Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Marcelina Zawadzka PRZYZNAŁA SIĘ do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów!

314
Podziel się:

Prowadzącą "Pytania na Śniadanie" oskarżono o oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. Grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Marcelina Zawadzka PRZYZNAŁA SIĘ do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów!
(fot. ONS)

Przed kilkoma dniami portal Na Temat poinformował, że Marcelina Zawadzka zamieszana jest w śledztwo Prokuratury Regionalnej w Łodzi, dotyczące działalności mafii vatowskiej. Celebrytka, co prawda, jako jedyna z 18 podejrzanych uniknęła zarzutów działalności w grupie przestępczej, oskarżono ją jednak o oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy.

W rozmowie z Na Temat prowadząca Pytania na Śniadanie stwierdziła, że poczuła się "podwójnie oszukana". Najpierw miał ją okłamać nieuczciwy kontrahent. Następnie zaś księgowy, który niedoszłą transakcję uwzględnił ponoć w księgach rachunkowych.

Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biurko księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową. Efekt jest jednak taki, że formalnie mi też przedstawiono zarzuty - tłumaczyła się Marcelina Zawadzka.

Wygląda jednak na to, że sumienie Marceliny nie jest tak czyste, jak mogłoby się początkowo wydawać. Jak informuje w rozmowie z Plejadą rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu - Ewa Głowacka-Andler, celebrytka dobrowolnie przyznała się już bowiem do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów.

Pani Marcelina Z. ma status osoby oskarżonej. Ma postawione trzy zarzuty. Co do dwóch przyznała się w postępowaniu przygotowawczym przed prokuratorem, a co do jednego nie. Chodzi o uszczuplenie podatku, przyjęcie i rozliczenie faktur oraz pranie brudnych pieniędzy. Do tego ostatniego nie przyznała się - mówi w rozmowie z portalem rzecznika.

Dodatkowo rzeczniczka informuje, że Zawadzka nie stawiła się na żadnej z odbytych dotychczas rozpraw w tej sprawie. Nie była jednak do tego zobligowana. Zamiast tego wcześniej złożyła wyjaśnienia przed prokuratorem.

Pani Marcelina Z. zadeklarowała, że na razie nie będzie stawiała się na wezwania sądu, także sąd przeprowadza tę rozprawę pod jej nieobecność, co nie znaczy, że na pewnym etapie, gdy np. zajdzie konieczność jej przesłuchania, to się nie stawi.

Sprawa, w którą uwikłana jest Marcelina, zyskała już miano jednej z "największych afer tego typu w ostatnich latach". Według ustaleń Na Temat sam akt oskarżenia liczy sobie 1500 stron.

Oprócz pani Marceliny Z. jest jeszcze osiemnastu oskarżonych narodowości polskiej, litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej. Akt oskarżenia obejmuje 102 zarzuty. Globalnie, w całej sprawie uszczuplony podatek to wartość ponad 40 mln złotych, a miejsca popełnienia tych przestępstw, to Polska, Czechy i Litwa. Karuzela vatowska obejmowała kawę, napój energetyczny i złotą biżuterię - informuje Ewa Głowacka-Andler.

Według rzeczniki za stawiane Zawadzkiej zarzuty przewiduje się nawet karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Za oszustwo skarbowe grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych. Posługiwanie się tymi fakturami zagrożone jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności od 5 dni do 5 lat, a za art. 271a §1KK kara od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli chodzi o pranie brudnych pieniędzy, to jest tu kara od roku do 10 lat - mówi w rozmowie z Plejadą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(314)
Kot
3 lata temu
Co za ludzie ! Tyle zarabiają i jeszcze " kombinują" na boku ! Niektórzy cały czas nie mogą się " nażreć " !
:-)
3 lata temu
metki metki metki loga... a to kosztuje
gosc
3 lata temu
Najpierw mówiła że jest niewinna a teraz jednak się przyznała do dwóch zarzutów
Jankomuzykant
3 lata temu
Najpierw dama do towarzystwa dla prezesa ekipy Orlen, potem ustawio e wybory Miss, potem śniadaniówka, w między czasie wyciskanie z pieniążków Wiktora z Białorusi, i te wyłudzania na zlocie, a teraz duet z gansterem co wyłudza kasę z ubezpieczeń z Exotic Car Club co każe jej myć auto na mujni za 5 zeta... Co dalej?! Ile jeszcze ludzi oszukają? Wspólna złota cela...
Ppp
3 lata temu
Nigdy nie była za mądra. Nie umiała zklecic pytania do gościa. Szkoda bo niebrzydka ale strasznie ograniczona. Chyba używki ja zjadły. I stąd problemy z prawem. Nie przewidziała że łatwe pieniądze nie są za free
Najnowsze komentarze (314)
Styl zycia Ry...
3 lata temu
Pieniądze, sława i wspaniała zabawa.
ona
3 lata temu
Wyłaczyłam Sniadaniówke wczesniej . Nie moge patrzec na jej nicniemówienie
sisla
3 lata temu
Duda ją ułaskawi, w koncu Laska z PiSu
margaryna
3 lata temu
No tak trzeba żyć w luksusach im więcej zarabia w telewizji to do wygód się przyzwyczaiła , takim to zawsze mało, powinna iść do pracy do marketu i na produkcję taki zwykły pracownik z każdego grosza musi się rozliczyć , i musi żyć za najniższą krajową
emerytka 1600
3 lata temu
Ta panieneczka po prostu zarabiała za dużo w stosunku do swoich umiejętności. Dobrą jest to nauczką nie tylko dla niej , ale też jej podobnym. Młodzi nie powinni zarabiać za wiele , bo to ich deprawuje.
Anna Lato
3 lata temu
Z czym jak z czym, ale z podatkami trzeba uważać. Nie wyobrażam sobie korzystać z niesprawdzonego biura rachunkowego, jeśli wszystko ma być zgodnie z prawem to księgowością powinni zajmować się profesjonaliści. Ja korzystam tylko z usług najlepszego w Warszawie Biura rachunkowego GAMA, wszystko załatwiają w pełni profesjonalnie.
PanTomekŻądzi
3 lata temu
Niestety lub stety, Pan Tomasz za każdym razem ratuje program PnS, wręcz nie dopuszcza Pani M do głosu żeby nie było wstydu i to widać za każdym razem. Pani M potrafi tylko rozplakac się fałszywie i tyle w temacie. Ma robić w tym programie jako "ala dama do towarzystwa"
Twójnick
3 lata temu
Ludzie, naprawdę wierzycie we wszystko jak pokazują się celebryci w telewizji, w programie udają nie wiadomo jakich fajnych, wyluzowanych, empatycznych itp, znam Marcelinę i uwierzcie lub nie ale kreuje się na zupełnie inna osobę niż jest, dlatego informacja o " przekrętach" mnie nie dziwi. Ale "głupka trzeba palić do końca".
No coż
3 lata temu
Pani Marcelina, chyba ma problem z krytyką, ponieważ kasuje komentarze na instagramie i to wszystkie, komuś się coś nie podoba to "out", no cóż
gfdgf
3 lata temu
ta, już widzę jak idzie siedzieć. dostanie pouczenie i tysiac złotych kary plus koszta procesy... taki jest polski wymiar sprawiedliwosci. masakra...
głup0iaa
3 lata temu
szczotka z włosów dzika. Marcelina: ale temu dzikowi nie stała się krzywda. Pani Marcelino, ten dzik nie żyje, więc owszem, stała się.
Angel
3 lata temu
..ładna...i co z tego
Księgowa
3 lata temu
Ludzie dajcie spokój, przyjęła fakturę, bo pewnie dostała ją w momencie zamówienia produktów. Otrzymała fakturę więc przekazała ją do księgowości. Zrobiłby tak każdy normalny człowiek niemający wykształcenia ekonomicznego. To księgowa powinna się upewnić i zadać Marcelinie pytanie czy usługa została wykonana/towar dostarczony i następnie odrzucić fakturę oraz wyjaśnić powód niezaksięgowania dokumentu i tym samym nieodliczenia podatku VAT (uszczuplenia zobowiązania wobec urzędu skarbowego). Rozumiem przyznanie się do tych zarzutów, pewnie zostało to uzgodnione z adwokatem Marceliny. Pozdrawiam wszystkie księgowe i osoby rozumiejące tą sytuację :)
Dzień dobry
3 lata temu
Jak ktoś taki może być promowany za publicznie pieniądze....
...
Następna strona