Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Milla Jovovich popiera polskie kobiety: "Nie jesteś pro-life tylko dlatego, że sprzeciwiasz się aborcji"

90
Podziel się:

"Staję po stronie Polek, które rozpoczęły rewolucję z powodu nowego, drakońskiego prawa aborcyjnego" - ogłosiła światowa supermodelka.

Milla Jovovich popiera polskie kobiety: "Nie jesteś pro-life tylko dlatego, że sprzeciwiasz się aborcji"
Milla Jovovich popiera polskie kobiety (Getty Images, East News)

Od niemal dwóch tygodni w całej Polsce trwają protesty po szokującym orzeczeniu Trybunał Konstytucyjnego, który zadecydował, że kobiety będą musiały rodzić ciężko i nieodwracalnie uszkodzone płody.

Solidarność z kobietami walczącymi o swoje prawa wyraziło wiele osób publicznych, również z zagranicy. Po stronie Polek opowiedziały się m.in. Miley Cyrus, Juliette Binoche czy Patti Smith.

Zobacz także: Strajk kobiet. Dr Anna Materska-Sosnowska o inicjatywie rozmów z opozycją ze strony premiera

Teraz do grona światowych gwiazd, które nie zgadzają się z barbarzyńskim orzeczeniem TK, dołączyła Milla Jovovich. Matka trzech córek ma za sobą trudne doświadczenia związane z tematem aborcji. W ubiegłym roku zabrała głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w kilku stanach USA. Wyznała wówczas, że sama musiała musiała poddać się usunięciu ciąży.

Aborcja to koszmar. Żadna kobieta nie chce przez to przechodzić. Musimy jednak walczyć, by upewnić się, że zachowamy nasze prawo do bezpiecznej aborcji, kiedy będziemy jej potrzebować. Nigdy nie chciałam mówić o tym doświadczeniu, ale nie mogę milczeć, kiedy tyle jest na szali - zdradziła.

W poniedziałek Jovovich wyraziła swoje poparcie dla protestujących w naszym kraju kobiet.

Staję po stronie Polek, które rozpoczęły rewolucję z powodu nowego, drakońskiego prawa aborcyjnego, według którego kobieta będzie musiała donosić ciążę nawet jeśli wie, że dziecko umrze tuż po porodzie. Nie umiem wyrazić tego lepiej niż moja przyjaciółka @kaymontano, dlatego przytoczę jej słowa:

Siostra Joan Chittister w 2004 roku wyjaśniła, dlaczego sprzeciw wobec aborcji nie oznacza, że jesteś "za życiem":

"Nie wierzę, że tylko dlatego, że sprzeciwiasz się aborcji, jesteś pro-life. Właściwie myślę, że w wielu przypadkach twoja moralność jest mocno wybrakowana, jeśli wszystko, na czym ci zależy to samo urodzenie się dziecka, a nie wykarmienie go, wykształcenie i to, żeby miało dach nad głową. Dlaczego tak myślę? Ponieważ nie chcesz, aby szły na to pieniądze z podatków. To nie jest "pro life" - to jest "pro-narodzinowość". Potrzebujemy dużo szerszej rozmowy o tym, czym jest moralność w obronie życia" - czytamy w poście supermodelki.

