Trwa ładowanie...
Przejdź na
Paww
|

Maja Hyży filozofuje: "Jak będę piekła ciasto murzynek, to jakoś inaczej je nazwać?"

193
Podziel się:

"Nie miałam na myśli nic złego! - zapewnia Maja Hyży po tym, jak wspominała jedną z charakteryzacji na planie "TTBZ" słowami: "Tutaj nagle MURZYN BEZ WŁOSÓW".

Maja Hyży filozofuje: "Jak będę piekła ciasto murzynek, to jakoś inaczej je nazwać?"
Maja Hyży wypiera się rasistowskich wypowiedzi: "Jak będę piekła ciasto murzynek, to dobrze, że tak mówię?" (pudelek)

Telewizja Polsat od pięciu lat emituje program, w którym celebryci przebierają się za największe gwiazdy muzyki i wykonują najpopularniejsze hity z ich repertuaru, starając się jak najbardziej upodobnić do oryginału. Twoja Twarz Brzmi Znajomo coraz częściej staje się tematem artykułów opisujących niestety rasistowskie zachowania. W poprzedniej edycji jedna z charakteryzacji odbiła się szerokim echem nawet w amerykańskich mediach.

Zobacz także: Maja Hyży: "Jak będę piekła ciasto murzynek, to dobrze, że tak mówię?"

Do grona posądzonych o rasizm dołączyła niedawno Maja Hyży. Piosenkarka postanowiła opowiedzieć "zabawną" anegdotkę, w której wykazała się kompletną bezmyślnością i ignorancją...

Celebrytka w rozmowie z Pudelkiem zapewnia, że przeprosiła osoby, które uraziła swoimi słowami. Jednak najwyraźniej próbuje też całą sytuację przekuć w absurd, ponieważ podczas rozmowy na ten temat niespodziewanie zaczęła rozprawiać o wypiekach i cieście czekoladowym.

Słowo jak każde, jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam. Jak będę piekła ciasto, które nazywa się murzynek, to dobrze, że tak mówię? Czy trzeba inaczej to nazwać? Nie miałam na myśli nic złego! Następnym razem będę inaczej dobierać słowa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(193)
Aklinora Blac...
2 lata temu
Czarni tak się oburzają strasznie i walczą o swoje prawa, ale jak Beyonce wydała jakąś płytę czy piosenkę o tytule Black is King to wszystko jest poprawne, tak?! Dlaczego nie może być że "biały jest królem"? Dlaczego Czarni uzurpują sobie jakieś dodatkowe prawa i ciągle twierdzą że są dyskryminowani przez białych? A my biali żyjemy w jakimś czarnym terrorze, nie możemy już przeczytać dziecku bajki o murzynku Bambo, która była jak najbardziej poprawna, bo wszystko teraz jest nie na miejscu?? Czy naprawdę słowo Murzynka jest obraźliwe?? Przecież jest Murzyn, później jest Mulat... są różne rasy i są na to nazwy, więc dlaczego mamy tych nazw nie używać? Jakoś Indianie nie obrażają się i nie każą na siebie mówić czerwonoskórzy...
XDXDX
2 lata temu
A w większości ciemnoskórzy operują bez skrępowania sformułowaniem ,,białasy” XD rasizm działa w obie strony
Gal Anonim
2 lata temu
Nie lubię jej ale taka prawda. Jest np. serek "Bieluch" i to jest ok ale jakby się nazywał "Czarnuch" to już łolaboga!
kjk
2 lata temu
W moim zeszycie z przepisami jest ciasto Murzynek i zawsze Murzynkiem będzie. Nikt mi nie będzie mówił jak mam nazywa swoje ciasto które od pokoleń było Murzynkiem. Walcie sie wszyscy z tą poprawnością
🤔🤔🤔
2 lata temu
Ta poprawność polityczna jest chora. Wiadomo, że do znajomej nie powiem "hej murzynko" czy "co u ciebie murzynko", tylko normalnie, po imieniu, bez żadnego podkreślania koloru skóry, ale mówiąc tak ogólnie o ludziach czarnoskórych nie rozumiem w czym niby określenie "czarny" ma być lepsze niż "murzyn". Przecież te wyrazy mają takie samo znaczenie. I ok, jakiemuś czarnemu może nie podobać się wyraz "murzyn", ale tak samo innemu może nie podobać się "czarny", a "murzyn" będzie dla niego ok. Jakiś inny może obrazić się za "afrykańczyk", bo przecież on jest z Ameryki i z Afryką nie chce mieć nic wspólnego, a następny powie, że "afroamerykanin" jest obraźliwe, bo nie jest z Ameryki i nie chce być z nią kojarzony. Kolejny za to stwierdzi, że "czarnoskóry" brzmi źle, bo jest zbyt oficjalne. Tak samo jakiś procent np.blondynek może stwierdzić, że słowo "blondynka" jest obraźliwe i jedyną przyjazną formą jest "jasnowłosa"... nie da się wszystkim dogodzić, i uznawanie słowa, które dla większości jest pozytywne, za obraźliwe tylko i wyłącznie dlatego, że jakiś procent ludzi tak uważa jest po prostu śmieszne. Jak "murzyn" jest obraźliwe to "czarnoskóry" czy "afroamerykanin" też jest obraźliwe, bo te 3 wymienione przeze mnie słowa mają dokładnie to samo znaczenie.
Najnowsze komentarze (193)
lsd
rok temu
niggee
🤠😎🙄💣
2 lata temu
🤫 margaryna z palmą i afroamerykaninem opakowaniu ma się całkiem dobrze 🤗 może już nie długo jak poprawność polityczna nas dopadnie.
😂😂😂😂😂😂�...
2 lata temu
A ja wnoszę z okazji Wielkanocy petycję o zniesienie nazwy,, babka wielkanocna,,. Dlaczego? Możemy się doszukać w wyrazie babka negatywnego zabarwienia. Bo ,,baba z wozu koniom lżej,,. A dlaczego lżej? Bo kobieta jest nikomu niepotrzebna?? Skandal!! Od jutra nie ma być babka wielkanocna tylko ciasto mączne o kształcie stożka. Inaczej będę się czuła dotknięta. Proszę również usunąć ze słownika Polskiego wyraz wieś. Bo potocznie jak ktoś głupio się zachowa to mówimy,, ale wiocha,,. Jest to wyraz o negatywnym zabarwieniu. Mowmy od dzisiaj miejscowość, która nie jest miastem. A co dopiero wyraz,, chłopi,,!!! To się kojarzy z niewolą chłopów panszczyznianych. Usuńmy!! Wogole cały słownik polski wywalmy. Powinniśmy mówić w esperanto.
Art
2 lata temu
W szachy zawsze białe zaczynają !!!!
manias
2 lata temu
Ludzie, nie dajcie się zwariować z tą poprawnością. Niedługo w Polsce nie będzie można się odezwać, bo zawsze ktoś cię posądzi o rasizm, homofobię i jeszcze inne rzeczy. Co innego, kiedy jedziecie do innego kraju, trzeba wtedy uszanować miejscowe poglądy i zwyczaje, bo nikt Was tam nie zapraszał i nie musieliście tam jechać, jak Wam się coś w miejscowej kulturze nie podoba. I tego samego powinniśmy wymagać w Polsce - mamy swoje swoje zwyczaje, swoją tradycję, swoje znaczenie słów. Jak się komuś nie podoba, niech do nas nie przyjeżdża. Nie jestem zwolennikiem prawicy ani narodościowcem, ale co za dużo, to dla każdego niezdrowo.
Gość19878
2 lata temu
Afroamerykaninek
ona
2 lata temu
ej a da sie obrazić Polaka? hmm jakie słowo nas obraża? za polaczka.. machnęłabym ręką ,, whatever... hmmm kojarzycie cos?
12344321
2 lata temu
"Czarnoskórek"?🤔
ona
2 lata temu
wcisnęli ją do" Twoja twarz..."i już brzydactwa nie mającego osiągnięć zaczyna być w mediach coraz więcej
Omg
2 lata temu
A jak blade twarze mają mówić na Indian? Czerwoni? Czerwoni to się mówiło na komunistów kiedyś... 🙄
nena
2 lata temu
Majuniu, a w lustro spojrzałaś?
Gosc
2 lata temu
Przed kilkoma laty agentka FBI oskarzyla swoich szefow o rasizm .Zostala wykluczona z inwigilacji przeciwko gangowi .Z tym tylko ze gang byl koreanski a agentka murzynka .Ale kto zabroni czarnemu ?
hahhahahhahha...
2 lata temu
hahhahahahahhahahahah
Ffff
2 lata temu
Nygga je nazwij
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie