ukochanej osoby tak bardzo boli :(
prawda
3 tyg. temu
dokładnie, to samo pomyślałam, nie wolno zostawiać nikogo w takiej sytuacji samego, to jest nieludzkie ....
haha
3 tyg. temu
Elka czas na ciebie !
Jola
4 tyg. temu
Biedna, samotna kobieta
czytelnik
4 tyg. temu
Ja też złożyłam na wieku trumny pożegnalne słowa miłości do mojej zmarłej siostry, ale nie rozumiem tego kładzenia wieńca na głowie zmarłego, powinno być w stopach lub w dłoniach splecionych
kate
4 tyg. temu
byli sobie oddani w najwazniejszej sprawie. a poza tym mieli, wg nich, mniej wazne słabości, które sobie wybaczyli. wychodzi na to, że się bardzo kochali i szanowali.
😦😦😦
4 tyg. temu
Przykre,chować męża tuż przed swoimi ( 95-tymi ) urodzinami
Bella
4 tyg. temu
Królowa Elżbieta przeżyła ze śp. Filipem 74 lata, to kawał życia, historii. Niestety wielu ludzi nie dożywa nawet tego wielu.
bDZsoCnv
Lidka
4 tyg. temu
Może poczuła po ludzku to co sama z mamusia przygotowała dla W. Simson po śmierci jej męża Edwarda VIII. Pustkę i samotność. Znaczące jest zdjęcie walids Simson pogrążone w rozpaczy i pozostawione samej sobie w zamku Windsor wyglądające przez okno totalnie rozbitej po pogrzebie i samotnej. A obie matrony zamiast współczucia ewakulowaly się gdzie indziej żeby biednej wdowie nie okazać wsparcia. Została sama na placu boju ...już nikt z tamtych lat nie żyje... ciekawe czy ruszyło ja sumienie...
Karuzela
4 tyg. temu
Jak dla mnie widok samotnej królowej był niemal symboliczny - przez ponad 70 lat jej mąż był zawsze obok. Została pustka :(
Dcgh
4 tyg. temu
Mason
pyrka
4 tyg. temu
Straszne jest to, że jest się samemu, że cały świat przygląda się jak by szukał czegoś, co potem będzie mamlał na pierwszych stronach gazet i portali. Straszne jest to, że nie mogę przeżyć tego tak, jak ja bym chciała. Straszne jest to, że mój pogrzeb będzie cyrkiem na kółkach , że będzie lans i parada kiecek i torebek. Straszne być Królową. Naprawdę.
gość
4 tyg. temu
Na pewno przeczyta.
Polak
4 tyg. temu
Każdy tak samo cierpi jak mu odchodzą bliscy. Korona w niczym nie obroni.
...
Następna strona
bDZsoCnX