Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Maciej Musiał atakowany za wsparcie strajku kobiet. "Taki z ciebie katolik?"

236
Podziel się

Aktor postanowił dać wszystkim do zrozumienia, że nie jest zwolennikiem czwartkowego wyroku TK. W komentarzach pojawiły się wyjątkowo emocjonalne opinie jego fanów.

Maciej Musiał atakowany za wsparcie strajku kobiet. "Taki z ciebie katolik?"
Maciej Musiał wspiera protesty przeciwko wyrokowi TK (Getty Images, Instagram.com)
bDIfwSWd

Maciej Musiał niemal przy każdej okazji udowodnia, że nie chce być typowym polskim celebrytą młodego pokolenia. Aktor raczej unika epatowania życiem prywatnym i rzadko gości na ściankach, a media społecznościowe traktuje jako metodę komunikacji z fanami, a nie sposób na zarobek. Musiał nie ukrywa też, że jest głęboko wierzący, czym zachwyca się część internautów.

Dość umiarkowane zainteresowanie życiem rasowego influecera i przewijająca się w wywiadach tematyka wiary nie powstrzymuje go jednak przed zabieraniem głosu w bardziej palących kwestiach. Maciej Musiał wyrażał już na przykład dezaprobatę wobec niedawnych zmian w radiowej Trójce, a także publicznie wsparł mniejszości seksualne w walce o równe prawa. Jak nietrudno się domyślić, nie wszyscy byli zadowoleni z jego stanowiska.

bDIfwSWf
Zobacz także: Maciej Musiał o "Wiedźminie": "Henry Cavill jest piękny!"

Kolejną głośną sprawą, w której Maciek postanowił zabrać głos, jest niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Przypomnijmy, że w związku z uznaniem jednego z zapisów tzw. "kompromisu" za niekonstytucyjny, Polki w praktyce będą musiały teraz rodzić zdeformowane płody. Sytuacja w kraju staje się zresztą coraz bardziej napięta, a osoby publiczne coraz częściej wywołują do odpowiedzi właśnie fani.

bDIfwSWl

Maciek Musiał, w przeciwieństwie do wielu kolegów i koleżanek z branży, nie zdecydował się na opublikowanie obszernego wpisu na temat aborcji. Zamiast tego opublikował po prostu na Instagramie swoje zdjęcie, do którego dołączył wymowny napis: "wybór". W opisie posta wskazał z kolei godzinę protestu, który przeszedł w poniedziałek ulicami Warszawy. Tak lakoniczny znak wystarczył jednak części obserwujących aktora, którzy pochwalili jego postawę.

Niestety nie wszyscy byli tak wyrozumiali, czego można się było w sumie spodziewać. Musiał narażał się już bowiem na krytykę kilkakrotnie, między innymi właśnie przy okazji wspierania mniejszości czy protestów w Trójce. Tym razem niektórzy obserwujący ponownie wyrazili swoją dezaprobatę, niekiedy nawet kwestionując jego wiarę czy moralność.

"Zabijanie dzieci nie jest wyborem", "Taki z Ciebie katolik? Wstyd", "Chcesz być taki nowoczesny. Pokolenie zbotoksowanych nastolatek ze zrobionymi policzkami, które nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Zero kultury, brak jakichkolwiek wartości. To jest Twój wybór? Celebryto!", "Jaki wybór? Wybór to masz, jak kupujesz śniadanie w wypasionej restauracji. "WYBÓR", nienawidzę tego słowa" - grzmieli w komentarzach zdegustowani internauci.

Maciek postanowił nie wchodzić z nimi w dyskusję i ostatecznie nie odniósł się do krytycznych głosów.

bDIfwSWm

Pochwalacie, że mimo wszystko zabrał głos w tej sprawie?

bDIfwSWn
bDIfwSWG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(236)
gosc
3 miesiące temu
Uderza do głowy woda sodowa a szkoda bo fajnie sie zapowiadał.
Mela
4 miesiące temu
Brawo Maciej
Lala
4 miesiące temu
Bóg nam dał rozum i wolną wolę więc czemu trybunał nam to chce odebrać. Jest ponad to? Każdy niech ma wybór.
bDIfwSWH
Ana
4 miesiące temu
Ja jestem katoliczką i popieram protesty. Jestem za wyborem. A wszyscy ci którzy popierają zakaz aborcji eugenicznej to niech adoptują po jednym dziecku chorym i niepełnosprawnym. Jakoś nie widać chetnych na te dzieci. Hipokryci. Interesuje was tylko płód i chcecie żeby kobiety rodziły takie dzieci, a co dalej się z nimi dzieje i jakie mają życie to już was nie interesuje.
Mama
4 miesiące temu
Wszyscy protestujący mają na ustach "piekło kobiet" zmuszanych do rodzenia chorych płodów. Tylko,że te chore płody to są chore dzieci a nie jakieś tam płody. Dlaczego nikt z nich nie wspomni o piekle, holokauście tych mordowanych chorych, bezbronnych dzieci! Nie mieści mi się w głowie,że kobieta, matka krzyczy o prawo do zamordowania w strasznych męczarniach własnego dziecka, tłumacząc się własną niewygodą życia lub traumą z powodu choroby dziecka.
gość
4 miesiące temu
coraz bardziej go lubię. Fajny gość
kama
4 miesiące temu
Brawo! Bóg dał ludziom wolną wolę i tylko Bóg będzie nas osądzał!!!
gosc
4 miesiące temu
oburza mnie powolywanie sie na wiare, katolizm i obrone zycia. Wystarczy niewielka wiedza z historii aby wiedziec , ze to wlasnie faceci w czarnych sukienkach i krzyzem na szyi stosowali okrutne turtury na kobietach, mordowali je. I gzdie tu mowa o poszanowaniu drugiego czlowieka a przede wszystkim zycia. Jesli powolujesz sie na wiare i ochrone zycia to dlaczego stosujesz antykoncepcje a meżczyzni prezerwatywy. To jest ( w swietle wiary katolickiej) zabijanie i to zbiorowe. Takze zanim innym bedziesz wytykal , ze jest zlym katolikiem - pomysl.
Kropka
4 miesiące temu
Także jestem za wyborem każdy człowiek i tu nie jest ważne kto jest jakiej wiary powinien decydować o swoim życiu, jestem katoliczką wierze w Boga i co mi to dało pierwsza ciąża moje dziecko umiera zanim się urodziło druga ciążą przedwczesny poród 3 miesiące walka o życie naszego dziecka przeżyłam to jestem i jestem z kobietami nie każda z nas jest w stanie urodzić chore dziecko i patrzeć jak umiera lub wychowywać chore dziecko spędzając czas na turnusach z chorymi dziećmi większość chorych dzieci wychowuje jeden rodzić 2 tego nie wytrzymuje będąc w szpitalu poznałam kobiete przed 30 2 dzieci mąż nowy dom była w 3 ciąży płód był chory zdecydowała się na operacje 3 dni po niej zmarła tak bardzo chciała ratować 3 dziecko że zapomniała o tych 2 na świecie przepłaciła to życiem nie decydujmy za kogoś to nie nasze życie i nie nasze zabawki każdy niech robi według swojego sumienia
gosc
4 miesiące temu
Ja, 62 letnia kobieta robie Gleboki Uklon w strone Mlodych Ludzi , Kobiet i Mężczyzn. Jestem dla Was pełna podziwu i uznania za to , że w tym trudnym okresie "walczycie" o swoją przyszłość. Za to, że swoją przyszłość bierzecie w swoje ręce. Pragnę Wam bardzo podziękować, że nie dajecie sie sprowokować i wszelkie manifestacje odbywają sie spokojnie. Sercem jestem z Wami.
skakanka
4 miesiące temu
BŁAGAM PRZESTAŃCIE UŻYWAĆ SŁOWA EUGENIKA NIEZGODNIE Z JEGO ZNACZENIEM! w tej kwestii nie ma nic związanego z eugeniką!
odwagi
4 miesiące temu
Mają trochę racji. Każdy katolik powienien byc pro life, ale rozumiem, że to niektórych przerasta. Presja i perspektywa odejścia od ryczącego stada może być przerażająca. Odwagi Maciej.
gulinek
4 miesiące temu
właśnie tak postąpić powinien PRAWDZIWY katolik
bDIfwSWz
Żal
4 miesiące temu
Dla mnie wymuszanie deklaracji politycznych na aktorach czy innych jest chore. Niedługo każdy z nas będzie musiał mieć jakąś legitymację partyjną, żeby chodzić po ulicy jakiejkolwiek partii. Dajcie ludziom spokój. Politycy szarpią się znowu o władzę. A ludzie zwykli dostają za to po tyłku. Ile można.
...
Następna strona
bDIfwSXb