Zgadzacie się, że niektórych działaczy "pro-life" cechuje podwójna moralność?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(90)
Pytanie
3 lata temu
Dlaczego działacze pro life nie działają przeciw narkotykom? Dlaczego nie pomagają po próbach samobójczych? Czemu nie pomagają urodzonym niepełnosprawnym? Czemu nie próbują zniechęcać do wojny? Ja też mogę krzyczeć. Jednak ciężko się działa w dobrych sprawach, co?
Zzz
3 lata temu
To idealny opis naszych działaczy pro-life na czele z Godek.
Studentka
3 lata temu
Studiuje prawo i wiem jedno. Po odejściu PiSu bardzo łatwo będzie podwazyć ten wyrok, tak naprawdę nie ma on żadnej mocy prawnej, ponieważ został wydany w składzie, w którym zasiadło 3 sędziów dublerow, czyli powołanych z naruszeniem prawa. TK dzisiaj jest ubezwlasnowolniony. Dla każdego kto trochę orientuje się w polskim prawodawstwie i zna obecną sytuację, wie, że ten wyrok nie powinien mieć skutków prawnych.
Więc
3 lata temu
Myślę, że nie było by problemu gdyby osoby z ruchu pro life zgłosiły się do adopcji lub codziennej opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Co stoi na przeszkodzie. Tym czasem oni mówią innym i ich pouczają, że mają poświęcać swoje życie, a sami tego nie robią. Niech się poświęca i ratują życia nie tylko do urodzenia, ale też po urodzeniu. To jest prawdziwe bohaterstwo, a nie pouczanie innych. Pouczać każdy potrafi.
Żal
3 lata temu
Każda osoba ze środowiska pro life niech udowodni swoim życiem, że chcą pomagać i niech się zgłoszą do adopcji osób chorych. Mają tyle serca to niech to udowodnią w życiu codziennym. Najłatwiej jest gadać gorzej robić.
Najnowsze komentarze (90)
zobaczycie
3 lata temu
Tyle, że ta akcja nie ma nic wspólnego z kobietami, a chodzi o obalenie rządu. Kiedy się to stanie przywódcy protestów stwierdzą, że nie nie mogą w tej sprawie zrobić.
Ciekawe
3 lata temu
Ta pani jakoś cały czas gra w tvpis, w barwach szczęścia chociażby. Wyniuchała ze może się lansować na nas... jestem za wolnością wyboru, za równością lgbtq ale nie chce żeby twarzą tych wydarzeń była jakaś drętwa aktorzyna.
lub
3 lata temu
Kobiety przez zakaz aborcji downów nie będą chciały zachodzić w ciążę więc katolicki rząd nie będzie miał wyboru i zdelegalizuje antykoncepcję.
adf
3 lata temu
Ile dzieci niepełnosprawnych wychowuje Kaczyński? A ile Pawłowicz? Przeżyli wygodnie życie jako single nie przemęczając się ale innych chcą skazać na piekło.
ola
3 lata temu
100% kobiet które podjeło się aborcji były w rozpaczy i niewidziały innego wyjśćia niestety 80% tych kobiet po jakimś czasie żałuje każdego dnia swojej decyzji i by chciała cofnąć czas lacz się ne da
Zuza
3 lata temu
Niech ktoś wytłumaczy tej Pani że flaga którą trzyma jest symbolem ludzi z natury bezdzietnych więc ich aborcja nie dotyczy 😁
Andzia
3 lata temu
Z tego co obserwuje ludzie z reguły związani ze środowiskiem pro-life są ludźmi bardziej moralnymi, bardziej uczciwymi w życiu codziennym. I przekłada się to na wiele obszarów w ich życiu. Sama mam dosyć sporo takich osób i większość z nich to osoby o jasno skonkretyzowanych poglądach, nie tylko w kwestii aborcji. Nikt ze zdrowo myślących ludzi nie myśli byle by tylko dziecko się urodziło a później jakoś to będzie.
joanna
3 lata temu
kobiety które nie chcą dzieci i tak dokonują aborcji, i pewnie będą, jakoś ani razu nie słychać żeby któraś z tego powodu była ścigana przez policję czy siedziała w więzieniu więc o jakim braku wolności mowa i o co tyle krzyku?
true
3 lata temu
Niektórzy piszą płód jakby to nie był człowiek...to co to według was będzie? liczba dni w kalendarzu decyduje o tym że dziś to płód jutro już dziecko.. jakby nie patrzeć nic nie zmienia tego że to będzie człowiek. Wiem zaraz odezwą się ci oburzeni którzy skrajnie odbierają każdą wypowiedz, taka jest prawda, współczuje każdej kobiecie która ma chore dziecko wiem że to ciężka sytuacja i że potrzebna jest większa pomoc.
Paweł
3 lata temu
Kocham Cię Mila :*
kobieta
3 lata temu
ja się do takiego protestu nie przyłączę bo niszczenie pomników i świątyń to chuligaństwo nie protest.
gość
3 lata temu
Wszystkie aborcjonistki zabrały głos.Trzeba zagłuszyć sumienie.
gość
3 lata temu
Czy takie osoby wiedzą jakie konsekwencje może mieć aborcja dla zdrowia kobiety że może wystąpić krwotok lub np szkodzenie macicy? że w kolejnych ciążach o 50% wzrasta ryzyko urodzenia wcześniaka? ale też poronienia lub ciąży pozamacicznej? itp
Itog
3 lata temu
Zaś, kolejna... Dajcie już spokój
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie