Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|
aktualizacja

Maffashion reaguje na "lex Tusk": "Sprawy polityczne mają realny wpływ na NASZE życie!"

384
Podziel się:

Maffashion postanowiła dołączyć do medialnej dyskusji, jaka rozpętała się po podpisaniu przez Andrzeja Dudę kontrowersyjnej ustawy "lex Tusk". Celebrytka zaapelowała do fanów, by bacznie śledzili wydarzenia w polskiej polityce.

Maffashion reaguje na "lex Tusk": "Sprawy polityczne mają realny wpływ na NASZE życie!"
Maffashion, Andrzej Duda (AKPA)

Wciąż nie milkną echa poniedziałkowej decyzji Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, na początku tygodnia prezydent podpisał ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 i skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Założenia ustawy ochrzczonej mianem "lex Tusk" wzbudziły zdecydowany sprzeciw przedstawicieli opozycji oraz prawników. Wielu uważa bowiem, że pod przykrywką walki z rosyjskimi wpływami ustawa w rzeczywistości wymierzona będzie w politycznych przeciwników obozu rządzącego, na czele z Donaldem Tuskiem. Głośno mówi się również o tym, iż swoimi zapisami "lex Tusk" narusza szereg artykułów polskiej konstytucji oraz prawa międzynarodowego.

Maffashion o "Lex Tusk". Zaapelowała do fanów

Mimo piętrzących się wokół "lex Tusk" wątpliwości, we wtorek akt został opublikowany w Dzienniku Ustaw, w środę jego zapisy weszły zaś w życie. Do tej pory głos w sprawie kontrowersyjnej ustawy zabrało wiele osób publicznych i to nie tylko tych będących ekspertami w dziedzinie polskiego prawa czy polityki. Do medialnej dyskusji włączyli się również polscy celebryci - Kinga Rusin czy Kasia Tusk. W dzień, w którym założenia "lex Tusk" weszły w życie, sprawę postanowiła skomentować Maffashion. Celebrytka udostępniła na InstaStories opublikowaną przez Onet grafikę, na której wyliczono najważniejsza założenia kontrowersyjnej ustawy i opatrzyła ją krótkim wpisem.

Nie wiem, na ile interesujecie się tym, co dzieje się w naszym kraju... Nieczęsto publikuję tu tematy stricte polityczne. Proszę, czytajcie, sprawdzajcie, bądźcie na bieżąco i wyciągajcie wnioski. Sprawy polityczne mają realny wpływ na Wasze, nasze życie! Życie Waszych bliskich, dzieci... - napisała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maffashion komentuje (?) zarzut prokuratury. Wejdą na drogę sądową?

W dalszej części wpisu Maff zacytowała również jeden z punktów udostępnionej grafiki, podkreślając, że założenia "lex Tusk" łamią prawo zarówno polskie, jak i międzynarodowe.

Ustawa o powołaniu komisji łamie przepisy konstytucji, prawo unijne i prawo międzynarodowe - zacytowała celebrytka.

Dobrze, że zabrała głos?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(384)
wróżbita m.
4 miesiące temu
julia ze złotowa dała głos, przyjechała do warszawy i nagle zrobiła się taka oświecona i wszechwiedząca
Oliwia
4 miesiące temu
Znalazła się znawczyni Konstytucji i prawa międzynarodowego. Wszyscy się tak chętnie powołują, żeby choć jedna celebrytka czy specjalistka od wszystkiego przeczytała Konstytucję czy regulacje międzynarodowe. Gorący temat, więc trzeba się podpiąć i ogrzać w blasku afery. Panna bez żadnej wykształcenia będzie pouczać innych.
Koń
4 miesiące temu
Ta kobita jest jakimś ekspertem od polityki i prawa czy zajmuje się czymś innym?
😂😂😂
4 miesiące temu
Trzecio ligowa celebryta będzie nam mówić, jak mamy żyć?! Dobre sobie!
Alex
4 miesiące temu
to juz po takie "autorytety" trzeba siegac... oj slabiutko opozycja ciagnie, bardzo slabiutko...
Najnowsze komentarze (384)
kaśka
4 miesiące temu
Śmiechu warte!
karramba
4 miesiące temu
WSZYSTKO wyżej na czarnym tle to HEJT. Przeczytajcie Ustawę i zacznijcie myśleć.
atoja
4 miesiące temu
POLECAM ARTYKUŁ 54 Konstytucji RP
agennt
4 miesiące temu
jak za czasów KOD dostawali po 5 tys. za ataki na Kościól tak i teraz rozyjskie łapki pewnie wypłacają pensje tym co popierają Putina i jego wpływy w Polsce
Majfacjata
4 miesiące temu
Szybko zostawił Panią z dzieckiem. Czyli, coś nie tak. Wypowie się Złotowianka?
Ogar
4 miesiące temu
Nierozumiem co ma konstytucja do tej ustawy … przecież w USA jest wiele instytucji pilnujących czy aby nie zdradzono kraj przez rodaków … u nas też musi być pilnowanie porządku …tylko ci którzy się czegoś obawiają trzęsą portkami …
LeipoldStaff
4 miesiące temu
Ma jakieś wykształcenie, ta Pani ?
arnold
4 miesiące temu
a brownie braun stanie przed komisją ?
Wierutek
4 miesiące temu
Znaczy jak był pis to była Rafalala w jej życiu a za Tuska by go nie było.I żeby było tak jak było czyli reklamy bez oznaczania
LOkiSpZ
4 miesiące temu
PatoCelebryci internetowi zaczynają się odzywać bo sztaby wyborcze zaczynają podpisywać umowy i wypłacać $ za odpowiednie propagandę przedwyborczą.
ATAK
4 miesiące temu
Trwa od bladego świtu atak kodziarzy w Pudelku! Strach i obłęd w ich głowach, bowiem szykuje się trzecia kadencja PiS i sejmowa większość...
Pio
4 miesiące temu
Julia że Złotowa przemówiła 😂
Gitez
4 miesiące temu
I bardzo dobrze. Każdy powinien krzyczeć, że źle się dzieje. Każdy kto ma rozum, wolną wolę i kto ceni swoją wolność. Ta ustawa to zło i bezprawie.
Dzień Dziecka
4 miesiące temu
Youtube: Woman Scares Off Would-Be Car Thieves Fighting Her Husband
...
Następna strona